Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Neden r25'i lansma fiyatıyla alamadığımızı anladım

Motovento
    REKLAM ALANI
    A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Sunti bey benim eleşitirim size değildi aksine size destek olmaya çalıştım.Ancak siz alınganlık göstermişsiniz.Sevgimiz karşılıklı
    sunti bunu beğendi.
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    logan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 neden XMax dan pahalı olacak ben orasını anlamadım?!!!
    XMax burada 5.500€
    R25 tedavülden kalkmadan önce 4.500€ idi.
    Yani Xmax'dan 1000 € ucuz bir motosiklet R25

Sıkıntı o değil.
    Benim anlamadığım üretimi durdurulmuş bir motosiklete bu alakanın sebebi nedir?
    Silindir sayısı beygir gücü şekli

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı logan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Silindir sayısı beygir gücü şekli
    Motosiklet fiyatini bunlar belirlemez.
    Zaten belirlemiyor da.
    XMax R25 den pahali, R300 ile ayni fiyat.
    Demekki öyle degil.
    94CanRR bunu beğendi.

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Motosikletler de fiyat belirlenirken standart bir kıstas yok, A ülkesinde 10 dolarsa B ülkesinde 15 dolar olabiliyor, A ülkesinde asgari ücret 3 dolar iken B ülkesinde 1 dolarda olabiliyor. En çok kullanılan fiyat belirleme tekniği o ülkede kaçtane oyuncu var, bunların satış fiyatı nedir onlara göre karşılaştırma yapılıyor, orada eğer rekabetçi firma sayısı az ise Allah o ülkenin yardımcısı olsun. Mesela Yamaha R25 için 13500 lira fiyat açıkladı, Honda ise CBR 250 için 13500 lira fiyatını o ay sabit tuttu. Yamaha R25 için 14500 lira fiyat belirledi, 2 gün sonra fiyatı 14000 lira yaptı ve fuar dolayısıylada fuara özel kampanya adı altında o ay 13500 liradan satışa devam etti. Örnekler çok aslında
    Shrieker bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    yahu adam kalkmış ben bunu duydum burası böyle söyledi demiş.
    marka ismi vermek yerine bir kaç saat sabredin direk resmini paylaşayım demiş.
    arkadaşlar bunu ben söylemiyorum adamlar ile konuştum onlar dedi demiş...

daha nasıl anlatsın meramını bu arkadaş? bu kadar mı okuduğunuzu farklı yorumlamaya meyillisiniz? motor toptan nereden alındığı hakkında adamın yorumu olmadığı halde "bayilerden alamazsınız" diyen çıkmış. zaten konuyu açanda bilmiyor ki motorların nereden alındığını hatta alınıp alınmadığını bile bilmiyor. "böyle bir rivayet varmış, bana böyle bir bilgi verildi" diyerek konu açmış.

lafım meclisten dışarı, kimseyi itham etmeden söylüyorum ama gerçekten bazı insanlar okuduğunu anlamaktan aciz veya kasıtlı olarak okuduğunu yanlış anlamakta ısrar ediyorlar, yanlış anladın dendiğinde ise inatla diretiyorlar.

konuyu açan arkadaşa teşekkürler. keşke konunun başına büyük kırmızı harfler ile "ben söyleyenin yalancısıyım, benimle bir alakası yoktur bu bilginin" yazsa idiniz. hoş yinede bazı arkadaşlar aynı tepkileri verir idi.

bu arada lansman fiyatı olarak yamaha 13,500 fiyatını stoklar ile sınırlandırmış idi. ben bir uzman değilim ama 2-3 gün içerisinde bir makine stokta tükeniyor ise:
    1- milletimizin alım gücü gerçekten çok yüksek. özellikle genç nüfusun kullanacağı 13,500 lirlık bir alet bu kadar kısa zamanda tükendi.
    2- fazla getirmediler veya getiremediler o yüzden çabuk tükendi
    3- gelen 2014 ler stoklandı o yüzden etrafta görmüyoruz.
    4- alanlar motorlarını şu anda kapalı yerlerde tutuyorlar o yüzden görmüyoruz?
    5- yada gerçekten konuyu açan arkadaşımıza anlatılan hikaye gerçek (ben pek ihtimal vermiyorum her hangi bir markanın yüksek fiyatlı bir motoru alıp vitrine koyacağına ama olmaz diye bir şey yok. firmaların reklam için ne yapacağı belli olmuyor)
    plegus, sunti, halilom ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

adamlar 2014 r25 leri almışlar bildiğin. mavi beyaz dışındaki renkler olsaydı 2015 olduğunu kabul edebilirdim açıkcası burnuma kötü kokular geliyo yamahadan

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Türkiye genelinde bu işi yaptıklarına inanmıyorum. Hiç kimse motosiklet kültürünün olmadığı bir ülkede vitrine motosiklet koymak için bu kadar masrafın altına girmez. 1000 tane fazla kot satacağım diye 2.700.000 TL para harca. Olacak işi mi ? Sonra bir de motorları elden çıkarmakla uğraş.
    TEKNECI ve mephamd bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye genelinde bu işi yaptıklarına inanmıyorum. Hiç kimse motosiklet kültürünün olmadığı bir ülkede vitrine motosiklet koymak için bu kadar masrafın altına girmez. 1000 tane fazla kot satacağım diye 2.700.000 TL para harca. Olacak işi mi ? Sonra bir de motorları elden çıkarmakla uğraş.

tamamen katiliyorum.
    bence durum tamamen dukkandaki tezgahtarin bosbogazligi.
    "abi...var yaa... bundan 1000 tane almislar..."
    breh breh breh...

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bir uzman değilim ama 2-3 gün içerisinde bir makine stokta tükeniyor ise:
    1- milletimizin alım gücü gerçekten çok yüksek. özellikle genç nüfusun kullanacağı 13,500 lirlık bir alet bu kadar kısa zamanda tükendi.
    5- yada gerçekten konuyu açan arkadaşımıza anlatılan hikaye gerçek (ben pek ihtimal vermiyorum her hangi bir markanın yüksek fiyatlı bir motoru alıp vitrine koyacağına ama olmaz diye bir şey yok. firmaların reklam için ne yapacağı belli olmuyor)
    bildiğim kadarıyla motosikletlerin türkiye yetkili ithalatçıları bayilere konsinye mal göndermiyor. yani bayi kendi stoğuna motor alırken motorun parasını ödüyor, zaten genelde bu sebeple bayilerde bol bol aynı modellerden ya da portföydeki her modelden motor göremiyoruz. onun yerine en çok satılan modelleri stoklarında bulundurmayı tercih ediyorlar.
    stokta olmayan bir motoru sipariş vermek isterseniz kapora istemelerinin sebebi de budur. yarın "ben vazgeçtim" derseniz adamın elinde kalıyor o motor. stokta tutarken aldığı riski düşürmek için kapora talep ediyorlar.

sonuçta 150 küsür (bu rakam nereden geldi onu da bilmiyorum ama lansman için iddialı bir rakam) lansman motoru satıldıysa bayilere satıldı, nihai kullanıcıya değil.

benim hala anlayamadığım bir şey var, 13500 liradan memnuniyetle alabileceğini söyleyen insanlar, fiyat 14500 liraya çıkınca sanki iki katına çıkmış gibi tepki gösteriyor. tabii ki bir malı daha ucuza almak varken kimse fazla ödemek istemez ama tepkilere bakınca anlamakta güçlük çekiyorum.

konunun özüne dönünce de hiç bir kot firması vitrine koymak için motosiklet almaz bence, olsa olsa bayiden kiralamışlardır.
    mephamd bunu beğendi.

Alıntı A.Volkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sunti bey benim eleşitirim size değildi aksine size destek olmaya çalıştım.Ancak siz alınganlık göstermişsiniz.Sevgimiz karşılıklı
    tekrardan özür dilerim Volkan Bey ben yanlış anladım sizi kırdıysam affola. İyi günler dilerim.

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonra ellerindemi aklır r25. aldığı fiyata sattarlar. zormu yani :D 13.500 olmasın 12.500 e satsın. reklam yapmış olur :D sonuç olarak bunlar 2. el kullanılmış değil 0. yani teori doğruysa olabilir :D

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    R25 alsam giderim Little Big genel müdürlüğüne başvururum,çekilişle felan vermeyeceklerse kampanya bitiminde elbet elinden çıkaracaklar,işte o zaman 12000TL den hemen alırım :D

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Little big ile irtibata geçmek lazim, ne olur ne olmaz

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    eğer doğruysa hayatımda duyduğum en saçma yatırım. LTB bu kadar büyük bir meblağı, üretim proseslerine harcasa, ya da dünya çapında bir tasarım departmanı kursa, hatta yepyeni bir fabrikanın temellerini atsa (bengladeş'te mesela) üzerine hala parası kalırdı.

bir diğer nokta da şudur ki kapalı yerde duran motor yağ ve benzin kokmaz mı? hatta lastikleri bile yazın koku yapar. garip iş.

bir de motorların tükenmesi ile ilgili çok komplo teorisi kurulduğunu düşünüyorum. geçen yıl bu zamanlar mt-07 bundan büyük fırtına uyandırmıştı. ilk partiye kuruş kapora vermeden adımı yazdırdım. hiçbir torpil kollama olmadan ilk parti geldiği anda motorumu teslim ettiler (maltepe tuna).
    halilom bunu beğendi.

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    tam arayıp soracaktım şarj bitti . LTB Müşteri Hizmetleri: +90 850 460 0225

zealous - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc750X
    Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu adam kalkmış ben bunu duydum burası böyle söyledi demiş.
    marka ismi vermek yerine bir kaç saat sabredin direk resmini paylaşayım demiş.
    arkadaşlar bunu ben söylemiyorum adamlar ile konuştum onlar dedi demiş...

daha nasıl anlatsın meramını bu arkadaş? bu kadar mı okuduğunuzu farklı yorumlamaya meyillisiniz? motor toptan nereden alındığı hakkında adamın yorumu olmadığı halde "bayilerden alamazsınız" diyen çıkmış. zaten konuyu açanda bilmiyor ki motorların nereden alındığını hatta alınıp alınmadığını bile bilmiyor. "böyle bir rivayet varmış, bana böyle bir bilgi verildi" diyerek konu açmış.

lafım meclisten dışarı, kimseyi itham etmeden söylüyorum ama gerçekten bazı insanlar okuduğunu anlamaktan aciz veya kasıtlı olarak okuduğunu yanlış anlamakta ısrar ediyorlar, yanlış anladın dendiğinde ise inatla diretiyorlar.

konuyu açan arkadaşa teşekkürler. keşke konunun başına büyük kırmızı harfler ile "ben söyleyenin yalancısıyım, benimle bir alakası yoktur bu bilginin" yazsa idiniz. hoş yinede bazı arkadaşlar aynı tepkileri verir idi.

bu arada lansman fiyatı olarak yamaha 13,500 fiyatını stoklar ile sınırlandırmış idi. ben bir uzman değilim ama 2-3 gün içerisinde bir makine stokta tükeniyor ise:
    altına imzamı atarım. Herkes de bi laf geçirme secdası okuduğumuzu anlayalım derdi yok...

beyler tamam 200 motor alındığındaki değeri 2.700.000 tl ama şuanki değeri 14000 den satışa çıkarsa (2014 model olduğu için) 2.800.000 tl eder.
    adamlar motordan 100 bin kar etti sonuç da vitrin motoru '0' ... ülkemizde piyasaya çıkan modeller 0 rından pahalıya 2,el satıldığına göre 15.000tl deseler yine alıcı bulabilirler. Reklamda yapmadı değiller 4 sayfa oldu LİTTLE BİG konuşuyoruz.

konuyu açan arkadaş başlangıçta bende trollendiğimi düşündüm ama fotoğraftan sonra seni anladım PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜRLER...

EYYYY M.T. Yönetimi şu beğendi butonunun yanına birde BEĞENMEDİ butonu koy...
    hyosung gv 250

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Forumda bu konu bazı kişiler tarafından belki olabilir, bazı kişiler tarafından da yok daha neler şeklinde karşılanmışken

Konuya giren 1000 den fazla üyenin bir avm nin veya dışarıdaki bir mağazanın viterininde ikinci bi R25 görse buraya yazmazmıydı sizce? Görmemesi tuhaf değil mi?

Bu olaya ben şöyle olabilite veririm.

Bu kot firmasıyla Yamaha 20 motor için en işlek mağazalar için iki tarafl reklam ve dikkat çekme için ve Yamaha için lansmanın tanıtımın devamı için anlaşmıştır. Bu mantıkla iyi reklam olabilir iki taraf içinde. Ama sayı 20-30 u da geçemez.

Ama bu yapılsa zaten amaç reklam 1.5 aydır o motorlar sergileniyor olmazmıydı? niye depolarda saklasınlar?

Yani teori biraz çöküyor

kawa_20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25 2015 RB
    Denizlideki TerasPark AVM deki tek littile BIgG mağazasını aradım. Vitrininizde motorsiklet var mıdır dedim ? Hayır yok dediler.
    Belki de Kocaeli'ndeki Mağaza Sahibi kendisi aldı ya da mağaza sahipleri tanışıyor 2014 modeli stoklayacak yer bulamadı, ödünç verdi vb.
    Ya da reklam Marmaraya özel vb ?

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı sezerh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonra ellerindemi aklır r25. aldığı fiyata sattarlar. zormu yani :D 13.500 olmasın 12.500 e satsın. reklam yapmış olur :D sonuç olarak bunlar 2. el kullanılmış değil 0. yani teori doğruysa olabilir :D
    ticaretle şirket yönetimiyle ne kadar alakanız var bilmiyorum ama bir tekstil firması gidip ikinci el motor satışıyla uğraşmaz.
    copycat bunu beğendi.

harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Franchising olmasın o mağaza?
    Bence tezgahtar arkadaşı trollemis

Herşeyi geciyorum hic bir firma lansman için getirdiği motoru hem de düşük fiyatlı ise tek noktada dağıtmak istemez ne kadar çok noktada satılırsa o kadar reklam olur.

Yani bu politika ltb ye uysa yamahaya uymaz..
    O tezgahtari nasıl ciddiye aldınız anlamadım ki?!
    braveguy bunu beğendi.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)