Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorumun Satılmasını Beklesem mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Şu an kullandığım motosikleti satışa koydum. Satıldığında daha önce gidip gördüğüm, temiz bir motoru almaya niyetliyim.

Bugün hiç hesapta olmayan, eski alacaklarımdan ödeme geldi. Yani elime toplu para geçti. Sizce motosikletimin satılmasını beklemeden, gözüme kestirdiğim motoru gidip satın almalımıyım? Yoksa motosikletimin satılmasını beklemeye devam mı etmeliyim?

Şimdi gidip motoru alırsam ve mevcut motorum 1 ay içinde satılmazsa ekonomik olarak beni zorlar. Satılmasını beklersem de bulduğum temiz motoru kaçırabilirim. Kafam çok karıştı ve çok kararsız kaldım.

Ne yapmalıyım sizce dostlar? Sezon yaklaşıyor, ikinci el piyasası ne zaman hareketlenir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    umuterdogdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO Agility 125 + CBR 125 R 2016
    Alıntı nrky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu an kullandığım motosikleti satışa koydum. Satıldığında daha önce gidip gördüğüm, temiz bir motoru almaya niyetliyim.

Bugün hiç hesapta olmayan, eski alacaklarımdan ödeme geldi. Yani elime toplu para geçti. Sizce motosikletimin satılmasını beklemeden, gözüme kestirdiğim motoru gidip satın almalımıyım? Yoksa motosikletimin satılmasını beklemeye devam mı etmeliyim?

Şimdi gidip motoru alırsam ve mevcut motorum 1 ay içinde satılmazsa ekonomik olarak beni zorlar. Satılmasını beklersem de bulduğum temiz motoru kaçırabilirim. Kafam çok karıştı ve çok kararsız kaldım.

Ne yapmalıyım sizce dostlar? Sezon yaklaşıyor, ikinci el piyasası ne zaman hareketlenir?
    Abi motoru al zaten motorun satılıcak binmezsin satılıga cıkardıgın motora hatta ıstersen galerıye verebılırsın öyle yanı motor satılıcaktır kesinlikle oyuzden sıkıntı yaşıcagını sanmıyorum

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı nrky adlı üyeden alıntı Mesajı göster

km model ve özellikle markayı yazar mısın çabuk satılacak bir motor mu bakalım
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Bunun cevabini sende bizde biliyoruz aslinda...

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    ben genel olarak 3 aylık planlar yapıp bırseyler alırım yada harcarım ( buyuk harcamalar ) senın yerınde olsamda acıkcası almam. çünkü kötüyü düşünerek hareket ederim ya satılmazsa motorum diye. olabılır satılmayadabılır belkı yarında satılabılır. ama satılmazsa senı 1 ay sonra zorlıcak maddi durum. fakat satılırsa hıc bır sorunun olmıcak. o yuzden bence kötüyü düşünerek davranmalısın iyisi olursada şükür diyip yeni motoru alcaksın

bundan 4 sene önce bir ara çok sıkıştım işim icabı piyasadan alcagım 220 bın tl varken bır kuruş ödeme alamıyodum kimseden. 2 tane motorumu sattım onlardan 41.000 tl para geldi arabamı bıraktım sadece. motorun yaptıgını arabada yapar ama arabanın yaptıgını yapamaz dıye bagaj - 4 kişi binebilirsin vs. eeh trafiginde içinde kaldım hep :D gittim önümdeki 3 aylık butun ödemem gereken paraları ödedim yani 3 ay kafam rahattı ve kısmet dıyorum 2 ay sonra paralarımı alabılmeye başladım ve motor aldım hemen kendıme. ama hıc bır zorluk cekmeden yaptım bunu. aldıgım zaman bılseydım kı önümüzdeki ay sorun yasıcaktım yıne almazdım arabayla devam ederdım.
    mehmetenis bunu beğendi.

1 ay da değil de 2 ay da satılırsa ne kadar zor durumda kalacağına göre değişir. Bunu iyi değerlendirip karar vermek lazım. Başka temiz motorlarda bulunur mutlaka çok acele de etmemek lazım.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Piyasa yavaş, bir kaç bin altına verseniz bile alıcı çıkamayabiliyor.
    Hyosung 2 ay durdu satılmadı, ara verdim kullandım. tekrar ilan verdim 1 ayda gitti. Piyasası iyi denilen cbr 125 2013 yılında aylarca ilanda kaldı. bir motosikletim ilan vermeden satıldı... Yani motoru ilana koyunca, ele para sayılıncaya kadar motorum satıldı dememek lazım. Madem sordunuz, kendinizi dara sokmayın. Bekleyin motosikletiniz satılsın

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    km model ve özellikle markayı yazar mısın çabuk satılacak bir motor mu bakalım
    dedim bir şey yazmadın modele bağlı bu mondail i satmadan cbr 250 aldım ,cbr 250 yi satmadan 600 rr aldım yeni motorlar gelmeden ikiside satılmıştı kendi sınıfında temizse ve uygun fiyatlandırma yapılırsa her motor satılır bu aylarda

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Motorun markası ve modeli önemli satış hızı bakımından. Eski kasa tvs'ye biniyorsan önce satmalısın çünkü yavaşladı eski kasaların satışı, yok ne bileyim, YBR ESD varsa birde km düşük model yüksekse satılır, sezon geliyor nasıl olsa, satmadan da alınabilir.

plegus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Kawasaki Ninja 650 R
    Ben şu anda tam olarak senin bulunduğun pozisyondayım. Hem euro yükselecek diye hem de bir sonraki parti motorları beklememek için kredi çekip hemen aldım motoru. Mart ayına girdiğimizde hemen satılır diye düşündüğüm eski motorumu satışa koyalı 1 ay oldu ve henüz herhangi bir değişiklik yok. Motoru Ankarada satışa çıkarmış olmamın da etkisi büyüktür diye düşünüyorum. Ancak motoru o zaman değil de şimdi almış olsam 1000 TL fazla ödeyecektim. Ama krediye para ödemeyecektim. Sonuç olarak kararımdan memnunum. En azından beklememiş oldum.

Sponsor Firma
    Satılmasını bekle. Şu devirde nakit para çok değerli.Seçime doğru daha da değerli olacak

Motosikleti
    Falcon Freedom 250 -> Honda CB250R -> Honda NC750x
    Motorun geldiği haberini alır almaz cebimdeki son kuruşa kadar ' tam anlamıyla son kuruş ' harcadım. Bu aşk farklı.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yemek yicem çatalı hangi elimle tutayım diye yarın bir başlık açarsan şaşırmam

aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    Motorun satılmadğında sıkıntıya düşeceksen riske girmeye hiç gerek yok bence bekle kısmetse eğer oda seni bekler alırsın

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Göreceli ama 1 Ay kısa bir süre bence.. Sıkıntıya gerek yok..

Önce eski motosikletini sat sonra yenisini alırsın..

Nasip kısmet bu işler, satılsa bile bakarsın daha güzeli çıkar karşına.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

logan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Diğer motora ölü fiyat ver. O motorun sahibi de satamayacaktir. Baktin adam kabul etti o zaman riske gir değilse girmek mantıksız

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)