Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Montu Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    rebelrider67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar motosiklet montu alacağım ama aklımda bi soru var forumda da cevap bulamadım.Motosiklet montunu 4mevsim mi mont almalıyım yazlık file mont mu yoksa deri mont mu? deri montların fiyatı fazla acaba orta halli bir deri mont alacağıma kaliteli bir tekstil mont mu almalıyım? deri mont yazın kullanımda sıkıntı yaratır mı? bütün bu sorular beynimi kuracaladı.500-600tlye alınabilecek kaliteli ve güvenli bir motosiklet montu tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden çok teşekkürler
    anilcanmutlu bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Falcon Freedom 250 -> Honda CB250R -> Honda NC750x
    4Riders Armor var sanırım o aralıkta. Kimi parasına göre kaliteli diyor, kimi beş para etmez diyor bende bilemiyorum kullanmadım.

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

Ben mevsimlik-tekstil kullanıyorum. Kışın da üşümedim, yazında öyle aman aman çok terlemedim.Ancak kesinlikle mont model,markasına göre değişen bir durumdur. Spyke marka, 800 tl ye almıştım. Gayette memnunum, reflektif şeritleri de var,ışıl ışılım .

Öncelikle tekstil mi,deri mi ona karar verin.

overspeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğer imkanlar sadece 1 mont almaya el veriyorsa, çok katmanlı tekstil montlara yönelmeni tavsiye ederim. Hatta çok soğuklarda kullanmam diyosan da çıkarılabilir termal içliği olan fileli montlar var, yanına bir de yağmurluk alarak 3 mevsim rahat kullanırsın.
    oluroyle bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı overspeed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer imkanlar sadece 1 mont almaya el veriyorsa, çok katmanlı tekstil montlara yönelmeni tavsiye ederim. Hatta çok soğuklarda kullanmam diyosan da çıkarılabilir termal içliği olan fileli montlar var, yanına bir de yağmurluk alarak 3 mevsim rahat kullanırsın.
    Ağzınıza sağlık ,

Mevsimlik montumun çıkarılabilir termal içliği mevcut.3 katlı, 2 katı çıkarttığımda yazın gayet püfür püfür oluyor ancak 2 katı ile aman aman terlediğim olmadı hiç.Dediğim gibi yine mont marka modele göre muhakkak değişir.

Ancak dikkat edilmesi gereken şey, katman arttıkça ve bunları çıkarttığınızda montun üzerinize büyük gelme ihtimali mümkün, katmanlı almaya karar verirseniz katları çıkartıpta muhakkak üzerinize oluyor mu olmuyor mu deneyin.
    Kadim odur ki evvelini bilir kimse olmaya

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    Alıcağınız mont un kol dirsek korumalarında 1621-2 yazarsa daha iyî olur.4 mevsim alırsanız yazında îç astarını söküp kullanabilirsiniz.ayrıca sünger olan kendi sırt korumasının yerine EN1621-2 veya EN1621-1 standartında gerçek sırt korumasıyla değiştirin.burda yazanlar lüks değil olması gerekendir.pek çok kişi sırt üstü düşene kadar bunu anlamaz..

önerebileceğiniz mont var mı? direk marka model

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Hem tekstil hem deri montum var,tekstili önceden giyiyordum bi sıkıntım yoktu ama artık deri kullaniyorum, sıcak olunca agır geliyor evet ama bence daha iyi koruyor , soguk havalardaysa içine sıkı giyinince beni üşütmedi

logan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu 4riders ın montunu bir tanıdığıma gösterdim. domuz derisine benziyor lakin inek derisi olma ihtimali de güçlü dedi. erkek sığır yani dana derisi olması lazım inek derisi beş para etmez dedi. kalın diye domuz derisi kullanılması ihtimali de varmış. diktirmeye kalksam benim bedenim için ihtiyaç duyulan deri 400 tl tutuyor(xxl) 100 tl işçilik olsa(ki 100 tl işçiliğe dikmezler) 500 tl yapıyor. bunun fermuarı koruması astarı kılı tüğü yünü bu fiyatlara dana derisi baya zor

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    4 mevsim motrcuysan maksimum konfor için 2 tane montun olacak en az.

Biri içliği çıkabilen rüzgar ve su geçirmeyen tarz. İlkbahar ve sonbahar aylarında içliği çıkarıp fermuarları da açıp rahat edersin.

Yazında en büyük rahatlığı fileli montlar verir.

12 ay boyunca kullanılabilecek; kışın 1 saatlik sürüşlerde su almayan, üşütmeyen, yazın da terletmeyecek mont yok.

O zaman şimdilik yazlık bir mont alacağız kışa doğru bir mont daha bakmaya çalışacağım

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı logan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu 4riders ın montunu bir tanıdığıma gösterdim. domuz derisine benziyor lakin inek derisi olma ihtimali de güçlü dedi. erkek sığır yani dana derisi olması lazım inek derisi beş para etmez dedi. kalın diye domuz derisi kullanılması ihtimali de varmış. diktirmeye kalksam benim bedenim için ihtiyaç duyulan deri 400 tl tutuyor(xxl) 100 tl işçilik olsa(ki 100 tl işçiliğe dikmezler) 500 tl yapıyor. bunun fermuarı koruması astarı kılı tüğü yünü bu fiyatlara dana derisi baya zor
    domuz derisini anlamanın bir yoluda diğer derilerde hayvanın kıllarının olduğu delikler küçük tür belli belirsiz olur domuz derisinde kıl yapısı farklı olduğu için derini üzeri sanki iğneyle delinmiş gibidir delikler belli olur ben böyle biliyorum
    logan07 bunu beğendi.
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Ne yapacaz bilmiyorum bakalım bianda gaza gelip vericem siparişi sanırım :D

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    Alıntı rebelrider67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önerebileceğiniz mont var mı? direk marka model
    Yazdığım standartları taşıyan ve üzerinize yakışan(sizce) A veya B bir marka olabilir.benim tercihim alışverişim bu şekilde.kullandığım 2 tane mont var.Acerbis colb ve Revit yazlık bir ürünü var.tavsiyem monta ayırdığınız bütçede sırtlık olsun...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)