Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

KONTRA bir sınırdan sonra işe yaramıyorrrr !!!!!!!!!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    gt170 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suanda yok ��
    Lastigin fabrika cikisi olmasi dolasiyla kaliteli olmamasi ve motorun kanuni gibi b.ktan bi motor olmasi benim bilincaltima yerlesmis olmali ki ben istesemde de motoru yatiramiyorum bana yardimci olan ve olmaya calisan herkese tesekkur ederim..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    Sadece kontra vermek ile olsaydı herkesin 63 derece ye kadar motoru yatırması gerekiyordu,burada bir sürü diğer etmen var lastik,amörtisör,asfalt kalitesi,psikoloji ve en önemlisi sürücü yeteneği bunlardan bir yada birkaçı eksik olunca direk virajınızı etkiliyor.

infernox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys
    Alıntı Sykkuno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dizle yatırmak? Abi agzı olan konuşuyor. Dizle motor filan yatmaz.
    Anla işte dizinle depoyu tutarken yatırmaya destek verecen.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    arkadaşlar söylemiş kesinlikle psikolojik. farketmeden öteki elinizle tutuyorsunuz kollarınızı çok kastırıyorsunuz.
    mithrelios bunu beğendi.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Kullandığınız motosikletin karakteristik özelliği de kontra tekniğinde önemli bi faktördür.

Örneğin ; Boxer motorlu bi BMW ile, CBF 150 nin kontrada yatma oranları biribirinden çok çok çok farklıdır.
    Viraja istediğiniz kadar düzgün girin, motosikletin karakteristik özelliği gereği belli bi açıdan sonra yatmayacaktır.

Öte yandan motosiklet için en uygun yatış açısı 100 kmh ve üzeri hızlarda belli olmaktadir.

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Kontrayı sadece viraj içindeki elciği ittirmek olarak düşünme. Lastiklerin veya asfaltın da bir etkisi olduğunu düşünme. Kontranın belli başlı ayrıntıları da var. Arkadaşların da söylediği gibi, psikolojine yenilmişsin. Ve bunu tetikleyen en önemli etken; ufuk noktasına bakmamandır. Virajda başının yönü, pozisyonu ve baktığın yer önemli. Kontrayı yaparken viraj çıkışına odaklandığında zaten bedeninin ağırlık merkezini viraj çıkışına yönlendirdiğini ve motorun sana uyum sağladığını göreceksin.

Fakat eğitim almanı özellikle öneririm. Herkes öneride bulunur, fakat uygulamalı ve birebirde görmek en doğrusudur. Herşeyin başı eğitim.
    Sinan Aksu ve Maslak bunu beğendiler.
    "CaRPe DieM"

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Konrtayı verirken vücut ne yapıyor? Göğsünü döndüğün taraftaki aynaya doğru yaklaştır, bir de öyle dene.

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Aslında bu tekniği çoğu kişi istemeden bilinçsiz olarak yapıyor özellikle bisiklet kullanırken ben bunu yapıyorum!
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Ya adam neyi trolleyecek burda. Bişi soruyor belkide hatalı yaptığını düşünüyordur. Trollüyorsada yardım edin doğru cevabı lınca susacaktır zaten.

gt170 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suanda yok ��
    Ygs ye calisiyorum isim gucum yokta ben burda yalandan konu acipta kimsenin degerli vaktini almam...
    Bu sorun motosikletten kaynaklaniyodur 600RR la ayni sorunu yasamam heralde :D

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı gt170 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ygs ye calisiyorum isim gucum yokta ben burda yalandan konu acipta kimsenin degerli vaktini almam...
    Bu sorun motosikletten kaynaklaniyodur 600RR la ayni sorunu yasamam heralde :D
    motosikletten kaynaklanmıyor dostum. değil 600rr 1600rr ile de yaşarsın. kafanı kaldır viraj çıkışına bak herşey daha tatlı olacak. düşme psikolojisi ile yatıramıyorsun ne kadar yattığına bakarsan böyle problemlerle karşılaşırsın. ne kadar yattığını sil at kafandan viraj çıkışı güzel mi ona bak.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)