Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Defalarca Sorulan Soru

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Evet arkadaşlar defalarca soruldu bu soru ama 2015 in Mart ayında sorulmadı ve sorun yaşarım diye ciddi endişelerim var.
    1-2 güne en az 3-5 sene üzerinde olacağım motorumun ödemesini yapacağım ancak kararsızlık çok fena ..

İlk tercihim Kawasaki ER6F - Tasarım,şekil 10 numara (Benim Gözümde) ilk tercihim bu aslında ama Kawasaki

Yamaha Diversion F (Xj6F) sportTouringleri seviyorum uzun yolada gelecek,rüzgar çok yormayacak motor lazım.Yamahada kawasakiden çok iyi sayılmaz bence servis ve yedek parça olarak ama kullanan arkadaşlara sorum nasıldır üzmesin

Honda CBR 650F - Bu alet iyi hoşta yakıt çok + göstergesi berbat geliyor bana ama tecih edebilirim.

Honda CBR 500 R - Ülkemizde pek tutmadı 2. el piyasasıda çok düşük km lerde elden çıkarıyorlar neden acaba ?Bunuda tercih edebilirim..

Amacım hız değil arkadaşlar arada sırada biraz adrenalin salgılatabilirim fena olmaz ama hız tutkunu değilim.Tecrübem ve eğitimim bunları kullanmama yetiyor o konuda sıkıntı yok.ER&F Honda nın motoru olsa hemen alırdım kawasaki hala eskisi gibi sorunlumudur (zmoto)???

Genelde şehir içi senede 1-2 kez ülke içi turlar.Nadirende yurt dışına çıkabilirim..
    Yorumunu esirgemeyen arkadaşlara şimdiden teşekkrlermi sunarım ..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    beyefendi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125e
    Onu bilmemden diversionF benim nirvanam, çok harika bir motosiklet 💘
    DraQuila bunu beğendi.

oenaj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Diversion F benimde çok hoşuma gidiyor, gerçekten çok güzel,,,
    DraQuila bunu beğendi.

akbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    er6 f kullandım. çok beğendim.. tavsiye ederim

kinqdai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CİTA
    XJ6 Diver. der geçerim. Gerek ses görüntü, gerek performans çok harika motor. Kullanma şansımız olmadı ama işte araştırmalar sonucu edindiğim tecrübe .
    CBR 500 R o fiyatı hak etmiyor kendi görüşüm.
    Diğerlerinide bilmiyorum o kadar çok 650F uysal motor, ER6 hakkında o kadar fikrim yok çünkü ÇİFT SİLİNDİR. Tatmin edici değil açıkcası.

Eğer tecrübeniz varsa Diversion alın geçin derim, o kadar çok yoksa diğer seçenekleri göz önünde bulundurun ER6 gibi

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    ybr iyidir

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Triumph 800 luk ve Tracer a da bir bak
    DraQuila bunu beğendi.

Nathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    Selamlar,

CBR500R bana göre aralarındaki en zayıf halka. Ciddi bir fiyatı var, buna karşılık belirtilen tork ve güç değerleri tatmin edici değil. Diğer yandan CBR250 sahibi olarak boyutları bana çok yakın geldi. 500 cc kullanacak adam biraz daha kaslı iri görünen bi motosiklet ister diye tahmin ediyorum.

ER6F hep takip ettiğim bir motosikletti. Fotoğraflardan hep çok beğenirdim ama fuarda 2015 modelini pek beğenmedim, değişiklikler yapılmış olabilir. Diğer yandan yüksek fiyatına rağmen 2 silindir oluşu, distribütör hakkında hiç iyi olmayan söylentiler ve kawa'daki genel yüksek servis ve yedek parça fiyatları bu modelden beni uzaklaştıran sebepler.

CBR650F çok güzel gerçekten. Performans, ses vs bakımından zaten kendini kanıtlamış bir motosiklet. Fiyat da ona göre yüksek yalnız ve maalesef ikinci el piyasası çok zayıf. Tutulmuyor galiba...

Benim için karşılaştırmanın kazananı Diversion F. Görüntü çok güzel, konforlu, performans olarak en iyisi değil ama tatmin edici olacağın düşünüyorum. 4 silindir ve fiyatı da uygun. Tek sorun bu motosikletin hastası çok olmasına rağmen ikinci el piyasası zayıf. Hemen elden çıkarılabileceğin bir motosiklet olmayabilir.

Sport touring düşünüyorsan ve fiyatı biraz yükseltebilirsen (650F fiyatı) karşılaştırmaya Fazer 800'de girebilir rahatlıkla. Çok yakışıklı, gayet güçlü, ses, performans her şey var. İkinci eli de peynir ekmek gibi. Bu motosiklet bana ideal motosiklet gibi geliyor.

Selamlar...
    DraQuila bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    triumph 800 den kastınız tiger sa o kategorideki motorları sevmeme rağmen (Versys) şehir içi kullanımlarını rahat bulmuyorum çok büyükler.
    Boyum 1,77 .. Fazer 800 evet hoşuma giden bir motor (oda büyük)ama ülkemizdeki saçma vergilendirme yüzünden 65"1" cc ve ötesini şuanda almayı düşünmüyorum 6 ay çok hızlı geçiyor gerçekten ve resmen söğüşleniyorsunuz.(Ben öyle hissettim
    CBR 500 yakından incelediğim bir model ancak kullanmadım honda denetmiyor motorlarını.Bu konuda hondayla papaz oldum cevapları bizim çok motorumuz var hangi birini açalım denemeye hepsini açamayız oldu.Her neyse cbr 500 japonya üretim ve bu işçiliğinde kendini fark ettiriyor.cbr 250 nin yeni kasasısındna biraz daha kalıplı ..Gerçekten fiyatı çok yüksek ama honda türkiyede tofaş gibi parça-servis kolay o yüzden sıralamada..

Diversion .. Arkadaşlrın geneli bu motoru tavsiye etti.Hiç yakından görmedim yamaha bayine gittim bu motor yoktu.Resimlerden gözüme çarpan ön far tek çok iyibir tasarım sayılmaz ama kötüde değil.Arka maşa eski trişka malzeme..Bazı yabancı forumlarda bu motorun gerçek bir 4 silindir olmadığı,parça kalitesinin düşük olduğu,sesinin bile 4 silindir sesi olmadığı hakkında yorumlar okumuştum.Hatta bir videoda er6n le yarışıyorlar.Yarışı xj6f alıyor ancak aralarında en fazla 5 metre fark var.kawanın 2 silindiride boş değil.
    Neyse yazı çok uzun oldu yakından görmekte fayda var ancak bayide yok bu kararsızlık beni öldürecek...........:/

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler