Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yamaha Yzf R25 Motorsiklet Arka Tekerden Gelen Gıcırtı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Yzf R6
    Merhaba arkadaşlar motorumu alalı 3 gün oldu ve gelirken bir 25 km kadar saglam yagmurda sürmek zorunda kaldım sonraki gün sürerken arka tekerden yavas gittigimde gelen bir gıcırtı duydum sonra zinciri yagladım fakat hala var o ses ve bazende 1 inci vitesteyken belli bir saniye 5 saniye 10 saniye kadar böyle pat pat pat pat ses geliyor zincir takılıyor gibi bu ses ya boştayken yada 1 inci visteyken geliyor diger viteslerde gelmiyor bunların nedeni nedir acaba , birde motoru temizlemek için önerileriniz nelerdir acaba

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Yağmur kaynaklı bir durum olduğu aşikar.
    Burası yerine servise sormanız daha mantıklı olacaktır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Yağmurda motormu surulur? Arka tekerlek rulmanlarina nem kacti, motoru direk kapatinca kurutmadan, pas yapti orasi , komple gobek, rulmanlar sokulecek temizlenip gresle yaglanip kapatilacak. Zinciride yaglamak yetmez, gaz ile iyice temizleyip , sonra birdaha yagla, motoru yikadiktan yada yagmurda surdukten sonra muhakkak bir yolunu bulup kurutmaniz lazim, en sagliklisi hemen cikip yol yapmak, yada bir hava komresoru ve sac kurutma makinasi kullanarak kurutmak.

4Vaqrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    Bu konuda ciddi misin trolluyormusun? Pek bilgim yok ama yagmurda motor surulmez diye seymi olur yahu?
    AsyMeTRiQue, ellaksakir, Bune ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

hkn34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS + Yamaha XJ6 N+ kawasaki z 900
    konusuyo ıste... motor sadece kuru havada kullanılır ... ama o zamanda toz kacar napcaz sımdı...
    cbr1907, halo1925 ve tekoklava bunu beğendiler.

tuna_tour - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 301- YAMAHA YBR 125- YAMAHA XTZ 660 TENERE
    Alıntı 4Vaqrant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konuda ciddi misin trolluyormusun? Pek bilgim yok ama yagmurda motor surulmez diye seymi olur yahu?
    işkembeyi kübradan sıkıyo kardeşim bakma sen ona, fren balatalarına su tut tazzikli muhtemelen gıcırtı sesi geçecektir
    Fırtınanın şiddeti ne olursa olsun; Martı sevdiği denizden asla vazgeçmez

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    İlk 1.000 km çok önemlidir. Her türlü ses gelebilir. Yağmurdan sonra gelmesi tabiki biraz kafa karıştırıcı.

Motosikletini fazla hız yapmadan kullan. Ve dikkatlice kontrol et. Servise ilk bakım için gittiğinde hepsini söyle.

Onlar seni başından savmaya kalkacaklar sen buna hazırlıklı ol.

Arka tekerden gelen ses muhtemelen zincir sesi. Ama motorun yeni olduğu için montaj hatası da olabilir.

Arka teker civatalarını kontrol et. Fotoğraftaki civatanın üstünde çentikler olmalı. sağ ve sol eşit olmalı. Eşit olmadığı zaman sürüş dengesi bozulacaktır.

Bu ciddi bir durumdur sık sık kontrol edilmesi gerekmektedir. Bu nedenlede üreticiler kolaylık olsun diye ölçü çentikleri koyar. Ayrıca gergilerde bu ölçüyü uzun süre korumayı sağlar.

Bu ölçü çok fazla bozulursa fren diski balataya sürtmeye başlar. Zincir dişliye geçmekte zorlanır ve dişleri yemeye başlar. Zincir bolluğu fazlaysa dişler tam denk gelmediği için de zincir sağa sola vurabilir.

benhasan bunu beğendi.

beyefendi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125e
    Hıı R25 çiş kaka zaten bende ondan almadım ( :////// )
    cbr1907 bunu beğendi.

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Yamaha yanlış yaptı bende ondan dolayı almıyorum. 13500 liradan sattı da biz mi almadık?? Motosikleti ne kadar sevmiş olsam da enayi yerine koyulmayı hazmedemem.
    Shrieker bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mobilete o kadar para verirsen gıcırdar tabi. gidip karbon yarış bisikleti alsaydın hem daha hızlı hemde sorunsuz giderdi

umuterdogdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO Agility 125 + CBR 125 R 2016
    Abilerim kardeşlerim adamın hevesını niye kırıyorsunuz adam motoru beğenmiş almış siz politakasını sevmiyorda olabilirsiniz ama yani şuan adamın piskkolojisini bitirdiniz bence kötülemeyi bırakıp yardım etmeye çalışalım

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Montaj sıkıntısı vs olmaz. R25 monte haliyle kutudan çıkıyor. Bayi sadece Aynaları takıyor.

Motosikleti
    Yamaha Yzf R6
    Şimdi yorumlarınız için öncelikle teşekkür ederim zorunluluktan 25 km kadar yagmurda sürmek zorunda kaldım otobüs firması zor ikna ettim durmaları için anca öyle anlasabildik şimdi ben giderken hızlı o gıcırdama yok bu gıcırdama şey gibi yani teker her turunu tamamlayıp döndügünde yavas giderken vıyk vıyk ses geliyor her dönüşünü tamamlarken hızlanırken tabi duymuyorum motoru zaten 5 7 devir civarı sürüyorum bazen trafikte zorunda kalınca bir 2 3 defa 11 deviri cok kısa süreli basmadım degil basmak zorunda kalıyorum servise gidicem gidicemde şimdi motoru yeni aldık cepte para yok pul yok servise giderim şudur budur derken fazla masraf cıkarmı diye düşünüyorum birde daha yag spreyi temizleme spreyi 50 tane şey var bunlar yetmezmiş gibi kask oldugu yerde düştü vizörün kilit plastigi kırıldı vizör oturmuyor aksilikler cogaldı motorda camurlu biraz egzoz temizlemekte lazım

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Hocam haram parayla falan mi aldiniz kask falanda sikinti yapmis takiliyorum yanlis anlamayin Para demissiniz de sifir motor 25kmde sikinti cikartiyorsa bir de ustune utanmadan para mi isteyecekler.Tüketici hakki var kardesim kusura bakmicak kimse 25kmde ben bu motora ne yapmis olabilirim ki sikinti varsa uretimdendir.Saldir bayiye

kardeş motorun yeni olduğu için balata disk e sürter onun sesi o. benim kros motorda yeni balata vardı ondada oluyordu aynısı. o zamanla açılır. bi balata temizleyici al 10 tl filan. balatalar a sık düzelir.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    "Yağmurda motor mu sürülür ?" ne demek ya ? Sabah sabah güldüm.

Servise götür arkadaşım, önemli bir şey değildir.

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı Kara35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağmurda motormu surulur?
    niye yağmurda motor sürülmüyormuş ben anlamadım?

Motosikleti
    Yamaha Yzf R6
    Evet balata yeniliginden kaynaklanır o ses demişti bir 2 yere kabaca gösterdigimde birde bazen 1 inci viteste debriyaj sıkılıykrn veya bos viteste ama herzmaan degil bazen tak tak tak diye ses geliyor debriyaı bırakmya baslayıp kavramaya girince gidiyor bu ses sanki zincir sürtüyomus takılıyomus hibi tak tak tak tak geliyor ama yürürken sıkıntı yok bu dedigim ya devriyaj sıkılıykrn yada boştayken geliyor motor şuan 280 km de alanyadan almıştım motoru ankaradaki yetkili bayiye götürmeyi düşünüyorum 2 yıl garantili bir sıkıntı cıkmaz heralde

tekoklava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200ns
    Alıntı Kara35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağmurda motormu surulur? Arka tekerlek rulmanlarina nem kacti, motoru direk kapatinca kurutmadan, pas yapti orasi , komple gobek, rulmanlar sokulecek temizlenip gresle yaglanip kapatilacak. Zinciride yaglamak yetmez, gaz ile iyice temizleyip , sonra birdaha yagla, motoru yikadiktan yada yagmurda surdukten sonra muhakkak bir yolunu bulup kurutmaniz lazim, en sagliklisi hemen cikip yol yapmak, yada bir hava komresoru ve sac kurutma makinasi kullanarak kurutmak.
    kara35
    allayıp pullayıp o motordan bundan şundan bahsedersin ben prof'um dersin
    koca forumda bendeN 5 tane daha yok dersin
    50tane motor kullandım sattım dersin
    35 40 senedir motorcuyum dersin
    motorun tipine bakıp bundan cacık olmaz diyecek kadar kendini prof hissedersin
    oldumu şimdi PAMPA
    (((((Yağmurda motormu surulur?))))
    bu ne yaw
    SENİ Bİ TÜRLÜ ÇÖZEMEDİM KARA 35
    ne ayaksın sen
    hkn34 bunu beğendi.

VESPERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 800 GS
    Ben de yeni R25 sahibiyim. 240 km deyim, aynı gıcırtı benim motorda da mevcut. Sanırım henüz rodaj ı tamamlamadığı için parçalar birbirine alışmaya çalışıyor. TAbi can sıkıcı durum yinede. Bir sonuç alırsanız paylaşırsanız ben de sevinirim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)