Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Acemi bir sürücü iken yaptığınız komiklikler

Motovento
    REKLAM ALANI

Banada baya eskiden başıma bişi geldi hava gündüz saatlerinde motorla hastaneye gitmiştim bir işim vardı tam önüne çekmiştim hastanenin sonra içeri girdim işlerimi hallettim çıkarken anahtarı aradım heryerde yok ceplerimde falan düştümü falan sandım baktım yok motorun yanına gittimki anahtarı üstünde unutmuşum ve farları yanıyor şekilde yarım saat 1 saat içerideydim neyseki çalınmamış o günden sonra baya dikkatli olmuştum :D
    hsk bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acemiliye devam
    ilk motor öğrenmeye çalıştığımda cbf150 ile kaldırıma çıkmıştım.
    bende geçenlerde çıktım dalgınlıkla ve motorla beraber uçuşa geçtik
    dayak yemiş gibi oldum yav
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    45 senelik Mercedes ustasının oğluyum
    iki birader tamirci
    ve her zincir temizleyen gördüğümde aman elini kaptırma diye nasihat eden biri olarak
    zinciri ilk temizlememde parmağımı kaptırmıştım :(
    Allah a şükür zararsız atlattım
    hsk bunu beğendi.

Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    Arkamdaki Arkadaşa Hava atıcaz diye teker yapmıştım çok gaz açtım kask ekipman hiçbirisi yok ikimizde 1 hafta yüzüstü yatmıştık pesetmedim hala yapmaya çalışıyorum hala acemiyim
    H_H_A bunu beğendi.

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Gülümsemeye çok ihtiyacımız olan bu günlerde katkıda bulunmak isteyen arkadaşlarımız...buyurun.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

SONSiyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok :(
    Acemilik bile yapamadım daha

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Usta sayilmam ama scooter ı altimdan kacirmistim. Yada beni motor kacirmisti sonuç kuma saplanmistim :(
    leon99 bunu beğendi.

ByYlmzZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir Süre Yok
    bende yeni aldığım motorumla seyahat ederken azıcık neticem hava alsın siye soluklandıktan sonra motoru çalıştıramadım benzin bitti diye kafayı yedim.benzinciye kadar ittirip yakıt aldıktan sonra çalışmayınca acı gerçekle karşılaştım..start-stop düğmesi stop konumundaymış hangi mahlukat oynadıysa rezil etti beni millete :D
    vader ve GezeGeze bunu beğendiler.

Motosikleti
    Tmax 530
    Kafada fullface kask varken ve vizor kapali konumdayken suratimdaki bir bolgeyi kasimaya calismak.Ve hala yapiyorum.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    On sene once: Internette motosikletimin 0-100km hizlanmasinin 2.9 saniye oldugunu okudum. Icimden "vay be" deyip bi gun sonra ikinci viteste gazi birden actim, sanki gorunmez bir el alnimin ortasina yumruk atmis gibi geriye gitti kafam, on taraf hafif kalkti... Sukur kaza olmadi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    On sene once: Internette motosikletimin 0-100km hizlanmasinin 2.9 saniye oldugunu okudum. Icimden "vay be" deyip bi gun sonra ikinci viteste gazi birden actim, sanki gorunmez bir el alnimin ortasina yumruk atmis gibi geriye gitti kafam, on taraf hafif kalkti... Sukur kaza olmadi.
    haşmet ağabey sen kaza yapmazsın

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    ilk motor kullanışım 10 yaşındaydı
    sürekli dedemi sıkıştırıp ben kullanabilir miyim diyordum en son adama gına geldi herhalde çalıştırdı ve bana verdi bu arada motor rus planet 5 sepetli bir motosiklet 24 beygir 300 kusur cc ayak marşıyla çalışıyor neyse çalıştırdı bana verdi ben daha ne yapmam gerektiğini bilmiyorum ne yapıcam dedim bana vitesi aşağı basıp debriyajı bırakmamı söyledi ben dediğini yaptım fakat motor stop etti tekrar çalıştırıp bana verdi bu sefer stop etmesin diye gazı sona dayadım debriyajıda birden bıraktım motorun önü kalktı ve 10 15 metre gidip direk önümdekim odunlara vurdum sonradan dedem dediki motor 2. vitesteymiş neyseki bende ve motorda bir sıkıntı yoktu ama bu olaydan sonra 2 3 sene motor kullanayım mı falan dememdim hiç
    daha anlatılacak o kadar acemi olayım var ki

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Uzun yolculuğa çıkmıştım. Yokuş aşağı inerken ellerimi bıraktım, salına salına iniyorum gt250r ile.

Karşıdan araba gelince ellerimi gidona koydum ve motor aniden stop etti. Hemen çektim sağa, orasına bak burasına bak birşey yok. 5 dakka bakındım, kafamda kask, sırtta mont ter içinde kaldım. Niye stop etti durup dururken diye kara kara düşünürken birden o kırmızı tuş gözüme çarptı. Meğerse elimi gidona koyarken yanlışlıkla güç tuşunu kapatmışım ) ne gülmüştüm kendi kendime

oakley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Motosiklet kullanmaya başlayalı daha 3-4 ay oluyor. Daha öncesinde ehliyet eğitim ve ekipman işlerini hallettim. 2. El bir motosiklet aldım. Biraz pratik yaptım. Dedim tamam bu iş oldu. İşe gidip geliyorum herşey yolunda. Köprü geçiyorum her gün. Trafikte takılıp kalanlara bakıyorum yandan geçiyorum. Ozguven tavan. İşten çıktım köprüye 1kavsak kala motor istop etti. Zor bela sağa emniyet şeridine çektim. Marş. Yok tekrar yine yok. Aradım servisi:

Ben: motor çalışmıyor.
    Servis: marş alıyor mu
    B: evet
    S:benzin var mı?
    B:evet
    S:konum at geliyorum.

Servis geldi motosikleti çalıştiramadi

Yükleyip çektik servise. Atölyede yine denedik. Nick çalışmıyor.bir ara usta motoru sallayıp koklamaya başladı.

S:abi benzin var mı motorda?
    B: var abi al bak

Diyip kontağı açıyorum.

Yarım depoya yakın benzin gösteriyor.
    S:abi bu motorda hiç benzin varmış gibi durmuyor. Depoyu açıp birlikte kokluyoruz. Evet hiç benzin kokmuyor.

Usta biraz benzin getirip depoya koyuyor.
    Tek marş ve motor çalışır. 😊

Çok utanmistim ama suç benim değil bozulan depo samandirasinin. 😀

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    yeni başladığım zamanlar

1-) Motorun üstünde ikinci günüm ve ilk yoğun trafik tecrübem kırmızı ışıkta almışım motoru boşa aradan en öne geçmişim bekliyorum yeşil yandı kavrama yapıyorum gaz veriyorum motor gitmiyor ne olduğunu anlayamadan arkadan araba kornaları hala anlamıyorum niye gitmiyor diye bu bir bakıyorum vites boşta gidermi hemen 1 e almalıyım tabi o esnada debriyajıda bırakmışım tak diye motor öne atılır ve stop eder hemen çalıştırır giderim yediğim küfürlerde cabası

2-) Bir haftalık motorcuyum daha neyse yol boş 5 vitese atmışım yardırıyorum ışıklara yaklaştım onumde siyah opel astra ışık kırmızıya döndü astra bayağı sert fren yaptı bende allah ne verdiyse abandım frenlere motorun durmasını diliyorum kaza falan yapmadan durduk çok şükür kaza bela olmadan ben bekliyorum derin derin nefes alıp veriyorum olayın şokunu atmaya çalışıyorum sonra ışık yeşil yandı ama bir sorun var vites 5 de basıyorum aşağıya vites 4 e düştü birdaha oda ne vites düşmüyor kaldırayım diyorum kalkmıyor motor hemen ayakların yardımıyla kenera aldım beklıyorum motor bozuldu sandım bir motorcu abi geldi hayırdır dedi abı 5 vitesle durdum vites küçülmüyor bozuldu sanırım dedim bana baktı güldü şanzuman dağılmıştır dedi deme abi ya dedim neyse geçti motora hafif kavrama yaparken sırası ile çat çat düşürdü ve boşa aldı banada anlattı devri yukseltip bu şekilde küçülte bilirsin demişti sağolsun

3-) Bir aylık falan motorcuyum ozamanlar çalıştığım yerde motorcu bir arkadaş daha var şakasına yoksa başka birşeyinemi yaptı bilmiyorum ama benzin musluğunu kapatmış bende iş çıkışı çalıştırdım motoru gidiyorum motor bi anda hırrrrrrrrr tak diye durdu benzin var arıyorum sağı solu bi usta buldum dedim böyle böyle karbüratör tıkanmış olabilir dedi adres verdim geldi adam sagına soluna baktı musluk kapalı dedi açtı motor çalıştı rezil oldum adama

Birde araba sürücülerine acemilik durumunda kızdığım anlar var tek tek yazmıyacağım ama en çok onlara ve o zamanki durumuma gülüyorum aklıma geldikçe
    leon99 bunu beğendi.

Motosikleti
    Forza 250
    Kaldırıma çıkmaya çalışırken ağır çekimde sola devrilmiştim, mahallenin bütün çocukları önce gülmekten altlarına işemiş sonra da motoru kaldırıp üzerimden almışlardı. Hey gidi günler.

Motosikleti
    Cebefe
    Şu anda önümde duran aracın altından bildiriyorum : limon sıkma tekniği önemliymiş

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haşmet ağabey sen kaza yapmazsın
    Ohooo hem de kaç kez. Yüksek hacimli naked ve olmayan ABS birleşince, asfalt ile randevu bugün olmazsa yarın demek. ABS'li motorla düşmedim daha ama bir kere devreye girip kurtardı. ABS olmasa yine yerdeydim.

ABS: ilk düşmede fiyatını öder, belki de hayatınızı kurtarır.

Kuralları ihlal eden başkaları: Yapacak bişey yok, riski az olan yerlerde ve zamanlarda kullanmaktan başka... Kelle koltuktayız hepimiz.
    leon99 bunu beğendi.

selsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vstrom 800DE
    Gecen pazar günü ehliyet sınavında trafikte iken (25 ile falan ilerliyoruz) karşı şeritten gelen bir motorcu başıyla selam verdi. O an nasıl bir heyecan duydum anlatamam, kademeli olarak "evet o benim" dercesine üç kere başımı öne eğdim hızlıca. İlk motorcu selamım da böyle biraz abuk ve çocuksu oldu
    leon99 bunu beğendi.

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    hala yapıyorum.Motosikletin ayaklığını açtım sanıp salıyorum hoop yana devriiyor. asdas

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)