Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kaza atlattım

Motovento
    REKLAM ALANI
    TEMBEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 mg
    bugün keyif gezisi yapayım dedim bin pişman oldum. Mudanyada neredeyse kaza yapıyordum.

barzo bir pejo partner sürücüsü yol boyu tampon tampona takip etti. marinanın az ilerisinde sola dönüş yapmak için sinyalimi verdim, tam dönüş yaparken bu geri zekalıda beni sollamaya kalkışınca-aynı şeritte hemde!- şerefsizin fren sesini duymamla debriyaj fren ne varsa asıldım. lastiklerde tırt olunca motor yattı fakat zar zor tutabildim. o kadar yattıki depo kapağından benzin sızdı. iki karış uzaklık kalınca ancak durdurabildim motoru o da yalpalaya yalpalaya, ayaklarım yerde çok ters bir durumda. sinirle hayvana bağırdım, "sinyal vermedin" dedi. yanan sinyali gösterdim ve kafa atmamak için kendimi zor tuttum. eğer çarpışsaydık büyük olasılıkla sol bacağım kırılırdı. kaputa kafayı yandan çarpınca da kaskın ağırlığıyla beraber boynumun kırılması da bonus olurdu.

bu satırları yazamıyor olurdum büyük olasılıkla. medeniyet görmemiş bir maymun yüzünden ölebilirdim. yazın planladığım turları iptal ettim, motorun brandasını çektim, bir daha ne zaman binerim bilmiyorum. ve daha düne kadar ne kadar dikkatli sürüyorum diye kendi kendime övünüyordum. ben ne kadar dikkatli olsam da bir şerefsizin bir anlık dikkatsizliği yüzünden ölebilirdim. düşünsene arkandan gelen adam telefonuna bakıyor ve seni öldürüyor. adama koyar böyle bir sebepten ölmek. ve sadece ben ölmezdim, arkamda bıraktıklarımda ölürdü. gerçekten çok korktum. önerilerinize ihtiyacım var arkadaşlar, tekerleriniz her zaman düz bassın.
    fatih kayalı bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    karacabeg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun
    Hayvan yapmaz o sürücülerin yaptığını. Bende takipteyim konuyu yeni başlayıp böyle şeyler yaşayanlara ne diyecek forum erbabı.
    Benim şu anki durumumda ben öyle hissettiğim adamlara yol veriyorum bir defolup gitsin yolumdan diye motor araba gibi değil çok çabuk hızlanır yavaşlamakta bir beiste görmüyorum o yüzden.
    Eski arabamda üstüne üstüne sürerdim böyle adamların tank gibiydi zaten dokunsa kendine olurdu olan ama motor böyle dayılanabileceğin bir şey değil. o yüzden bu bakış açımı değiştirmeye çabalıyorum.
    "Edeple gelen lütufla gider"

seljukdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR -125 ESD
    Öncelikle geçmiş olsun. Ben genellikle böyle tarz insanlara rastladığımda mümkünse motorumun hızı yettiğince hızlanıp kaçmaya çalışıyorum. Mümkün değilse emniyet şeridi benzinlik vs bilimum alanlara çekip 5 dakika mola veriyorum. "Afedersin yürüsün gitsin gidebileceği yere kadar... " deyip keyfime bakmaya devam ediyorum.
    GB79 ve GezeGeze bunu beğendiler.

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Böyle insanlar yüzünden motordan soğmayın bu ülkenin ne yazık ki gerçeği bu , eğer motorun yeteri kadar güçlüyse basıp gideceksin yok değilse en müsait şekilde yol vereceksin, yol verecek durum yoksa iyice yavaşlayacaksın aracın önünde, onunda hızını düşüp kendini emniyete alacaksın, ve bu başınıza gelen olay bizim buralarda her gün olan şeyler çok takılmamak lazım, derin bir nefes alın ve sürüşün keyfini çıkarın
    GB79 bunu beğendi.
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    Ne denirki büyük geçmiş olsun

Bende böyle bir kaza atlattım elim ayağım titredi ama şimdi arabamı yanaştı arkama, yavaşlarım geçmesini sağlarım en küçük riske girmemeye çalışrım

Birde motosiklete çok yorgun ve uykusuzken binmeyin ben bindim uyumuşum evet motorun üstünde uyumuşum yoldan çıkınca allahtanki rejüj taş duvar

araba filan yoktu yoldan çıktığım yerde bir şey olmadan yırttım.

hkn34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS + Yamaha XJ6 N+ kawasaki z 900
    ya arkadaslar gecen hafta bana hatlı mınubus carptı belkı bılırsınız guzelgahı g.o.pasa topkapı tam demırkapıda yol zaten dar trafık yogun sag serıtten 15 20 km hızla yavas yavas seyredıyorum solumdakı mınıbus musterı almak ıcın bı kırdı saga sol dırsegıme ve sol elcıge carptı cok sukur kı dusmedım veya altına gırmedım aracın hızım dusuk oldugu ıcın toparladım yanına gıttım napıyosun sen nerdeyse benı ezıyordun aynana nıye bakmıyosun dıye bagırırken ne dese begenırsınız pişkin pişkin - senın benım sagımda ne ısın var - bılımum yakın bayan akrabalarına selam soyleyıp oradan uzaklastım ...

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun biz iki teker sürücüsü olarak paranoyak olmamız lazım
    hkn34 ve GB79 bunu beğendiler.

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Alıntı hkn34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkadaslar gecen hafta bana hatlı mınubus carptı belkı bılırsınız guzelgahı g.o.pasa topkapı tam demırkapıda yol zaten dar trafık yogun sag serıtten 15 20 km hızla yavas yavas seyredıyorum solumdakı mınıbus musterı almak ıcın bı kırdı saga sol dırsegıme ve sol elcıge carptı cok sukur kı dusmedım veya altına gırmedım aracın hızım dusuk oldugu ıcın toparladım yanına gıttım napıyosun sen nerdeyse benı ezıyordun aynana nıye bakmıyosun dıye bagırırken ne dese begenırsınız pişkin pişkin - senın benım sagımda ne ısın var - bılımum yakın bayan akrabalarına selam soyleyıp oradan uzaklastım ...
    Birader yanlış anlama hak hukuk v.s konularına girmeden soruyorum sorumu , gerçekten minibüsün sağında ne işin var ? Canına mı susadın veya hiç mi bu zaman kadar tecrübe etmedin o araçların sağından solundan geçerken milyon ihtimali değerlendirmeyi.
    otopsici bunu beğendi.
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

Motosikleti
    kuba cg-100
    Gecmis olsun benimde basima 2 kere geldi ikisinde de ucuz yirttik adamlar serit degistirmeden sollama yaptilar siyirdi gecti ragmen anadolu truzmin sehir ici servisiydi birisi gittim mudurlerine sikayet ettim ilgilenecegim dedi cok dikkat etmek lazim

hkn34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS + Yamaha XJ6 N+ kawasaki z 900
    Alıntı Pekbipicadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birader yanlış anlama hak hukuk v.s konularına girmeden soruyorum sorumu , gerçekten minibüsün sağında ne işin var ? Canına mı susadın veya hiç mi bu zaman kadar tecrübe etmedin o araçların sağından solundan geçerken milyon ihtimali değerlendirmeyi.

ya zaten o mılyon ıhtımalı dusundugum ıcın temkınlı ve yavas gıdıyodum o yuzden dusmedım ama aynayı onlar sac taramak ıcın kullandıgından boyle seyler oluyor

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    bunlar her zaman karşına çıkar kaçışı yok
    sen gene zevk almaya bak turlarınıda iptal etme
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

otobeygir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE / HONDA CBR 250R çokyakında
    Geçen hafta banada benzeri oldu. 50 km ile Eskisehir de bulvar şeklinde bir caddede giderken. Önümdeki Caddy ani fren yaptı. Bende debriyaj, fren Allah ne verdiyse asıldım. Arka fren kitlendi. Ama yatmadım. Caddy' nin tampona 1 karış kala durabildim. Asıldım kornaya.

Meğer Caddy nin önünde bir Megane2. Dayın sinyal vermeden durmuş. Gittim yanına. Dayıya diyorum kaza yapıyorduk. Sinyal vermedin! Adam bana nedese beğenirsiniz;
    - Doğrudur kardeş!

Ulan adama kafa göz dalsan babam yaşında adam. Velhasıl dikkat etmek lazım.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Öncelikle geçmiş olsun,
    Bir şey belirtmek istiyorum, o şoför tampon tampona yol boyu takip etti diyorsun, adam sana zaten potansiyel tehlike olduğunu belirtmiş! Motorda sadece dikkatli olmak malesef yetmiyor, öngürü yeteneğini de devreye sokmak gerekiyor, çoğu arkadaşta belirtmiş bir şekilde tehlikeden kurtulma yollarını.
    Tabi bunlar zamanla gelişecek şeyler.
    Güzel sürüşler

giritli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba strike 150,honda cbf 150
    Kardeşim geçmiş olsun bende bursadayım böyle hayvanlar var gerçekten ne kadar dikkatli olursan ol malesef var.Aynı durumlarda ben yavaşlayıp yol veriyorum.

sahin08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm250-2006 skyjet-sj100-7 yuki gy200
    ben bir kere kaza yaptım park halindeki aracın u dönüşüne yeltenmesi durumu
    ambulansla hastahaneye götürdüler ertesi gün kontrole arkadaşımın motosikletiyle gittim sonra bir süre binmedim ama oda sırt ağrısından
    güvenli yerlerde sür derim motoru atlatırsın
    ama unutmadan bunu tecrübeye çevirmeyi unutma sürüş tarzını gözden geçir eğer bir kaza atlattıysan birşeyleri yanlış yapış olmalısın (suç karşı tarafta olsa bile motosiklet sürücüsü bunu öngörmeli "müneccim gibi olacağız yani")
    yanakadam bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM Duke 200 ABS '14
    Öncelikle geçmiş olsun, arıza adam kendini her yerde belli eder trafikte de ediyorlar hepimiz biliyoruz. Tehlikeyi sezdin mi? Adam dibinden ayrılmıyor mu? Sıkıştırıyor mu? Hız mı yapıyor? Bırak geçsin seni gitsin sen keyfine bak.

ALYEDZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok
    çok geçmiş olsun.

trafikteki manyaklara dikkat

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    aynı şeritte derken? şeridi ortalamamış mıydınız? kenara çekilince yanaşıyorlar hemen. ön açıkken şeridi ortalamak lazım.

altora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmişolsun bu günde köprüde 19 yaşında bir genç hayata veda etti bu hoyrat dört tekerli şerefsizler yüzünden...
    Benimde minibüsüm var motor görünce aman diyim hemen yol veriyorum geçtiği yeri genişletiyorum hiç bir zamanda bu nedenle geç kalmadım gideceğim yere ama gel gör ki ben motorumla yola çıkınca ne kadar adi dört tekerli var hemen görüyorum adam düşer ezerim ölür can gider ailesi acı ceker hiç umurunda diil ŞEREFSİZLERİN( Gerçi çizgi üstünde gitmekte yine motorcunun affedilmez hatası ama ...)

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Bi rahat bırakmıyorlar ki motorun keyfini alalım sağ şeritte gidiyorum adam dibime girip sellektöru çakıp duruyor solumda araç var daha sağda kaldırım ne yapalım bilmiyorum kaldırıma mi çıkalım bütün yolları bunlara mi bırakalım özellikle küçük motorlara karşı bariz şekilde üstüne çıkma derecesinde araç sürdüğünü sanan katiller var ... Öndeki araçlarla mesafe mi koruyorum ama kaza olursa şayet arkadan bilinçsizce yaklaşan böyle katiller yüzünden olacak kesin !

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)