Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Motoruma Ellemeyin

Motovento
    REKLAM ALANI
    EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı Freye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eskiden bir muhabbet vardı mesela benim dandik bir motosikletim var bir yerde 1000RR gördüm benim dandik motosikletin gidonunu 1000RR'a sürtersek benimde 1000RR'ım olacakmış hiç denemedim belki o yüzden 1000RR'ım hiç olmadı
    Konuyu bulursam paylaşırım
    Hahaha bir o eksikmiş :D D tamam bulursan paylaş

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    EldekiDebryj, shooter1, TEKNECI ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    4 yil önce ybr 125 esd motosikletim park halinde ve ben ona dogru giderken, bir baktım kadının biri 4-5 yaşlarındaki çocugunu kucaklamış motora bindiriyor. Tam dur diyecektim ki geç kaldım. Hemen motorun yanına gittim, aslında birşey demeyecektim ama çocugun ayakkabısı sıfır km aldığım motorun deposunu çizmiş. Ne yapiyorsunuz siz falan dedim, nolcak canım yedik mi motorunu diyor. Bak şu deponun haline diyorum, nolcak ne var onda diyor. Ne biçim bir milletiz biz ya, ben birinin malına ufacık bir zarar versem mahcubiyetimden ne diyecegimi bilemem.
    Neyse 3 yıl kadar önce yine sifir olarak aldigim cbr 125 imin üzerine oturmak isteyen bir adam, nasil becerdiyse motoru düşürmüş ama Allahtan ben görmedim bunu.
    Son olarakta geçen sene dershanenin önüne bıraktığım 1000 rr ımın üzerine oturup fotoğraf çekilmişler. Fotoğrafı face e atıp hava atma mantığında olan motorun m sinden anlamayan bu tipler, haliyle motora binmeyide bilmedigi için binerken ayakkabılarını kuyruk kismına sürtmüşler. Neyse ki cila ile çıkarabildim.
    Ya arkadaş motoru tertemiz yıkıyorum, temizliyorum bir bakıyorum biri motora bakıyor ama illa şu depoyu elliyorlar. Kardeşim motora bak tabiki ama niye tertemiz motoru pis, terli ellerinle elliyorsun, uzaydan gelmedi ki bu alet. Birgün birini çok fena bozucam bu yüzden.
    Motordan anlayan ve merak ettigini söyleyen birisi olasa inanın gelsin trafiğe kapalı yerde binelip merakını gidersin ama yeter ki şu motora zarar vermesin ya.

Yazın Banada Oldu öyle Bir Olay Motoru Park etmiştim ve dükkana girmiştim dükkanın camının arkasından gelen geçene bakıyordum ve motora bakıyordum bişey olmasın diye sonra bir baktım kadın çantasını selenin üstüne koymuş içinden alıcağı şeyi almaya çalışıyor Sesimi çıkarmadım ama insan sinir oluyo he birde geçen sene tekrar motorumu park edip bir yere gitmiştim karşıdan gelirken bir baktım kadının biri çocuğunu motora oturtturmuş cocuk tuşlarını kurcalıyor bir yandan gidonu sağ sol yapıyor ona çok sinir olmuştum motorun yanına gidince hemen almıştı çocugunu gelde sinirlenme arkadaş
    EldekiDebryj bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Ben motorun zarar görmesinden çok, mahallede gelip motorun üzerine oturup ağzından motor sesi çıkartan çocuklar üzerlerine devirip altında kalacaklar diye çekiniyorum. Benim motor küçük, 130 kg falan emin değilim ama hafif. Ama çocuk söz konusu olduğunda ciddi yaralanmaya sebep olabilir.

Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 yil önce ybr 125 esd motosikletim park halinde ve ben ona dogru giderken, bir baktım kadının biri 4-5 yaşlarındaki çocugunu kucaklamış motora bindiriyor. Tam dur diyecektim ki geç kaldım. Hemen motorun yanına gittim, aslında birşey demeyecektim ama çocugun ayakkabısı sıfır km aldığım motorun deposunu çizmiş. Ne yapiyorsunuz siz falan dedim, nolcak canım yedik mi motorunu diyor. Bak şu deponun haline diyorum, nolcak ne var onda diyor. Ne biçim bir milletiz biz ya, ben birinin malına ufacık bir zarar versem mahcubiyetimden ne diyecegimi bilemem.
    Neyse 3 yıl kadar önce yine sifir olarak aldigim cbr 125 imin üzerine oturmak isteyen bir adam, nasil becerdiyse motoru düşürmüş ama Allahtan ben görmedim bunu.
    Son olarakta geçen sene dershanenin önüne bıraktığım 1000 rr ımın üzerine oturup fotoğraf çekilmişler. Fotoğrafı face e atıp hava atma mantığında olan motorun m sinden anlamayan bu tipler, haliyle motora binmeyide bilmedigi için binerken ayakkabılarını kuyruk kismına sürtmüşler. Neyse ki cila ile çıkarabildim.
    Ya arkadaş motoru tertemiz yıkıyorum, temizliyorum bir bakıyorum biri motora bakıyor ama illa şu depoyu elliyorlar. Kardeşim motora bak tabiki ama niye tertemiz motoru pis, terli ellerinle elliyorsun, uzaydan gelmedi ki bu alet. Birgün birini çok fena bozucam bu yüzden.
    Motordan anlayan ve merak ettigini söyleyen birisi olasa inanın gelsin trafiğe kapalı yerde binelip merakını gidersin ama yeter ki şu motora zarar vermesin ya.
    Kadına sinir oldum cizilme gibi birsey olsa benim tepkim senden sert olurdu .. ama bende anlamiyorum bakacaksan bak ilerden biyerden depoya gidona el surunce noluyor -.- tepesine cikmaya ugrasanklar hele asla musade etmedim gelip benden rica etse belki kirmayacagim ama dusuncesizlige sinir oluyorum
    Taa motorum yokken cbr125ler gozumu alirdi onlardan almak istiyordum ozaman sokakta gordum sahibide ordaymis dedimki oturabilirmiyim geldi o yanimdayken izin verdigi icin oturup kalktim dikkatlice aslada dokunmam kimsenin motoruna vs bakmak icin boyle ,babasinin mali gibi davrananlara sinir oluyorum ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:04 ----------

Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben motorun zarar görmesinden çok, mahallede gelip motorun üzerine oturup ağzından motor sesi çıkartan çocuklar üzerlerine devirip altında kalacaklar diye çekiniyorum. Benim motor küçük, 130 kg falan emin değilim ama hafif. Ama çocuk söz konusu olduğunda ciddi yaralanmaya sebep olabilir.
    Cocuk degil ki koca koca adamlar bunlar gelde kızma sahsen ben motorumu seviyorum aman ya makina iste yaptiririz bidaha aliriz mantiginda degilim evet yaptirabilirim bidaha alirim ama sorun o degil ben kendim bile bisey yapsam uzulurum seviyorum cunku ve bu sekilde izinsiz kurcalamakta bence rahatsiz edici birsey

ÖZALTIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Rx-115, Yamaha Passol 2
    100 lük çinlinin avantajı da varmış. Benimkine yerini değiştirmek isteyenlerden başka kimse dokunmuyor. Hatta bakmıyorlar bile.

Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı TyrenRax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazın Banada Oldu öyle Bir Olay Motoru Park etmiştim ve dükkana girmiştim dükkanın camının arkasından gelen geçene bakıyordum ve motora bakıyordum bişey olmasın diye sonra bir baktım kadın çantasını selenin üstüne koymuş içinden alıcağı şeyi almaya çalışıyor Sesimi çıkarmadım ama insan sinir oluyo he birde geçen sene tekrar motorumu park edip bir yere gitmiştim karşıdan gelirken bir baktım kadının biri çocuğunu motora oturtturmuş cocuk tuşlarını kurcalıyor bir yandan gidonu sağ sol yapıyor ona çok sinir olmuştum motorun yanına gidince hemen almıştı çocugunu gelde sinirlenme arkadaş
    Neler dökuldu neler bende okadar cok kiziyorum ki bazen ben mi abartiyorum acaba diyorum cok mu pimpirik yapiyorum ama yok insanlar cidden abartiyor sinirleniyorsun illa

)))))))
    Şimdi sizlere cidden hak veriyorum. Sonuçta mal canın yoncasıdır derler . İlk mesajlardaki olay benimde başıma geldicbf 150 yi koymuştum adam geldi abi motoru çeksene arabayı parkedeceğim dedi. Niye abi sebeb dedim. Ya işte senin motor heryere demeye kalmadan hadi canım benim dedim. Bende vergi veriyorum . dedim. Gitti.
    Benim asıl demek istediğim eger birileri motoruma bakmak istese yada ne bileyim üzerine binmek istese yada foto çektirmek istese aksine memnun olmalıyız arkadaşlar.
    Onlarda can. Ya paraları yoktur ya cesaretleri yoktur yada başka bir neden vardır. Bu tip kimselerin gönlünü hoç tutmak bu kadar zor olmamalı bence. Tabi kimse sizlerin motoruna zarar gelsin istemez ama binerken çizik olmuş falan çok kafaya takılmaması gereken şeyler bana göre .
    Tabi bu kimseyi bağlamaz dediğim gibi benim fikrim. Saygılar

Berkay* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight / 48
    En azından motorun yakınındaysanız çözüm olabilir.

Düzenleme : 3.30 - 4.00 arası
    EldekiDebryj bunu beğendi.

Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı Tgn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    )))))))
    Şimdi sizlere cidden hak veriyorum. Sonuçta mal canın yoncasıdır derler . İlk mesajlardaki olay benimde başıma geldicbf 150 yi koymuştum adam geldi abi motoru çeksene arabayı parkedeceğim dedi. Niye abi sebeb dedim. Ya işte senin motor heryere demeye kalmadan hadi canım benim dedim. Bende vergi veriyorum . dedim. Gitti.
    Benim asıl demek istediğim eger birileri motoruma bakmak istese yada ne bileyim üzerine binmek istese yada foto çektirmek istese aksine memnun olmalıyız arkadaşlar.
    Onlarda can. Ya paraları yoktur ya cesaretleri yoktur yada başka bir neden vardır. Bu tip kimselerin gönlünü hoç tutmak bu kadar zor olmamalı bence. Tabi kimse sizlerin motoruna zarar gelsin istemez ama binerken çizik olmuş falan çok kafaya takılmaması gereken şeyler bana göre .
    Tabi bu kimseyi bağlamaz dediğim gibi benim fikrim. Saygılar
    Haklisin ama cizik onemli degil diyemem benim gozum gibi bakip surekli temizledigim motorumu gelip biri cizerse olmaz o is mesele masraf degil ama neden baskasi cizsinki ?
    Hevestir demissin haklisin benimde hevesim vardi motorum yoktu bizamanlar kimsenin motorunun basina gecip kurcalayip el surmedim bi kere cbr 125r gordum kenardan bakiyordum sahibini goruncevdedim ki oturabilir miyim tabi dedi o ordayken dikkatlice oturup kalktim sevinmistim ama bunlar oyle degil rica filan yok babasinin mali gibi yaslan bin elle rahatsiz ediyor tabiki binecegim diye burda arkadasin motorunu devirmisler hak mi bu simdi

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Feribotta başıma gelmişti benim de ilginç bir olay.

Motorumun yanına park eden araçtaki sürücünün, yasak olmasına rağmen yaktığı sigarasının küllerini, benzin depomun üstüne silkelediğini görmüştüm.

Kendisine nazikçe "ateş - benzin deposu - olası patlama" konusunda 5 dakikalık hızlandırılmış kurs verince, her şey düzeldi.

Saygılarımla.
    EldekiDebryj ve TEKNECI bunu beğendiler.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @Tgn 600rr kullanan bir abimiz motoruna 3-4 velet fotoğraf çekilcem diye yere düşürmüşler durduk yere karenaj masrafı çıktı, çizik kırık durumları satarken de sıkıntı oluyor

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    motoru hala oyuncak olarak goren zihniyetin cesitli tezahurleri...
    EldekiDebryj ve meki 60 bunu beğendiler.

94CanRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 250r
    Ben hevesle merak edip en fazla elciğine dokunan birine kızmam, dokunsun zararı yok ama bi gün Kadıköy'de fenerbahçe maçının olduğu gün bi çıktım adam motorun üzerine satacağı atkıları bayrakları vs. koymuş vitrin yapmış motor gözükmüyor resmen. Çok garip bu durumdan utanmamak, sahibinin gelip o manzarayı göreceğini bile bile bunu yapmak.

Ben Bu Motoru bizim orda gördüm ve sadece resmini çektim hiç birşeyine Dokunmadım

Süper Bişi Ya
    EldekiDebryj ve shooter1 bunu beğendiler.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı EldekiDebryj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aksine bizde 600u daha cok kurcaliyorlar 250yi daha az ama yinede kurcaliyorlar :D bunun sovmeden etmeden uzaklastirmanin yolu yok mu acaba biyandanda iyi dusunmeye calisiyorum belki seviyor cok begendi yanina gidip dokunma vs desem mahcup olur yada baska birsey ama sonradan diyorum mahcup olacak biri boyle hareketler yapar mi anlamadim ki bende garip cesit cesit insan var
    ybr cbf falan olsa kimse ellemez zaten :D grom acayip dikkat çekiyor herkes kurcalıyor ufak tefek minik tatlı. o yüzden zaten. yoksa iki kişide daha motor var kimse kurcalamıyor. :D eski motorumun da gürültüsünden korkuyorlardı aman çok güçlü bişey olur falan diyorlardı :D
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı TyrenRax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Bu Motoru bizim orda gördüm ve sadece resmini çektim hiç birşeyine Dokunmadım

http://i.hizliresim.com/LpbkrV.jpg

Süper Bişi Ya
    Ee dogrusuda o insan var ,insan var iste ) bencede supermis .d

karacabeg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Haddini bilmeyen herkese bende gıcığım. Haddini de bildiririm kim olursa olsun mahalledeki çocukları kovdum bir kaç kez. Ama ağır konuşurum kırarım affetmem kim kimin arabasının içine izinsiz oturabiliyor kurcalayabiliyor ne farkı var bu da hususi araç o da. Kimseye motosiklet sevdirmeye mecbur değilim.
    Basit Alarm taktım bu gibi şeyler yüzünden kımıldadığı zaman alarm çalıyor en azından caydırır diye tahmin ediyorum.

Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr cbf falan olsa kimse ellemez zaten :D grom acayip dikkat çekiyor herkes kurcalıyor ufak tefek minik tatlı. o yüzden zaten. yoksa iki kişide daha motor var kimse kurcalamıyor. :D eski motorumun da gürültüsünden korkuyorlardı aman çok güçlü bişey olur falan diyorlardı :D
    Keske oyle olsa bizede bizim buyugune ilgi daha fazla benim kucuk azda olsa yirtiyor :D ama kurtulamiyor
    Baya kiziyorum ama daha bagirmadim kimseye ben -.- yapmasalar iyi olacak artik cok kizdimmm

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)