Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Cbr 250 Yakıt Sarfiyatı

Motovento
    REKLAM ALANI
    nefretxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki gsxr-1000 l5 -Honda cbr 250 2013
    İyi günler.Geçtiğimiz hafta cumartesi günü 20 liralık benzin aldım 4 küsür litre civarında o an km 0 ladım ve 4 litre ile 60 km yol yaptı.Daha öncedende 7 litre benzin ile 120 km gittiğini biliyorum.Gittiğim devir 6-7 geçmiyor.Lastiklerinde her 2-3 günde havalarını kontrol ediyorum.Geçen ay Tekirdağ-İstanbul yaptık o zaman arkadaşın 600f ile aynı yakıtı yaktı motora karşı çok değişik duygular beslemeye başladım.Şuan zincir dişli seti istiyor yakıtı yakması bundan kaynaklanıyor olabilir mi yoksa daha değişik problemlerimi söz konusu şimdiden teşekkür ederim.
    hamzabozkurt bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ugurcan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX-R 600
    daha bu sabah hesaplama yaptım, 355 km'yi 55 liraya gitmişim... km'de 16 kuruş yapıyor... senin zincir ve dişli zamanın gelmişse muhtemelen 20.000 km yi geçmişsin demektir. Bu durumda hava filtreni kontrol etmeni ve temizlemeni hatta değiştirmeni öneririm inan bana yakıtta çok farkediyor... Bunun dışında bir problem olacağını sanmıyorum. hava filtresi sorununu çözdükten sonra yine bakarsın duruma... dişli zincir durumu bahsettiğin kadar yakıt sarfiyatına etki etmez...

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Senin motorda bi sıkıntı var, usta ellerin müdahalesi lazım. O değerlerin çıkması için düşük vites son gaz gitmen lazım.

Motosikleti
    Alıntı ugurcan88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha bu sabah hesaplama yaptım, 355 km'yi 55 liraya gitmişim... km'de 16 kuruş yapıyor... senin zincir ve dişli zamanın gelmişse muhtemelen 20.000 km yi geçmişsin demektir. Bu durumda hava filtreni kontrol etmeni ve temizlemeni hatta değiştirmeni öneririm inan bana yakıtta çok farkediyor... Bunun dışında bir problem olacağını sanmıyorum. hava filtresi sorununu çözdükten sonra yine bakarsın duruma... dişli zincir durumu bahsettiğin kadar yakıt sarfiyatına etki etmez...
    Motor 14.500 km de hava filtresi 200 km önce değişti bakımlarını ihmal ettirmiyorum.Şu şekil bir istatistik vereyim daha öncedende motor 50 liralık benzin ile 300 km geçemedim daha

Bu senin yakıt afaki çok.
    50 tl ile 300 km normal hatta iyi ama 4 lt ile 60 anormal.

KYorulmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250r 2014(satıldı)
    Çok uzun zamandır yakıt hesaplaması yapmıyorum ancak..
    Full depo ile 330 km civarı şehir içi şehir dışı karışık gittiğimi hatırlıyorum.
    Depo 55 tl ye dolmuştu.

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    hocam senin motor sanki biraz fazla benim yakıyor
    ben hiç hesaplamadım ama seninki içiyor

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    hocam, cbr 250mi satma sebeplerden bir tanesi.
    hesaplarıma göre km de 25 kuruş ve az bir şey üstü yakıyordu.
    tek silindir motora bu kadar yakıt fazla dediğim için sattım.

m1t0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r-xt660r-mt07-fiddle2
    25 kuruş yakması için 100 km de 5,77 lt yakıt tüketmesi lazım, cbr250 için rekordur heralde.
    Düşük miktarda yakıtla yapılan ölçümler yanıltıcı olur. Depoyu tam doldurup daha kesin ölçümler yapabilirsiniz.
    Tam doldurmak istemiyorsanız en azından enson aldığınız 6-7 yakıtın litresini biryerlere kaydedin, toplam yaptığınız km ye göre ölçün.
    Benim eski motorla 116,23 litre yakıtla 3250 km yol yapmışım. 100 km ortalaması 3,57 lt, bugünkü benzin pompa fiyatına göre km de 15,5 kuruş.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence yanlış hesaplıyorsunuz

Motosikletin son hızında veya ivmelenmesinde değişme var mı, her seferinde tek marş çalışıyor mu

EreN! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250R
    kardeşim manetlerini satmalısın birilerinin gözü kalmış olabilir ondan kaynaklanıyodur belki :D

94CanRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 250r
    motorunda bi sorun olduğu aşikar. Cbr250 kullanıma göre değişken 3,5-4,5 arası yakar 100 km de. 5 in üzeri yakıyorsa piste falan girmeden o işte mutlaka bi yanlışlık vardır.

Motosikleti
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence yanlış hesaplıyorsunuz

Motosikletin son hızında veya ivmelenmesinde değişme var mı, her seferinde tek marş çalışıyor mu
    Hala tek marş çalışıyor ivmelenmesi normal ama 2.vites 5 bin devirden sonra motor deliriyor
    Alıntı Freye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam senin motor sanki biraz fazla benim yakıyor
    ben hiç hesaplamadım ama seninki içiyor
    Hemde baya içiyor ve nedenini hala çözemedik

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:59 ----------

Alıntı 94CanRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorunda bi sorun olduğu aşikar. Cbr250 kullanıma göre değişken 3,5-4,5 arası yakar 100 km de. 5 in üzeri yakıyorsa piste falan girmeden o işte mutlaka bi yanlışlık vardır.
    Motorun km bazı öyle gösteriyor benzin alıyorum 0 lıyorum daha sonra benzin bitene kadar ölçüm yapıyorum km sonucu o çıkıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:03 ----------

Alıntı EreN! adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim manetlerini satmalısın birilerinin gözü kalmış olabilir ondan kaynaklanıyodur belki :D
    Burda yapma şu maneti ya

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    hocam ben tapa gaz gidiyorum 4 litreyi zorluyor. 5 küsürlere nasıl çıktınız, zincirler veya dişliler mi eski, bujide mi sıkıntı var, ya da hava benzin karışımı oranının ayarı mı kaçtı? bir çok sebep var benzin sarfiyatı ile ilgili.

CanKarsiyaka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ8Naked
    sadece biraz zorlamayı bilin cbr bile yakıyor 200kmde yolda kaldığımı bilirim )

Motosikleti
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam ben tapa gaz gidiyorum 4 litreyi zorluyor. 5 küsürlere nasıl çıktınız, zincirler veya dişliler mi eski, bujide mi sıkıntı var, ya da hava benzin karışımı oranının ayarı mı kaçtı? bir çok sebep var benzin sarfiyatı ile ilgili.
    Ben tapagaz gidince 6.5-7 zincir dişli istiyor motor bujiyide değişicem 14.500 kmde motor fuara gitmeyi bekliyorum hava benzin karışımından sanmıyorum az yaktığınıda biliyorum yeri geldiğinde

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:14 ----------

Alıntı CanKarsiyaka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sadece biraz zorlamayı bilin cbr bile yakıyor 200kmde yolda kaldığımı bilirim )
    200 km full depoysa sen yanmışsın dediğin gibi yüksek devirde filan içiyor hayvan ama ben hiç öyle yüksek devirlere çıkmadan bu yakıtı tutturdum 6-7 o devirlerde diyeceğim

Şuayyip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R 2014
    Ayıptır söylemesi rekorum full depoyla 410 km

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Aslında anormallik 7 litre ile 120 km gittiğinde başlamış.

Ama ölçüm şeklin de tartışılır cinsden.

Deponu doldur km sıfırla dilediğin kadar git tavsiyem 100-200 km karma kullan. Tekrar deponu doldur. Nekadar benzin aldıysa litre cinsinden not et.

Sonrada gel buraya yaz kaç km gittin kaç litre benzin aldın. Burdakilerde sana yardımcı olsun.

Diğer arkadaşların da bu şekilde sık sık ölçüm yapmalarını tavsiye ederim.

Yakıtın anormal değişiklik göstermesi arıza habercisidir.

Bu motorunuzun ateşleme sisteminde de olabilir karburatör boğazlarında da zincir dişli setinde de.

agresifm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT 700 Deauville 2006
    arkadaşlar bu kadar çokmu yakıyor bu motosiklet, gerçekten çok fazla

sen motosiklete değil, tek dingil damperli kamyona biniyorsun şu anda dostum

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)