Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Fı ışığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hyosung GT250R '11-Vespa ET4 '01-Mondial 150ZC '09
    Merhaba arkadaşlar

Türkiyeye gelen ilk 2011 Hyosung GT250R ı almıştım nisan ayının başında ve sizlere konu açmıştım bazılarınız bilir bugün ilginç bir olay yaşadım ilk 2011 hyosungu aldım o yetmedi bugun ilk defa bu yeni kasa Hyosunglarda FI ışığını yaktım ve çok tedirgin oldum toplam 45 dakika olmuştu yola çıkalı ve yol adım adım havada kavuruyodu insanı vitesi boşa alırken bir anda trafikte yeşil yanmasını beklerken ekranda kırmızı FI ışığım yandı ve kmh yazan yerde FI yazdı motoru alırken servis bu ışık yanarsa hemen servise getirin demişti aradan 10sn geçti ve ışık söndü ben neolduğunu bile anlamadım hemen eve döndüm motoru park ettim servisi aradım ve ışık söndüyse sorun yok 700km filan olunca servise getirin dedi demin araştırdım biri gtr lar için yağ soğutmalı biri hava soğutmalı biri bunun nedeni hararet demiş biri enjeksiyon sistemi filan kafam iyice karıştı bunun yanmasının sebebi nedir ve yanıp hemen sönmesinin sebebi ne nasıl halledebilirim buarada motorda sanırım çok ısınmıştı bacaklarım yanıyodu sıcağından

Şimdiden teşekkürler arkadaşlar herkese
    ::tutkuy:: ::thanks: ::cheeeeer

GÖKTUĞ TÜREL

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    -eren- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Değişik bir sl 150
    Yazılar çok büyük .

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    dostum bu konuyu hyosung formuna da açtın değil mi? sanırım orda bunu tecrübe edenler konuya dair yardımcı olucaklardır saygılar

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    FI=fuel injection. Enjeksiyonda falan sıkıntı olursa fi verir diye biliyorum. Ama yine de daha iyi bilene sormak lazım.

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    google araştırmacıları belki oluyor
    112ciyiz

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    fı =fuel enjeksiyon püskürtme lambası benim ps150mdede var motoru çalıştırırken o ışığın sönmesini bekle püskürtücek çünkü... benzin otomatıyla ilgili eğer yanarsa arıza yaptı demektir ponpan değişicek
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fı =fuel enjeksiyon püskürtme lambası benim ps150mdede var motoru çalıştırırken o ışığın sönmesini bekle püskürtücek çünkü... benzin otomatıyla ilgili eğer yanarsa arıza yaptı demektir ponpan değişicek
    Her çalıştırmamda Fı tuşuna basıyorum ve 10 snyeye yakın bekliyorum sonra motoru çalıştırıyorum, işte anlamadığım olay o yanarsa benzin pompası arıza yaptı veya motor boğuldu demek oluyoş 0 alırken öyle demişlerdi fakat bende yandı ve söndü sonra eve geldim bir kaç kez istop edip çalıştırdım sorun yoktu

GÖKTUĞ TÜREL

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    benzin az olabilir mi? benzinde pislik olabilir mi?

Motosikleti
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzin az olabilir mi? benzinde pislik olabilir mi?
    benzinim 70-80 km idare ederdi daha benzinde pislik ise daha henüz 2 kez benzin aldım

GÖKTUĞ TÜREL

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı Goktug adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzinim 70-80 km idare ederdi daha benzinde pislik ise daha henüz 2 kez benzin aldım
    vitesi boşa alırken ara gaz verdin ve az benzinin vardı. senin depo büyük olduğu için ara gaz verdiğin sırada benzin gelmemiş olabilir ve bu yüzden o ışık geçici olarak yanmış olabilir.

clionun dizellerinin en çok sorun çıkaran parçası pompadır. bunun nedeni ise depoda az benzinle kullanılması olarak biliyorum. bence deponu boş tutma.

ne kadar yaktığını görmek için depoyu bitirmene gerek yok. litre ve kilometre hesabı tutarsan sıkıntı olmaz.

Motosikleti
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vitesi boşa alırken ara gaz verdin ve az benzinin vardı. senin depo büyük olduğu için ara gaz verdiğin sırada benzin gelmemiş olabilir ve bu yüzden o ışık geçici olarak yanmış olabilir.

clionun dizellerinin en çok sorun çıkaran parçası pompadır. bunun nedeni ise depoda az benzinle kullanılması olarak biliyorum. bence deponu boş tutma.

ne kadar yaktığını görmek için depoyu bitirmene gerek yok. litre ve kilometre hesabı tutarsan sıkıntı olmaz.
    Evet depomda az benzin vardı boşa zor geçiyo hyosunglar bende ara gaz verip boşa atıyorum onu yaptım hemen ardından FI ışığı yandı sonra söndü kaç litre yaktığını bulmak için depoyu bekliyodum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:47 ----------

Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum bu konuyu hyosung formuna da açtın değil mi? sanırım orda bunu tecrübe edenler konuya dair yardımcı olucaklardır saygılar
    Hayır açmadım çünkü yardımcı pek olmuyolar burası çok daha iyi ve oraya üye olanların çoğu buradada üye zaten

GÖKTUĞ TÜREL

Motosikleti
    zaten arızada yanıp söner.bizim ford connect var şuandada enjeksiyon lanbası araba giderken çok nadirde olsa bazen yanıp sönüyo işte değiştir beni diyo:D gecen seferde bu arızayı yapmıştı değiştirmiştik ford dedik lord olamadık
    Mustafa Kemal Atatürk

tutku1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    f1 ışıgı yanarsa motorun enjeksiyon sisteminde sorun var demektir ama sürekli yanarsa
    MZ-251 MZ-301 YBR-125 DYLAN150 RS151 NİNJA250...

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten arızada yanıp söner.bizim ford connect var şuandada enjeksiyon lanbası araba giderken çok nadirde olsa bazen yanıp sönüyo işte değiştir beni diyo:D gecen seferde bu arızayı yapmıştı değiştirmiştik ford dedik lord olamadık
    alırsın ford olursun zort

atma hakkımı kullanıp , F1 uyarısının sensör hatası olduğunu hatırlıyorum diye bağlıyayım konuyu...
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    arkadaşım enjeksyonla alakalı olabılır arabalardada boyle bir ışık war yanı bızm araba eskı olmasına ragmen war ve yanıyordu bi ara enjeksıyonuyla ılgılıymıs

Motosikleti
    Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alırsın ford olursun zort

atma hakkımı kullanıp , F1 uyarısının sensör hatası olduğunu hatırlıyorum diye bağlıyayım konuyu...
    valla forda gidince sensör mensör dinlemiyolar değiştiricez diyolar da anasını satıyım yansın be böyleykende kaç km yapcak bakalım ahaha dayanıklılık testi
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Alıntı tutku1982 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    f1 ışıgı yanarsa motorun enjeksiyon sisteminde sorun var demektir ama sürekli yanarsa
    Evet benim bildigim kadariylada surekli yanarsa enjeksiyon sisteminde bi sorun olustu demek ama benimki 10 sn belki daha kisa yandi ve sondu anlik bi olaydi yani oyuzden bu kadar ustunde duruyorum acaba baska bir hata kodumu oluyor bu yani motor hava alamamis olabilir cok isinmis olabilir bianda benzin puskurtememis olabilir ?

GÖKTUĞ TÜREL

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    FI fuel injection açılımı,korkma bişey yoktur,enjeksiyon sisteminde arıza oldugunda yanar bide kontagı açtıgında çalışmaya hazırlanana kadar yanar. geçen gün 5. vitesle giderken N ışıgı yandı bende de =) sonra 4-3-2 yaptım sönmedi boşa aldım sonra 2 yaptım söndü =) olur öyle şeyler takılma bukadar =) bi tekleme vs yoksa kurcalatma motoru kasaplara.

ayrıca motorlarımız YAĞ sogutmalı,tabiki grenajlardan giren havada sogutuyor motoru. bak ön grenajın içinde YAĞ radyatörü var kocaman onun içinde motorun içindeki yağ dolaşıyor ve soğuyor.. honda cbf 250 nin yağ radyatörü bizimkinin 4 te 1 i kadar o bile yeterken bizimkisi artıyor bile =) bu yüzden hararet yapması zor diyorlar ama sen yinede sıcaklarda çok devirli kullanmamaya özen göster,yağ camından yağ seviyeni kontrol et?? bu çok önemli.

bak bu cbf 250 radyatörü
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...dyatoru/detay/

buda gt250R =)

http://www.sahibinden.com/listing/va...274929/detail/
    Karadeniz - Giresun.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Keyfine bak sen. Bir anlık yeterli yakıt basıncı sağlanamamış . Bunun nedeni deponda az benzin olması ve çalkalanma etkisi ile pompanın bir anlık benzin çekememesi.
    Servisin sana anlatmaya çalıştığı sürekli yanmaya başlar yada hiç sönmezse servise mutlaka getir. Şeklinde olmuştur.

Korkmana gerek yok. Blokla soğutma ile de hiçbir alakası yok.

Hyosunglar vites konusunda düşük devirleri pek sevmiyor. Bırakın boşa geçmeyi normal vitese bile geçmekte zorlanabilir gereğinden düşük devirlerde. Bu onun yapısında var. Bence problem değil.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:44 ----------

Ayrıca servise danışmadan böyle panik halinde yaygara ile konuları açıp motorların adını çıkırıyorsunuz.
    İki konu daha açılsın. Tamamdır. Fİ sorunu var bunlarda olur.

Ayrıca motor hava+ yağ soğutmalıdır. ( bu yağda hava ile soğuyor zaten mantığından farklı) silindir bloklarında hava kanallarından ayrılır bu. Sadece yağ yada sadece su soğutmalılarda silindir bloklarında hava kanalı yoktur.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

MF-Hyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 GT250R - 2008 150HS
    Ya arkadaşlar ben motoru alalı yaklaşık 4 ay oldu. Aldığımdan beri sürekli her zaman yanıyor dururken hareket ederken vs. Servise de götürmedim Benzin pompasında arıza var demişsiniz ama neresinde ne var anlayamadım. Motor gayet iyi normal bi st yle aynı hiç bi sorun yasamadım. Normal calıstırıyorum ve geziyorum, Bunun hakkında ne düsünüyorsunuz ?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)