Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Altın Elbiseli Adam - Hırsızlık Dosyası

Motovento
    REKLAM ALANI
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    videoyu az önce izleme fırsatı buldum. abus eğer videoda gösterildiği gibiyse hangi kilidi almamız gerektiğinde yol gösterici olmuş. eğer başka kilitler varsa burda paylaşılmalı.

genel olarak beğendim, hırsızlık hakkında bir çok konuya değinilmiş. ayrıca büyük emek var. acımasızca eleştirmek yanlış olur. belki reklamdan rahatsız olanlar olmuş olabilir ancak gösterilen reklamda bizimle alakalı reklam o yüzden beni rahatsız etmedi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    atoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly 350 ST
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hazırlayan sunan İpek Süleymanoğlu halk düşmanı ise aea ilan ediliyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:01 ----------

Fiyatları nedirki bunların abusa 400 lira vermeyen adam buna nasıl para versin

Aslında kilidiyle birlikte (sadece zincir olarak almak olmaz tabiki ) 120Sterlin e satılıyor 1.5m si..

400 liranın biraz üstü olur.. kargosuda bir parça tutar.. gümrüge sokulmaz ise bence her halikarda 600 küsür liralık ABUS dan uyguna gelir lakin tabi üreticinin de buraya yolluyor olması lazım ... he Ingiltereye gidilirse başka bir şey için, o zaman kesin alınır...

eğer göründüğü kadar sağlamsa, bence değer...

Fakar anlamadığım konu, bu işin, yani sağlam zincir yapmamanın aslında çok çok zor olmaması gerektiği.. Niye diğer markalar bu kadar kolay ken .. bu bu kadar zor...

easydude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Street Triple 765 s
    Tüm cevapları okudum da acaba ben mi bir şeyleri gözden kaçırıyorum anlayamadım. (Eğer ben kaçırıyorsam lütfen uyarın)
    Barkın Bey her kilit gibi bu kilidin de kırılabileceğini ve bunun tüm motor camiası tarafından bilindiğinin farkındadır diye düşünüyorum. Hiç anlamayan adam youtube a girip anında ulaşabilir abus kilitlerinin nasıl da doğru aletler kullanılarak bile kişilerce kırılabileceğine. Bunun farkında olmasına rağmen, bugüne kadar kazandığı güvenilirliği ve insanların saygısını "bu kilit asla kırılamaz" gibi kesin bir ifadeyle kaybetmeyi göze almayacağını ve bunu anlatmaya çalışmadığını düşünüyorum. Bence bu kilidi tavsiye etmesinin sebebi kilidin kırılamaz olduğunu iddia etmesinden çok, bu kilidi kırabilecek alet-edevata ve gerekli beceriye sahip hırsızın size denk gelme olasılığının nispeten az olduğunu düşünmesinden kaynaklanıyordur diye düşünüyorum. Bu nedenle, videoda görülen tarzdaki bir kilitle (ki hırsızların genel olarak kullandığı aletin bu olduğunu düşünüyorum)kırılamaz olduğunu savunduğunu anlıyorum... Belki de yanlış anlıyorum

Bir de yukarıdakilere ek olarak, Barkın Bey'in sponsor almasından rahatsız olanlar olduğunu görüyorum. Yahu arkadaşlar, bu adam bu işi hobi olarak yapmıyor, adamın bizzat işi bu. Olayın maddiyat boyutunu nasıl göz ardı edebiliyorsunuz? Bu işlerle uğraşmak bu kadar kolaysa - maddi boyutundan bile sözedilmesi kabul edilemiyorsa - o zaman neden AEA gibi ciddi ve motor camiasına birşeyler katmaya çalışan prodüksiyonlarla karşılaşamıyoruz? Her ciddi yapılan iş gibi bu iş de emek ve para istiyor. Yani kusura bakılmasın da ben bu işi AEA'nın köşeyi dönmek için yaptığını düşünmüyorum.

Saygılarımla.
    mithrelios bunu beğendi.

CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    Alıntı easydude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüm cevapları okudum da acaba ben mi bir şeyleri gözden kaçırıyorum anlayamadım. (Eğer ben kaçırıyorsam lütfen uyarın)
    Barkın Bey her kilit gibi bu kilidin de kırılabileceğini ve bunun tüm motor camiası tarafından bilindiğinin farkındadır diye düşünüyorum. Hiç anlamayan adam youtube a girip anında ulaşabilir abus kilitlerinin nasıl da doğru aletler kullanılarak bile kişilerce kırılabileceğine. Bunun farkında olmasına rağmen, bugüne kadar kazandığı güvenilirliği ve insanların saygısını "bu kilit asla kırılamaz" gibi kesin bir ifadeyle kaybetmeyi göze almayacağını ve bunu anlatmaya çalışmadığını düşünüyorum. Bence bu kilidi tavsiye etmesinin sebebi kilidin kırılamaz olduğunu iddia etmesinden çok, bu kilidi kırabilecek alet-edevata ve gerekli beceriye sahip hırsızın size denk gelme olasılığının nispeten az olduğunu düşünmesinden kaynaklanıyordur diye düşünüyorum. Bu nedenle, videoda görülen tarzdaki bir kilitle (ki hırsızların genel olarak kullandığı aletin bu olduğunu düşünüyorum)kırılamaz olduğunu savunduğunu anlıyorum... Belki de yanlış anlıyorum
    Peki diyelim sizin düşündüğünüz gibi. Sizce bunu belirtmesi gerekmezmiydi. Bu kilit kesilmiyor demek yerine. Her kilit birşekilde kesilebilir ama bunu kesmesi daha zor diyemezmiydi. Bence Barkın bey neyin ne olduğunu çok iyi biliyor fakat maddiyat herşeyden önemli konuma giriyor. Belkide kendince yeter artık birazda kaymağını yiyelim düşüncesine de kapılmış olabilir. İşin açıkçası AEA nın bana güven kaybettirdiği bu 5. video oldu. Umarım tekrar eski videolarına döner ve tekrar bu işe gönül veren insanlara yol göstermeye devam eder.
    Barkın bey yıllardır insanlara güven verdi ve bundan sonrada bu şekilde güven veren videolar yapmasını temenni ederim.
    atoprak bunu beğendi.
    BETTER SWEAT THAN BLEED ( KAN AKMASINDANSA TER AKMASI ÇOK DAHA İYİDİR)
    BİLMEDİĞİNİ BİLMEMEK EN İYİSİDİR: BİLMEYİP DE BİLDİĞİNİ SANMAK TEHLİKELİ BİR HASTALIKTIR.

baran.altun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X City , Suzuki V storm 650
    https://www.youtube.com/watch?v=BbaZWQeG9Iw Videonun 2. yarısında bir alet var. Akülü vidalama gibi ne boyda zincirleri nasıl kestiği görünce konu gayet netleşiyor. Bugün kasko tekliflerini istiyorum valla.

atoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly 350 ST
    Alıntı CHaTaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki diyelim sizin düşündüğünüz gibi. Sizce bunu belirtmesi gerekmezmiydi. Bu kilit kesilmiyor demek yerine. Her kilit birşekilde kesilebilir ama bunu kesmesi daha zor diyemezmiydi. Bence Barkın bey neyin ne olduğunu çok iyi biliyor fakat maddiyat herşeyden önemli konuma giriyor. Belkide kendince yeter artık birazda kaymağını yiyelim düşüncesine de kapılmış olabilir. İşin açıkçası AEA nın bana güven kaybettirdiği bu 5. video oldu. Umarım tekrar eski videolarına döner ve tekrar bu işe gönül veren insanlara yol göstermeye devam eder.
    Barkın bey yıllardır insanlara güven verdi ve bundan sonrada bu şekilde güven veren videolar yapmasını temenni ederim.
    Evet, haklısınız, yaklaşım noktasında, kesilmez yerine.... "işleri baya bir zorlaştırır" gibi birşey demesi daha iyi olurdu lakin artık bence olaya biraz daha ticari perspektiftende bakma zorululuğu hissediyor olabilir....

Motosikleti
    1970 Triumph Tr6
    Forumu takip ediyorum şu konuya yazmak için üye oldum,

Merhaba bu videoda kilit sistemleri yerine işin genelini konu alsalardı çok daha fazla ses getirir çalışmaları gölgelenmezdi.

Disk kilitlerinde ARTAGO bunker serisini şuanda türkiyede bulunabiliyor (ama iş yapan büyük u 18XL sabit noktaya kilitleme aparatını distiribütörler getirmiyor) ,
    Zincirlerde de ONGUARD, [tercihim]ALMAX 22mm versiyonunu tanıtacaklar yakında (bu üreticiler bile 5dk'yı ancak garanti edebiliyorlar.
    ABUS orta seviye kalıyor 1 dakika altı iyi makaslar 20-25saniye sadece ismi çokça ve reklamı bol.

Hırsızlığı önlemek için şuçu zorlaştırmamız gerekiyor.Çözümü çok basit.İnanın bu sistem oturursa motor çalmak için silahlı gaspa kadar yönelecek ve çeteleşmeden şuçun cezası katlanarak artacak bir yerde hırsızlık azalacaktır.

Bu işin çözümü kısa sürelerde işini doğru yapan sabit noktaya kilitleme ve GPS

24 saat gecelik park etmelerde ise ,

Abonelik sistemli(motor sahibi dışında alınamaz kimlik kartlı),İller genelinde güvenli motopark noktaları oluşturmaktan geçiyor.

Sivil toplum,emniyet ve belediye destekli.Her ilçede belli kontenjanlarda otel,belediye park noktlarına yönelebiliriz.
    İşe yarayacak bir proje.

GPS,Araç takip sistemine çok güvenmeyin nitelikli hırsızlar 150$'a edindikleri portatif jammer(2G,3G,4G,Wifi,GPS,Glonass) ile sinyali bloke ederek sistemi etkisiz hale getirene kadar sınırsız süreye sahipler.Sadece sinyal kaybolduğunda uyarı alırsınız yetiştiniz yetiştiniz.Yada bloke ederler baktınız etrafta kimse yok,motor yerinde ya arızalandı heralde diye arkanızı döndünüzde iş biter.

AEA prodüksiyonu kamera,yağ,temizlik,bakım,eğitim kurumu gibi firma sponsorluğunda yapsada böyle hassas donanım,giyim,güvenlik ekipmanlarında daha objektif incelemeler ve hatır,gönül marka olayına daha az maruz kalsak.

edit:imla

Motosikleti
    DL650 XT L5 - yamaha delight 115
    Hırsızın açamayacağı kilit,kesemiyeceği zincir olmaz,Barkın'nın iyi dediği,kesemediği abus zincirleri, youtube ta 25 saniyede kesiyorlar,ayıp yani millete göstere göstere aptal yerine koyuyor.deseydiki önemli olan hırsıza vakti kaybettirmek o zaman anlardım.motosikletin çalınmasına,kazaya karşı vs.en güvenli yol motora kasko yapılmasıdır.içiniz her daim rahat olur.
    06 EB 8036
    09 R 5520

Motosikleti
    Triumph Street Triple
    - Video içinde bomba video harika diyemem ama ilginç tespitler olduğu kesin, Sadece sallamak için eleştirmek yerine başka şeylere laf söyleyebiliriz, sunumların daha akıcı olması, editlerde dikkat edilmesi gereken boşluklar, hatta bilgilerin doyuruculuğunda bile ufak tefek sorunlar var, ama Hani sallayalımda nasıl olursa olsun sallayalım demek bence doğru değil.

aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    altın elbiseli adam ekibi neymiş ya vermiş mikrofonu samimi değil arkadaş biz onu bizden olduğu için seviyorduk izleyesim bile gelmedi

Motosikleti
    honda pcx
    Arkadaşlar bence yanlış değerlendirme yapıyosunuz. Adam kesilemez demiyo dikkatli izliyo musunuz bilmiyorum ama, adam hırdavatçıda 150 liraya satılan sıradan bir demir makasıyla gelse kesemez diyor. Tabi ki nasıl iyi kilit yapabiliyosalar bu kiliti kesmek için de makas yaparlar. Sen ben bu kiliti alcaz , hırsız da gidip bu makası alacak. Buna kimse engel olamaz ki, bu dünyanın kanunu. Adamlar dünyaya hastalık saçan bomba satıyorlar , önce hastalandırıyolar yaralıyolar sonra da ilacını satıyorlar. Atalarımız ne güzel demiş hırsıza kilit dayanmaz diye, eğer adam sizin malınıza gözünü diktiyse ne kadar tedbirli de olsanız mutlaka boş bulunduğunuz bir anınızı yakalıyor ve malınızı çalıyor. Adamlar trafik çekicisiyle bile araba çalıyor bu memlekette, kimse de dur sen kimsin necisin demiyor. hakkında şikayet var çekiyoruz deyip arabayı da yükleyip gidiyolar.
    Neticede şu arkadaşlar memlekette adalet, ahlak, erdem kalmamış, hergün yeni bir pislikle gözümüzü açıyoruz maalesef.

Motosikleti
    Yamaha MT 09 Tracer, SYM Fiddle II
    Video bir reklam videosu. Nesi bu kadar garip geldi ben anlamadım.

Kız da bence fena değil, sunuculuk anlamında daha çok yolu var ama cesaret ve gönül işi yaptığı için ben takdir ediyorum. Bir de kızcağıza çirkin falan diyenler olmuş, şurada numarasını verse biri köpeği olursunuz muhtemelen. Canına yandığımın ergenleri bir sakin olun soluklanın.
    abeciMotoru bunu beğendi.

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı ayhan.s adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Video bir reklam videosu. Nesi bu kadar garip geldi ben anlamadım.

Kız da bence fena değil, sunuculuk anlamında daha çok yolu var ama cesaret ve gönül işi yaptığı için ben takdir ediyorum. Bir de kızcağıza çirkin falan diyenler olmuş, şurada numarasını verse biri köpeği olursunuz muhtemelen. Canına yandığımın ergenleri bir sakin olun soluklanın.
    kız çirkin değil evet.
    ama biz barkın abiye güveniyoruz,bizim eleştirdiğimiz konu barkın abi kilidi kesemiyorum kesilmiyor falan dedi ama youtubede bu kilidi adamlar 20 saniyede kesiyor.
    ve burada barkın abiye güvenip bu kilidi alan birisinin motoru ya çalınırsa barkın abi o insanların hakkına girmiş olmayacakmı öncedende yazdım bu video bal reklamı gibi olmuş
    ama adamın diğer videoları çok güzel oluyor her zaman barkın abinin arkasındayız
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    motosiklet programı izlerken kızın burnuna takan dangozların olduğu bi forumda olmak kahkaha sebebi yeminlen :D
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

fthaltan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bws 100, cb125e, pulsar 200ns, daelim S3
    Akilli uslu, mutedil yazi yazmaktan aciziz.

Elestiri yapmayi bile bilememek ne aciymis.

Yaziya gelince her seyi bilen ve yazanla, konusmaya gelince iki kelam laf edemeyen, bunun icin de ugrasmayan toplumuz.

Objektif olmak, anafikir cikarmak, empati kurmak, gercekci yaklasmak cok zor degil ama insanin "mayasinda" yoksa, karanliga "Aydinlik" diye haykirmak gibi...

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı CHaTaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen boşver beni. ben seni niye bu kadar gerdim sen bana onu söyle. tanışık olduğun barkına eleştiri yaptığım için kendine vazife mi bildin. Aferin sana korumaya devam et ne diyim ben sana. Motorunu da vermişsin Barkına test etsin diye tamam aferin seni tebrik ederim. Sen devam et Barkına takılmaya bende devam ediyim doğrularımı söylemeye

Burda diğer insanların haklarını engellmemek için bu konuda daha fazla yorum yapıp hakkınızı almak istemiyorum.

hocam bu eleman Barkın Bayoğlu ile yanyana birkaç foto çektirmiş biryerde karşılaşınca..

bizim toplumda böyle bir hastalık var maalesef birine bir şekilde sempati duydu isen adam ne yaparsa yapsın doğru yanlış ne derse haklıdır o..

Barkın ın şu sözü doğrudur ama burada hata etmiş deme yetisini kaybetmiş arkadaş..

gitsin bu kilitden alsın,kesip motoru götürürlerse başlar barkın a saydırmaya o zaman
    CHaTaN bunu beğendi.

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bu eleman Barkın Bayoğlu ile yanyana birkaç foto çektirmiş biryerde karşılaşınca..

bizim toplumda böyle bir hastalık var maalesef birine bir şekilde sempati duydu isen adam ne yaparsa yapsın doğru yanlış ne derse haklıdır o..

Barkın ın şu sözü doğrudur ama burada hata etmiş deme yetisini kaybetmiş arkadaş..

gitsin bu kilitden alsın,kesip motoru götürürlerse başlar barkın a saydırmaya o zaman
    aynen öyle hocam
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Bırakın motoru zinciri falan , BAL YİYİN tadında olmuş....

infernox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys
    Hackerlerin kıramayacağı sistem olmadığı gibi, hırsızların da çalamayacağı şey yoktur diye düşünüyorum.
    Dünyanın en sağlam metalinden zincir alırız bu sefer çilingirlik marifetiyle açarlar.
    O yüzden en makul çözüm kasko olarak göründü bana.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Kilit göbeğini patlattıktan sonra açılmayacak kilit yoktur.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)