Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Altın Elbiseli Adam - Hırsızlık Dosyası

Motovento
    REKLAM ALANI
    Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Ne yapsın adam Motosiklet hırsızı'mı bulsun sorsun nasıl çalamazsın hırsız bey anlat bilsin herkes

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Motoplas sponsor olmuş reklemını veriyor ne varki bunda ideal olanı demekki abusmuş ezbere iş yapacaklarını sanmam

Zamanında izleyenlerden para vs yardımı almıyacaz onun yerine piyasadaki mağazalardan yararlanacaz dememişmiydi ? Sponsorununda reklamını yaparlar elbet

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Kimse nasıl çalındığını anlatsın demiyor güzel kardeşim.
    Ama böyle kolay çalınmadığını herkes anlar.
    Sen bir markanın reklamı gibi program yaparsan daha ciddi bir şeyler bekler izleyen bilmem anlatabildimmi?
    Kaldı ki çok sevilen ve ağzından çıkan her laf doğru kabul edilen bir adamsan.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Kilit etiketlerindeki fiyatlarıda gördük

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    abuslar 350 tl den başlıyor....barkın beyin granit zincirleri 650 tl civarı..ben bir zincire o kadar para veremem,gider 200 tl ye spy 5000 alarm taktırırım,o daha caydırıcı bir sistem..

Motosikleti
    KTM Duke 200 ABS '14
    İlk sayfada arkadaşlar nasıl abus graniti saniyeler içinde lokum ettiklerini gösteren videoyu paylaşmışlar. Bu zincire 600-700 tl bayılmak yerine ben kasko yaptırmaktan yanayım.

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Arkadaşlar en güzeli garaj yada kasko abus kilit fiyatına güzelce bir garaj yaptıra
    bilirsiniz.
    Garajın içine ek olarak o yere sabitlen şeylerden alıp kilitleye bilirsiniz.

Barķın abiyi çok severim ama bu sefer gerçekten reklamcılık oynamış

Garaj en mantıklı olanı bence bir kere yap kurtul hem içine malzemelerinde koya bilme Şansın ola biliyor yağmur kar falandanda etkilenmez

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    kaç hafta hırsızlık dosyası geliyo, çok da güzel oldu vs. diyip durdular, 40 dakka video çekmişler iyi güzel ama sadece abus un halatından başka bi halt görmedik.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Faydali bir konu ama zincir reklami gibi olmus biraz, sponsorluk nedeniyle herhalde.
    zincir teknolojisi pek gelismemis sanirim. Abus granit zincir de yaklasik 30 saniye dayaniyor alttaki videoya gore

https://www.youtube.com/watch?v=VC3hFr8p2ck

Canlandirmalar cok guzel olmus bu arada. Benny Hill show gibi
    Adam ne kullandı be makası O makasın girebildiği her zincir kesilir artık bana göre..

Motosikleti
    Alıntı redlion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam ne kullandı be makası O makasın girebildiği her zincir kesilir artık bana göre..
    Elmas uçlu makas o,standart piyasada satılanlarda 2 kat daha pahalı bir alet ve kesemediği bir şey yok.
    Barkın bey piyasa malı değilde elmas uçlu alsaydı daha makbul olurdu ama bunu birazda reklam amaçlı yapmadı,bence oda adı gibi biliyor hırsıza kilit dayanmayacağını.
    redlion999 bunu beğendi.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Suçlayıcı yorumlardansa olayı biraz sağ duyu ile yaklaşsanız ?
    ABUS kötü diyorsan, ben keserim diyorsan al 650TL ye makasla kes koy. Üstüne de soğuk su içersin.
    Elbette abana abana bi süre sonra kesersin olay 100TL lik zincir ile 650TL lik zincir farkını göstermek.

Videonun amacı bilgilendirmedir...

*Hırsızı nasıl kışkırtırsın ?
    *Motosikletin çalınırsa naparsın ?
    *Çalındıktan sonra ne gibi telefonlar alıyorsun ?
    *Hukuksal hakların nelerdir ?
    *Yanlışlıkla çalıntı motosiklet alırsan nolur ?

gibi gibi ... video buydu.. herkes bi tutturmuş abus abus abus... madem öyle alma.. takma kilit falan.. direksiyon kilidini bile yapma. zaten o da kırılıyor.
    Tİme_shİft42 ve Enes Bakır bunu beğendiler.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı tyrung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suçlayıcı yorumlardansa olayı biraz sağ duyu ile yaklaşsanız ?
    ABUS kötü diyorsan, ben keserim diyorsan al 650TL ye makasla kes koy. Üstüne de soğuk su içersin.
    Elbette abana abana bi süre sonra kesersin olay 100TL lik zincir ile 650TL lik zincir farkını göstermek.

Videonun amacı bilgilendirmedir...

*Hırsızı nasıl kışkırtırsın ?
    *Motosikletin çalınırsa naparsın ?
    *Çalındıktan sonra ne gibi telefonlar alıyorsun ?
    *Hukuksal hakların nelerdir ?
    *Yanlışlıkla çalıntı motosiklet alırsan nolur ?

gibi gibi ... video buydu.. herkes bi tutturmuş abus abus abus... madem öyle alma.. takma kilit falan.. direksiyon kilidini bile yapma. zaten o da kırılıyor.
    Torba yasa gibi dediğiniz.. 4 maddesi doğru ancak 5. madde cumhuriyetin temeli ile oynuyor..4 madde doğru diye itiraz etmeyelim mi? Bu videoda kimse avukat ve çalınma kısmına laf etmedi ki ? Ancak videoya güvenip motosikletine kasko yaptırmayan birinin motoru bu kilit varken çalınırsa aynı şeyi söyleyebilir misiniz?

Açık bir kazanca dayalı yanlış yönlendirme var videoda.. Bunu belirtmenin neyi yanlış?
    kittyhawk bunu beğendi.

Motosikleti
    suzuki gw250 inazuma
    güzel çalışma olmuş ellerine sağlık. gidip kimse çat diye abus almasın tabıki videoa güvenip. yok öyle hazıra konmak. araştırın karşılaştırın öyle karar verin

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    garaj için yere sabitleme aparatı alayım dedim fiyat 268 tl neden yapılırsa yapılsıın o parça 268 tl etmez

kittyhawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Bu videoyu bu kadar yerden yere vurmanın bir mantığı yok bence. Herşeyden önce emek var. Emeğe saygı. Eleştiri tabiki yapılabilir ancak eleştiriyi biraz daha olaya objektif bakarak yapmak gerektiği kanısındayım. Öncelikle video zaten bir firmanın sponsorluğunda gerçekleşmiş. Bu firma da videonun başında zaten "..... Sunar" şeklinde belirtilmiş. Bu şekilde başlayan bir videoda tabiki reklam olacaktır. Tabiki o firmanın distribütörlüğünü yaptığı ürünü tanıtacaktır. Burda önemli olan birşeyi gözden kaçırmamak gerekir. ABUS markası zaten dünya çapında kendini kanıtlamış bir marka. Evet en pahalı zincirleri de 30 saniyede kesilebiliyor. Ama bu, araştırma sonucu elde edilebilen bir bilgi iken tutup da emek harcanmış ve esas amacı sadece reklam olmayan bir videoyu gereksiz yere bu kadar eleştirmeyin.. Ayrıca o videoda işin reklam kısmının dışında çok önemli 2 şey var dikkat edilmesi gereken. Birincisi ülkemizde insanların gözü önünde bile motosiklet çalınsa tepkisiz kalınması, ikincisi ise hukuk sisteminin hırsızlığı alenen teşvik etmesi. Bence bu video ile ilgili işin reklam kısmını bir kenara atıp bu konular üzerinden tartışma yapılırsa en azından havanda su dövmemiş oluruz kanısındayım.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Su Ipek kardesimiz sadece dergilerde yazmaya devam etse, cok afedersiniz sekilci kesinlikle degilim ama iticiligine dayanamadigimdan o laz burnunu bizim gozumuze soka soka yapmacik hareketleriyle sinirimizi bozacak sekilde videolarda gorunmese Turk tarihindeki en iyi hirsizlik dosyasi videosu olurdu bu. Malesef degil.

Bazi insanlar ne yazik ki ekrana uyumlu ya da fotojenik degil. Misal Barkin yakisikli ya da Tv materyali bir adam degil. Hareketlere bakarsan maymuna bile benzetebilirsin ama ekran karsisindaki ozguveni ve diksiyonu nedeniyle sevmemek elde degil. Ipek ve Omer'de bu durum yok. Bunu Acun Ilicali(Acun firardayi hatirlayanlariniz bilir) ve Burcu Esmersoy'un sundugu tum programlarla karsilastirirsaniz ne demek istedigimi daha iyi anlayabilirsiniz.

Yine de emege saygisizlik olmaz videolarda olusunu bir yana birakiyorum muhtesem cabasindan dolayi kesinlikle takdiri ve saygiyi hakediyor Ipek.
    tinerci bunu beğendi.

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    40dk video bana hiçbir şey öğretmedi, yol göstermedi.
    Sadece Abus kilit var. Diğer dandik kablonun birşeye yaramadığını zaten biliyorduk.

Alarm, GPS takip sistemi, diğer marka kilitler vs bu konulara girilmemiş.

100 liraya demir makası almış. Demir makasından anlamam. Ama Youtube'da Abus, Masterlock dahil birçok zinciri kağıt gibi kesiyorlar.
    Demek ki makas kalitesi de önemli.
    İyi bir makas alsaydı Abus yalan olurdu tabii.
    Sponsor da kızardı.

Barkın gittiğin yol yol değil.
    Shrieker ve M.balibey bunu beğendiler.

Motosikleti
    bu işle böyledir.
    Kendin para kazancı güdmeden yaptığın her iş halk tarafından takdir görür,beğenilir çünkü samimiyet vardır.Ama iş ne zaman reklam sponsoru almaya gelirse işin rengi eğişir.Barkın bence sponsorları motor camiasından değilde berrak turşuları gibi sektör dışı firmalardan alsın,iş o noktada sıkıntı yaratmaz ama motorsiklet dünyasına turşu firmaları gibi alakasız kaç firma sponsor olur orasıda tartışılır.Barkın şayet tarafsız ve eskiden olduğu gibi bilinçli işler yapacaksa halkı yanıltacak tanıtımlardan uzak durmalı aksi halde samimiyetide sempatikliğide tükenir.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Su Ipek kardesimiz sadece dergilerde yazmaya devam etse, cok afedersiniz sekilci kesinlikle degilim ama iticiligine dayanamadigimdan o laz burnunu bizim gozumuze soka soka yapmacik hareketleriyle sinirimizi bozacak sekilde videolarda gorunmese Turk tarihindeki en iyi hirsizlik dosyasi videosu olurdu bu. Malesef degil.

Bazi insanlar ne yazik ki ekrana uyumlu ya da fotojenik degil. Misal Barkin yakisikli ya da Tv materyali bir adam degil. Hareketlere bakarsan maymuna bile benzetebilirsin ama ekran karsisindaki ozguveni ve diksiyonu nedeniyle sevmemek elde degil. Ipek ve Omer'de bu durum yok. Bunu Acun Ilicali(Acun firardayi hatirlayanlariniz bilir) ve Burcu Esmersoy'un sundugu tum programlarla karsilastirirsaniz ne demek istedigimi daha iyi anlayabilirsiniz.

Yine de emege saygisizlik olmaz videolarda olusunu bir yana birakiyorum muhtesem cabasindan dolayi kesinlikle takdiri ve saygiyi hakediyor Ipek.
    Valla ben bu mesajda ırkçılıktan başka birşey görmüyorum keşke sizde resminizi koysaydınız yada video çekseydiniz bizde sizin kaşınıza gözünüze laf etseydik, gerçi çoğu kişi etmez u söyledikleriniz bizim dinimize uymayan şeyler insanların fizikleriyle dalga geçmeyin yoksa dalga geçilecek hale düşersiniz düşmez kalkmaz bir Allah var bizim ne olacağımız belli değil özellikle şu motorun üstündeyken.

Diğer olayınız ise bu iki insanı gidip acun ve burcu esmersoyla karşılaştırmanız... Allah aşkına ikiside Türkiye de tek bunlarla mı kıyas yapılır? Bu arkadaşlar zaten o akdar yetenekli olsa size hırsızlık videosu çekmez gider biri arda ile aşk yaşar öteki de kendi televizyonunu kurardı. Verdiğiniz örnekler en uç noktanın da uç noktasında, siz gidin acunla 1 çift kelime konuşabiliyor musunuz sizi adam yerine koyup yanına yaklaştırmazlar ama ben Ömer ile konuştum oldukça mütevazi çok iyi bir insan yaptıkları iş sizin gördüğünüzden milyon kat daha zor her bir video ortalama 15 dk sürüyor ama çekimi günler alıyor, bbu adamlar barkının emir eri gibi gece yarısı dahi iş için fırlayıp istanbulun öteki ucuna gidiyorlar, şimdi gidip bu adamların emeği acunla burcu esmersoyla mı karşılaştırılır?

Takdiri saygıyı hak ediyor ama sıfatına hakaret edilebilir öyle mi? Yazdıklarınızı bbi okusalar bırakın video çekmeyi yaşamaktan soğurlar bu kadar vicdansız yorumlar yapmayın ayıptır.

Ben videodan çok öenmli şeyler öğrendim, mesela motoru ilk aldığımda koyduğum depoda bile kilitlerdim hem disk hem zincir kilidiyle ama artık rahatlamıştım kapıda bile güneşli havalarda belki çıkar yine binerim diye bi tek direksiyon kilidiyle bırakıp saatlerce bbakamzdım ama öğrendim ki hırsız aydınlığa karanlığa bakmıyor atlıyor ve gidiyor kimse de ne yapıyorsun demiyor, Titreşim alarmı yada gps alacağım inşallah. Polis hiç bir şey yapamıyor videodan çıkan bu en azından bi tanıdık polis bulup gps ile takip edebiliriz.

Alışveriş merkezlerinin kamerasına güvenirdim meğerse orası hırsızlar için açık büfeymiş bundan sonra oralarda da kilitleyip bırakacağım. güvenlik kameralarının bize faydası yok çıkarılacak sonuçlardan birisi de bu bence.
    kittyhawk ve mithrelios bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Şimdi bu mesaj özel olarak burada eleştiri yapmayı bildiğini sanan bir kaç kişiye özeldir :

Sevgili forumdaşlar;

Eleştirmek çok ince bir çizgidir ve üzerinde yürümek zordur. Belli ki sizler eleştiri ile hakaret arasındaki Sınırı biraz zorlamışsınız.

Bazılarınız ise düşünmeden muhalefet nasıl olurum diye uğraşmış.

Bir şeyi açıklığa kavuşturalım: bu adam motosiklet Tanrıları tarafından peygamber sıfatı ile görevlendirilmiş bir ademoğlu değil. Yıllardır kendi imkanları motosiklet camiası için bir şeyler yapmaya çalışıyor. Senin gibi benim gibi bu aletlere gönül vermiş biri. O yüzden her sözü Tanrı kelamı değil. Uymayan kısmını bırakır, uyan kısmını alırsınız!

"O daha yokken biz gazlıyorduk" bu yorumu başka bir konuda okumuştum. O arkadaşında ismini vermeyelim zaten bir çoğumuz tanımıyor! Güzel kardeşim o yokken sen gazlıyordunda bu camiaya ne hayrın dokundu? Ne öğrettin bizlere? Kaç kişi senin sayende motora gönül verdi? 3 mü 5 mi? Bu adam yüzlerce kişiye cesaret verdi! O adamlardan biride benim. Hep hayalim idi ama hiç gaza gelip motor araştırmadım. Sadece milletin yol videolarını izlerdim. Bana hiç bir şey katmadılar! Gaz açıp deli dana gibi gitmeleri dışında bir numaraları yoktu çünkü. 1 tane bile motoru tanıtmadılar bana!

"Barkın videolarda kendi zevkine göre Konuşuyor ama!" Her halde öyle yapacak. Video yu o çekiyor, beni arayıp "muratçım hangi motor Tarzı hoşuna gidiyor ona göre video çekip konuşayım" demeyecek adam. 3 kişi 5 kişi derken adam kendi ekibini kurdu. Internet sponsoru buldu. Gis akademi ile çözüm ortağı oldu. Bazen söylerim ben daha ortaokulda iken motor kullanan abilerim vardı halende görüşürüm bazıları ile diye. Yaşım 35i geçti Barkın dan öğrendiklerimin 5% sini onlardan öğrenmedim. Onlara kalsa 600 lük motor ile başlamam gerekti. 250 beni sıkacaktı. Gis akedemiye 3000 lira para vermeme gerek yoktu 10 günde öğrenirdim motor kullanmayı. Bir bota 1500 lira vermeye ne gerek vardı. Günlük ayakkabım ile kullanırdım motoru. Kask mı amannn sende niye uğraşıyordum zaten kafama değil koluma takacaktım. Bu adamlar 90 larda televizyona haber olmuş en Ateşli apaçiler.

Eleştirmeninde boyutu var. Onun kaşı bunun burnu diyen arkadaşlar bir zahmet o gül çehrenizi bizler ile paylaşın da bizlerde sizin kaşınızı gözünüzü bir yerelim yani yerle yeksan edelim bakalım nasıl olacak.

Abi adam sponsor bulmuş! Fena mı? Bak her videonun bir maliyeti var. Sen babasının oğlumusun ki adamdan hayrına vaktini kendin için çar çur etmesini istiyorsun.

Neyse aslında yazacak çok sey varda telefonun şarjı 3% kaldı yetmeyecek.

Bir zahmet madem bu kadar iyisini bildiğinizi iddia ediyorsunuz ortaya bir şey koyun? Yada eleştirinin sınırlarını çizin cılkını çıkarmayın. Ayıptır. Hem bir şey üretmiyorsunuz hemde tükettiğinizi eleştirmeyi bile beceremiyorsunuz. Adam sende dur bir bok atayım gitsin modundasınız.

Hadi bu camia için bir şeyler yapın. Biz sizide omuzlarımızda taşırız. Var mı o maça sizde?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:49 ----------

Zaman aşımından dolayı ilk mesajıma ek yapamadım lütfen iki mesajı beraber alıntı yapın

Unutmadan barkın Bayoğlu 5 gün boyunca fuar alanında. Gidin yüzüne karşı eleştirin fikirlerinizi paylaşın. Arkasından geniş geniş eleştirmenin rahatlığı gibi olmaz ama varsa faydalı bir eleştiriniz herkesin işine yarar. Hatta sorun bu değirmenin suyu nereden geliyor diye anlatır.

Ktm ona destek oluyor! Keşke diğer markalarda olsa. Sanada yarar banada yarar! Ne güzel barkını yurt dışına götürüyorlar tanıtımları dünya ile aynı zamanda izliyor bizlerle paylaşıyor. Yoksa nerede görüp izleyeceksiniz bunu haber yapacak adam mı var bu ülkede.
    MD.Murat, kittyhawk, zapalka ve 10 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)