Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

ICON mı BELL mi? Bir yardımcı olabilir misiniz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    xbuky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar direkt konuya giriyorum.Öncelikle aklımda AGV K4 vardı. Bugün kargo geldi, fakat kafatasıma uymadı, yarın geri göndereceğim yollarımızı ayıracağız...Artık aşağıdaki seçimlere kaldım fakat kafam allak bullak...

ICON ALLIANCE
    ICON AIRMADE
    BELL VORTEX

üçüde polikarbon ve ağırlıkları biraz fazla kasklar fakat yapacak bir şeyim yok... O fiyata en uygun kasklar bunlar geldi... Üçünde de DOT belgesi var... Yani sizlerden bu kaskı kullanan veya bilen, öneride olacak varsa şimdiden teşekkürler...

Nolan falan düşünmüyorum, sağlam değil demiyorum fakat içime sinmedi...
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    bell m1 e de bakabilirsin, fiyat olarak vortex ile hemen hemen aynı, malzeme fiber kompozit ve daha hafif

Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bell m1 e de bakabilirsin, fiyat olarak vortex ile hemen hemen aynı, malzeme fiber kompozit ve daha hafif
    Güzel kaska benziyor, fakat benim için çok önemli ( çoğu kişiye göre saçma,gereksiz bir mevzu ) kask kesinlikle siyah olmalı :/

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:27 ----------

AGV K5 yeni çıktı şubattan sonra gelecek sanırım, o da kafamı karıştırdı...

yavuz benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Ya alacakların da kafana uymazsa nolucak? Gerci ne kadar uymadı bilmiyorum ama agv baktıklarından daha iyi hem malzemeside fiberglas yanlis bilmiyorsam. Bence çok ciddi bi uyumsuzluk yoksa agv ye devam et hem zamanla alışır herhalde

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı xbuky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel kaska benziyor, fakat benim için çok önemli ( çoğu kişiye göre saçma,gereksiz bir mevzu ) kask kesinlikle siyah olmalı :/

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:27 ----------

siyah versiyonu da var
    http://www.akildakal.com/Bell-M1-Ful...sk_7283.html#0

ilkadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme Max 210
    3 kaskı da inceledim, hiçbirinde buğu camı ve güneş vizorü yok

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    bence icon çünkü daha apaçi

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    icon dediler geldik
    tabi ki icon

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Alıntı xbuky adlı üyeden alıntı Mesajı göster

İzmir gibi memlekette siyah kask pek mantıklı gelmiyor , güneşli havalarda siyah kask açık renk kasklara göre daha çabuk ısınıyor, bence bu kararını bir gözden geçir derim )
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ilkadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 kaskı da inceledim, hiçbirinde buğu camı ve güneş vizorü yok
    güneş vizoru olmaması daha güzel daha güvenilir.. ayrıca iconlar pinlock sistemi yok vizor kendinden pinlock tarzı bir sistemle çıkıyor. ayrıca icon airmadalar çok güzel değil biraz daha paran varsa airframe al ben icon variant battlescar kullanıyorum çok memnunum

Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    Bell m3r yada m5x bakın ikiside çok kaliteli kasklar tek eksisi kalıbının göreceli olarak büyük olması (dış kabuk boyutu )

Motosikleti
    2014 XTZ660 Tenere
    kesinlikle Bell. geçen sene fuardan m5x almıştım. sadece vizor kalınlığı bile birçok kaskı geride bırakıyor. içinden mat vizörü de çıkıyor.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    siyah kask saçma değil, mantıksız. birincisi sıcakta pişiriyor ikincisi güvenli değil. mümkün olduğunca açık beyaz, renkli ya da fosforlu renkler tercih edilmeli ki arka planınız olan çoğunluğunu siyah/beyaz/grinin oluşturduğu ttrafik arka planından ayrılın.

motosikletle kazaya karışan 10 sürücüden 7 si idi sanırım motosikleti hiç görmediğini söylüyor.

bu arada güvenlikse bell, şekilse icon.

Arkadaşlar yorumlarınızı okudum dahada kafam karıştı fakat renk konusunda şunu söylemek istiyorum tüm ekipmanımı siyah dizdim. Şimdi mavi veya kırmızı, yeşil kask çok saçma durmaz mı? Bu da halim :D

atoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly 350 ST
    konu güvenlik olunca bbence tarz işini bir kenara koyun....
    He yok ben illa tarzıma sahip çıkarım dersenizde bence beyaz veya kırmızı bir kask mevcut ekipmanınıza en azından biraz renk katar

Alıntı yavuz benli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya alacakların da kafana uymazsa nolucak? Gerci ne kadar uymadı bilmiyorum ama agv baktıklarından daha iyi hem malzemeside fiberglas yanlis bilmiyorsam. Bence çok ciddi bi uyumsuzluk yoksa agv ye devam et hem zamanla alışır herhalde
    ICON'ları mağazada denedim bir küçük bedeni olduğu halde güzel oldu. AGV tam alnımın yanlarından fena sıkıyor, 15 dk durdu baş ağrısından çıkardım. Kesinlikle AGV K4 kafama uygun bir kask değil. K3-SV denedim mis gibi oturdu, fakat plastik kask yani alınmaz.

BELL bilmiyorum hiç denemedim görmedim. İzmir'de neresi satar bilmiyorum da...
    Mutluluk iki bacak arasındadır.

santo78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Kafatasini resmini basinin ustunden bircek. Burda amac resimde kafatasinin yuvarlakmi yoksa yumurta gibi oval olduguna bakmak. Ben ilk kaskimi vortex almistim (siyah) bana ulasinca kafatasima olmadi cunku benim kafa yuvarlakmis vortexi kiz arkadasima verdim onun kafa oval ona oldu. Bende HJC-IS17 aldim.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam yanlış anlamayın ama gerçekten şu görüntüde komik olan şey ayakkabılarınız.
    madem güvenlik sizin için önemli, polikarbon kaska dahi olmaz diyorsunuz bir çift motosiklet botu alın tam olsun. Çok pahalı değiller .

Görüntü sizin için önemli anladığım kadarıyla... Kendi fikrimi söylemem gerekirse ful siyah ghost rider edalarıyla dolaşanlara tav oluyorum. Valla, sebepsiz yere. Akşam vakti dahi olsa o siyah vizörü çıkarttıramazsınız. Azıcık renk yahu en azından kaskta

Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam yanlış anlamayın ama gerçekten şu görüntüde komik olan şey ayakkabılarınız.
    madem güvenlik sizin için önemli, polikarbon kaska dahi olmaz diyorsunuz bir çift motosiklet botu alın tam olsun. Çok pahalı değiller .

Görüntü sizin için önemli anladığım kadarıyla... Kendi fikrimi söylemem gerekirse ful siyah ghost rider edalarıyla dolaşanlara tav oluyorum. Valla, sebepsiz yere. Akşam vakti dahi olsa o siyah vizörü çıkarttıramazsınız. Azıcık renk yahu en azından kaskta
    Hocam yanlış anlaşılacak durum yok hatamı görmüşsünüz söylemişsin fakat. Ağustos sıcağında 10 dakikalık avm'ye spor ayakkabı ile gitmekte pek bir şey yok gibi ) Ayrıca polikarbon kaska hayır demedim asıl sorduğum kasklar polikarbon. Hayır dediğim kask termoplastik kasklar...

Zevkler renkler tartışılmaz. İzmir'de biri ile tanıştım. Simsiyah motoruna parlak yemyeşil bir mont, pembe bir kask ve turuncu eldiven ile takılıyor. Onun zevki o benim ki bu. Trafikte tehlikeli olduğunu bende biliyorum fakat. Kendimi farkettirmek için her şeyi yapıyor ve dikkatli kullanıyorum. 8. ayıma girdim Allah'a şükür sıkıntı yaşamadım. Fakat yaşamayacağım anlamına da gelmez. Bunu düşünmek bile istemem...

10x15 cm aynadan benim kaskımı 1x1 cm olarak görecek araba sürücülerine yeşil kaskla gitsende siyah kaskla gitsende fayda yok...
    Mutluluk iki bacak arasındadır.

Bence biraz boşvermiş davranıyorsunuz renk konusunda.

Ben kaskımın tamamını reflektörlü bantla kapladım. Reflektörlü yelek giyiyorum falan.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)