Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

arkamdan gelen ceza ve sonucu !

Motovento
    REKLAM ALANI
    HercuL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    arkadaşlar bu gün elime bir ceza tutanağı geçti ve diyorki. antalyanın serik ilçesinde kask kullanmamaktan ceza yazılmıştır! sonuç . yazılan ceza nın olduğu mevkiye 30 km mesafem vardır , oraya veya yakınına yazılan tarihte ben veya motosikletin gitme ihtimali sıfırdır , nedeni o tarihte başka şehirde olmamdır ve zaten yazılan tarihten 2 gün sonrada motoru satmış bulunuyor olmamdır! ve asla ama asla kask kullanmadan trafiğe çıkmam çıkmadımda ... şimdi 88tl pazar cezasından öte olmamış bir durumun cezasını ödemek ve birilerinin bundan rant sağlaması benim hoşuma gitmedi bu vesile ile siz daha önce böyle bir durumla karşılaştınızmı ? eğerki karşılaştıysanız nasıl bir yol izlediniz ? sevdiğim polis bir yakınıma durumu anlattım itiraz etmemi ve seriğe giriş çıkışlarımın mobese ile kontrol edilmesine diye itiraz etmemi söyledi . siz ne diyor ne düşünüyorsunuz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    çözümünüz zaten belirtilmiş, yapmanız gereken söylenmiş.

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    Aynen öyle bir yol izlemelisin. Urfada yanlış hatırlamıyorsam radar ölçümünde önde giden arabanın hızını arkadaki arabaya kitlemişler dayı itiraz edince cd'ler incelenmiş ceza iptal edilmiş yani demek istediğim arkadan gönderilen cezalarda görüntü olmak zorunda oluyo yanlış anlaşılır yani.

Motosikleti
    Rks titanic 150
    Bu kan emicilere sakın hakkınızı yedirmeyin gidin şikayet edin.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    hacım benzer bir durum benim başıma gelmişti (ama motorda değil arabada). kendimi bildim bileli emniyet kemeri takarım ve tamadım diye ceza gelmiş durdurma yok fotoğraf yok falan filan. gittim trafik şubeye dilekçe milekçe itiraz edeceğim oradaki memur demesinmi görmeden niye yazsın sana garezimi var yapmazlar öyle şey daha sonra şunu öğrendim önce cezanın ödenmesi gerekiyormuş ödedim sonra dilekçe filan verdim bana geri dönüş şuydu dava yoluna gitmem gerekiyormuş. mahkeme harcı zart zurt derken cezanın parasının 2 katına filan geliyordu. ki dava sonuçlanacak en aşağı 1 yıl vergi dairesinden parayı geri almam en az 6 ay. sonuçmu lanet olsun dedim ve birşey yapmadım burası türkiye herşey olur 50 lira ceza mahkeme masrafı zart zurt olacak bana 150 lira dediğim gibi burası türkiye tutar bide beni haksız bulurlar 50 lirayı kurtaralım derken 150-200 lirayı bulacak kaybım. yine dediğim gibi 50 lirayı kurtarmak için dediğim rakamlarda mahkeme harcı filan vereceğim yine dediğim gibi bu paraları en erken 1buçuk yılda geri alacağım. üstüne gidi gelide cabası.

uzun lafın kısası sen yine her türlü itirazını yap ama o paraya gitti gözüyle bak ha geri alırsın sevinirsin ama parayı geri alacağım diye perişan olup küfretmenden iyidir.

Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    polis abim diyorki sen itirazını yap eğerki ellerinde video veya resim veya mobese kaydı yok ise ceza iptall ediliyor sizin durumunuz ne zaman oldu bilmiyorum ama herhangi bir mahkeme olmuyor konuyu dilekçede belirttim açık seçik orada olmamam veya motosikletin olmasıda imkansız o cezayı benden almaları imkansız bakalım neler olacak .

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı nines adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacım benzer bir durum benim başıma gelmişti (ama motorda değil arabada). kendimi bildim bileli emniyet kemeri takarım ve tamadım diye ceza gelmiş durdurma yok fotoğraf yok falan filan. gittim trafik şubeye dilekçe milekçe itiraz edeceğim oradaki memur demesinmi görmeden niye yazsın sana garezimi var yapmazlar öyle şey daha sonra şunu öğrendim önce cezanın ödenmesi gerekiyormuş ödedim sonra dilekçe filan verdim bana geri dönüş şuydu dava yoluna gitmem gerekiyormuş. mahkeme harcı zart zurt derken cezanın parasının 2 katına filan geliyordu. ki dava sonuçlanacak en aşağı 1 yıl vergi dairesinden parayı geri almam en az 6 ay. sonuçmu lanet olsun dedim ve birşey yapmadım burası türkiye herşey olur 50 lira ceza mahkeme masrafı zart zurt olacak bana 150 lira dediğim gibi burası türkiye tutar bide beni haksız bulurlar 50 lirayı kurtaralım derken 150-200 lirayı bulacak kaybım. yine dediğim gibi 50 lirayı kurtarmak için dediğim rakamlarda mahkeme harcı filan vereceğim yine dediğim gibi bu paraları en erken 1buçuk yılda geri alacağım. üstüne gidi gelide cabası.

uzun lafın kısası sen yine her türlü itirazını yap ama o paraya gitti gözüyle bak ha geri alırsın sevinirsin ama parayı geri alacağım diye perişan olup küfretmenden iyidir.

dostum mahkeme masrafı vs hiç bir masrafı yok...bir dilekçe yazıp derdinizi anlatıyorsunuz ceza tutanağınıda dosyaya ekliyorsunuz o kadar..

benim bir cezam iptal edildi...para belirttiğim hesaba gönderilecekti vergi zamanı geldiği için taşıtlar vergisinden düştüler

infernox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys
    Sen başka şehirdeyken biri senin motoru kullanmış olabilir mi?
    Yani öyle bir durum ki, polis senin plakanı bilecek, o plakanın bir motosiklete ait olduğunu bilecek, vede kasktan ceza yazacak.
    Ya tarih hatalı yazıldı, yada senin motoru başkası kullandı.
    HercuL bunu beğendi.

sahte plakalı başka bir araç olmasın??
    HercuL bunu beğendi.

ahmetersoz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 KN
    Alıntı HercuL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu gün elime bir ceza tutanağı geçti ve diyorki. antalyanın serik ilçesinde kask kullanmamaktan ceza yazılmıştır! sonuç . yazılan ceza nın olduğu mevkiye 30 km mesafem vardır , oraya veya yakınına yazılan tarihte ben veya motosikletin gitme ihtimali sıfırdır , nedeni o tarihte başka şehirde olmamdır ve zaten yazılan tarihten 2 gün sonrada motoru satmış bulunuyor olmamdır! ve asla ama asla kask kullanmadan trafiğe çıkmam çıkmadımda ... şimdi 88tl pazar cezasından öte olmamış bir durumun cezasını ödemek ve birilerinin bundan rant sağlaması benim hoşuma gitmedi bu vesile ile siz daha önce böyle bir durumla karşılaştınızmı ? eğerki karşılaştıysanız nasıl bir yol izlediniz ? sevdiğim polis bir yakınıma durumu anlattım itiraz etmemi ve seriğe giriş çıkışlarımın mobese ile kontrol edilmesine diye itiraz etmemi söyledi . siz ne diyor ne düşünüyorsunuz ?
    Arkadaşım cezayı polismi kesmiş yoksa fahri müfettiş falan mı? Ben daha önce fahri müfettişin yazdığı bir cezayı mahkemeye verip iptal ettirmiştim. Alttaki konu bi oku belik bi faydası olur.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...al-edildi.html
    HercuL bunu beğendi.

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Bir dilekçe yazıp itiraz edeceksiniz. Trafikten çektiğim aracıma ceza yazmıslar benımde HGS den. hemde Mersinde görünmüşüm Mersin neresi Karabük neresi. 2012 de trafikten cektım aracı. 2014 eylülde ceza yazılmış bi dilekçe yazdım. 38 plaka aracımı 78 görmüş kamera. Yapacakları sısteme zıcayım.
    ilkerabi ve HercuL bunu beğendiler.

forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aynı olay benim başıma geldi, fakat itirazım reddedildi.
    Kararı veren hakimin insiyatifindeki bir olay tamamen.
    Cevabı 3 ay sonra evime ulaştığı için, 3 ay faizli şekilde cezayı ödemek zorunda kaldım.
    Üstelik ilk 2 haftadaki %25 indirimden de faydalanamamış oldum. Neredeyse 2 katını ödedim.
    İlk ödeyip sonra itiraz etmek gerekiyor, itiraz kabul edildiğinde ödediğin tutarı geri alabiliyorsun.
    ilkerabi ve HercuL bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    o zaman ödeyip sonra dilekçe ile itiraz etmeye gidilcek anladım.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı HercuL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkdasınızın dedıgı yontem ıle cok zor. ugrasmıcaklar cunku. sizden o tarıhte motorunuzun ve sızın orada olmadıgına dair kanıt isticekler ancak bu sekılde en hızlıca çözülür.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Yazdigi cezadan komisyon alan turk polisine laf yok!

Traktore bulundugu kentten 300km uzakta otobandan gecis cezasi keser bunlar.

Oy verdigimiz idarecileri dogru durustlerden secmedigimiz surece bu boklari daha cok yeriz biz afiyetle..

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı forza46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı olay benim başıma geldi, fakat itirazım reddedildi.
    Kararı veren hakimin insiyatifindeki bir olay tamamen.
    Cevabı 3 ay sonra evime ulaştığı için, 3 ay faizli şekilde cezayı ödemek zorunda kaldım.
    Üstelik ilk 2 haftadaki %25 indirimden de faydalanamamış oldum. Neredeyse 2 katını ödedim.
    İlk ödeyip sonra itiraz etmek gerekiyor, itiraz kabul edildiğinde ödediğin tutarı geri alabiliyorsun.
    Hayır ödeme. Bızımde basımıza qeldi . Ödemedık. 156 lira ceza kesilmişti. 356 tlye kadar faiz işlemiş. kaç kez red kararı qeldi . qörüntüleri bulamıyoruz edemiyoruz dedıler filan fistan derken. İPTAL EDİLDİ sonunda.Hakım red ederse edsın durmadan yazın.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Benim kardeşime de araba kullanırken cep telefonuyla konuşma cezası gelmişti. Cezanın yazıldığı gün arabaya hiç binmemiş. Hiçbir görüntü yok ama yinede itiraza red geldi. Sonuç olarak cezayı ödedik.

Motosikleti
    mt 07
    Seninki gene aynı şehirden gelmiş bana ankara asker konvoyunda korna çalmaktan geldi araçla ben istanbulda yaşıyorum gitim itiraz ettim bu saate nerde oldunu katıtlayabilirmisin işten cıkalı 1,5 saat olmuş dedim 1,5 saate ankaraya araçla gitmem imkansız dedim işyerinden yazı alcam işyerinde olduguma dair ekleyip tekrar götürcem

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Senin işyerinde olmanı kanıtlamana gerek yok. Madem ceza yazmışlar; onların, senin olay yerinde olduğunu kanıtlaması gerekiyor. Kanıt yoksa, ceza da yoktur.
    Hem boş yere ceza yaz. Hem "o anda sen neredeydin" kanıtı iste.
    s0me0ne bunu beğendi.

Motosikleti
    mt 07
    doğru söylüyorsun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)