Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Markalı tekstil Mont mu Yerli Deri Mont mu ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    holopter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Herkese merhaba öncelikle,motosiklete yeni başlıyorum aile ikna,ehliyet ve eğitim süreçlerini atlattım.Tabi eğitim bitmeyen bir süreç olduğu için eğitime devam edeceğim.Fuardan ekipman almayı planlıyorum.Ekipman araştırırken Aklımda şöyle bir soru oluştu şuan bütçem dainese g laguna seca tex almaya yetiyor.Sırt koruması ile birlikte.Ancak deri Mont daha iyi korur deniliyor genelde bende de şöyle bir durum oluştu acaba dainese tekstil Mont mu yada 4riders,hudson deri Mont mu ? Sizlerin fikirleri nelerdir ?Saygılarımla...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:33 ----------

Cevaplarınızı bekliyorum....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BURGMAN UH 200
    deri mont kışın dondurur! Bence tekstil mont al hem içliğini çıkarıp yazında kullanabilirsin.
    holopter bunu beğendi.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Ben tekstilde kullandim deride , deri daha guven verdi cok soguk havada sehirler arası yolculugumdada kullandim deriyi ıcine saglam giyince üşütmedi dainese kullaniyorum
    xawa ve holopter bunu beğendiler.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sürüklenme durumunda evet, daha zor yırtılır. Hatta çok daha zor yırtılır. Ama deri mont kullanan iki tanıdığım da kışın üşütrüğünden tekstil gibi sıcak tutmadığından bahsetti.birinde dainese diğerinde kushitani? Vardı. Bir de hudson ın montları spor oturuşa sahip motosikletlere pek uygun değil, ne motosiklet kullandığınızı bilmeyerek yazdım
    holopter bunu beğendi.

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Cruiser kullanıcısıyım. Kışın deri mont, yazın ise tekstil mont kullanıyorum. Bütçeniz ve alacağınız motor uygunsa bu sistemi öneririm.

Diğer kullanıcıların belirttiği gibi, kışın deri montla üşümedim, ceketim ise şu: http://www.hudsonderi.com/?urun-296-...bay-deri-ceket

Kış mevsiminde özellikle çok soğuk havalarda termal atlet - ince boğazlı bir içlik ve kazakla beraber ceketi kullanırsanız kolay kolay üşümezsiniz.

Yaz mevsiminde ise tercihim: http://www.hudsonderi.com/?urun-7016...le-jacket-sand

Saygılarımla.
    holopter bunu beğendi.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

Motosikleti
    MT-07 RACEBLUE ABS '14
    Öncelikle iyi günler. İzmir'de yaşıyorum. 4Riders Circuit modelini kullanıyorum. Şubat ayındayız ve üşümüyorum. Ama derinin çok uzun süre soğukta kalınca soğuğu tuttuğu bir gerçek. Siz İstanbul'da yaşıyormuşsunuz o yüzden tam yorum yapamayacağım. İstanbul'da motor sürmek nasip olmadı çünkü.

Ayrıca eklemek istediğim bir hususta şu: Forumda dolaşan "Yerli mal mı? Kullanmadım ama kesin dandiktir sakın alma pişman olursun." yorumcularına itimat etme. Ben etmedim gayet memnunum. Denemeden bilmeden her şeye çamur atan çoktur bu ülkede.
    holopter bunu beğendi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Deri yagmuru yedeginde su emer bir sure sonra daha cok usutur ve agirlasir..
    eymen312, OnurTr ve holopter bunu beğendiler.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Motosiklet kıyafetlerinin koruma işlevlerini yerine getirebilmesi için üzerinizde olması şarttır.
    Bu nedenle hele ki başlangıç aşamasında sorulacak soru hangisi daha iyi korurdan ziyade
    hangisini sürekli kullanırım, giymeye üşenmem olmalı.

Bir çok arkadaşımız hevesle gidip en kral kıyafetleri kaskları botları satın alıyor.
    İlk heves geçince bunlar evde bırakılmaya başlanıyor.
    Yahu zaten şuraya kadar gideceğim, hemen döneceğim gibi sebepler kolayca bulunuyor.

Ben bu nedenle özellikle yeni başlayan arkadaşlara kullanmanın eziyet haline dönüşmeyeceği hafif malzemeler almalarını tavsiye ediyorum.
    Deri montlar özellikle yazın çok sıkıntılı oluyor.
    Hele birde elde taşıma derdi var ki çok şenliklidir.
    Tekstil montlar daha hafif ve pratik oluyor.
    Yine de illa deri olsun derseniz montun kaç kilo çektiğine dikkat edin.
    Kanguru derisinden üretilen montlar diğerlerine nazaran daha hafif oluyorlar.
    Marka konusunda bir şey diyemeyeceğim koruması yeterli olduktan sonra yerli marka da tercih edilebilir.
    Hatta daha iyilerini yapmaya teşvik etme ve sürekli bir alternatif yaratma açısından ilk tercih yerli markalardan yana kullanılmalı.

Bir diğer sıkıntı da botlar.
    Eğer uzun çizme biçiminde olan botlar günlük yaşantımıza uygun değilse bir süre sonra bir kenara atılıveriyor.
    Bu durumun gerçekleşme ihtimali varsa korumalı kısa botlar tercih edilebilir.
    Shrieker ve holopter bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı holopter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba öncelikle,motosiklete yeni başlıyorum aile ikna,ehliyet ve eğitim süreçlerini atlattım.Tabi eğitim bitmeyen bir süreç olduğu için eğitime devam edeceğim.Fuardan ekipman almayı planlıyorum.Ekipman araştırırken Aklımda şöyle bir soru oluştu şuan bütçem dainese g laguna seca tex almaya yetiyor.Sırt koruması ile birlikte.Ancak deri Mont daha iyi korur deniliyor genelde bende de şöyle bir durum oluştu acaba dainese tekstil Mont mu yada 4riders,hudson deri Mont mu ? Sizlerin fikirleri nelerdir ?Saygılarımla...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:33 ----------

Cevaplarınızı bekliyorum....
    tekstil montlar pantolonlar artık eskisi gibi değil baya baya geliştirildi şuan bence çok iyi durumdalar istedeğini ala bilirsin ama güzel görünsün falan diyorsan deri tercih ede bilirsin ama 2'side çok güzeldir emin ola bilirsin
    holopter bunu beğendi.
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

Motosikleti
    Honda CB250R
    Hepinize çok teşekkür ediyorum verdiğiniz bilgiler için.Kullanacağım motosiklet büyük ihtimalle Z250SL yada ninja 250SL olacak.İkiside oldukça spor oturuşlu motosikletler bu sebepden hudson deriyi aklımdan çıkardım.Aslında @COQ atmış olduğunuz mesaj tüm taşları yerine oturttu diyebilirim.Tekstil montlara pek güvenmesem de (duratex,600D vb.), kevlar (Dupont®) ürünlerine güvenim oldukça fazla bu sebepten ötürü bu sene fuarda tech 90 firmasının full korumalı kevlar hoodie satacağını duydum.Benim için biçilmiş kaftan gibi geldi.Ürün yazlık ancak kışın normal kendi montumuzun altına giyebiliriz gibi geldi bana.Hem yerli ürün hemde dünya çapında güvenliği kanıtlanmış.Sizin bu konudaki düşünceleriniz nelerdir ?
    Koluna Taktığın Kask Kafanı Korumaz...
    İlker ALTUNTAŞ

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Yazdığınız Dainese cekete baktım biraz internetten, iyi gibi geldi bana. Spor sürüşe de uygun gibi duruyor.
    holopter bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CB250R
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazdığınız Dainese cekete baktım biraz internetten, iyi gibi geldi bana. Spor sürüşe de uygun gibi duruyor.
    Ürüne lafım yok ürün görüntü olarak güzel tarz olarak uygun ama duratex kumaşın dayanıklılığını bilmediğimden dolayı aklımda soru işaretleri var.
    İlker ALTUNTAŞ

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu deri mont hurafesi nedir abi? Biri diyor kisin dondurur, oburu diyor yazin cok sikintili olur. Deri montu gerizekalilar icin mi yapmislar? Buna bi son nokta koyalim mi artik?

Hayir ben sahsen yaz kis kullaniyorum ve tekstilden cok daha rahat ediyorum. Ne en soguk kista donuyorum ne de yazin pisiyorum. Ben de diyim mi simdi sizin gibi "Tekstil mont almayin hic bir ise yaramaz"?

Insanlara kendi tercihlerinizi anlatin ama kendi bildiginizi dogruymus gibi empoze edip onlari dogrusu yanlisi belli olmayan bilgilerle yonlendiremezsiniz.
    kittyhawk, holopter ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CB250R
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu deri mont hurafesi nedir abi? Biri diyor kisin dondurur, oburu diyor yazin cok sikintili olur. Deri montu gerizekalilar icin mi yapmislar? Buna bi son nokta koyalim mi artik?

Hayir ben sahsen yaz kis kullaniyorum ve tekstilden cok daha rahat ediyorum. Ne en soguk kista donuyorum ne de yazin pisiyorum. Ben de diyim mi simdi sizin gibi "Tekstil mont almayin hic bir ise yaramaz"?

Insanlara kendi tercihlerinizi anlatin ama kendi bildiginizi dogruymus gibi empoze edip onlari yanlis yonlendiremezsiniz.

Vallahi benim de aklım iyice karıştı desem yeridir.Deri şöyle olur tekstil böyle erir gibi söylemlerden.Sizin kullandığınız mont nedir acaba ?Benim aklımda hudson robocop alıp korumalarını impactec ile değiştirmek gibi bir düşünce de var aslında.

Saygılarımla...
    İlker ALTUNTAŞ

Mehmet Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L
    Ben mont olarak Roleff Safetec Kodra. Pantolon alarak ta YAMAHA ADVENTURE RİDİNG TROUSERS kullanıyorum. Montumdan çok memnunum yağmurda hiç su geçirmiyor üşütmüyor. Pantolonum 3 katlı dışı ıslanıyor içindeki yağmurluk katmanı su geçirmiyor ama üşütüyor. Mont ve pantolon alırken 3 katılı yani yağmurluğu termal içliği ayrı olanlardan ziyade gore-tex kumaş gibi kendinden su geçirmez olanları tercih ederseniz yağmura yakalandığınızda hem ıslanmaz hemde üşümezsiniz.
    holopter bunu beğendi.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı holopter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vallahi benim de aklım iyice karıştı desem yeridir.Deri şöyle olur tekstil böyle erir gibi söylemlerden.Sizin kullandığınız mont nedir acaba ?Benim aklımda hudson robocop alıp korumalarını impactec ile değiştirmek gibi bir düşünce de var aslında.

Saygılarımla...
    Hocam ben 4riders armor deri kullaniyorum ama cope atmak uzereyim. Kasimda almistim once fermuari koptu, sonra bel cirt cirti sokuldu. 1 kez kaza yaptim gayet guzel korudu aslinda. Yani koruma kismi hic fena degildi ama iscilik bence baya kotu. Fuardan Dainese ya da revit almayi dusunuyorum.

Hudson'i hic bilmiyorum ya cok gordum ama bi turlu isinamadim ben o markaya ve modellerine
    holopter bunu beğendi.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Bende hem 4 riders armor deri mont var hemde 4 riders tekstil tur ceket var vede yazın kullandığım yazlık file bering ceketim var. Der, montu aldıktan sonra yağmura karşı alt üst yağmurlukta aldım, malum yağmurda su çeker, ayrıca rüzgar geçirmiyor ama dışı soğukta buz gibi oluyor ve bir süre sonra içine geçiyor, o yüzden içine termal içlik giymek şart oluyor fakat yinede bir süre sonra üşütüyor, o yüzden bende gidip tekstil kışlık ceket aldım ve şimdi çok memnunum üşümüyorum artık, tabi yinede içime termal içlik giyiyorum, ayrıca kışlık motor pantolonuda şart. Deri çeket çok ayaz olmayan havalarda ilkbahar ve sonbaharda güzel oluyor.
    holopter bunu beğendi.

CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    Motor montu deri olur gerisi yalan olur diyorum başka da bir şey söylemiyorum.
    Daha önce açtığım bir konuda montlar üzerine birşeyler yazmıştım kendimce. Amaç korunmak ise deri mont. Amaç farklı ise onu bilemem
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...akmaliyiz.html
    holopter bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Artislik yapıcaz diye deri mont eziyeti çekmenin alemi yok, Deri kışın üşütür, içinize ne giyerseniz giyin bir orjinal gorotex kadar koruyamaz sizi. Yazın terletir, leş gibi kokar, ağırdır elde ve üstte ağırlık yapar. Bakım ister, düzenli temizlik ister textil gibi sök korumaları at makinaya olmaz. Kazık gibidir, textil montun rahatlık ve esnekliğini asla bulamazsınız. Üstelik iyi marka deri montlar yine aynı iyi markanın üst düzey gorotez montlarından 2 kat pahalıdır.

Koruma konusunda tek üstünlüğü buradadır oda uzun süren sürtünmelerde, kısa süreli sürtünmelerde güçlendirilmiş kenerları gorotex montlar sizi koruyacaktır. ancak motordan ayrılıp pistteki gibi uzun süre sürtünürseniz deri daha avantajlıdır. Zaten caddede biyere patlarsınız merak etmeyin uzun süre sürtünmeden Ayrıca ölümlü motosiklet kazalarına bakın birinci sırada baş ve göğüs yaralanmaları ardından kol bacak gibi uzuv kopmaları ve kan kaybı geliyor. Bunlarda deri montun textile göre hiçbir avantajı yoktur.
    Zaten iyi marka gorotex montlarda birçok yerinde kevlar bölgeler mevcuttur, bunlar sizi yeterince korurlar. Çarpma ve düşmelerde yine mont kumaşından önce korumalar önemli olduğu için deri ile gorotex aynı korumaları paylaştığını düşünürsek buradada berabere kalırlar.

yani bana 10 bin kazadan 1 örnek bile anca verirsiniz. Üzerinde kaliteli gorotex mont varmış ama sürtünmeden ölmüş, kaliteli deri mont olsa daha az sürtünür ölmezmiş diye. Bu kadar küçük ihtimalleri düşünüyorsanız zaten motosiklete binmeyin.

O yüzden sırf gösteriş olsun, motorum racing, yada cruiser montumda deri olsun her türlü eziyete katlanırım 2 kat fazla para bayılırım. diyenlere deri. diğer akıllılara textil özellikle gorotex montları öneririm.
    holopter bunu beğendi.

CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    Kara35 bence send değil motosiklet kullanmak bisiklet bile sürmüyorsundur ve ben buna eminim. ben çok fazla yorum yapmıyacağım sadece bu forumda daha önce bir arkadaşımızın yazdığı yazıyı aynı şekilde kopyalayıp yapıştırıyorum ve üzerine hiç yorum yapmıyorum.

pantalon deri olursa çok daha iyi bir koruma sağlıyor. tekstil malzemeler sürtünmeden dolayı yanıp eriyor ve sertleşiyor. benim bir kazamda 30 metreden fazla yerde sürüklendim ve dainese marka mont sürtünmeden eridi ve dirseklik yerinden çıktı. kolum dirsekten kırıldı. genelde düşünce birden çok darbe alıyorsun. bir çok kaza sonuçu tecrübelerim bana deri tulum gıymem gerektiği söylüyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:06 ----------

Buda başka bir video. Bu kadar düşük hızda bile tekstil monta bakın ne oluyor.

Sj's bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)