Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Neden ispanyollar moto gpde daha başarılılar

Motovento
    REKLAM ALANI
    CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    Adamlar çocukları 5 yaşındayken çalıştırıyorlar. Bu 5 yaşındaki çocuklar pek çoğumuzdan daha iyi motor kullanıyor

Nathan bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Neden olacak, fakirlik cahillik dizboyu, ülkede sanayi yok, tarım yok sadece hizmet ve turizm sektörü var, hizmet ve turizm sektörü tek başına bir ülkeyi kalkındırmaya yetmez. Eğitimli insan sayısı az, ama bir şekilde motor sporları için zamanında kaynak ayırmışlar en azından. bu yüzden tek kurtuluş yolu bunu görüyorlar herkes belki birşey olur diye çalıştırıyor çocugunu küçükten yoksa bir bok olacağı yok.

Bilim, Felsefe, teknoloji alanından 0 bir ülke Aynı brezilya gibi onlardada bol bol manken ve futbolcu çıkıyor aynı nedenlerden.
    Karalı bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial x treme, mondial 100 uag (calindi)
    Cok iyiler ya

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Abi ben senin motora talibim bu arada ileriye doğru

Nathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    İspanya bilim, felsefe, sanavi gibi alanlarda Avrupa'nın Almanya'sı değildir ancak vizyon sahibi bir ülkedir. Motor sporlarına, futbola vs. kaynak ayırmak, başarıya ulaşmak başka yol olmadığı için tek kurtuluş yolu olarak bunu görmekten değil, ülkenin vizyonu sayesinde yapılan işlerdir.

Bilim, felsefe, sanayinin olmadığı ülkemizde de benzer durum geçerlidir. Ama ne yarış pisti vardır ne de futbol... Sadece avm vardır.
    aranel, Volki34 ve CHaTaN bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Kara35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden olacak, fakirlik cahillik dizboyu, ülkede sanayi yok, tarım yok sadece hizmet ve turizm sektörü var, hizmet ve turizm sektörü tek başına bir ülkeyi kalkındırmaya yetmez. Eğitimli insan sayısı az, ama bir şekilde motor sporları için zamanında kaynak ayırmışlar en azından. bu yüzden tek kurtuluş yolu bunu görüyorlar herkes belki birşey olur diye çalıştırıyor çocugunu küçükten yoksa bir bok olacağı yok.

Bilim, Felsefe, teknoloji alanından 0 bir ülke Aynı brezilya gibi onlardada bol bol manken ve futbolcu çıkıyor aynı nedenlerden.
    İspanyollara fakir ve cahil dedin ya sana helal olsun.
    fakir dediğin ülkenin kişi başı milligeliri 33,298 $ Türkiyenin 10,576 $ bizden 3 kat daha fazla gelirleri var. Futbolda markalar, tekstilde birçok markaları var, motorlu taşıtlarda markaları var. Kristoph kolomb İspanyollar tarafından keşfe ve kolonileşmeye gönderildi. ve daha pekçok şey söylenebilir.
    İşin özeti cahillikle hiç ilgisi yok bu durumun

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:27 ----------

Alıntı Yiğit_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam senin için gözüm gibi bakıcam motora.
    umarım birgün sen çok daha iyilerine de binersin.
    hyanax100, Nathan ve mithrelios bunu beğendiler.
    BETTER SWEAT THAN BLEED ( KAN AKMASINDANSA TER AKMASI ÇOK DAHA İYİDİR)
    BİLMEDİĞİNİ BİLMEMEK EN İYİSİDİR: BİLMEYİP DE BİLDİĞİNİ SANMAK TEHLİKELİ BİR HASTALIKTIR.

Motosikleti
    mondial x treme, mondial 100 uag (calindi)
    Alıntı Yiğit_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi motor kardesim

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    bizde motor sporları parası olanların tekelinde..

yani yarışanlar kendi parası ile birşeyler yapmaya çalışıyor,kabiliyet yoksa biryere kadar geliyor ki zaten çok geç başlamıştır

son yıllarda istisna isimler var ama bu konuda dünyanın 150 yıl gerisindeyiz bence..

ordaysa yetenekli çocukların kendilerini gösterebileceği bir sistem var..

büyük takımlar bu çocukları keşfediyor takip ediyor veya takımın bünyesinde tecrübe kazanmasına imkan veriyor..

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    dağlar denize paralel mi acaba ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı CHaTaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İspanyollara fakir ve cahil dedin ya sana helal olsun.
    fakir dediğin ülkenin kişi başı milligeliri 33,298 $ Türkiyenin 10,576 $ bizden 3 kat daha fazla gelirleri var. Futbolda markalar, tekstilde birçok markaları var, motorlu taşıtlarda markaları var. Kristoph kolomb İspanyollar tarafından keşfe ve kolonileşmeye gönderildi. ve daha pekçok şey söylenebilir.
    İşin özeti cahillikle hiç ilgisi yok bu durumun

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:27 ----------

Tamam senin için gözüm gibi bakıcam motora.
    umarım birgün sen çok daha iyilerine de binersin.
    Şimdi yazacağım yine hep görmemişlik taslıyor pozisyonuna gelmek istemiyorum, İspanyaya gittinizmi? Ben tam 3 kere gittim, çocukluk arkadaşım uzun yıllardır orada yerleşik hatta çocukları bile var. Ayrıca arkadaşım iş sebebi ile avrupanın birçok ülkesinede seyahatte. biz bu mevzuları çok irdeledik, ispanya varya fakirlikten gebermiş, halk cahil, hiçbir teknolojik birşey yok anca fason üretim üss leri var. Lütfen vikipediadan bilgi alıp burada söylemeyin oradaki bilgiler çok yanıltıcı olabiliyor.
    bizde vikipediaya bakarsak hızla gelişen ülkeyiz tepedekide dünya lideri değilmi?

Ha vizyon olarak haklısınız vizyonları var en azından bizden daha fazla var, ve belli yerlerinde medeniyet bizlerden daha fazla bu gerçek.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Kışın özellikle kar ve buz olduğunda bayat ekmeklerinizi ufalayarak kapı önlerine bir kabın içine bırakın.
    Her taraf kar ve buzla kaplı olduğundan yiyecek bulamayan küçük İspanyol dostlarımızın açlıktan ölmelerini bu şekilde engelleyebiliriz.
    Yine yazın sıcak havalarda dışarıya bırakacağınız bir bardak su ( bira da olur ) sıcaktan bunalmış İspanyol kardeşlerimizi ferahlatacaktır.
    bazen25 ve Kara35 bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    Özellikle Avrupa dediğimiz (ve bizim, Ne yazsam bilemedim içindemiyiz dışında mı) topluluk, bana göre en azından " abi iyi veya kötü, en iyisini biz yapalım " demişler, hiç alkol içmesen de bilirsin en iyi şarap Fransız şarabı(geçiniz İtalyan ve bulgar ı), İtalyanlar güzel spor araba yaparlar, Lambo, Ferrari, Bugatti (varsa daha iyisi yazın, sağlamlık falan orada değilim),Kış sporlarıda en iyisi Kuzey Avrupa ülkeleri, gemi sanayi, balık (Norveç Somonu diye bişi var lügat da), iyi futbolcu çıkar kaprissiz (ibrahimoviç oralı değil)yıl 4 mevsim onlara 3,5 mesim kış az da bahar. İngilizlerden iyi hizmetli çıkar, arada bir otomobil ve motosiklet yaparlar efsane olur (Cafe Racer lar neren türedi).Çoğaltlabilir elbet de, biz mi? biiizzz ben bi bakim elimdeki parayla İphone 6 mı alayım ,Osmanlıca mı öğreneyim sonra,

Motosikleti
    Şimdi yazacağım yine hep görmemişlik taslıyor pozisyonuna gelmek istemiyorum, İspanyaya gittinizmi? Ben tam 3 kere gittim, çocukluk arkadaşım uzun yıllardır orada yerleşik hatta çocukları bile var. Ayrıca arkadaşım iş sebebi ile avrupanın birçok ülkesinede seyahatte. biz bu mevzuları çok irdeledik, ispanya varya fakirlikten gebermiş, halk cahil, hiçbir teknolojik birşey yok anca fason üretim üss leri var. Lütfen vikipediadan bilgi alıp burada söylemeyin oradaki bilgiler çok yanıltıcı olabiliyor.
    bizde vikipediaya bakarsak hızla gelişen ülkeyiz tepedekide dünya lideri değilmi?

Ha vizyon olarak haklısınız vizyonları var en azından bizden daha fazla var, ve belli yerlerinde medeniyet bizlerden daha fazla bu gerçek.
    Birgün istersen sana pasaporttaki Avrupaya giriş ve şıkışlarımın sayısını gösteriyim. Schengen vizemi 2 senelik alırım ki herkese vermezler her avrupaya çıkım min 15 gündür ve max 2 ayda bir çıkarım.
    Bu nedenden ötürü yanlış adamla yurt dışına çıkma muhabbeti yapıyorsun. İspanyada halk cahilmiş rusyada herkes o.... almanların hepsi domuz falan filan. Ben o kadar gittim öyle açlık sefalet ve cahillik görmedim siz nasıl gördünüz gerçekten anlayamadım.
    Gelelim motor sporlarına. Bu sporlar hiç öyle açlık ve sefaletten yapılacak sporlar değil gayet bütçe gerektiren sporlardır. 5 yaşında büyüyen o çocukların ders, kıyafet ve diğer masrafları her yıl tutacağı rakkamları hesaplarsanız ne demek istediğimi anlarsınız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:25 ----------

Alıntı bazen25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özellikle Avrupa dediğimiz (ve bizim, Ne yazsam bilemedim içindemiyiz dışında mı) topluluk, bana göre en azından " abi iyi veya kötü, en iyisini biz yapalım " demişler, hiç alkol içmesen de bilirsin en iyi şarap Fransız şarabı(geçiniz İtalyan ve bulgar ı), İtalyanlar güzel spor araba yaparlar, Lambo, Ferrari, Bugatti (varsa daha iyisi yazın, sağlamlık falan orada değilim),Kış sporlarıda en iyisi Kuzey Avrupa ülkeleri, gemi sanayi, balık (Norveç Somonu diye bişi var lügat da), iyi futbolcu çıkar kaprissiz (ibrahimoviç oralı değil)yıl 4 mevsim onlara 3,5 mesim kış az da bahar. İngilizlerden iyi hizmetli çıkar, arada bir otomobil ve motosiklet yaparlar efsane olur (Cafe Racer lar neren türedi).Çoğaltlabilir elbet de, biz mi? biiizzz ben bi bakim elimdeki parayla İphone 6 mı alayım ,Osmanlıca mı öğreneyim sonra,
    +1
    En ucuz spor futbol bir plastik topla bile oynanır. her türk futbol aşığı (Ben futbol izlemem dediğimde bana uzaylı gibi bakıyorlar ) Ama ortalıkta oynamayı bilen yok. Memleketim benim güzel memleketim. Biz herşeyin iyisini biliriz sadece ama sadece biliriz
    Volki34 ve CompanERROR bunu beğendiler.
    BETTER SWEAT THAN BLEED ( KAN AKMASINDANSA TER AKMASI ÇOK DAHA İYİDİR)
    BİLMEDİĞİNİ BİLMEMEK EN İYİSİDİR: BİLMEYİP DE BİLDİĞİNİ SANMAK TEHLİKELİ BİR HASTALIKTIR.

Motosikleti
    KTM Duke 200 ABS '14
    Süresim geldi şu küçük motorları :D

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Herseyin basi egitim sonu ise gelisim :D

///MPOWER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250R
    Adamların gelecekteki tek endişeleri sınava iyi hazırlanıp iyi üniversite okumak değilde ondan. Zır cahil değiller tabiki İniesta,Nadal,Marques,Alonso belki hepsi üniversite mezunu belki eğitimleride çok yüksek ama iş küçük yaşta odaklanmaya gelince eğitimden (okul) hariç extra diğer kulvarlara kendilerinin yetenekli kabul edildiği veya içlerinden gelen tarafa yönelmede bizim gençlerimizden çok daha esnekler bu bir gerçek ve bence en etken sebepte budur.
    "The Ultimate Riding Machine"

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Kara35 yine atıyor. Hemde bu miniklerin verdiği gazdan çok atıyor Uğraşmayın anlaşamazsınız kendisiyle dik kafalıdır. İspanyanın bir rotası var nerede gelişmek istediği ve nerde başarılı olmak istediğini biliyor. Bizde b,iliyoruz misal hırsızlıkta bir numarayız ;)

KutlayGül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp xl 650, CBF 1000 ABS

1 yıldır o yoksul avrupa'da yaşıyorum. fırsat buldukça etafı geziyorum. ispanya'da madrid, barcelona ve a coruna taraflarını gezmiş, zaman geçirmiş oldum. ispanya halkı cahilse dünyanın geri kalanı kendini denize atsın. sergileri, tiyatro salonları boş olmayan bir millete cahil demek pek mantıklı değil. çok ispanyol arkadaşım var aldıkları eğitim hakikaten çok sağlam. ekonomik durgunluktan bahsediyorsanız, yukarıda da arkadaşın dediği gibi 10000 dolar ile hala gelişen ülkemiz ve 30000 dolarla durağan ekonomi var. hangisinde yaşamak isterdiniz?

Bu arada barselona'da gördüğüm kadar başka hiçbir yerde o kadar çok motosiklet görmedim. sokaklar motosikletle dolup taşıyor. her yerde motosiklet park alanları var. kırmızı ışıklarda en ön sıra her zaman motosikletlerde oluyor. bu motosikletli arkadaşlar güney asya'daki gibi cub motosikletlerden oluşmuyor yalnızca. her türden, markadan, modelden motosiklet görebiliyorsunuz.
    hyanax100 bunu beğendi.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Devrim Sirmen altınlı gecede söylemişti... olayın para ile alakası var. Pilotun getireceği satışa bakılıyor biraz.
    İspanyollarda sıkı takipte olduğundan aynı yetenekteki ispanyolla ingiliz pilottan şansı yüksek olan ispanyol oluyor
    Ayrıca MOTOGP zaten İspanyanın :D
    http://www.dorna.com/

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    Fado - Fiesta - Futbol - MotoGP

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)