Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yeni Kasa Honda Cbr 250 R , Altın Elbiseli Adam Video İnceleme

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Rakipleri yenilenince (Kawasaki Ninja 250SL ve Yamaha YZF R25), Honda'nın 250'liğini tekrar incelememiz gerektiğini ve rakiplerine göre değerlendirmemiz gerektiğini düşündük. Güç olarak en geride, fakat yakıt tüketiminde en cimri ünvanını kaptı Honda'nın 250'liği.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Hocam kavga çıkmaz inşallah

mucoist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Yan grenaj için 150 TL diyor videoda ama ben Esengül'de 100 TL'ye yaptırdım.

Bir de o 5 beygirlik güç kaybını nasıl hesaplamış merak ettim doğrusu. Hayır bir iddiam yok da merak ettim işte...

Motosikleti
    2teker
    Yahu o değil'de altın abi zamanında bizim ninjayı yere vurdu eski cbr'yi göklere çıkarmıştı şimdi yeni cbr'yi beğenmiyor yani bunun eski kasasından başka neyi farklı aynı motor değilmi niye begenmemiş gibi yapıyor yoksa bana'mı öyle geliyor

santo78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    O zamanlar 250sl ve R25 yoktu. Onlarla kiyasladigi icin begenmemis gibi duruyor.

KYorulmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250r 2014(satıldı)
    Cbr 250 27.5 beygir değil mi ? 23 beygir olup arka tekere 18 beygir veriyor tezi nereden çıktı yahu?

koraycbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr
    Eski Cbr 250 Repsol 2014 Kullanıcısı Olarak

Yan grenaj 380 TL civarı yeni kasada
    Far 900 TL civarı

Zaten en pahalı parçalar da bunlar denebilir.

İncelemeyi kendinin yapmamasi ve anlatan arkadaşın yeterliligini biraz sorguladim. 18 Beygir hikaye, ya da bütün beygir hesaplamaları hikaye

Anlatan arkadaş 4 litreyi geçememiş ben 4.6 yi yakalamistim. En az da 3 litre yaktirabildim. Genelde de 3.5 litre şehiriçi yakıyordu.

Öyle bir titreşim yok. Ben tek seferde 260 km yaptım hic bir uyuşma olmadı. Oturuş pozisyonu,kullanilan motor yagi veya arkadaşın lastiklerindeki küçük bir balans bozukluğu elciklerdeki titreşime neden olmuş olabilir. Bunun dışında titreşimi hissetmek için 10 bin devir civarinda gitmeniz gerekir.

Motor genel olarak kaliteli,virajlarda kararlı ve dengeli, 2011-12-13-14 modellerine sahip oldum ve hepsini az kmlerde 2. El olarak aldim hic bir ekstra masraf veya arıza ile karşılaşmadım. Bakımlarını aksatmadiginiz sürece bir masraf çıkarmaz. 1.5 yasında 150.000 kmde olan Cbr250 var.

Meseleye top speed olarak bakarsak
    1- Ninja,Hyosung 250 R
    2- Honda Cbr 250
    3- Sym Wolf 250

Ninja250 sl kullanmadim bilmiyorum.

Hondanin tek sevmedigim noktası fiyat politikası.

Kazasız,belasiz ve de masrafsız surusler
    Karalı, ardacik ve ilkadam bunu beğendiler.

Motosikleti
    2teker
    Alıntı sa544010 adlı üyeden alıntı
    O zamanlar 250sl ve R25 yoktu. Onlarla kiyasladigi icin begenmemis gibi duruyor.
    İyi'de o'zamanda ninja cbr250'den daha iyi bir makineydi fiyat hariç
    koraycbr hayırlı olsun 600f
    koraycbr bunu beğendi.
    "Tecrube, limitlerini bilmektir"

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Şu arka tekerdeki güç muhabbetinden gına geldi. Zaten 18 BG kısmı yalan. Vites kutusu ve zincirde %20 güç kaybı mı olurmuş ? Ayrıca girdim Honda'nın sitesine baktım, 27.5 BG diyor. Şurada koltuğa yayıla yayıla TV'den internete giriyorum, abuk sabuk bilgilerle insanı şişirip, internette araştırmaya zorluyorlar, rahatını bozuyorlar.
    KYorulmaz bunu beğendi.

mucoist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı koraycbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yan grenaj 380 TL civarı yeni kasada
    Far 900 TL civarı
    Yanlışın var hocam. Yan grenajın tanesi 100 TL yeni kasada. Far da 500 TL. Tabii +Kdv fiyatlar.

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Adam aşağı tükürse sakal yukarı tükürse bıyık bir türlü kimseye yaranamıyor arkadaş.
    Şu an piyasada başkası yok kıymetini bilin,destekleyin,yapıcı eleştirin.
    Selamatle.
    Cronos bunu beğendi.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R

Ben eski kasanın dyno verisini koyayım da hesaplamaları siz yapın

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Kavga çıksın diye açılmış bi konu

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Barkın'ı değil, yanındakini eleştiriyorum. Adam disk çapını ezberlemiş, gücü bilmiyor. Yanlış bilgiler veriyor.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eski kasada yan grenaj 185 tl kdv dahil gecen hafta deistirdim yenisinde nasil 150 tl oluyo ? ilginc gercektende...

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    cbr 250 sayfasındaki mesajımın kopyası

arkadaşlar iyi akşamlar bu sayfaya bayağıdır giremiyorum son 100 sayfa yı okumadım direk konuya dalıyorum dün AEA CBR 250 (YENİ KASA )inceleme videosunu izlerken parça fiyatlarından habsetti bende inanmayarak sarhoş çekiyorlar programı diye düşündüm ama bugün servise sorduğumda gerçekten fiyatların indiğini ve geçen yaz 47 tl olan debriyaj manetinin (geçen yaz motor düşmüştü yamuk geziyordum halen ) 25 tl ye düştüğünü öğrenin ce hemen siparişi geçtim grenajda da büyük indirim varmış bilginize

çizik grenajla falan gezen varsa fiyatları tekrar sorsun servise
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı psyche adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam aşağı tükürse sakal yukarı tükürse bıyık bir türlü kimseye yaranamıyor arkadaş.
    Şu an piyasada başkası yok kıymetini bilin,destekleyin,yapıcı eleştirin.
    Selamatle.
    hocam iyide bi konuda kavga cikar yalniz

teker gucu zaten 23.5 beygir motorun. bide ordan kafalarina gore kayip hesap edip 18 e indi

ayni dyno da

cbr 26
    sl250 28
    r25 32 beygir

farkli bir ayni dyno da
    23
    25
    30 seklinde

Vatandas degilde Honda TR ye de ayip olmus.

ne bu cin mali karburator hava sogutmali 250 crosmu?

Bu Eren Basket terk belli, oynarken skor falan tutamiyodur aklinda

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    An itibariyle konu içinde 35 kişi var. Türkiye de 250cc ye ilgi fazla. Sebeplerine gelirsek:

1. Cc hacmi vergi diliminden dolayı en düşüğü
    2. Yakıt olarak aynı koşullarda 125 lik motosikletle nerdeyse aynı yakıyor ama
    3. Güç olarak 125 lik motorun 2 katından fazla
    4. Hız olarak hiç zorlanmadan 2 kişi dahil 150 km/h görüyor ( arkadaşa bugün 0km nc750x aldık, az turladım ulan gitmiyor bu dedim. Netten baktım son hızı 190km/h civarı )
    5. Ağırlığı sebebi ile kullanımı kolay
    6. Bakım maliyetleri düşük. Vs vs vs...

Bizim bu açlığımızı görüp firmaların aynı kasadan aynı motordan cbr250, cb250f, cb250x diye çeşit çeşit getirip satışa sunması gerek. Yoksa pulsar200 tokatlaya tokatlaya satışta lider olur.

Bende istiyorum mt25 sahibi olmayı. Veya cb250f. Ama nerdeeee...
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    09:20 :

Arkadaş sele altına "disk freni" koyuyormuş.
    koraycbr bunu beğendi.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Simdi buraya bişey yazıp kacicam daha bişey demiycem, 2012 cbr 250 motorum vardı yaklaşık 2 hafta 4 gün kullandım. 1000km felan yaptım. Motor ciddi anlamda alinmaz. Cbr 125 ile neredeyse hızı bile aynı. 170e geldimi titriyor. Yakitida 25 kuruş yakiyor. Kim 30km daha hızlı gitsin diye iki kat daha fazla benzin yakan motora biner ki? 4 ayda cbr 125e bindim. Çok zevkliydi. Ve 125den inip 250 ye binince 250cc tek silindir honda alınmaz dedim ( çift silindir yeni cikacaga lafim yok) 250rimi satıp yzf 125 aldım. Vallaha neredeyse cbr 250ile kalkislarimiz ve 100km ye ulasmamiz aynu sürüyor. Pes peşe oluyoruz. Ciddi ciddi motorda performans düşüklüğü var. Gitmiyor. Vallahi yzf r125 sesi çok daha mükemmel. Tamam tek silindir ikiside ama, o motora gidipte 14bij vermeyin değmez. Ha 8-9bine kinci el alırsın değer ama sakın sıfır almayın. Vallaha hiz performans a gelince değmez. Ama sunu diyeyim. Harbi harbi parçaları bedava. Ve hemen temin ediyorlar. En gec 3 güne her grenaji getiriyorlar. Çokta ucuz. Kafa grenaj bile 300tl. Yanlar 150 arkalar 50tl bedava resmen. Servisteki kisilerde ilgili ve iyi anliyor. Tavsiye ederim. Ama performans ve hiz isterseniz tirt. Hadi ben kaçtım öptüm

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)