Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

929 da 1000

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sepya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    929rr motoru 1000 (999) cc yapmak için gerekenler nedir? Ne kadar bir masraf çıkarır?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Sana hiç bir fikri olmadan yazan birisi olarak değmeyeceğinin garantisini verebilirim. Parçadan ziyade muhtemelen işçilik senin gözünü fazlasıyla korkutur. Birde işin tutar mı tutmaz mı kısmı var ki mühendislerin yıllarca hesap kitap yaptığı iş tutmuyorsa bu konulara hiç girmemek lazım

Motosikleti
    -
    Merakımdan soruyorum fostum elbet vardır bir yapımı falan Sağolasın yorum için

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Ne kadar fark eder abi cup motoru mu bu
    Sepya bunu beğendi.

Motosikleti
    -
    Bi abimiz custom yapmış 929 kasaya 2013 1000Rr kasası atmış hani alırsak değiştirilmesi ne olur diye düşündüm.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı Sepya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi abimiz custom yapmış 929 kasaya 2013 1000Rr kasası atmış hani alırsak değiştirilmesi ne olur diye düşündüm.
    Sahibindende o ilani gordum bende bayagi guzel olmus param olsa alirdim sahsen ama muayenesi yok, sorabilirsin ordan yapan kisiye
    Sepya bunu beğendi.

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    74mm çapta pistonun 75m çapa çıkarınca zaten 954rr da kullanılan motoru yapmış oluyorsun.ama 954 ile 929 arasında bile 2 hp güç farkı varken??

77mm piston takarsan 1000 cc olur ama dynoda ona göre yazılım yapman lazım.

77mm piston seti yaptırırsın getirtmesi 2000 tl yi bulur.

conta seti

daha iyi gaz çıkışı için kapağına işlem yaptırman lazım

gömleğini yeni pistonlarına göre büyütmen lazım.birbirine çok yakın çalışan pistonlar için daha güçlü fan veya daha büyük radyatöre ihtiyaç duyulabilir.çünkü makine çok sıcak çalışacak buna göre tasarlanmadığı için

dynoda yazılım yaptıracaksın.açtığın motorda sorunlu parça varsa değişmesi gereken extra 1000-2000de onlar için kenarda olması lazım

5000 minimum diyorum.10hp belkide 15 hp almak için.

929 un üstüne 5-6 eklesen zaten daha sağlıklı çalışan daha güçlü 1000 rr arayınca bulunabilir

kol-krank yatak işine girersen 10.000 de sen ona
    Green Arrow ve wolrath bunu beğendiler.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Beygirler yetmiyor

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı initial-D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    74mm çapta pistonun 75m çapa çıkarınca zaten 954rr da kullanılan motoru yapmış oluyorsun.ama 954 ile 929 arasında bile 2 hp güç farkı varken??

77mm piston takarsan 1000 cc olur ama dynoda ona göre yazılım yapman lazım.

77mm piston seti yaptırırsın getirtmesi 2000 tl yi bulur.

conta seti

daha iyi gaz çıkışı için kapağına işlem yaptırman lazım

gömleğini yeni pistonlarına göre büyütmen lazım.birbirine çok yakın çalışan pistonlar için daha güçlü fan veya daha büyük radyatöre ihtiyaç duyulabilir.çünkü makine çok sıcak çalışacak buna göre tasarlanmadığı için

dynoda yazılım yaptıracaksın.açtığın motorda sorunlu parça varsa değişmesi gereken extra 1000-2000de onlar için kenarda olması lazım

5000 minimum diyorum.10hp belkide 15 hp almak için.

929 un üstüne 5-6 eklesen zaten daha sağlıklı çalışan daha güçlü 1000 rr arayınca bulunabilir

kol-krank yatak işine girersen 10.000 de sen ona
    İşi bilen yazdı görüldüğü gibi ben hiç bir bilgiye sahip olmamama rağmen sonuç bariz. Bu tip işler manyak değilseniz Türkiye'de yapılmaz.
    Sepya bunu beğendi.

Vmaxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha MT-09 MT-07 WR250r
    elindeki motoru sat
    100cclik istedigin motosikleti al

modifiye profesyonel yapilmayinca bi boka yaramaz
    hele büyük motorlarda her aksam bir birine ayarlidir
    Bir zincir düsün (motosikletin aksami : sasi ,yakit orantisi ,eksozu, sanzimani, frenleri, krank piston.....)
    bir iki halkasi kalin olsa ne yazar geri halkalari hala ayni kalinsa ... en ince yerinden kopar.

eksozu degistirip 10 ps güclendi diye sevinenler , daha güc kaybettigini , yada tork kaybettigini bilseler o kadar parayu kuru gürültü icin vermezler. Hele yeni motosikletler o kadar ince hesaplanip parcalari birbirini tamamlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:41 ----------

250 ccye kadar deneme yanilma yöntemiyle modifiye yapilabilinir zaten 125cc 150cc 200cc motorlarin aksamlari birbirine benzer, hem asiri güc cikmayacagi icin sorun olmaz, ve o 1-3 ps cok fark yaratir

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    929 zaten yeterince güçlü daha nesini değiştireceksinki
    Hem tekerlek arası mesafe sonraki çıkan 1000cclere göre daha az
    Motoru güçlendirecem derken bu sefer sürekli tek tekere gelmesinden kullanamayabilirsin de
    İşin birde bu yönü var bu sefer kalkışın belli viteslerde çok düşük olacak

Artı türkiyede adam akıllı dyno yapabilen tek adam varki ole ucuzda değil ortalama 1 lira ona bayılman gerekecek dynoda adam akıllı yazılım atmak için diğer yapanlarında makinaları çok iyi değiller bilmem kaç hp oldu diyorlar ama makinaların sapma hata oranlarıda yüksek baya ince bir iş yapılması gereken
    initial-D bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)