Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sigorta Şirketleri Arasındaki Fiyat Uçurumu?

Motovento
    REKLAM ALANI
    aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    Arkadaşlar selamlar evde otururken bu sigorta ne zaman bitiyor diye aklıma geldi allahtan gelmiş 14 Şubatta sigortam bitiyormuş

Geçen sene sigortayı yapan yere Axa sigortya gittim geçen sene 114 TL olan şey bu sene olmuş 125 TL

Her neyse gittim başka yere ERGO dan 53 TL ye yaptırdım 125 nereee 53 nere ya bu dengesizlik neden kaynaklanıyor bilen varmı?
    Alan O Veren O, Nedir Senden Gidecek, Görende Can Senin Zannedecek...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    satış politikalarından. sallıyorum hedefleri tutmuşsa artık yeni müşteri istemiyorlarsa fiyatlar yükselir. bunu bütün müşteriler olarak algılamayın; sigortacılara göre yaş, meslek, cinsiyet gruplarının farklı risk özellikleri olur. bir sigorta şirketi sizi çok riskli görürken diğeri satış yapabilmek için sizin dahil olduğunuz grubu az riskli değerlendirebilir.

piyasa mantığını düşüenrek salladım sigorta mezunu ya da merkezde çalışanalr daha iyi bilgi verirler

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    dostum bu serbest piyasa ekonomisinden kaynaklanıyor. phradrel arkadaşın da dediği etkenler bu serbest piyasa ekonomisine dahil. ben de sigortacı veya ekonomist falan değilim altı üstü işletme okuyorum dışardan bi yerden :D

Motosikleti
    YBR125 esd idi
    Sigorta sordum ama bu iş serbest piyasa ekonomisi falan derken Keynese kadar gelecek anlaşılan okuldada bıktıydım bu adamlardan bende maliyeciyim

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

http://www.motosiklet.net/forum/fayd...-nelerdir.html

Primi etkileyen faktörler kaba taslak bunlar.

Ama aynı araca 900 lira ile 100 lira arasında fiyat verenleri görünce bende oldukça merak ediyorum bu uçurum sebebini.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı aonal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigorta sordum ama bu iþ serbest piyasa ekonomisi falan derken Keynese kadar gelecek anlaþýlan okuldada býktýydým bu adamlardan bende maliyeciyim
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum bu serbest piyasa ekonomisinden kaynaklanýyor. phradrel arkadaþýn da dediði etkenler bu serbest piyasa ekonomisine dahil. ben de sigortacý veya ekonomist falan deðilim altý üstü iþletme okuyorum dýþardan bi yerden :D
    Genelde iibfcci oluyo heralde motorcular )

Arkadaşim,

Bunların sistemleri var , bilgileri girdiklerinde programin verdigi fiyat gün gün degisiyor.. Sebebi ise tamamen piyasa ile alakali.. Tutupta, o an gittiginiz fiyat aldiginiz sahisla ilgisi yok kesinlikle..

farostar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cb125e + kawasaki zx-7r
    bu sigorta isini bende cok merak ediyorum...
    cb125e ye 2013 yili icin 120tl sigorta primi ödedim (sompo japan sigorta), 2014 yilina 160tl (halk sigorta), hic kaza olmadigi ve gününü gecirmedigim halde.
    2015i merakla bekliyorum
    750cc kawasaki ise 150tl yine sompo japan sigorta! (herhalde kaza riski daha az) :D kawasaki ye benim sigortaci 600tl ile 800tl arasinda bi rakam cikardi, baska sigortaciya girdim sordum bakti 220tl ye var dedi, tamam yapalim dedim, abi bi dakika birde baska sirkete bakayim dedi 150tl ye yapiyorlar dedi hemen yaptirdim.
    bazen fiyat karsilastirmakta da fayda var..

Motosikleti
    YBR125 esd idi
    Her sene hepsine sormak lazım demekki sigortacıların yoksa fena kazık yeriz..

Şuan aklıma bir şey geldi motosikletimi alacakken sipariş verdik fakat iş yoğunluğundan gidemedim babamın üstüne yaptık bir kaza durumunda sıkıntı

yaşarmıyım acaba
    farostar bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genelde iibfcci oluyo heralde motorcular )

Arkadaşim,

Bunların sistemleri var , bilgileri girdiklerinde programin verdigi fiyat gün gün degisiyor.. Sebebi ise tamamen piyasa ile alakali.. Tutupta, o an gittiginiz fiyat aldiginiz sahisla ilgisi yok kesinlikle..
    yok hocam aslen gıdacıyım ikinci üniyi okuyorum :D bugün öğrendim ki dönemin tüm derslerinden geçmişim :D
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Sigorta şirketi müşterilerinden risk satın alır aslında.Reel bir risk olmayıp potansiyel bir risk.
    Burada baktıkları bir çok etken vardır.Yaş,sicil,marka,model vb gibi.Micro olarak bunlar değerlendirilirken macro olarakta Örnek; 1 mio tl tutarındaki riskten 100,000 tl poliçe üretimi yapacağım der.Buraya kadar herşey sektör dinamiği.
    Bir de müşteriler belli risklere girmek istemez.Örneğin motorsiklet.Özellikle kasko'da çok uçuk fiyatlar vardır.
    Müşteri talep ettiğinde ben yapmak istemiyorum da diyemez.Sonuçta bir sigorta şirketi.Kendisi yüksek bir fiyatlama yapar.Otomatik olarak müşteri kabul etmediğinden yapmamış olur.Yaparsa da çok karlı olacağından o riske girmeyi göze alır.
    Daha çok şey yazılabilir tabi.

14 şubat = motosiklet sigortası = Sevgililer Günü.. İronik! Evlilik yıldönümümde hayat sigortası mı yaptırsam?

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    arada cikiyor bu mevzu

ergoya 50 liraya yaptirdim sigorta diyenlere PM atarım
    hangi acenteye yaptırdınız telefon verir misiniz diye
    ses yok

siz mümkünse telefon verebilir misiniz?
    kendim gidip ergo bayisine fiyat almaya calistigimda astronomik rakamlarla karşılaşıyorum

sorun nerde çözemedim
    mustbe bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arada cikiyor bu mevzu

ergoya 50 liraya yaptirdim sigorta diyenlere PM atarım
    hangi acenteye yaptırdınız telefon verir misiniz diye
    ses yok

siz mümkünse telefon verebilir misiniz?
    kendim gidip ergo bayisine fiyat almaya calistigimda astronomik rakamlarla karşılaşıyorum

sorun nerde çözemedim
    dostum kişiden kişiye göre değişir aynı firma farklı fiyatlar verir. her geçen gün değişir. yani ben 150 liraya yaptırdım. aynı model freewind i olan başka birisi aynı firmadan 100 liraya veya 300 liraya da yaptırabilir.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

seljukdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR -125 ESD
    ARkadaşlar bende sigortamı 10 gün geç yaptırdığım halde en uygun fiyat Ergo verdi bu sene. Geçen sene Axa dan yaptırmıştım. 180 tl ye bu sene 185 istedi. ergodan 100 tl ye yaptırdım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)