Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kızıltoprak motosiklet muayene istasyonu....

Motovento
    REKLAM ALANI
    okan kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joyraide 200
    Merhabalar.

Bir süre önce,motosikletimin muayenesini yaptırmak için, kızıltoprakta bulunan, fenerbaçe stadyumunun yanındaki, motosiklet muayene istasyonuna gittim.yapılan incelemeler sonucunda motorumdaki şasi numarasıyla, ruhsatta yazılı olan şasi numarasının farklı olduğu anlaşıldı.muhtemelen,motoru üzerime alma işlemi sırasında, görevli memur, numarayı yanlış yazmış. oradaki görevli arkadaş, ilçe emniyete giderek şasi numaramı doğrulama mı istedi ve tekrar geldiğimde muayene işlemini tamamlayacağını söyledi. bende ataşehir ilçe emniyete giderek durumu izah ettim. polis memuru arkadaş, çanakkale ilçe emniyetle temasa geçerek, gerekli bilgi alış verişinde bulundu ve gerekli faxlaşmar sonucunda , sorunun halledildiğini ve sistemde düzeltildiğini söyledi. ( motosikletim çanekkale plakalı ) . neticede bana bir belge verdi ve gidip muayene işlemimi tamamlayabileceğimi söyledi.

muayene istasyonuna gittim ve muayene işlemimi tamamladım. ancak oradaki görevli arkadaş, muayene işleminin tamlandığına dair olan mühür ve pulu ( tam olarak adını bilmiyorum ) ,ruhsata değilde, '' muayene işlemi tamamlanmıştır '' adı altındaki bir belgeye işleyip, yapıştırdı. banada, ilçe emniyete gidip ruhsatı yenilememi söyledi.

bende ilçe emniyete tekrar gittim ve şasi numarası yanlış olduğu için ruhsatı yenilemek istediğimi söyledim. oradaki polis memuru arkadaşda bana,''kardeşim sen bu numarayı sistemde zaten düzeltmişsin,numaranın burada yanlış yazılı olması hiçbir şey değiştirmez,yani çokta önemli değil,burada kimsenin hakkını yemek gibi bir durumda söz konusu değil,bunun için herhangi bir cezada yemezsin. ruhsatı değiştirmek 102 tl. boşuna bu parayı ödeme. muayene istasyonuna tekrar git ve bu mühür ve pulu ruhsatına işlettir '' dedi.

bende ilçe emniyettden çıkmadan, muayene istasyonunu aradım ve durumu izah ettim. oda bana, ''hayır ,o ruhsattaki numara yanlış ben o belgeyi onaylayamam ''dedi. bende telefonu polis memuru arkadaşa verdim ve ikisin konuşmasını rica ettim.karşıdaki kişi ne diyor haliyle duyamıyorum ama polis memuru arkadaş,
    -arkadaşım, adam zaten sistemde hatayı düzelttirmiş,oradaki numara yanlış olsa ne olur olmasa ne olur,niye adamın işini zora koşuyorsun, kimsenin hakkıda yenmiyor,yazık değilmi adama boş yere 102 lira ödetiyorsun,mühürü ruhsata işlesen ne olur.
    ( karşıdaki konuşuyor ,nediyor bilemiyorum )
    polis memuru arkadaş:
    - evet böyle sorun arabalarda da çok oluyor ve bütün istasyonlar o mühürü ruhsata basıyor.evet düzeltilse iyi olur tabi ama böyle durmasının da kimseye bir zararı da yok, bir mahsuru da yok.bukadar senedir bunu ilk defa sen yapıyorsun. motosikletlilere ayrı bir muamele varda bizmi bilmiyoruz.

velhasıl kelam, polis memuru arkadaş karşı tarafı ikna edemedi ve 102 lira verip ruhsatı yeniledim.para umurumda değil,isterse 502 tl olsun. ama istasyonda tanıdığını bulup, araç muayeneye gelmeden ,muayeneden geçen adamlar tanıyorum. insanların işini zora koşan tipleri gördükçe tiksiniyorum.araştırsak kimbilir kimlere, ne kıyaklar yapmıştır. bu tiplere çok kızıyorum ve bu kızgınlığımı biraz olsun üzerimden atmak için buraya yazıyorum.gerçi istasyondaki tavırlarıda ,nasıl bir tip olduğunun habercisiydi. sanki motoru muayene etmiyor da , insanlığın kurtuluşu için aşı icat ediyor. burun tavanda.
    gözlerinize zahmet verdim, kusura bakmayın, hepinize kazasız belasız sürüşler diliyorum.
    bu arada polis memuru arkadaşa ( adı emrah mış )iyi niyetinden ötürü çok teşekkür ediyorum.işi halledemedi ama canı saolsun, düşünmesi yeter.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Senin para vermen haksızlık sonuçta daha önce bu hatayı yapan noter veya trafik şube sen onların ceremesini çekmişin , ama muaynedeki arkadaşa da hak vermek lazım yarın öbürgün bir sıkıntı çıksa ve o işlemi yapmaması gerekirken yaptığından dolayı zan altında kalabilir. Tüm hata o numarayı oraya yanlış yazan dallamada : )) tekerin düz bassın burası Türkiye ne yazık ki hiçbir işimiz doğru değil can sıkmamak lazım.
    okan kartal bunu beğendi.
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

Motosikleti
    sym joyraide 200
    yok kardeşim en çok kızdığım noktada bu zaten. buradaki numara yanlış ama sen onay vermişsin ,diye kimse ona hesap soramıyor. ona hiç zararı yok yani.daha doğrusu kimseye zararı yok. çünkü sistemde düzeltildi. bunu söyleyen ilçe emniyet. ona herhangi bir zararı olsa, yada birilerine haksızlık yapılıyor olsa ,en önce ben razı gelmem.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    şimdi hocam şasi numarası ile ruhsatın numarası farklı olması motorun çalıntı vs. olabilme ihtimali demek.
    senin motorun çalınsa , muayneden geçirilse bir şey denmese sen ne düşünürsün?
    senin durum tabi ki farklı polisten belge götürmüşsün vs. ama bu ciddi bir şey olduğundan ruhsatın yenilenmesi gerekir bence. adam bu topa girmek istememiş olabilir.

benzer bir örnek vereyim.
    mesela aynı şey doktordan sağlık raporu alırken de var insanlarda.
    doğru olanı yapan insan karşısındakini zora koşmuş oluyor birden.
    adam diyor ki ver işte sağlık raporunu. doktor diyor ekg yok bu yüzden veremiyorum.
    adam işimi görmedi diye düşünüyor.
    halbuki yarın adam kalp krizi geçirince kurnaz bir avukatla beraber hemen doktora davayı yapıştırmayı biliyor?
    kim bilir ne rica minnetle muayne olmadan aldığı raporu gösterip "doktor bana rapor verdi ben kalp krizi geçirdim şikayetçiyim" diyebiliyor.

Motosikleti
    sym joyraide 200
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi hocam şasi numarası ile ruhsatın numarası farklı olması motorun çalıntı vs. olabilme ihtimali demek.
    senin motorun çalınsa , muayneden geçirilse bir şey denmese sen ne düşünürsün?
    senin durum tabi ki farklı polisten belge götürmüşsün vs. ama bu ciddi bir şey olduğundan ruhsatın yenilenmesi gerekir bence. adam bu topa girmek istememiş olabilir.

benzer bir örnek vereyim.
    mesela aynı şey doktordan sağlık raporu alırken de var insanlarda.
    doğru olanı yapan insan karşısındakini zora koşmuş oluyor birden.
    adam diyor ki ver işte sağlık raporunu. doktor diyor ekg yok bu yüzden veremiyorum.
    adam işimi görmedi diye düşünüyor.
    halbuki yarın adam kalp krizi geçirince kurnaz bir avukatla beraber hemen doktora davayı yapıştırmayı biliyor?
    kim bilir ne rica minnetle muayne olmadan aldığı raporu gösterip "doktor bana rapor verdi ben kalp krizi geçirdim şikayetçiyim" diyebiliyor.
    murat kardeşim,ilçe emniyetten o belgeyi, çalıntı olmadığına dair ,ve herhangi bir sorun olmadığına dair aldım zaten.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Buna benzer birşey başıma geldi. Motosikletim için satış vekaleti çıkardım. Vekaletteki şasi noyu kontrol ettim ki ne göreyim numara yanlış. Noterdeki memura evrağı verdim ve yanlış olduğunu söyledim. Memur zeyilname çıkardı ve zeyilname ücreti olan 30 TL yi gözümün önünde kasaya ödedi.

Kısaca dikkatli olmak gerek. Uzun numaralar harfler rakamlar insanlık hali yanışlık olabiliyor.

Muayene istasyonundaki kişi işini doğru yapmış. Doğru işlem yaptığı ve bu konudakararlı davrandığı için teşekkürü haketmiş.

Polis memurunun davranışı yanlış ve fevri.

Motosikleti
    sym joyraide 200
    Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buna benzer birşey başıma geldi. Motosikletim için satış vekaleti çıkardım. Vekaletteki şasi noyu kontrol ettim ki ne göreyim numara yanlış. Noterdeki memura evrağı verdim ve yanlış olduğunu söyledim. Memur zeyilname çıkardı ve zeyilname ücreti olan 30 TL yi gözümün önünde kasaya ödedi.

Kısaca dikkatli olmak gerek. Uzun numaralar harfler rakamlar insanlık hali yanışlık olabiliyor.

Muayene istasyonundaki kişi işini doğru yapmış. Doğru işlem yaptığı ve bu konudakararlı davrandığı için teşekkürü haketmiş.

Polis memurunun davranışı yanlış ve fevri.
    sinan bey, bazı yasalar vardır.çiğnenmesi durumunda kimseye zarar vermez hatta karşınızdaki insanın duasını alırsınız. mesela

diyeli ki, ( ben akaryakıt istasyonunda vardiya amiri olarak görev yapıyorum ) motorunuzun benzini bitse ve siz motoru ite ite, benzin istasyonunun karşısındaki yola getirseniz. daha sonara bana gelip
    -arkadaşım, motorum hemen karşıda, şu bidona benzin verirmisin, deseniz. bende;
    -bidona benzin vermek yasalara aykırı, veremem. desem.sizde
    -TC mi vereyim, hatta gel sen doldur, karşı şeritteyim motoru buraya getiremem, yardımcı olun .deseniz bende,
    - kusura bakmayın,yasalar böyle ( ki böyle ).yapacak bişey yok ,dedikten sonra ,dönüp arkamı gitsem. siz , VAY BEE,ADAMA BAK HELAL OLSUN.YASALARA BU KADAR ÖNEM VERİYOR,BRAVO , mu dersiniz...

yukarıda dediğim gibi, ruhsatı onaylasa evet yasaya aykırı, ama ne kendisine, ne bana ,ne size nede devlete hiç bir zararı yok.bunu polis söylüyor. sağlıcakla kalın.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Burada tek bir yanlis var, o da bir kagit parcasina cingene gibi 100 kusur lira para isteyen mekanizmadır. O kadar vergiden sonra hem de. Gerisi masal.
    okan kartal ve Green Arrow bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)