Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

ABUS Disk Kilidi Kullanan Var mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    ya sokaklarda görüyorum millet bi direksiyon kilidiyle bırakıp gidiyor. patlayanların %99 u bunlar zaten.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı coldboy35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu bisikletler için U kilit. Bu zaten demir makasıyla kesiliyor. Bu kadar uğraşmasına gerek yoktu.

Sonuçta her kilit bir şekilde kırılır tabi ama arkadaşın gösterdiği kilidin bu kadar kolay açılabileceğini tahmin etmiyorum.

------------

Bu kilit iyi görünüyor.

İnceleme Videosu: (İnceleme videosu

Onguard kilit (yabancı forumlarda el üstünde tutuluyor)
    onguard 8016 beast kullanıyorum. kilidi aldığım ilk gün hırsızlarım tarafından test edildi ve kalitesi onaylandı. Ama taşınmıyor hayvan 7.5 kg ağırlığı var, sayesinde kas yaptım.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

mantila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750 X
    Alıntı selsa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evde deneyeyim dedim de 5-6sn sonra dayanamadık anahtarla kestim hemen alarmı Evdeki kedi de birkaç saat ortalıkta dolaşmadı sonra sesten korkup eheh
    yastık altında dene başka türlü ses dayanılacak gibi değil.
    selsa bunu beğendi.

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onguard 8016 beast kullanıyorum. kilidi aldığım ilk gün hırsızlarım tarafından test edildi ve kalitesi onaylandı. Ama taşınmıyor hayvan 7.5 kg ağırlığı var, sayesinde kas yaptım.
    Kendinize ait bir hırsız takımınız varmış gibi anlaşılıyor :D Bende de aynı zincirden var, ismi gibi canavar kendisi de ama henüz hırsızla karşılaşmadım. Görüp kaçıyorlar heralde. Size tavsiyem bir şekilde kuyruğa sarmanın provasını yapın. Birkaç ayrı denemeden sonra doğru şekli bulursunuz. Yoksa öyle sırt çantasında felan taşınmıyor gerçekten ağır.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Motosikleti
    Yohhh
    Yaw millet konuyu hortlatmak zorundayım. Bu gece acıbadem'de ninja zx636 ABUS Granit kilitleri kesilerek ve Abus disk kilidi de kırılarak çalınmış. Motorun sahibi arkadaş kesilen kilitlerin resmini koyacakmış...

Motosikleti
    Forza 250
    Yaw millet konuyu hortlatmak zorundayım. Bu gece acıbadem'de ninja zx636 ABUS Granit kilitleri kesilerek ve Abus disk kilidi de kırılarak çalınmış. Motorun sahibi arkadaş kesilen kilitlerin resmini koyacakmış...
    Nasıl ya ? Bu bir Alman Efsanesinin çöküşü mü demek oluyor şimdi ? ABUŞ a da güvenemeyeceksek neye güveneceğiz ? Kasko şart oldu artık.

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl ya ? Bu bir Alman Efsanesinin çöküşü mü demek oluyor şimdi ? ABUŞ a da güvenemeyeceksek neye güveneceğiz ? Kasko şart oldu artık.
    Almax olabilir mi üstat?
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

selsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vstrom 800DE
    Haydaaaa :O merak ettim fotoğrafları

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı A.Volkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Almax olabilir mi üstat?
    Olabilir üstat da bildiğim kadarı ile almax ın distribütörü yok Türkiye'de.

Motosikleti
    Yohhh
    Türke imkansız de, ondan sonra otur izle. Fotoları ben de bekliyom.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:36 ----------

yine de şunu koyaq

Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Beyler abus granit 8077 aldım. Ama benim cbf 150' nin ön diskine girmedi ne yapayım diski tornacıda deldireyim mi? Yoksa kilidi iade mi edeyim?

Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Alıntı A.Volkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler abus granit 8077 aldım. Ama benim cbf 150' nin ön diskine girmedi ne yapayım diski tornacıda deldireyim mi? Yoksa kilidi iade mi edeyim?
    Sorun çözüldü rs1 aldım

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    1000-1.500 TL ye kilit alana kadar. Kasko yaptırmak en öantıkllısı. Takip cihazlarınında bir faydası Yok hırsızlar tecrübeli benim arkadaşım R6 sını çaldılar. Çocuk karakola gidip polislere motor çalındı şuan yolda buyrun telefonu deyipte polislerin harekete geçmesi ile sinyal kesilmiş. Adamlar 10-15 dk da halletmişler takip sistemini. Daha yeni bir haber de okudum Ankara'da adamlar 2015 model Volvo otomobil götürmüşler. İnanın hırsızlar teknolojiyi herkesten çok daha iyi kullanıyor. Benim arkadaş komser adam kompresörlü makas kullanan hırsızlar var dedi. Ve ayrıca Ne der mühendisler birşey kapanabiliyorsa açıladabilir. Hele şu zaman da malum olaylardan ötürü hırsızlık had safhaya çıkmışken... en temizi kasko ardından caydırıcılık olsun diye orta sınıf bir disk kilidi ve alarm takılabilir.

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    Alıntı mucoist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kilit için bu kadar para vermektense kasko yaptırmak daha mantıklı değil mi?
    kasko evet kaskoo 3500 tl dediler. sizce biir abus kilide 900 tl yi bir defa vermek mi mantıklı yoksa her sene 3500 tl mi mantıklı.
    mantila bunu beğendi.

Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Bu zamanda her sene kasko yaptırabilecek kaç kişi var ? Millet trafik sigortasını öderken zorlanıyor!

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    önlemimizi almak için disk kilitler şart. ben bir abus 8077 ve artago 32s kullanıyorum. Halat kilitleri bağlayabileceğim bir yer yok. Kapalı garajda duruyor. En azından alınabilecek önlemlerimi aldım. Gerisine yapabileceğim şey kasko. Onunda maliyeti yüzünden yapamıyorum.

Kızar mısınız bilemiyorum dostlar, ama bundan sonra "hangi motosikleti tavsiye edersiniz" başlıklı bir konu gördüğümde, "aman motosiklet satın alma arkadaşım çünkü çalınacağı kesin. Üzülmek istemiyorsan satın alma, git kirala" mesajı yazacağım.

Motosikleti
    MSX 125 - MT 07 ABS
    Abus 8077 disk kilidi için, revzilla sitesindeki kullanıcı yorumlarında, alarm ses seviyesinin düşük olduğundan yakınılmış. Sağlamlığı hususunda herkes hemfikir. Kullanan arkadaşlar alarmın ses seviyesi hususunda yorum yapabilirler mi? Teşekkürler.

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Sesi kendi sitesinde yazdığına göre 15 saniye boyunca en az 100 dB alarm. Ben kullanırken yeterli buluyorum. 100 dB'de rakamsal olarak iyi
    french press bunu beğendi.

Motosikleti
    MSX 125 - MT 07 ABS
    Alıntı Eagle7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sesi kendi sitesinde yazdığına göre 15 saniye boyunca en az 100 dB alarm. Ben kullanırken yeterli buluyorum. 100 dB'de rakamsal olarak iyi
    15 saniye sonra, hareket devam ettiğinde alarm çalmaya devam ediyor değil mi?

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)