Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

ABUS Disk Kilidi Kullanan Var mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Bende var,Fuardan aldım 8077 Disk Kilidi ve Zinciri
    Disk kilidinin güvenlik seviyesi 20/18
    Zincirin güvenlik seviyesi 20/19

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:36 ----------

Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    120 dB alarm öterken sakız falan kesmez, abus granit 8077'e özel lockpick olmadan evinin rahatlığında videodaki gibi açılması imkansıza yakın.

Yine de iddialı hırsızları bekleriz, kapımız açık .
    Sen 120 db sesin neye denk geldiğini biliyormusun ?
    Ne benim kullandığım abus nede piyasa da 500 TL üzeri satılan kilitler
    120 Db polis sirenlerinin çıkardığı sese denk gelir dünya ğzerindeki hiç bir disk kilidi bu sesi veremez.
    Bu ölçümleride neye göre yapıp kutuların üzerine yazıyorlar şaşıyorum valla.

Ben okmeydanında perpaya gidiyordum motoru taksi durağının ve otobüs durağının oraya bağladım ki resimlerde gözüküyor alttaki resim motoru oynattım sanki çalmaya çalışıyormuşum gibi kurcaladım disk kilidinin alarm ciyak ciyak bağırdı kimsenin umrunda değil ki hemen yanımızda taksi durağı ve otobüs durağı olmasına rağmen.o yüzden alarmlar fasa fiso önemli olan disk kilidinin veya zincirin kesilmemesi veya kırılamaması
    m1t0, motorcuyolu, 2move ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    hepımız korkuyoruz bu şerefsizlerden. ama eğer yerin var ise bağlayabilceğin disk kilidi yerine almax marka zinciri tavsiye ederim. oda biraz tuzludur. hem bu zincir hemde daha ucuz bir disk kilidi ile 2 tane önlem almış olabılırsın. şahsen benımkıler evimin kapalı garajında olmalarına rağmen hem zincirleri hem disk kilitleri bağlı duruyolar. almax 2 tane zincir 4 tanede abusun daha ucuz disk kilidi.
    mehmetenis bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu iş kilitle militle olmaz. güvenli yerin yoksa alıcaksın honda msx grom yada lifan pony sırtına alıp çıkarıcaksın evine
    mehmetenis, matrix506xx ve jimi_hendrix bunu beğendiler.

Alıntı Ucka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar dostlar,

Bugun sabah forumda gordugum calınan r6 haberine cok uzuldum ve motoru otoparka bırakarak rahat uyuma dusuncelerimi gozden gecirdim.Bu hafta motoru alır almaz kasko yaptıracagım ayrıca motoru evin onune kititlemeyi dusunuyorum.Kilit olarak abusun 59 serisi granit kilitlerinden almayı dusunuyorum.Almayı dusundugum model soyle birsey;

http://www.motosikletaksesuarlari.com/ABUS-motosiklet-kilidi-GRANIT-EXTREME-PLUS-59-Zincir_665.html

Bu tarz guvenlik seviyesi 20 civarı kilitleri kullanan arkadasların yorumlarını merak ediyorum.3 dakikada acılıyor youtubeda videoları var yanıtları beni tatmin etmiyor onu bastan soyleyeyim.Kullanan olupda hayalkırıklıgına ugrayan var mı yada kotu bir tecrubeyle test etmis memnun kalmıs olan var mı aranızda?

Tesekkurler
    Ben kullanıyorum ancak şimdiye kadar bir sıkıntı ile karşılaşmadım. Motoru çalma girişiminde bulundular mı onu da bilmiyorum tabii

VESPERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 800 GS
    Ben bunu kullanıyorum arkadaşlar, granit olandan daha pahalı ve güvenlik seviyesi 13/20 ve alarmlı. 350 TL

Abus 7000 RS1 Signature

http://www.feyizoglu.com/7000-RS1-Signature-Alarmli-Disk-Kilidi_48807.html#0
    mehmetenis bunu beğendi.

Dr.MZÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 + Hero Xpulse 200
    Çelik sertleştikçe kesilmesi zorlaşır ama kırılganlığı artar. Tam tersi esnek çelik ise kolay kesilir ama kırılmaz. Geçen malzeme konusunda bilgisine güvendiğim bir arkadaşa bu kilitten bahsettim. Kesilemiyorsa iyi bir balyozla kırılabilir almadan önce bunu bir soruştur dedi.
    Kırılganlık durumu hakkında bilgisi olan var mı?
    matrix506xx bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Arkadaşlar tersane zinciri kullanan var mı ? Sadece taş motoru kesebiliyor deniliyor , grade 80 ya da 100

eek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 9
    Alıntı Ertugyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar tersane zinciri kullanan var mı ? Sadece taş motoru kesebiliyor deniliyor , grade 80 ya da 100
    Ben Grade 100 kullanıyorum, normal bir hırsızın kesebileceği bir ürüne benzemiyor ama denemedim normal olarak
    mehmetenis bunu beğendi.
    www.capitalcitychoppers.org

Motosikleti
    BMW F 800 GS
    Alıntı eek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Grade 100 kullanıyorum, normal bir hırsızın kesebileceği bir ürüne benzemiyor ama denemedim normal olarak
    Sadece kesilmek olarak düşünmeyin. Hırsızlar kırıp kesmeden önce buz spreyi ile çok düşük seviyeye soğutuyorlar zinciri ve kilidi. Dolayısıyla kırılması çok kolaylaşıyor.

Eğer buz spreyi işe yaramazsa, 1200 derece sıcalıklık veren alev tüpleri var, 2dk sıkınca hemen gevşiyor çelik dediğimiz materyal. Bu nedenle kalınlığı hiç önemli değil.

Bu nedenle yüksek ısıya karşı dayanıklı malzemeler ( granit, seramik vs. ) kullanılmalı.

Örneğin abus kilitleri buz spreyine karşı test edilmiş, granit serisi de 2000 santigrat dereceye kadar ısı dayanıklılığı sağlıyor. Bu seviye de ürünle rkullanmak lazım.

Bu materyale sahip disk kilitleri ve zincirlerin toplamı 1000 tl ye geliyor, kasko ile neredeyse kafa kafaya. Tercih bizim
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Duke200
    Bende bahsettiginiz seviyede urunlerin kullanılması gerktigini dusunuyorum.Sadece kullananlardan yorum istememe sebebimde gercekten ise yarayıp yaramadıgını ogrenmek istemem.Daha kilidi eline almamıs insanlar 3 dakikada acılıyor onlar yaa diyerek fikir beyan etmeye calsıyor.Ben isi tercihe veya sansa bırakmayıp hem kasko yaptıracagım hemde kilit vuracagım.Kasko yaptırıp kitlemesem aklım kalıcak giderse bir ton is ugras dur ki kilitsiz motor buyuk ihtimalle istanbulda calınır.Kilit alıp kasko yaptırmasan bu sefer kafada hep bir acaba? olacak.Kullananlardan guzel donusler almak guzel.Yanlız granit kilit oldukca agır ve kalındı,motora nasıl sıgdırırım hic bilmiyorum.

Alıntı VESPERA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece kesilmek olarak düşünmeyin. Hırsızlar kırıp kesmeden önce buz spreyi ile çok düşük seviyeye soğutuyorlar zinciri ve kilidi. Dolayısıyla kırılması çok kolaylaşıyor.

Eğer buz spreyi işe yaramazsa, 1200 derece sıcalıklık veren alev tüpleri var, 2dk sıkınca hemen gevşiyor çelik dediğimiz materyal. Bu nedenle kalınlığı hiç önemli değil.

Bu nedenle yüksek ısıya karşı dayanıklı malzemeler ( granit, seramik vs. ) kullanılmalı.

Örneğin abus kilitleri buz spreyine karşı test edilmiş, granit serisi de 2000 santigrat dereceye kadar ısı dayanıklılığı sağlıyor. Bu seviye de ürünle rkullanmak lazım.

Bu materyale sahip disk kilitleri ve zincirlerin toplamı 1000 tl ye geliyor, kasko ile neredeyse kafa kafaya. Tercih bizim

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Ben bu ikisini Fuardan 500TL(200Dolar) den aldım bana 240Euro Dediler yani o günkü Euro kuruyla 720TL gibi rakama geliyordu,
    İyi pazarlık yaptım sizlerin paylaştığınız linklerde sadece disk kilidi 473TL geliyor,

m1t0 bunu beğendi.

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R

buna benzer setup'ta ben kullaniyorum, bana göre iki önemli degisiklik yapiyorum.
    1. Disk kilidini tek basina ön tekerde kullaniyorum, asagiya degil üs kenara takiyorum (ufak bir harekette oynayip asagiya kayacak ve alarmi ötmeye baslayacak bicimde)
    2. zincirin farkli versiyonunu ile motoru arka tekerden abus granite x-plus kilidi ile dar ve yere temas etmeyecek sekilde direge bagliyorum

ayrica ek olarak motorun direksiyonunu kilitlerim ve alarmi devreye sokarim.

arkadaslar alarmin yani sirenin ne faydasi olacagini yazmisti, yogun ortamlarda ve sürekli oto alarmi duydugumuzdan dolayi duyarsizlastik galiba biraz.
    benim icin söyle önem tasiyor, motorumu camdan bakinca görebilecegim ve alarmin caldiginda duyabilecegim yere cekiyorum evin önünde. olasi durumda uyarilmak icin önemli benim icin.

biryere gittigimde ise motoru rastgele yere birakmamaya özen gösteririm ve alarmi duyabilecegim yere birakmayi tercih ederim. ayrica zinciri yanimda tasirim ve uzun duraklamalarda mutlaka bir direge baglarim (disk kilidi ve alarmin yani sira)
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    ForzaBJK sana zahmet anlattığın bağlama kombinasyonlarını paylaşırsan bana da fikir olur.
    Ayrıca bende bir tane daha disk kilidi var piyasa malı bilmediğim yer olursa onuda arka lastiğe takıyorum.
    Motor zaten kaskolu,

Biz eşşeğimizi sağlam kazığa bağlayalımda....

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:10 ----------

Bende bahsettiginiz seviyede urunlerin kullanılması gerktigini dusunuyorum.Sadece kullananlardan yorum istememe sebebimde gercekten ise yarayıp yaramadıgını ogrenmek istemem.Daha kilidi eline almamıs insanlar 3 dakikada acılıyor onlar yaa diyerek fikir beyan etmeye calsıyor.Ben isi tercihe veya sansa bırakmayıp hem kasko yaptıracagım hemde kilit vuracagım.Kasko yaptırıp kitlemesem aklım kalıcak giderse bir ton is ugras dur ki kilitsiz motor buyuk ihtimalle istanbulda calınır.Kilit alıp kasko yaptırmasan bu sefer kafada hep bir acaba? olacak.Kullananlardan guzel donusler almak guzel.Yanlız granit kilit oldukca agır ve kalındı,motora nasıl sıgdırırım hic bilmiyorum.
    Zincirin ağırlığı 4 Kg Ben top case demirine şu şekilde bağladım bide kazulet gibi zinciri motora bağlamak için asma kilit aldım,Disk kilidi koltuğun altında duruyor,

Ucka bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 800 GS
    Lastiği söküp motoru götürmesi gayet kolay. Yapabiliyorsanız şasi den zinciri bağlayın bence.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Duke200
    Selamlar Mehmet Bey,

Bende bugun gittim abusun 4900 model granit zincirini aldım.Yaklasık olarak 5500 gram 120 civarı 120 cm uzunlugunda.Duke 200 haftaya gelecek.yolcu selesinin altına sıgdırmaya calısacagım.Olmaz ise bende arkaya bir topcase demiri baglamak istiyorum zinciri dolamak icin.Zincir soyle birsey.

Sıgdıramadagıdım takdirde de givinin duke ler icin soyle bir topcase demiri varmıs

[IMG][/IMG]

Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ForzaBJK sana zahmet anlattığın bağlama kombinasyonlarını paylaşırsan bana da fikir olur.
    Ayrıca bende bir tane daha disk kilidi var piyasa malı bilmediğim yer olursa onuda arka lastiğe takıyorum.
    Motor zaten kaskolu,

Biz eşşeğimizi sağlam kazığa bağlayalımda....

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:10 ----------

Zincirin ağırlığı 4 Kg Ben top case demirine şu şekilde bağladım bide kazulet gibi zinciri motora bağlamak için asma kilit aldım,Disk kilidi koltuğun altında duruyor,

http://imageshack.us/a/img661/7310/N1mSAt.jpg
    mehmetenis bunu beğendi.

infernox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys
    Ön tarafa alarmlı disk kilidi. Arkadan yada şasisen de granit zincir ile bağlamak en makul çözüm gibi görünüyor.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Selamlar Mehmet Bey,

Bende bugun gittim abusun 4900 model granit zincirini aldım.Yaklasık olarak 5500 gram 120 civarı 120 cm uzunlugunda.Duke 200 haftaya gelecek.yolcu selesinin altına sıgdırmaya calısacagım.Olmaz ise bende arkaya bir topcase demiri baglamak istiyorum zinciri dolamak icin.Zincir soyle birsey.

http://www.abus.com/var/ImagesPIM/ab...1c952a3601.jpg

Sıgdıramadagıdım takdirde de givinin duke ler icin soyle bir topcase demiri varmıs

http://<a href="http://imageshack.co...38.jpg</a></a>
    Tabii en mantıklısı sizin yapmak istediğiniz.Sizin aldığınız zincir de kendinden kilidi olduğu için topcase demirine rahatlıkla dolayabilirsiniz,ben zannetmiyorum ki koltuğun altına sığsın çünkü 2 m ye yakın uzunluğu var.Benim zincirde kendinden kilit olmadığı için asma kilit ile bağlamak zorunda kaldım,
    Bu arada sakın taşıma kutusuna koymayın ben ilk başta denedim hatta havlu gibi bir bez parçasına sardım ses yapmasın diye ama ağırlığından dolayı çukurlarda bozuk yollarda taşıma kutusundan çıtırdama sesleri gelmeyi başladı.
    Ucka bunu beğendi.

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    meselam ben so sekil baglarim..

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Şu başlığı okuduktan sonra panik atak hastası oldum yeminle.motorumu bırakıp bi kafeye gittiğimde cam kenarında boş masa yoksa içim içimi yiyo.abus 7000 aldım ve kullanıyorum ama yine de durum bu. Motorsiklet sahiplerine ücretsiz psikolojik destek sunan merkez filan var mı?
    Şaka bi yana bi sorum var abus 7000 kullanıcılarına. 0 duracel pil taktım.alarmı kurunca ışık yeşil yanıyor ama sonrasında turuncu yanıp sönüyor ve sesi hiç tatminkar değil.sessiz ortamda duyulur evet ama beklediğim gibi yüksek bi ses de vermiyor. Kilitte mi bi sorun var , piller mi çabuk azalıyor anlamış değilim. Bu ışık ve anlamları konusunda bilgisi olan var mı?
    ugurdamar0 bunu beğendi.

yeniii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    grand dink 250i - pulsar 200ns - ktm duke 390
    ABUS ELEMENT 290 kullanıyorum çok memnunum kalitesi abus kafada şüphe bırakmıyor en azından..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)