Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Bende ilk kaza mi yaptım hayırlısıyla..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Geçmiş olsun en büyük kazan bu olsun..

yalnız sen 30 ile gitmiyordun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yavuz benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Sağol Allah razı olsun ama valla en fazla otuzdu zaten trafik vardi insanlar vardi hızlı gidilecek bi yer değildi

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    Alıntı yavuz benli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok şükür bisi yok bendede motordada. Hallerin orda bi benzinlik var tam oranın karşısında oldu

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:28 ----------

En azından motordan düşmek nasil biseymis onu öğrenmiş oldum

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:30 ----------

Geldiğimi gördüğü halde çıkacağını düşünmedim o an. Bide hızım çok düşüktü ona guvendim bisi olsada nasil olsa dururum diye ama iste olan oldu yoksa normalde çok dikkat ederim aslında. Teşekkürler yinede daha dikkat etmek lazim yinede
    Sen kimseye güvenme kardeşim ne olur ne olmaz benzinliklerde, dönel kavşaklarda, tali yol çıkışlarında, tarla çıkışlarında uzak olan şeride kaç.
    Karalı bunu beğendi.

geçmiş olsun.düşmek önemli değil,düştükten sonra ayağa kalkabiliyorsan sorun yok.yavaş ve tedbirli gitmenin faydasını görmüşsün.

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Kardeş ben motoru aldım ilk 1ay hiç düşmedim. Sonra yolda bir teyze cıktı karşıma napim bende ön frene asıldım refleks işte düşük hızdaydım senin gibi ama durunca yalpalayıp düştüm. o günden sonra 1 hafta içinde 5-6 defa düştüm. Gittim servise gidonda azcık kayma olmuştu düzeltti. Sonra fark ettim tüm kazalarımda ön fren yapmışım. Artık ön fren yok gibi davranıyorum. Çok hızlıysam bile önce arka sonra ön.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Fren çalışırken arka frene bastigimda özellikle biraz hizliysam hemen arka taraf sağ sol yapmaya başlıyor. Gerci daha tecrübeli arkadaşlar daha iyi bilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:28 ----------

Aslında dikkat ederim özellikle benzinliklere ama olacağı varmış birazda galiba Allah beterinden saklasin hepimizi

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:30 ----------

Eyvallah kardeşim sağol

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    bende geçen hafta yaptım dayak yemiş gibi oluyor insan
    dalmışım kaldırma çıkıp düştüm
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

Motosikleti
    jin lun 150 cbf150
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Öncelikle geçmiş olsun, size de sevdiceğinize de birşey olmamış..

Eğitim neden önemli,çünkü eğitimde muhakkak bahsi geçer bu tarz bilgilerin, ne gibi peki? Sonucta benzinliğe bilmem kaç km yaklaştığımızda levhalar çıkar,hatta uzun uzun tabelaları olur benzinliklerin, seyir halindeyken dersin ki "hımm benzinliğe yaklaşıyorum,giriş-çıkışı muhakkak olacak, benzinlik girişi çıkışı yola benzin dökülebilme ihtimali olabilir, sulu bir zemin olabilir " Napacaksın, hızını ona göre ayarlayacaksın, temkinli olacaksın , bilincinde olacaksın.. Araç ne yapmış, birden çıkıvermiş.. Frenleme tekniğiniz yanlış olabilir, hızınız 30 olsa dahi düşebilirsiniz,sizde düşmüşsünüz çok normal.. Şükür ki birşey olmamış .

Kazayı neden yaptığınızı irdelemek, düşülen hatalara tekrar düşmemek,tekrarlamamak adına önemlidir.
    Geçmiş olsun
    Buna pek katılmıyorum. eğitimlerde bu tarz bilgilerin geçmesi,karşınıza aniden bir araç çıktığında o bilginin şak! diye aklınıza gelmesini sağlamıyor...Bu işler tamamen pratik yapmakla alakalı olsa bile bambaşka parametreler sözkonusu olabilir...

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:32 ----------

Ve şu anda bambaşka birşey deneyimliyorum...Kafamda kask,ellerimde eldiven klavyeye yazıları elimde eldivenle yazıyorum...İlginç bir deneyim. İlkl başlarda herşeyi yanlış yazdım,her seferinde başka başka tuşlara bastım ama< şu anda normal yazabiliyorum...Yani demem o ki,ne kadar fazla pratik varsa,o kadar fazla başarı vardır...

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:39 ----------

Alıntı Freye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende geçen hafta yaptım dayak yemiş gibi oluyor insan
    dalmışım kaldırma çıkıp düştüm
    Offf....Geçmiş olsun...

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:45 ----------

Çocukken bisikletle yaptığımız sıkı arka frenlerde kıçımız sağa sola atardı ama düşmezdik...Motorda da farklı değil...Allah beterinden saklasın,canına birşey olmamış ya,en büyük teselli bu zaten...

Motosikleti
    MT-25
    Sn capoverde,

Egitim hersey degildir ama hicbisey de değildir. Aynı dusuncedeyiz, bilgiye sahip olmak demek kullanabilmek demek degildir.

Ama malumunuz iki teker üzerinde, sürüsümuzu geliştirmek adina aldigimiz eğitimden ogrendigimiz bilgileri pratiğe dokmek bize kalmış biseydir. Hickimse gelip bizim yerimize suruvermiyor bu aleti.. Bu bakimdan egitim ne hiçbirşeydir ne herseydir..

Zahmete girmissiniz, kask kafanizda eldiven kafanizda,klavyeye yazı yazmayi denerken ölüm tehlikesinden gayet korumus olmali ekipmanlar sizi..
    E malum, ne kadar çabuk bilgiye ulasir,bu bilgiyi sürüsünü geliştirmek adina kullanir, nasil daha iyi bir sürücü olurumun peşine dusersek bu zarar sağlamaz, egitimi alıyoruz ama aldigimiz egitimi gerçeklestiremiyoruz hemen sakk diye kullanamiyoruz diyip siyrilmak doğru degil.. Pratigidemi egitimi veren hoca yapmalıydı diye..

Yavuz hocam geçmiş olsun :(.

Motosikleti
    BMW F650GS - TWIN
    geçmiş olsun arkadaşım. bir daha yaşamamanı dilerim.

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Hocam geçmiş olsun ALLAH kaza bela vermesin !
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

Motosikleti
    Yamaha R25
    Sağolun arkadaşlar iyi dilekleriniz için Allah hiçbirimizin başına vermesin inşallah, beterinden saklasın.

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı CompanERROR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş ben motoru aldım ilk 1ay hiç düşmedim. Sonra yolda bir teyze cıktı karşıma napim bende ön frene asıldım refleks işte düşük hızdaydım senin gibi ama durunca yalpalayıp düştüm. o günden sonra 1 hafta içinde 5-6 defa düştüm. Gittim servise gidonda azcık kayma olmuştu düzeltti. Sonra fark ettim tüm kazalarımda ön fren yapmışım. Artık ön fren yok gibi davranıyorum. Çok hızlıysam bile önce arka sonra ön.
    hatırlıyorum konusunu açmıştın
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)