Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

R25 hakkındaki bulutları bi dağıtalım -güncel fiyat haberi-

Motovento
    REKLAM ALANI
    Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Bırakın model yılına daha ortada doğru düzgün bir bilgi bile yok. Kimi 2014, kimi 2015 diyor. Dün herkezin alacağı sayıda denirken bugün 1-2 tane gelecek deniyor. Daha tutarsız bir sürü mesnetsiz bilgi kirliliği. 2015 sonuna kadar 13.500 olsa da almam artık.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    piyasa tam bir keşmekeş.ne doğru düzgün satıcı var ne direk kredi veren bir banka.zaten motosikletler aşırı derecede vergi yüzünden pahalı ve aldığın motosikleti 5000 km den sonra satarsan ciddi derecede fiyat kayıpları oluyor.beni ne kazalar ne trafik ne kavgalar bu alım satım piyasası kadar soğutmadı motosikletten....
    turkish39, Motor_Derili ve Shrieker bunu beğendiler.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Arkadaşlar fuardan geliyorum benlik bişey yoktu açıkçası r25 almaya gittim ve doğal olarak avcumu yalayıp döndüm yine adımı yazdılar....

Bu arada 2015 modelinin fiyatı kesinleşmiş 14.500 TL şimdien geçmiş olsun
    turkish39 bunu beğendi.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Hayırlı satışlar yamahaya.

ozhanhrmann2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

fortunesv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Winton Too-Ybr 125-Ktm Duke 200
    En başından beri söylüyoruz. 13.500 TL çok iyi bir fiyat kabul ediyorum ancak ben resmi sitede bir fiyat açıklaması görmeden kulaktan dolma şu olacak bu olacak diyenlere inanmam. 14.500 ile 15.000 TL aralarında satışa sunulmasının beklendiğini de şimdiden söyleyeyim. Başka motor alacağım için bok atmıyorum. Yamaha'nın politikasının böyle olduğu için yazıyorum. R125'e bile istenen fiyat ortada kaldı ki bu motor çift silindir. 13.500 TL'ye almayı düşünen arkadaşlar fazla hayalci. Açık konuşmak gerekirse 15.000 lira'nın lastikler, plaka ruhsat sigorta sonunda 17.000 lirayı bulacağını söyleyebilirim. O paranın üstüne biraz daha koyulur ve MT07 alınır. En azından güç derdiniz olmaz.
    tiawern bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı fortunesv adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En başından beri söylüyoruz. 13.500 TL çok iyi bir fiyat kabul ediyorum ancak ben resmi sitede bir fiyat açıklaması görmeden kulaktan dolma şu olacak bu olacak diyenlere inanmam. 14.500 ile 15.000 TL aralarında satışa sunulmasının beklendiğini de şimdiden söyleyeyim. Başka motor alacağım için bok atmıyorum. Yamaha'nın politikasının böyle olduğu için yazıyorum. R125'e bile istenen fiyat ortada kaldı ki bu motor çift silindir. 13.500 TL'ye almayı düşünen arkadaşlar fazla hayalci. Açık konuşmak gerekirse 15.000 lira'nın lastikler, plaka ruhsat sigorta sonunda 17.000 lirayı bulacağını söyleyebilirim. O paranın üstüne biraz daha koyulur ve MT07 alınır. En azından güç derdiniz olmaz.
    Resmi fiyatlar açıklandı fuardan geliyorum diyorum daha neyine inanmadınız? Alın alttaki resmi güncel fiyat listesi var 14500 işte ilk gün de aynısını yazmıştım son gün de aynısı çıktı...

http://kardeslermotosiklet.com/hakki...fiyat-listesi/

Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben bu motoru almak için 1 haftadır banka kredisi, ön satış vs. araştırmadığım şey kalmadı bildiğiniz ciddi alıcıyım yani, son olarak fiyat olayını netleştirmek için kardeşlere gitmeyi düşünüyordum telefon açayım dedim bi kaç bayiyi daha aradım hepsinin altını çize çiz söylediği şu:

Bu motor 13.500 den satılmayacak!

Yamaha' dan gelen bilgilere göre satış fiyatı 15 bini görmeyecek ama 14.500 civarı birşey olacakmış, fuarda satış yapılmayacak motor tanıtılacakmış, motoru almak için bayiye adını yazdıran bir çok kişi varmış ama bayinin dediğine göre 100 kişi arıyorsa bunun yarısı adını başka bayiyede yazdırıyor onlarında çok rahat içlerinden 40 tanesi motor geldiğinde param yok der almaz dediler ben birazdan gelip 13.500' ü size vereyim dememe rağmen tekrar tekrar söylenen laf şu, bu fiyata gitmeyecek ki o motor....

Yamaha kardeşleri aradım aynısını dedi, yıldız ticareti aradım 13.500 olmayacak zamlı satılacak dedi, forumda bi yazı gördüm tuna motora parayı verdiğini söyleyen birisi vardı az önce aradım satıcılara ulaşamadım daha sonra tekrar arayıp onlara da soracağım evet kardeşim lansman fiyatından satacağız derlerse haftasonu gidip ödemeyi yapacağım ama olmazsa aklımdaki düşünce çok ciddi bi şekilde bu motordan uzak durmak. Ben bu motora 15 bin vermem, veren varsa buyursun geçsin ama ben o parayı hak etmediği için hondaya vermedim buna hiç vermem uzun lafın özeti
    Aynen bunu yazmıştım çıkan fiyatta bu oldu sonuçta ama bu motor daha çok zam görür...
    overspeed bunu beğendi.

overspeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abartmayı ne kadar seviyoruz. 14500 olan motoru 15000 yaptık, lastik plaka sigorta 2000tl!! tuttu 17000 oldu. Gelin reel bir hesap yapalım; Motor 14500 +200 tescil plaka + hadi 300 sigorta diyelim 15000'e bu motor yürür.Lastik takıcam dersen de rosso2 700tl ye mal oluyor. Sonuçta 250 cc piyasası belli malum tüm firmalar ederinin üstünde satıyolar bu klasmandaki motorları.Honda cbr250 yi 14000 yaptı, ktm rc200ü 13850 den veriyo, bir nebze ninja 250slavantajlı denebilir. Bir de sanki diğer motorların fiyatı yerinde sayıyor, gidin bakın mt07 ye vs onlara da şimdi tekrar zam gelmiş.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Alıntı overspeed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abartmayı ne kadar seviyoruz. 14500 olan motoru 15000 yaptık, lastik plaka sigorta 2000tl!! tuttu 17000 oldu. Gelin reel bir hesap yapalım; Motor 14500 +200 tescil plaka + hadi 300 sigorta diyelim 15000'e bu motor yürür.Lastik takıcam dersen de rosso2 700tl ye mal oluyor. Sonuçta 250 cc piyasası belli malum tüm firmalar ederinin üstünde satıyolar bu klasmandaki motorları.Honda cbr250 yi 14000 yaptı, ktm rc200ü 13850 den veriyo, bir nebze ninja 250slavantajlı denebilir. Bir de sanki diğer motorların fiyatı yerinde sayıyor, gidin bakın mt07 ye vs onlara da şimdi tekrar zam gelmiş.
    cbr 14000 bin harbiden, şakacı honda kendi bacağına sıkıyor yine.
    Shrieker bunu beğendi.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Honda bu yıllardır satış rakamları ile büyük bir dev. Bacağına sıkmaz alan alana gider sen korkma. Yakıtı az servisi çok der alırlar.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Onu bırakın da YZF-R125'i 12900 TL'ye şekilci olanlar dışında kim alır merak ettim ? O paraya olabilecek en kötü tercih...

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı overspeed adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bende işte tam bu sebeple alma kararı verdim zira bu motor durmayacak bu gidişle 15' i bırak 16' yı devirir... Bunu alıp ömürlük kullanmak nasip olur inşallah.

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Yamahayı yeni fiyatından dolayı şiddetle kınıyorum. Bunu her platformda dile getirelim. lansman fiyatı 13500 diye reklam yaptı, 20-30 tane motosiklet sattı. şimdi de bizi keriz yerine koyuyor, almıyorum arkadaş seni. Benim için YAMAHA bitmiştir.

berkerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj ns 200/bmw r nine T
    şu forumdaki fakirler çok ilginç.

ara ara belediye otobüsüne biniyorum, ağzına kadar dolmuş otobüs, kapıdakiler içeridekilere sinirleniyor ve "ilerlesenize" diye bağırıyorlar. o an bir gülme geliyor, orada otobüse binmek için "insanlığını" unutan adamlar gibi neye sitem edeceklerini şaşıranları görünce. yani "belediye daha fazla otobüs koysun biz de insan gibi binelim" demek yerine "sıkışsanıza" diye sitem ediyorlar. burada dadevlete, hükümete giydirmek yerine yamahaya sitem edenler aynı kafada.

her ne kadar markalar ve buradaki dağıtıcıları euro ile iş yapsa da diğer bütün parametreler dolara bağlıdır. örneğin lojistik vb. bu başka bir konu ama dolar yükselirken yani ithalatçı firmaların yaptığı masraf artarken fiyatların aynı kalması beklenemez. buna şikayet edilecekse yamaha'ya kawasaki'ye değil, ekonomisini, özelleştirme ve inşaat sektörüne bağlayıp balon bir ekonomi geliştiren hükümete edilmeli. ya da bu da yapılmıyorsa en azından ötv'ye karşı çıkılmalıdır. şimdi "devlet vergi almasın mı" diyecekler olabilir. alsın elbette, ama soygun yapmasın. 14.500 bin tlik motorun 3bin lira veya belki daha fazlası vergi. hani harika yollarımız ne bileyim, harika hizmetler yapılıyor olsa eyvallah.

belki biri çıkıp da der ki firmaların hiç mi suçu yok? yok. neden mi? piyasa belli, satışları kısıtlayan herhangi bir regülasyon yok. yani yamaha çıkıp r25i 25binliradan satıyoruz derse, kimse çıkıp napıyorsunuz birader diyemez. çünkü ülkemiz -maalesef şirketleri koruyup- vatandaşı öpen bir ülke.

tepki önemli ama doğru yere yapılırsa.
    hamzarat ve c4gin bunu beğendiler.

hamzarat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700GS
    berberk arkadaşım,yazdıklarına sonuna kadar katılmakla beraber,firmalara hiç bir suç bulmaman hata bence.tamam başıboş bırakırsan firmaları,müşteriye çift atıp tek sayar orası doğru.vatandaşın tepki koyup en hızlı sonuç alabileceği mecra firmalardır günümüzde.vatandaş hükümete ve dolayısıyla devlete laf anlatamaz bu saatten sonra.neden anlatamaz?devlet en önemli gelir kalemi vergide indirime gidecek veya minimuma çekecek.öyle bir şey Türkiye Cumhuriye'tinde ancak ÜTOPYA'dır.
    Türk insanının şu saatten sonra yapabileceği tek gerçek nereden daha az kazık yerimdir.yoksa bu ekonomik gerçeklerle,bu uyutulmuşlukla bu memleketten birşeyler bekleyenin vay haline.
    firmalara ve disribütörlere helal olsun.en küçük acımaları yok kendilerinin.bu motorun ederi 17-18bin bandıdır ve bunu yapmadıkları için kınıyorum kendilerini.

berkerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj ns 200/bmw r nine T
    demek istediğim böyle bir piyasada, yani dediğiniz gibi başıboş bırakılmış "istediğiniz gibi takılabilirsiniz beyler" mantığında firmaların diğerlerine nazaran çok sucu yok. adı üstünde firma, yani kar amacı gütmek için iş yapan kuruluş. yoksa, elbette açgözlü davranmak ben yüksek fiyata satayım da alabilen alsın demek hoş değil.

kaldı ki 3-5 kişinin "ben yamaha'yı tanımıyorum artık" demesi, markaya zerre etkisi olmaz. önemli olan birlik olmak ve topluca tepki göstermek ama öyle yapacak bir millet de değiliz.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    bizim millette bir merak var işte insanın başına ne geliyorsa ondan geliyor.
    ya bazı sitede video oluyor ya , komikli falan.
    bu videonun başına reklam koyuyorlar , reklamı kapat seçeneği olmadan bir 10 sn falan sürüyor.
    heh şimdi ben bu reklamı görünce direk siteyi kapatıyorum.başlarım videosuna.
    neden kendi merakım için bu adamlara para kazandırayım ki?
    ben omurgasız mıyım böyle satıcıdan mal alacağım? kendime mi saygım yok.

motosiklet konusunda da benzer durum var biraz. fiyat performans ürünü neyse ben ona yönelirim arkadaş. kendi keseme bakarım. yok yamahaymış benim aşkımmış bilmemne diye düşüneni de anlamıyorum.

geçen sene piyasada fiyatına performans veren ürün pulsardı , ben de bunu almaya karar verdim.

bu sene cebimde 13000 tl para olsa bu yamahanın yaptığından sonra alacağım tek motor kawa 250sl olurdu.
    5-10 cm ufak olmasını zerre dert etmem. hemen hemen performansı yakın. mis gibi 0 km kawasaki.

he yarın öbürgün bu bindirim yapar o indirim yapar işler değişir.
    bu devirde kesemize göre bilinçli tüketim yaparsak , firmalar da öyle herşeyin kolay olmadığını anlar.

şimdi gidip honda cbr 250 alan adam var şu an değil mi?
    işte o adam hondaya diğerleri arasında çöp olan motoruna 14 lira fiyat biçmesine neden oluyor.
    almayın kardeşim. şu an alacak olan kawa alsın. bu kadar basit.

Firmalara kabahat bulmayın demişsiniz ama şöyle bir durum var.Adamlar dolar kuru üzerinden çalışıyorlar.Dolar yüksekken iyi güzel ama dolar düşüncede zamı çakıyorlar.Biz devlete ne kadar vergi çok dersek diyelim he he der geçiştirir.İnsanlar motor almayı bıraktığı zaman bakın nasıl düşüyor fiyatlar.Bütün markalar stem edince bakın nasıl düşüyor vergiler.Bir yandan bu paraları verip diğer yandan çok pahalı ya dersek bize daha çok giydirirler.Gören duyanda sadece r25e zam geldi,diğer motorlara gelmedi sanacak.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Fiyat 14.500 TL olmuş, hayırlı olsun

Motosikleti
    Ninaj 250SL
    Açıkcası R25'i çok kötü pazarladılar. Lansman yapıyorlar Ortada mal yok. Bayiye gidiyorsun, Bayi "Yamaha sizinle dalga geçti, 20-30 motoru o fiyattan satacak sonra fiyatı arttıracak. Kaç yapar bilemem. Ama 15000'i geçmez. Sen 1000TL kapora ver, Gelince biz haber ederiz sana. Tahminen de hazirandan önce gelmez. Listede bir ton adam var." diyor

Buradan o Yamaha'da ki o kel Müdüre selam olsun. Kimsenin malı altın değil, Gider 1000 Lira fazla verir Ninja 300 Alırım. Ama kendimi kendi paramla hiç kimseye ezdirmem.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)