Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Karar Vermek çok Zor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Arkadaşlar 3 senedir her türlü motoru tepe tepe kullandım çok şükran
    Yurtdışından yeni geldim düşünüyorum ne alsam diye ancak bende herkes gibi kararsızım.
    Uzun yol yapabileceğim ,2 silindir ,650cc geçmeyen ,çok rüzgar almayan ,bakımları kolay ve cüzdanı yakmayan ,güvenebileceğim ,şehir içindede kullanabileceğim ne önerirsiniz ?

""Bütçe max 19-20 bin""

Bmw f650gs - param eski kasasına yetiyor 2000-2006 onlarda hoşuma gitmiyor ve tek silindir.
    Suzuki DL 650 - Çok devasa makine boyum 1.77
    Versys 650 - bunu düşünüyorum ama şehir içi kullanımı zor gibi geliyor ve Z-moto
    Honda CBR 500r - Bu motorda gereksiz pahalı ve pek tutmadı tutmicakta galiba ama aradığım özellikler mevcut..
    Kawa ER6F - Güzel alette kawasaki diye biraz tırsıyorum parça-servis nabarız ayrıca 20 bin km de yağ azaltıyor diyenler var

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Dıral Dede - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 125, Bajaj Pulsar NS200, Viva80
    Yazdıklarını okurken cevap kendini belli ediyor. XJ6 Diversion. Başka hiç bir makineye bakma derim ben :D

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Transalp xl700 e bakabilirsin
    Kendi kullandigim F650GS icin sunlari soyleyebilirim, ABS olsun, enjeksiyon olsun, elcik isitma olsun, zor sartlara dayanma, saglamlik ve 2. el degeri, rakiplerinden en az yakit sarfiyati olarak one cikmaktadir.

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Transalp xl700 20 binden yukarı fiyatlara satılıyor uçuk km ler almadığınız sürece bende 30 bini geçmiş motor almak istemiyorum.

XJ6 Diversion F ... Bu motoruda düşünüyorum aslında ama 4 silindir tırafikte zorluyor yani en azından ben zorlanıyorum fazla sıcak vuruyor.
    Parça kaliteside çok iyi değil diye okumuştum bazı forumlarda bilmiyorum nekadar doğru hiç yakından görmedim hayvanı

krmzhr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crossrunner
    Versys 650 kullanıyorum.tercih etmemin sebeplerimden bir tanesi de şehir içinde pratik olması.Neden şehir içinde zor olduğunu düşünüyorsunuz?

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı DraQuila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 3 senedir her türlü motoru tepe tepe kullandım çok şükran
    Yurtdışından yeni geldim düşünüyorum ne alsam diye ancak bende herkes gibi kararsızım.
    Uzun yol yapabileceğim ,2 silindir ,650cc geçmeyen ,çok rüzgar almayan ,bakımları kolay ve cüzdanı yakmayan ,güvenebileceğim ,şehir içindede kullanabileceğim ne önerirsiniz ?

""Bütçe max 19-20 bin""

Bmw f650gs - param eski kasasına yetiyor 2000-2006 onlarda hoşuma gitmiyor ve tek silindir.
    Suzuki DL 650 - Çok devasa makine boyum 1.77
    Versys 650 - bunu düşünüyorum ama şehir içi kullanımı zor gibi geliyor ve Z-moto
    Honda CBR 500r - Bu motorda gereksiz pahalı ve pek tutmadı tutmicakta galiba ama aradığım özellikler mevcut..
    Kawa ER6F - Güzel alette kawasaki diye biraz tırsıyorum parça-servis nabarız ayrıca 20 bin km de yağ azaltıyor diyenler var
    eski kasa f650 yi geç.
    177 için dl650 çok yüksek değil korkacak bişey yok. ama şehiriçinde yakar be o da. hani aks aralığı uzun olduğundan kıvrak olmaz.
    versys için yükseklik neredeyse vstrom ile aynı ama sorun teşkil etmez dediğiniz gibi z-moto ayrıca versys in kıvraklığı daha iyidir
    cbr500 tutmadı doğru
    er6f veya n güzel seçim mt07 dicem ama vergi bi anda ikiye katlanıyor

şehiriçi olarka tek silindirin torku ve topspeedi sana yeterli olacaktır. ben de bi aralar şöyle iki silindir alayım falan diyordum da yok bütçeme uygun istediğim tork ve beygirde iki silindir bulamadım. er6f düşündüm sizin gibi, top speedi 180 190 için o parayı vermek pek mantıklı gelmedi.
    şehiriçi en kıvrak yine endurolar olacaktır. tavsiyelerim;
    çift silindir olarak kle500, er5 suzuki gs500 (ama yine benim için öncelik endurolar çünkü derdi tasası daha azdır)
    enduro olarak freewind, yamaha xt660 serileri, suzuki drz400, kawa klr650,

şehiriçi için avantajın, motorun iki teker arasının kısa olması. rahat dönüşler, kıvraklık, viraj kabiliyeti,
    benim görüşüm budur.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    F650 yi gec demeyelim ayip olur simdi yukaridaki motorlarda ABS olsun (versys abs li cok az) enjeksiyon olsun(kl500 er 5 ler vs gitii..) 200 kg altinda olsun 60nm tork olsun , araziye dalsin ciksin dersen ilana koydunmu satilsin dersem F650 , soyle versys ilanlarinin tarihlerine bakin bi hele ..kawasaki servisleri bosuna un yapmadigini anlayabilirsiniz ayrica er6f ruzgar delisi yapar adami, xt660 da mantikli ama ABS oldumu bulmak zor , F650 GS ler standart ABS li gelir..bakimlari cok kolaydir servis araliklari 5000 degil 10000 km dir uzun yolda 3.1 lt yakit sarfiyati ile yanina klasmaninda kimse yanasamaz... Hani elimden geldigince kullandigim icin bilgi vermis olayim bu vesile ile..

Not : Sehir ici kivrakliktada viraj almadada rakip tanimaz klasmaninda deposu sele altinda oldugundan viraji kendi alir sehir ici cok kivraktir..

F 1150 GS Adventure lerede bakmanizi tavsiye ederim korkunc makinelerdir..fiyatina gore..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)