Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

A2 Motosiklet ehliyeti kaç ayda alınır?

Motovento
    REKLAM ALANI

Güncel bilgi istiyorum arkadaşlar yeni kayıt olmayı düşünüyorum kursa kaç ayda alabilirim ehliyeti?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Madrap2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25 2017
    2013den yana b sinifi ehliyetim var 27subatta kursa gittim kayit olmak icin yazılı sinava girmedim direk direksiyon sınavına gidicegim soyledi sevinmiştim ama daha sinav 20 nisanda yapildi tek seferde gectim sinavi bu yana kadar bekledim ve suanda cuma gunune kadar beklemem gerekiyormus m.e.b den dosyalarim gelicekmis sertifikalar ile nufus mudurlugune gidip isi bitirecem ınşallah

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Daha önce hiç ehliyet almadiysan 2 ayı bulur daha önce ehliyet alıp yazılı sinava girip geçtiysen 1 ay civarı.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Sıfırdan a2 aliyorsan 1-2 ay arası sürer. Sınav tarihlerini öğrenmen lazım. Elektronik sınav sistemine geçilmiş. Kurs ile konuşup hic derse bile girmeden en yakin tarihe randevunu alabilirsin.

Daha önce ehliyet sahibiysen yani b sınıfı vardır a2 eklemek istiyorsan sadece direksiyon sınavına girmek gerekiyor. Yine kurstan sınav tarihi ogrenmen gerekir. Bu ay sonu yazılı sınav da direksiyon sınavı da var. Ama kayıt için geç mi yoksa yetiştirirler mi bilemem.

Mart 5 de evrakları verdim gibi kurs kayıt yaptı 10 martta başladı derslere ama gitmedim
    Neyse 24 mart a randevü aldı ehliyet yoktu elektronik sınava girdim randevüsü 20 mart başladı çalışıyorum diye biz 24 e aldık neyse gündüz ve akşam var bu arada onda sorun yok 7 nisan direksiyon girdim
    Ve geçen günde ehliyet geldi yani 40 gün civarında tuttu 1.800 verdim hiç ehliyetim yoktu A sınıf aldım

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Mart 15de kaydoldum,1-13nisan arasi teorik derslerim bitti,yarın akşam 19.15de teorik elektrinik sınavım var,mayis 15gibi uygulama

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tarihine bağlı; eğer sınav dönemi yakın ise 1.5 ayı gecmez.

onuriskender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF - 150 Nk
    B sınıfı ehliyet sahibiyim yazılı sınava tekrar girmedim. Tarihi yanlış hatırlamıyorsam 6 Aralık 2018'de ehliyet kursuna kaydoldum. 14 aralıkta sürüş eğitimlerine başladık. 11 ocakta ehliyet sınavına girdim. 1 şubatta evraklar gelmişti.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    hEMEN GİT BİR EHLİYET KURSUNA SOR... eN YAKIN SINAV NE ZAMAN EHLİYET ELİNE NE ZAMAN GEÇER, KESİN BİLGİ ALIRSIN
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)