Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kafam çok karışık artık noktayı koyabilirmiyiz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Cronos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Cbf 150 :) Kığmızı ossun 3 fazlası ossun
    Arkadaşlar nasipse bu sezona yeni motosikletle girmeye niyetlendik bakalım. Motoru mecbur banka kredisiyle alıcam çünkü nakit biriktirme imkanım yok. Yani 2 ana konu aklıma takıldı. Birincisi motor, ikincisi ödeme seçenekleri. Şimdi benim aradığım özellikler rahatlık, biraz sorunsuzluk biraz motor gitsin çünkü uzun yolculuklar düşünüyorum. Aklım CBR 250 deydi fakat okuduguma göre fiyatını hak etmediğini ve onun yerine kawasakinin yeni cıkardığı kawasaki sl250 nin daha iyi ve daha makul oldugunu anladım. ama sl250 yi bugun görmeye gittimde baya küçük gördüm yani 1.63 boyuma göre selesi falan dardı. dik oturuşa sahip değildi. yoksa benim totomu geniş onuda anlamadım İnazuma, duke, hyosung gt250r, pulsar 200ns. Bunlara da baktım fakat ne bileyim ?. Ya da benmi gözümde büyütüyorum bunları anlamıyorum arkadaşlar. abilerim kardeşlerim herkes bişeyler yazsın kafasına göre kafamda hiç bişey oturmuş değil. Ha bide r25 vardı değil mi? fiyatı 15k civarında olucak diyorlar. çıtayı 13.500 e kadar zor yükselttim 15 dersem bizimkiler dalar heralde. ki bunun faizi var daha.

Duke = dik oturuş çok genç işi uzun yola gelmez gibime geliyor nemenem bişey yani. siperlikte yok.
    İnazuma= Gitmiyor + yakıyor+ parçası pahalı
    Hyosung GT250R = tırsıyorum şahsen. Bide bu motora sıcak bakılmıyor servis,parça muhabbeti. Halbuki 2. elleri gayet uygun geliyor?
    Honda cbr 250r= Fiyatı kazık
    Kawasaki 250SL= küçük ama etkili.. Z seriside aynıdır tahminim.
    Kawasaki ninja 250R= eskidi
    Kawasaki z750S = Aha bana selâ okutacak ama fiyatı cbr250R ile aynı fakat 125 den sonra intihar olur sanıyorum. Yakından görünce vuruldum yani irademe hakim olabilirim arkadaşlar ne dersiniz?
    Pulsar 200ns= Hiç uğraşmıyım şimdilik bunu alayım hem iri yarı, hem ucuz fazla zorlamayım diyorum ama selesi çok yüksek olduğu için tek ayakla sürmek ne kadar mantıklı? Gerçi tecrübem var yetecek kadar şükür.
    Böyle gider bu muhabbet.

2. konu Motosiklete bayiden kredi çektirsem de , ihtiyaç kredisi kullanıp nakit alsamda faiz oranları aşşa yukarı aynı gibi. Hangisi daha mantıklı? bence ihtiyaç kredisi daha iyi. Hem nakit para elime geçtiği için pazarlık yapma şansımda doğuyor. Sizde bişeyler yazarsanız sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Duke için genç işi, yola gelmez yazmışsınız ama listede gt250r bile var. inazuma hariç hepsinden daha rahattır duke

Bu kawa sl nasıl bir motordur oyle ya 1.63 adama da küçük gelecekse kim binecek bu alete :D
    TimFx, Cronos ve sey_47 bunu beğendiler.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    racingler genç işi değil ama duke genç işi enteresan... ordaki bütün motorlara taş çıkartır duke... inazumada daha konforludur o ayrı.
    Cronos bunu beğendi.

Wokiie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı Cronos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar nasipse bu sezona yeni motosikletle girmeye niyetlendik bakalım. Motoru mecbur banka kredisiyle alıcam çünkü nakit biriktirme imkanım yok. Yani 2 ana konu aklıma takıldı. Birincisi motor, ikincisi ödeme seçenekleri. Şimdi benim aradığım özellikler rahatlık, biraz sorunsuzluk biraz motor gitsin çünkü uzun yolculuklar düşünüyorum. Aklım CBR 250 deydi fakat okuduguma göre fiyatını hak etmediğini ve onun yerine kawasakinin yeni cıkardığı kawasaki sl250 nin daha iyi ve daha makul oldugunu anladım. ama sl250 yi bugun görmeye gittimde baya küçük gördüm yani 1.63 boyuma göre selesi falan dardı. dik oturuşa sahip değildi. yoksa benim totomu geniş onuda anlamadım İnazuma, duke, hyosung gt250r, pulsar 200ns. Bunlara da baktım fakat ne bileyim ?. Ya da benmi gözümde büyütüyorum bunları anlamıyorum arkadaşlar. abilerim kardeşlerim herkes bişeyler yazsın kafasına göre kafamda hiç bişey oturmuş değil. Ha bide r25 vardı değil mi? fiyatı 15k civarında olucak diyorlar. çıtayı 13.500 e kadar zor yükselttim 15 dersem bizimkiler dalar heralde. ki bunun faizi var daha.

Duke = dik oturuş çok genç işi uzun yola gelmez gibime geliyor nemenem bişey yani. siperlikte yok.
    İnazuma= Gitmiyor + yakıyor+ parçası pahalı
    Hyosung GT250R = tırsıyorum şahsen. Bide bu motora sıcak bakılmıyor servis,parça muhabbeti. Halbuki 2. elleri gayet uygun geliyor?
    Honda cbr 250r= Fiyatı kazık
    Kawasaki 250SL= küçük ama etkili.. Z seriside aynıdır tahminim.
    Kawasaki ninja 250R= eskidi
    Kawasaki z750S = Aha bana selâ okutacak ama fiyatı cbr250R ile aynı fakat 125 den sonra intihar olur sanıyorum. Yakından görünce vuruldum yani irademe hakim olabilirim arkadaşlar ne dersiniz?
    Pulsar 200ns= Hiç uğraşmıyım şimdilik bunu alayım hem iri yarı, hem ucuz fazla zorlamayım diyorum ama selesi çok yüksek olduğu için tek ayakla sürmek ne kadar mantıklı? Gerçi tecrübem var yetecek kadar şükür.
    Böyle gider bu muhabbet.

2. konu Motosiklete bayiden kredi çektirsem de , ihtiyaç kredisi kullanıp nakit alsamda faiz oranları aşşa yukarı aynı gibi. Hangisi daha mantıklı? bence ihtiyaç kredisi daha iyi. Hem nakit para elime geçtiği için pazarlık yapma şansımda doğuyor. Sizde bişeyler yazarsanız sevinirim.
    Hocam chooperlara bakın 2.elden . 250R gerçekten iyi bi motosiklet fakat dediğiniz gibi son ötv den sonra fiyatı arttı. 2. eline bakabiliyosanız yine 2.el fiyatına bakın . Uzun seyehat pek mümkün olmaz . Biraz saçma olucak ama Mondial'in yeni çıkartacağı bi endro motosiklet var . Bir kaç tane olumlu yorum okudum . Bence biraz daha bekleyin ÖTV zamlarıda düşücek deniyor .
    Cronos bunu beğendi.

Motosikleti
    Tamam haklısınız arkadaşlar ama ne bileyim grenajları fazla yazılı renkli geldi gözüme belki benim genç işi anlayışım böyle olduğu içindir. yanılıyorum belki de ama karar alma aşamam ve kafamda bişeylerin oluşması sebebinden dolayı neyse onu yazdım kendim için. İşte sizler yön verirseniz sevinirim. Demek ki Duke genç işi görülmüyorsa bence bir tık daha üste alabilirim listemde.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Pulsarı kullanma fırsatı buldum güzel makine ninja250sl boyunuza uygun uzun yolada gelir ben ninja250r kullanıyorum eski ama sağlam makina z750s'i tavsiye etmem z750r daha güzel virajı firenleri daha iyi cbr250 de fiyat olarak yüksek olabilir arz talep meselesi
    Cronos bunu beğendi.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı Cronos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam haklısınız arkadaşlar ama ne bileyim grenajları fazla yazılı renkli geldi gözüme belki benim genç işi anlayışım böyle olduğu içindir. yanılıyorum belki de ama karar alma aşamam ve kafamda bişeylerin oluşması sebebinden dolayı neyse onu yazdım kendim için. İşte sizler yön verirseniz sevinirim. Demek ki Duke genç işi görülmüyorsa bence bir tık daha üste alabilirim listemde.
    duke oyuncak gibidir ve zevklidir. boyunuz 1.63 ve benim şahsi fikrim ilk motorunuz olucağı için hafif - dengesi iyi ve boyunuz için ideal olan bence duke. 130 kilodur bu arada ama performansı cok ıyıdır.
    Cronos bunu beğendi.

orcunberkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    rez aliyim 10-11 ay sonra motor alıcakken okurum :D
    Cronos bunu beğendi.

Motosikleti
    R125 >> MT25
    Hocam özelliklerden önce senin tarzın önemli bence. Sen ne tarz bir motorsiklet istiyorsun altında önce buna karar ver sonra model karşılaştırması yapalım bence, çünkü bir köşede inazuma bir köşede racingler diğer tarafta nakedlar :D
    Cronos bunu beğendi.

Cewdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    inazuma çok yakmıyor 250cc çift silindir alet 4 yakması normal cub değil bu .. inazumaya bukadar sert çıkarken hyosungu kayırmıssın hyosungta parça kaltesi diye bişey yok fren yok çok alakasız olmus karsılastırman sadece şekle bakmamanı tavsiye ederim hayatta herşey şekilden ibaret olmaz bir gün uzun yola çıkim dersin ozaman rezilliği anlarsın
    Cronos bunu beğendi.

Motosikleti
    Valla arkadaşlar ilk motorum değil fakat 125 lik tecrübem var onunla geziyorum. Köydede scootera biniyorum Fakat iş durumlarından dolayı köyüme gidip geliyorum amcamın arabası ile. Bunun yerine güzel bi motor alıp köye onunla gitmeyi düşünüyorum. z750s i neden örnek verdiğime gelirsek. Uzun yol ve gezilerde kullanmayı düşündüğüm için bu kadar kuvvetli bi motor alabilirim belki de fakat yine de tehlikeli olduğu için çekiniyorum yani neyse onu geçelim. Ninja250sl e tercihim biraz daha yatıyor fakat oturuş pozisyonu+ küçük olduğu için(malın büyüğü makbuldür felsefesiyle yola çıkarak) ne bileyim biraz temkinli yaklaştım. Yani beni en az 3 sene görsellik, sağlamlık, sorunsuzluk olarak hangi model götürür desem? Hepsi aynı işi görür sonuçta çinli değiller. Ya da diyorum ki SL250 yi geçiş motoru gibi alıp 1 sene kullandıktan sonra satıp öyle mi geçsem naked büyük motora en iyisi bu gibi duruyor? Sonraaa 2.el cbr alsam veya ninja alsam onlarda 10,11 den aşşa değil. 2 lira eksik vericem diye niye 2-3 yaşında 10.000 i geçmiş motorlara bineyim ki? Hadi şehir içi kullanıp bıraksam neyse. Köye giderken yolda kalırsam ayvayı hapla karışık yuttum demektir. O yüzden yani. Aradığım özelliklere gelirsek;
    Uzun yolda yormasın
    Fazla rüzgar yemeyim
    Elden çıkarması kolay olsun ve fazla zarar ettirmesin.
    Bu saydıklarımın hepsi CBR a uyuyor ama rahatlıkta göreceli tabi. Bu motorların üstünde sadece oturdum sürmek nasip olmadı. SL in beğenmediğim tek özelliği selesi dar işte küçüklüğünü geçtim..bu kadar diyim. Ne yazsam eksik gibi geliyor araştırmaya devam
    İzma da ne olaki?

Dusty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda TransAlp XL650V
    Bunlardan taş çatlasa 1 litre daha yaksın fakat;
    Konforlu olsun,
    Yolda bırakmasın,
    Yumuşak - ehil olsun, üstünden atmasın, güvenli olsun,
    Rüzgar-titreşim almayayım,
    Servisi yaygın ve ucuz olsun,
    diyorsanız transalp önerebilirim. 13-14 bin liraya 2006-2008, daha ucuza 2005 ve öncesi modelleri bulursunuz. 300.000 kmye kadar motor bloğuna dokunulmamış,hatta senkron yememiş transalpler var yurtdışında..Hani dayanıklılık,güvenilirlik anlamında söylüyorum. Dilediğiniz kadar da götürür sizi,her yola gelir. Son hız değil, tork canavarıdır, dengelidir, heybetlidir. Genç/yaşlı ayırmaz.

En azından aklınızda bulunsun
    berkcigdem, Cronos ve solmyr bunu beğendiler.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Al inazuma mercedes gibi çift silindir parça pahalı da servise gidiyormu ona bakmak lazım ... birde tourıng cam takarsın ruzgar vs işlemez...
    Cronos bunu beğendi.

Ben olsam sıralama şöyle olurdu ilk tercihim z 750 , sonra duke , sonrada inazuma, kafa bulandırmaya gerek yok paraya gore karar ver
    Cronos bunu beğendi.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Dusty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    transalp

köye gitmeye ve uzun yola. çok çılgın çok genç işi olmayan.
    Cronos bunu beğendi.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    İnazumanın gitmediği fikrine nerden kapıldın onu merak ettim. Yakıtında ise hissedilebilir bir fark yok. Parçası pahalı evet, Allah korusun kaza filan yaparsan canını yakar ama kaza harici zaten parçaları sağlam olduğundan değiştirme gereği kalmıyor. Yalnız senin boyunda biri için cüssesi sıkıntı yaratabilir. Daha hafif ve ufak motor bakmanı tavsiye ederim.
    Cronos bunu beğendi.

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    eğer paran azsa büyük fazi altına girme. 2015 sıkıntılı bir yıl olacağa benziyor. bankaları zengin etmeye gerek yok. al pulsar geç. yazdıklarından bir tık aşağıda da olsa neredeyse yarı fiyat.

bir malı alırken ne kadarını krediyle aldığıma çok dikkat ederim. aldığım malın %50 sinden fazlasını kredi ile alıyorsam çok açıldığımı ve yanlış yaptığımı düşünürüm.

tabii tercih senindir ama 250cc ve altı sınıfta o kadar kalite farkı olduğunu düşünmüyorum.
    Cronos bunu beğendi.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    [/COLOR]
    Alıntı Cewdt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inazuma çok yakmıyor 250cc çift silindir alet 4 yakması normal cub değil bu .. inazumaya bukadar sert çıkarken hyosungu kayırmıssın hyosungta parça kaltesi diye bişey yok fren yok çok alakasız olmus karsılastırman sadece şekle bakmamanı tavsiye ederim hayatta herşey şekilden ibaret olmaz bir gün uzun yola çıkim dersin ozaman rezilliği anlarsın
    Hyosung hiç kullandınız mı? Fren olmayan hyosung ile 4 litre yakan inazumadan daha erken dururum.
    hyo 3.5 yakar, ara ara yüksek hızlara çıkarsa 4 der. -İnazumanın hiç bir zaman göremeyeceği yüksek hızlar-

Beklentilerinize göre cbr250 ve kawanın tek silindiri mantıklı görünüyor. Ben malın küçük ama etkilisini severim kıvrak olur, virajı daha iyi olur. Bi üstüne otorup selesine oturun eğer rahatsız etmiyorsa kawa da alınabilir. Yeni kasa cbrlar bence yakışıklı ve rahatsız değil.
    Cronos bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    inazuma listesede varsa kafa karıştıracak bir konu değil seninkisi. (bak noktayıda koydum)
    Cronos bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)