Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

34 TH 4336 - hayati tehlike içerir

Motovento
    REKLAM ALANI
    40yapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    Bugün Facebook'taki "scooturk" grubunda şu resmi gördüm: [IMG][/IMG]

Çarpıp kaçan motorcu bozuntusunu kesinlikle tasvip etmiyorum. Ancak sırf sığırın biri çarpıp kaçtı diye de çoluğumdan çocuğumdan olmak, sakat kalmak istemiyorum. Sizlerin de istemeyeceğinizi biliyorum.

Bu yüzden yukarıdaki resimden de anlaşılacağı üzere 34 TH 4336 plakalı araca karşı dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum.

Tekeriniz düz bassın, sağlıcakla kalın.
    abeciMotoru ve mehmetenis bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

Motosiklet sahibi olanlar motosiklet sürücüleri, motosiklet kullanıcıları olarak ikiye ayrılırlar. Motosiklet sürücüsü , motosikleti bilinçli bir şekilde sürme eylemini gerçekleştiren,motosiklet bilincine sahip,trafikte kendisinin ve başkalarının güvenliğini sağlayan kimse şahıstır.Motosiklet kullanıcısı ise motor sahibi olan,motosiklet bilinci hakkında bir fikre sahip olmayan,kendi güvenliğini korumak adına sağlamayı dahi geçmiş,başkalarının güvenliğini tehlikeye atan şahıstır.

Açalım, tdk'nın resmi sitesinde kullanıcı kelimesini bi aratalım, tanımı dahi yoktur..bknz .Çünkü onlar, bilinçsizliklerini hayatlarıyla öderler..

Motosiklet sahipleri, iyi birer motosiklet sürücüsü olmalılardır.Bilinçli olmalılar, bilinçlenmek adına kendilerini geliştirmelilerdir. Aksi durumda, günün birinde aralardan geçerken açılan kapılardan birine çarpıp, kaçayım derken başka bir kaza yapabilir, panikleyip daha kötü sonuclara sebebiyet verebilir. En kötüsüde, belki de korkup kaçtığın,belki de kırdığın araba kapısınının ücretini ödemek istemediğin için yukarıdaki resimdeki gibi artık motorlarada saygının gitgide artması yerine, olumsuz sonuclara sebebiyet verirsin.

Kimseyi genellemek doğru değil elbette ,ama kırılamayacak belki de tek şey, ön yargı değil midir? Neden o halde bu önyargının oluşmasına sebebiyett veriyosun bre arkadaş?! Bizlerde de suc , bilmem kaç cc racing motorla gezerken " abii kaç basıyoo " diye etrafınıza dolaşan bebelere, "300ü görüyor havaları"'nı bi geçin arkadaş ! Sen o çocuğa de ki " kaç bastığının, kaç cc olduğunun önemi yok, önemli olan bilinçli bir şekilde kullanmaktır bu meretii,aksi halde bak evladım,güvenlik ekipmansız binersen bu kadar tehlikeli ... " de sen o çocuğa... Ki çocuk, eve gidip kendine 1000rr hayali ile bir kavanoz yapıp,içine attığı ilk kuruş gibi anımsasın senin ona söylediğin ilk cümleyi.. O çocuk senin motorunu gördü ve artık bir hayali var..Kimlerin hayallerinin oluşmasına sebebiz bilemeyiz, bilmemiz gereken, ekipmansız bindiğimiz her an,trafikte gerçirdiğimiz her müddetçe, sen etrafındaki çocuklara örneksin,insanlara örneksin !

Hiç geçmediniz mi köy yollarından, o çocukların bizlere toplaşıp baktığına sahit olmadınız mı ? İnsanların hayatına değer katalım arkadaşlar ! İşte saygı bu şekilde gelişecek, Marslow'un da dediği gibi , saygı görme ihtiyacını bizlerde işte bu şekilde giderelim.. Bilmem kaç cc motorun üzerine binip,kendini de birşey sanip- insanların da hayran hayran baktıkları için değil !

Tekeriniz düz bassın
    40yapar, MetinK., TimFx ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

Hyjal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '10 Gsxr-600 - ' 09 Yamaha YBR 125
    Yaptığı açıklama hiçbir şekilde akla mantığa sığmaz , peki o zaman biz motorla seyahat halindeyken bizi sıkıştıranlar varsa biz de yola Jeep'le veya tulumla kaskla kaldırımda yakalamayalım mı diyelim ? Kızgınlıkla yazılmış bir mesaj olduğunu umarak aynaya çarpıp kaçan motosikletlinin bir an önce bulunması dileğiyle.
    07mehmet07 bunu beğendi.

40yapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    Fazlasıyla hak veriyorum oluröyle'ye. Ekleyecek tez kelimeye ihtiyaç duymuyorum. Ne var ki bu olayda araç sahibi pek "motosiklet sürücüsü" "motosiklet kullanıcısı" ayrımı yapacak gibi değil. İşin kötü yanı da o zaten, ben bilinçli bir "motosiklet sürücüsüyüm" ve ölmek istemiyorum
    oluroyle bunu beğendi.

OnNumero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 2015 - PCX 150 2015
    Birilerini sakat bırakıp, öldürüp sonra birşey olmamış gibi gece rahat uyuyabiliyorsa yapabilecek birşey yok.

- Öylesinin de insanlığından şüphe ederim.

Motosikleti
    MT-25
    Bu yüzden bende motosiklet.net olarak, birşeyler yapmalıyız diyorum..Toplaşalım, mt il grupları-her il kendi grubunda faaliyet göstersin ellerimizi taşın altına koyup,insanları bilinçlendirmek adına birşeyler yapalım.. Ancak bu sadece motosiklet sahibi olanlara olmamalı..

Motosiklet.net motosiklet.net olarak kalmasın
    ozgranl bunu beğendi.

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    hiç bir şey yapamaz kendini bir şey sananlardan 1 tane daha sinirle yazılmış. Çoğumuzun (En azından benim tanıdığım abilerimin) kafasında kamera var vursunda kaçsın bakalım 2 gün sonra yakalayınca neler olur.

AreSMorriS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 1000RR
    Ben arkadaşı bulup, uyardım. Motorcunun yaptığı tasvip edilir bir durum değil ama genelleme yapması kabul edilir bir durum değil.

https://www.facebook.com/ibrahim.sener.73?fref=ts

isfa67, MetinK. ve Hyjal bunu beğendiler.

abicim seni sıkıştırdıktan sonra, sen düşüp başına kötü bişi geldikten sonra istersen her tarafta kamera olsun. Olan olduktan sonra ne işe yarar.

Şu sağlı sollu aralardan kaçma işinde ne olur dikkatli olalım. Hep söylüyorum bunu yaparken lütfen hız min olsun.

Ayrıca bizler nasıl 4 teker sürücülerinden bazı durumlarda özür bekliyorsak, kendi yaptığımız yanlışlar için de onlardan özür dilemeliyiz

Motosikleti
    V-Strom 650
    forumda bir arkadaş bahsetmişti. beyaz bir minibüs, sürünün içinden bir köpeği ezerek öldürmüş. ondan sonra köpekler gelip geçen beyaz minibüsleri kovalamaya başlamışlar. Şimdi arkadaşa da motosikletli çarpmış, o da motosikletlilerin peşine düşecekmiş.
    Sorsan insanlar koca bir medeniyet kurmuş, matematik, fizik, kimya biliyoruz. Fezaya roket göndermişiz, kuyruklu yıldıza inmişiz ama iş genellemeye gelince kapasitemiz bir köpek kadar işte. bunu hemen herkes yapıyor, "motorcular şöyle, doblolar böyle, kadın şoförler bilmem ne, reyzingciler cart curt" derken benzer bir genelleme yapıyoruz. hep genellememizi haklı çıkaracak örnekleri hatırlıyoruz ama kavşakta bize yol veren doblocuyu ya da sollamamız için yavaşlayan kadın şoförü unutuyoruz.
    MetinK., Brs., 40yapar ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı byanmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    forumda bir arkadaş bahsetmişti. beyaz bir minibüs, sürüden içinden bir köpeği ezerek öldürmüş. ondan sonra köpekler gelip geçen beyaz minibüsleri kovalamaya başlamışlar. Şimdi arkadaşa da motosikletli çarpmış, o da motosikletlilerin peşine düşecekmiş.
    Sorsan insanlar koca bir medeniyet kurmuş, matematik, fizik, kimya biliyoruz. Fezaya roket göndermişiz, kuyruklu yıldıza inmişiz ama iş genellemeye gelince kapasitemiz bir köpek kadar işte. bunu hemen herkes yapıyor, "motorcular şöyle, doblolar böyle, kadın şoförler bilmem ne, reyzingciler cart curt" derken benzer bir genelleme yapıyoruz. hep genellememizi haklı çıkaracak örnekleri hatırlıyoruz ama kavşakta bize yol veren doblocuyu ya da sollamamız için yavaşlayan kadın şoförü unutuyoruz.
    Kavşakta yapılan yavşaklıklar da çok fazla hocam ama çok doğru demişsin
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

ozgranl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yüzden bende motosiklet.net olarak, birşeyler yapmalıyız diyorum..Toplaşalım, mt il grupları-her il kendi grubunda faaliyet göstersin ellerimizi taşın altına koyup,insanları bilinçlendirmek adına birşeyler yapalım.. Ancak bu sadece motosiklet sahibi olanlara olmamalı..

Motosiklet.net motosiklet.net olarak kalmasın
    Ben insanların sırf kullandıkları araç yüzünden kendini sınıflandırmasını anlayabilmiş değilim. İki tarafta birbirine karşı aşırı ön yargılı ve sert fakat aynı ortamı paylaştığımızda böyle bir durumun olmadığını görebiliyoruz, her şey marşa basınca meydana geliyor. Bunu da önlemek önleyemesek bile minimum seviyeye indirmek bizlerin elinde,bir şeyler yapıp bir farkındalık oluşturmak gerekli diye düşünüyorum.
    XV

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı ozgranl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben insanlarýn sýrf kullandýklarý araç yüzünden kendini sýnýflandýrmasýný anlayabilmiþ deðilim. Ýki tarafta birbirine karþý aþýrý ön yargýlý ve sert fakat ayný ortamý paylaþtýðýmýzda böyle bir durumun olmadýðýný görebiliyoruz, her þey marþa basýnca meydana geliyor. Bunu da önlemek önleyemesek bile minimum seviyeye indirmek bizlerin elinde,bir þeyler yapýp bir farkýndalýk oluþturmak gerekli diye düþünüyorum.
    Siniflandirmanin sadece kullanilan araç cinsine göre degil,,siniflandirmanin her turlusu anlamsız.. Ancak isin içine insanlarin güvenliğini tehdit edip,üstelik baskalarinin hakkına,hukukuna hakaret edenleri ayirmak adina, kızgınlığımi tepkimi ifade edebilmek adina , kullanici - sürücü düşüncelerimi yazıya doktum

Saygı duyarım

ozgranl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siniflandirmanin sadece kullanilan araç cinsine göre degil,,siniflandirmanin her turlusu anlamsız.. Ancak isin içine insanlarin güvenliğini tehdit edip,üstelik baskalarinin hakkına,hukukuna hakaret edenleri ayirmak adina, kızgınlığımi tepkimi ifade edebilmek adina , kullanici - sürücü düşüncelerimi yazıya doktum

Saygı duyarım
    Sanırım kendimi doğru ifade edemedim. Kullanıcı-sürücü yorumuza eleştirel olarak yaklaşmadım aksine sizin gibi faaliyet göstermemiz gerektiğine inandığımı belirtmek için yorumda bulunmak istedim.

Saygılar..
    oluroyle bunu beğendi.
    XV

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Araba sahibine saçma sapan yüklenmişsiniz. Adam sinirle yazmış bir şey yapacağı yok. Dediği de çok yanlış değil; sağıma yanaşma diyor, şeridinden git diyor, zaten kural o sağlamak diye bir şey yok, iki şerit arasından araç kullanmak diye bir şey yok. Polisler bir şey demiyor diye trafik kuralında bu var sanmayın. Hem kuralları kafamıza göre, işimize geldiğine göre yapalım hem de böyle yaparken zarar görünce rö rö rö, yok öyle yağma.

Geçen de ayna kırmak diye başlık açılmıştı, yahu ben arabamla giderken sırf seni görmedim diye istem dışı üzerine doğru gelmişsem, sen de gelip benim dikiz aynamı kırmaya kalkarsan ben senin kafanı kırarım! Adam bir de video koymuş, en sol şeridin de solundan artık "yol bitti" 40cm yere motorunu sokmuş oradan arabaları geçiyor, önüne biri çıkınca da hayatına kast etmiş oluyor. Ya da en sağ şeridin sağından gidiyor, duran araba kapı açınca suçlu oluyor, oldu canım. Adam arabasını sağa çekmiş durmuş, kapı açmadan neden artık sağ aynasına baksın, senin orda olmaman gerekiyor zaten!

10 yıldır motor kullanıyorum, allahın kulu benim üstüme arabasını sürmedi neden acaba?
    Tanju, SweentLy, MetinK. ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

AydınOğlu09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran, Tvs Apache, Mondial MCX 150 Road Racer
    https://www.facebook.com/ibrahim.sener.73

Sinirlede olsa insanlık dışı bir konuşma. Bilmiyorki bir gün birine zarar verir. arkadaşında hayatını bitirir. kendisininde

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Arkadaş gayet mal bir tip hiç boşuna dilinizi yormayın.2 dakkalık sayfasına bakarak rahatlıkla anlaşılıyor.Yaş olarak kocaman adam olmuş ama beyni gelişmemiş maalesef.

Motosikleti
    Suzuki İnazuma
    Ailemin bana öğrettiği çok güzel bir söz var... '' iki yanlış, bir doğru etmez''
    Adam yanlış sözler söyledikten sonra, facebook sayfasına gidip mesaj yağmuruna tutmak, tehtit etmek, adamın yazdığı yazıdan bin kat daha ayıp.
    Hani bir laf daha vardır, ''güzel söz yılanı deliğinden çıkartır'' diye. Herkes kırıcı, tehtitkar mesaj atacağına yapıcı mesaj atsa, bu sefer aynada motor gelirken çarpayım değil, kenara çekileyim diye düşünürdü eminim. Bu yazımı da topa tutacaklar olacaktır ama canları sağolsun.
    capozzz ve AydınOğlu09 bunu beğendiler.

İbrahim Şener sen ne pisikopat bir herif çıktın o nasıl bir yorumdur adam gibi konuşsana biraz dua etde sen benim karşıma çıkıp öle bir hata yapma plakanıda aldım bana denk gelirsen senin hayatını karartırım sana da böle yazmak gerekir sen kendini bir şey sanıyosun heraldde

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:55 ----------

bu ibrahim şener ağır konuşmuş yakalarlarsa fena yaparlar anladın

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)