Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

hastalık mı hırs mı nedir bunun adı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    alacağın motor otoyollarda 120-130 km hızla performans kaybı yaşamadan seyir edebilsin. 125-150 cc ile ne kadar gidebilirsin zaten hava soğutmalı motor seyir hızı uzun yolda 70-80 km olur o da fazlasıyla yorar. bu makinalar şehir içi kullanılır uzun geziler yapıyosan haliyle yıpratır seni. 400-500 cc su soğutmalı motorlara bakmanı tavsiye ederim. yok ben ş.içi kullanıyorum zaten diyosan altındaki motor fazlasıyla iş görür yeni arayışlara girme değerini bil derim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı EGELÝ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hangi tür motosiklet kullanýrsanýz kullanýn,defalarca kafanýzda belirlediðiniz hýz limitini aþmýcam diye kendi kendinize söz verin,yapamazsýnýz ve bir müddet sonra o motor size yetmemeye baþlar,kesmez yani ve dahada sonra o motor size oyuncak gibi gelir,her türlü hareketi çok rahat yapabileceðinizi düþünürsünüz,kendinize olan güveniniz artar ve sonra kendinizin ve motorunuzun limitlerini zorlamaya baþlarsýnýz,çünkü herþeyi bildiðinizi sanýrsýnýz,iþte bu delice özgüven ÝKARUS sendromudur ve allah korusun sonu çok kötü bitebilir demem odurki özgüvenin yerinde olacak fakat asla ben iyi bir sürücüyüm demiyceksin (motosiklettede öðrenmenin sonu yoktur,ama yaþayarak ama eðitimle)ve her zaman motorun deðil kendi limitlerinizi bilip ona göre davranacaksýnýz.
    Kesinlikle katılıyorum..

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    39 yaşındayım çocukluğumdan beri motosiklet kullanırım motosiklet hastalık derlerdi aldırmazdım inanmazdım ama artık inanıyorum. yaşım 39 ve halen motosiklet kullanıyorum.demekki vazgeçemiyceğim bir tutku bu. aracımda var ama 1.5 yılda 1800km yapmışim aracımla yani binmiyorum.yuksek ccli motosiklet aldığınızda içinizdeki cc büyütme olayı duracaktır.tarz değiştirme arada bi düşünebilirsiniz.hergn motosiklet üzerinde geçirirseniz bir süre sonra sıkabilir.ben kış aylarında 1 hafta veya 2 hafta süreyle motosiklete binmiyorum bu binmediğim sürede özlem duyuyorum ve bindimmi harika geliyor motosiklet.
    Evrenalpar bunu beğendi.

///MPOWER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250R
    İnsanın doğasında var bu yaradılış özelliği bence, bazen kıstas hız bazen kalite olur ama hep daha iyisini hep daha yükseğini ister insan. Her konuda her durumda böyledir. Ne olursa olsun herşey ulaşılana kadar güzel cazip, sahip olduktan sonra hep daha ileri daha yükseğe bakıyor insan. Eleştiri için söylemiyorum yanlış anlaşılmasın ben kendimde bu durumdayım zamanında hayal gibi gelen motor şimdi olanca havasını yitirdi gözümde. Her muhabbette nasıl yükseltiriz neler baksak durumu. Abes bir durum değil yaşadığın maddiyatla doğru orantılı abartmadan senin isteklerine karşılık verecek motor hangisiyse araştır dene ona karar ver. Kazasız belasız sürüşler..
    "The Ultimate Riding Machine"

Motosikleti
    Xciting25Ori - SYM WOLF - Xmax400 - NC750D integra
    Mart2014 te 250cc scooterla başlayıp, temmuz2014 te 250cc Vitesliye geçtikten sonra vay be motorsiklet buymuş dedim. Ancak çok kısa bir sürede 250cc aynı şekilde yetmemeye başladı. Son Hız değil de daha çok ivmelenme tatmin etmiyor sanırım. Yani 100'e 8-10 saniyede değil de süperspor arabalardaki gibi 3-4 saniyelerde çıkmayı istiyorum sanırım. Şu anda 1000cc makineler çok ama çok mantıksız gelse de ileride ne düşünücem ben de merak ediyorum. Yazın ben de 500-700 cc bir makineye geçmek istiyorum, o daha uzun bir süre tatmin eder diye düşünüyorum.

Diğer yandan şunu da belirtmek isterim bu işe Ducati Diaveli hedef alarak başladım.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    şimdi birilerinin hoşuan gitmeyecek ama söyleyelim. motoru değiştirmeden önce eğitim alın. alın ki 200 lira eğitime vereceğiniz parayı yaşadığınız kazada misliyle motorun tamirine ve hastaneye yatırmayın.

yaşadığımız psikolojik durumun adı ikarus sendromu. motosiklette en sık kaza yapılan kilometreler de bu zamanlara denk geliyor. ilk önce korktuğumuz motosikleti anladığımızı düşünüyor artık biliyorum deyip düz yolda basmaya başlıyoruz. sonrasında genelde ya virajda ya da manevra yapmamız gereken veyahut frenlemede bir kaza yapıp aklımıza şaşıyoruz

Ben ucuz atlattım, atlatamayanları haberlerde çok sık görüyoruz. aman dikkat edin kendinize, eğitim alın. alamıyorsanız internette kaynaklar bedava, üç beş lira artırıp motosiklet teorisi kitabını alın, otuz lira daha ayırıp yol sanatı kitabını alıp uygulayın. üç paket sigara parası bunlar. en azından o kötü anıları yaşamadan, yaşayanlardan bir şeyler öğrenmiş olursunuz.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı Evrenalpar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mart2014 te 250cc scooterla başlayıp, temmuz2014 te 250cc Vitesliye geçtikten sonra vay be motorsiklet buymuş dedim. Ancak çok kısa bir sürede 250cc aynı şekilde yetmemeye başladı. Son Hız değil de daha çok ivmelenme tatmin etmiyor sanırım. Yani 100'e 8-10 saniyede değil de süperspor arabalardaki gibi 3-4 saniyelerde çıkmayı istiyorum sanırım. Şu anda 1000cc makineler çok ama çok mantıksız gelse de ileride ne düşünücem ben de merak ediyorum. Yazın ben de 500-700 cc bir makineye geçmek istiyorum, o daha uzun bir süre tatmin eder diye düşünüyorum.

Diğer yandan şunu da belirtmek isterim bu işe Ducati Diaveli hedef alarak başladım.

motosiklete sadece cc olarak bakmayın..

yüksek cc li ama uysal, biraz tecrübesi olan herkesin korkmadan gaz açabileceği motorlarda var..

örnek isterseniz çapır,enduro,turing sınıflarında birçok motor sayabilirim..

bunlarda cc nin yüksek olması tapa gaz gidelim mantığı ile tercih edilmemiştir..

plegus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Kawasaki Ninja 650 R
    Uzun süredir istemsizce 7. vitese atmaya çalışıyorum otobanda, ne yazık ki öyle bir şey yok. Herkesin başına geliyor sadece kendini bilmek ve sabretmek gerekiyor. Ne kadar azar azar büyütürsen motosikletini önünde her zaman o kadar geliştirmek için yer kalacak. O yüzden ufak ufak büyütmek uzun süreli olarak baktığında hem sağlıklı hem daha keyifli olacaktır.

pnongrata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Adventure 390
    Kendine güven hissi yavaş yavaş sürdükçe yerleşir... Bende de oldu.. Ben buna kendi kendine gaz vermek diyorum.
    Ama sonra fark ettim ki, sürerken bazı hususlar bıçak sırtında gidiyor.
    Aman kendimizin gazına gelmeyelim arkadaşlar..!!! Temkin temkin temkin..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)