Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial kh 100 motor öldü

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle hepinize selamın aleyküm arkadaşlar.Forumda yeniyim ben.Arkadaşlar fazla uzatmadan konuya giriyorum.Benim kendime yetecek kadar 2006 model mondial 100 kh motorum var.Bu motor benim elime 1-1,5 sene önce geçti ve benden önce amcamın oğlu kullanıyordu ve o yeni motor aldı bunu da bana verdi.Biz bu motoru aldığımız günden beri hep tarlada kullandık motora çok yüklendik.Geçen sene motor ölü durumdaydı ve ben silindir ve silindir kapağını değiştirttim motor normale döndü.İlk motorum olduğu için rodajını yapamadım(rodaj nasıl yapılır hala bilmiyorum bilgi verirseniz sevinirim)motoru hem aşırı devirli kullandım hemde yağını fazla kontrol etmedim motorun yağ boşaltma vidasından yağ kaçırmış motor şuanda ölü durumda.Normalde 90-100 yapan motor şu an 50 yi zor görüyor ve motoru hiçbir şekilde çalıştıramıyorum 300 metre kadar 1.viteste vurdurmayla anca çalıştırıyorum.Bugün motor tamircisine gidip fiyat aldım 270 tl gibi bi fiyat söyledi.Silindir ve silindir kapağı değişecekmiş.170 tl parçalar 100 tl işçilik dedi.Benim bildiğim silindirin içi honlanır yani çizikleri giderilir ve sekman numarası büyütülür.Sizin bu konuda bir fikriniz varmı?Birde internette motorsilk denilen motor katkı yağı gördüm (bor teknolojisi gibi birşeymiş galiba).Bu yağ ölü motorları tamir ediyormuş internetten yorumlarını okudum herkes olumlu şeyler yazmış.250 ml fiyatı 55 tl civarında ve benim motoruma 200 ml yetiyor.Şuan rektefiye yaptıracak durumum yok malum öğrenci adamım yaz geldi artık tarla işleri de çıktı tam motor lazım olduğu zaman motor yok acaba bu yağdan alıp denesem faydasını gorurmuyum yoksa param boşamı gider bi akıl verin.HERKESE KAZASIZ BELASIZ GÜNLER DİLİYORUM İYİ AKŞAMLAR.[/B][][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Merhaba geçmiş olun rodaj denilen mesele motoru fazla zorlamamak ani gaz açmamak kullanım kitabında yazar ama muhtemelen yoktur sürekli vites değişerek fazla yüklenmeden 1000 km kadar sürmek denilebilir kaba taslak honlatma işi sanmıyorum zaten parçaları ucuz o denilen yağ motoru onarmaz yağsız kaldıysa 55 tl ona verceğinize bence üstüne katın

bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Katkı maddesi hiç bir işe yaramaz. Boşuna para kaptırma.

Seinfeld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Mcx Roadracer
    270 normal rakam kardeşim. İmkanın varsa yaptır ve bol bol motosiklet kullanım videosu izle. Yoksa daha çok paran gider. Geçmiş olsun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)