Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Yolda Giderken Dikiz Aynası Kırmak?

Motovento
    REKLAM ALANI
    atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    videoda izlemiştim. adam tekme atıyor yanında ki otomobile kendisi düşüyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozgranl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Geçen sene arabayla Şile'den Kadıköy istikametine giderken arkamızda iki-üç tane ss motor belirdi. Sol şeritteydik sadece motosikletlerin seslerini duyduk desem yeridir,tapa gaz geldiklerinden dolayı farketmemiz mümkün değildi her şey birkaç saniyede oldu. Daha sonra 3 motor bizi araya aldılar,camı açıp ne yapıyorsunuz diye sorduğumda sol şeridi kapattığımızı söylediler. Daha arabanın arka tamponuna tekme atarak ve aynayı kırarak kaçtılar.

Diyelim ki hata bizde: Arabaya zarar vererek ellerine ne geçti ? Sürücü arkadaşım korkup aracın kontrolünü kaybetse ve bir kazaya sebebiyet verse bunun sorumlusu kim olacaktı ? Ya da bir anlık sinirle arabayı üzerlerine kırsaydı bu yaptıklarına değecek miydi?

Sergilediğimiz hareketlerle nelere sebebiyet verebileceğimizi iyi düşünmemiz gerekli..
    yasdal bunu beğendi.
    XV

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Dikkat et ayna kırarken, geçen hafta passatın aynası kırıldı yanlış hatırlamıyorsam 1500tl den pahalıydı. Şimdi sen adama pat diye 1500tl sokarsan adam üzerine de kırar,vurup kenara da atar. Gerçi burda ne kadar yapma etme desekte trafikte gözümüzün içine baka baka üzerimize kıran araba şoforlerini o an öldürmek istiyoruz. Sakin olmak lazım,çok sakin.. Çelik gibi sinirlere sahip olmak lazım.

ÖZALTIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Rx-115, Yamaha Passol 2
    Alıntı SUN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ozaman daha bi ılıman yaklaşalım.
    Söylediğinize göre polis bir çözüm değil.
    Ayna kırmak ta sizi tehlikeye atabilir.

Şöyle okunaklı bir yazı karakteri ve dikkat çeken bir rengi olan sticker yaptıralım.
    Üstünde de "Ben mal şöförüm" yada "Trafik öküzü" tarzında birşey olsun. Gönül ister ki daha da çirkinleşelim. Fakat motosiklet şöförlerinin itibarını korumak amacıyla bu tarz bir hakaret daha uygun olur düşüncesindeyim.

Hatta cam açık olursa anlına bile yapıştırmayı isterim.
    İyi fikir Ayvalık a gidince bastırayım 5-10 tane Biraz daha hard hakaretlerle daha hoş olabilir. Hatta abartıp altına yaptığı mallık hakkında da not düşebiliriz.
    Find what you love and let it kill you.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı PysLre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok düşmezsin. Ama böyle şeylere gerek kalmıyor En fazla yanına gidip şikayetini dile getirirsin özür diler zaten
    bi canlandırma yapalım
    ben önüne atlamışım sen de yolda giderken veya ışıkta beklerken yanıma yanaş bana söylemek istediğin etmek istediğin sitemini belirt. ben de sana diğer sürücüler gibi yaklaşacakım tamam mı?
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

ozgranl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Sürücülerle konuşmanın çok büyük bir fayda sağlamayacağı aşikar. Zaten iyi huylu sürücüler sizi zor duruma soktuğunda sizin bir şey yapmanıza gerek kalmadan özür diliyor. Fakat ben magandalar için ayna kırmak,tekmelemek gibi hareketlerin bize daha çok zarar vereceğine inanıyorum. Sticker olayı güzel duyuyor. Fakat o stickerları alıp motosikletlerimizin bir tarafına takınca bir fayda elde edemiyoruz. Adamlar zaten bizi görmüyor motosiklet üzerinde yer alan stickerı nasıl görsün. Tasarım işlerinden anlayan birinin (belki ben yapabilirim) bir tasarım yapıp burada paylaşsa herkes kendince 10-15 tane bastırsa,arabasının arkasına trafik lambalarına vs ne bileyim bu tarz yerlere yapıştırsa bir nebze bu trafikte motosiklet sürenlerin de olduğu zihinlerde yer eder mi bilemiyorum.
    XV

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yahu gdersin adama hatasını anlatırsın, zekice laf sokarsın, sinirli konuşursun. Hata yaptığını kabul ettirirsin veya özür diletirsin. Madem o kadar ramboluk var o zaman aynasını kırıp kaçacağına, yerse dikilirsin karşısına.
    Hadi aynayı kırdın diyelim, altındaki motorla her araba seni yakalar. en ufak çarpmasındada da senin bol bol kırılacak yerin olur
    ozgranl bunu beğendi.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    salaklıklarına doymasınlar. o iş öyle mi yapılır? bir bilene sorsalar halbuki: 2:18 den sonrası iyi örnektir. bu taksici yeteri kadar tacizci olmadığından uygulamaya konmamıştır.

https://www.youtube.com/watch?v=sOOua_fqpGc üzerime gelen ( hayatıma kasteden )şerefsizlerde paylaşılmayan örnekler mevcuttur.

Alıntı CHaTaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben size bir iki teknik öğretiyim çok etkilidirler mutlak uygulayın. bu teknikler hemde videolu bu kıyağımıda unutmayın.

İlk teknik giden arabaya tekme atıp hasar verme tekniği.

https://www.youtube.com/watch?v=UpjZNUWNaww

İkinci teknik trafikte önünüze kıran seyir halindeki aracı durdurup tartaklama tekniği

https://www.youtube.com/watch?v=W4i7KH1zf_4

Üçüncü teknik ışıklarda beklerken araca tekme atma tekniği

https://www.youtube.com/watch?v=Xm2GbyXnWRs

dördüncü yöntem otomobilin önüne geçip aniden frene basarak otomobili korkutma yöntemi

https://www.youtube.com/watch?v=zyE3ODy-tsk

Bu teknikleri iyi günlerde kullanmanız dileklerimle...

muhiddnevrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yzf 125
    Adam bile bile senin üzerine geldiyse elbette kır aynasını motosiklet sürücülerine uyuz olan topluluğun aynaları kırılabilir buna laf eden motosiklete binmesin ya da yorum yapmasın yok motosikletliler yanlış tanınıyormuş gibi şeyler söylemeyin üzerine kıran adam zaten sana ve motosiklete tavır almış(trafikte dengesizce sürdükten sonra adam üzerine kırıyorsa haksızsın,ayna kırma hakkın yok).

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    arkadaşlar öyle bam güm kimseye girişmişliğim yok. genelde geri vites yapıyorlar ya da küfür edip kızdırıp kaçıyorlar ben de polise şikayet ediyorum. fotorğaflarını çekiyorum falan kamera olduğunu herşeyi kaydettiğimi şikayetçi olacağımı anlatıyorum. vurur muyum birine? tabiki de vurmam dersem bu inandırıcı olmaz. ama o yumruk kalktığında da indiği zaman indirmezse ayıp olur. muhiddnevrn arkadaşa katılıyorum. burda meleği oynamayalım şimdi.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    giyimi tam olanlara bulaşmak pek yemiyor. iki sefer dolmuşçular inmeye niyetlendiler eldivenleri görünce yutkunup geri bindiler

düşünsenize kafada kask var vursa ne olacak; ayakta pantolon var düşşen ne olacak, üstte mont var bıcak zor geçer, elde her tarafı can canlı eldiven var bir yumruk yese izi çıkacak. bulaşmıyorlar pek.

bu söylediklerimden kavga etmenin hak olduğu anlaşılmasın ama yediği haltın, yaptıklarının sonuçlarını düşünmeyen ve hatta düşünemeyen ve daha kötüsü haksızlığını bile bile sütü bozuk olduğu için kusura bakma hatalıydım demeyen iyi aile çocukları var. şimdi bunlara efendi efendi anlatsan anlayacak mı?

Motosikleti
    BMW F650GS 2007
    Ayna kıracağına yan taraftan boydan boya çizerek geç ? Sollarken sağ elde ucu sivri birşeyle , bozuk parayla vs. ( elinden düşerse önemsemeyeceğin yani anahtar riskli biraz , belki kullanılmayan 1 anahtar olabilir ) çizerek geç uzaklaş sonra , ama altınızdaki motorun çizdiğiniz araca göre güç oranı ve bunu yaptığınız yer önemli , çünkü arabasını çizeceğiniz vatandaş ayılık yaparsa sonuçları ölümcül olabilir . Sizi altına almak , arkadan vurmak , motoru alta almak kesinlikle maddi ve cana kast olabilir bunlar olası . Bir de ışıklarda yakalanmayacağınız biryer olmalı , yukardaki videolardan 1inde ışıklarda motorların ne kadar zayıf olduğunu gördük :D

Yapıp yapmamak size kalmış ahlaki boyutuyla ilgili değil teknik kısmıyla ilgili yorum yaptım , yapacaksanız da akıllıca yapın salak olmaya gerek yok :D Arkanızdan rahmetli salaktı demesinler :D

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    eski bujilerinizi atmayın, saklayın
    sdirer ve yasdal bunu beğendiler.

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı Dodin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayna kıracağına yan taraftan boydan boya çizerek geç ? Sollarken sağ elde ucu sivri birşeyle , bozuk parayla vs. ( elinden düşerse önemsemeyeceğin yani anahtar riskli biraz , belki kullanılmayan 1 anahtar olabilir ) çizerek geç uzaklaş sonra , ama altınızdaki motorun çizdiğiniz araca göre güç oranı ve bunu yaptığınız yer önemli , çünkü arabasını çizeceğiniz vatandaş ayılık yaparsa sonuçları ölümcül olabilir . Sizi altına almak , arkadan vurmak , motoru alta almak kesinlikle maddi ve cana kast olabilir bunlar olası . Bir de ışıklarda yakalanmayacağınız biryer olmalı , yukardaki videolardan 1inde ışıklarda motorların ne kadar zayıf olduğunu gördük :D

Yapıp yapmamak size kalmış ahlaki boyutuyla ilgili değil teknik kısmıyla ilgili yorum yaptım , yapacaksanız da akıllıca yapın salak olmaya gerek yok :D Arkanızdan rahmetli salaktı demesinler :D
    çizecek kadar yaklaşmak çok tehlikeli
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eski bujilerinizi atmayın, saklayın
    ne demek atmayın? olur mu ben atıyorum. bi de küçüklükten kalma meşelerim var 5 lik derdik böyle büyükleri var bi de içi renkli cıvıl cıvıl olanları var. paylaşmaya bayılıyorum. ama dikkat edin boğazınıza (!) kaçarsa ölümcül olabilir yüksek hızlarda oynamayın bunlarla. çatlatın yeter.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Tech_N9ne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 848 Evo SE Ninja 300 SE
    Peki aynasını kırarak malına zarar vermek şstediğiniz kişi sizin motorunuz park hağlinde dururken motor blogundaki yağ tamamlama yerine şeker katsa nasıl olur sonuçta siz onun malına zarar veriyorsunuz oda sizin ??

xbuky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    YOUTUBE'da murat çimen'i izleyin. Hata yapanları en güzel uyaran o.

Bence böyle birşeye kalkışmayın, bizim ülkede mal candan değerlidir. Araba hatalı da olsa bir şekilde yakalarsa üzerinizden geçer.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Adamın gidip aynasını kırarsın eğer altında 150 cc gibi bir motor varsa hiç yeltenme bu işe çünkü o arabanın sahibi boş durmaz aracı üzerine kırar ve seni düşürür düstüğünle kalırsın

sahin08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm250-2006 skyjet-sj100-7 yuki gy200
    ben hatalı araca ortadan girdim (kazaydı tabi bilerek yapmadım ) 2 kapısı içine girdi tampon falan ben azdaha belimi kırıyordum
    ayna kullanmayan sığır o ayna kırılırken de el kol yaparken de sizi göremeyebilir
    bunlar la polislerin ve onlara o ehliyeti verenlerin uğraşması lazım
    yani çevremde trafiğe çıkmaması gereken ve araç sahibi olan okadar insan varki ;
    köpeğe çarpıpta farketmeyen sığır (sarhoş falan değildi)
    el freni çekik işe gidip gelen "bayan sürücü" (sonra da servisle kavga ediyor sıfır arabanın arka balata nasıl biter diye )
    rampada kalkamıyor diye kırmızıda geçen sığır 2 (sorsan mükemmel Şoför)
    el kolla uyardığım halde kaputtan çıkan dumana rağmen devam edip 500 mt ötede kalan dayı
    70 yaşında olmayan reflexleriyle trafikte terör estiren adam
    sis farlarını sisin 4 mevsim olmadığı (bodrumda ) 4 mevsim kullanan kulaklarını çınlattıklarım )
    bunlar hep etrafımdaki tanıdığım mümkün mertebe trafikte uzak durduğum insanlar. Ben bukadar sık gördüğüm halde polis jandarma sadece evrak kontrol ediyor radar kuruyor .......
    hoş radar işe yarıyor biraz ama

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    yorumlara inanamıyorum, ne biçim motorcusunuz siz, oldu olacak aikido karate teknikleri öğrenin de direkt dalın adama. azıcık efendi olun bu ne sinir, böyle bir camia değiliz.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)