Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet önerebilir misiniz ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Bu yaz motosiklet almayı düşünüyorum, alacağım model için kesin bir kararım yok.
    Okula gidip gelirken kullanabileceğim, havalı havalı gezebileceğim, az yakan hızlı giden, yeni başlayan birine önerebileceğiniz bir motor var mı ?
    Spor olsun istiyorum. Aklımda yamaha ybr 125 kanuni gt 170 gibi modeller var.

Teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mtgemlik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar-Rks 150s- Tvs apache rtr 200
    Senin aradığın model tvs apache bence. Az yakar çok kaçar, spor ve kaslı bir görüntüsü var. Eğer bütçene uygunsa hiç düşünme derim.

Motosikleti
    Henüz yok
    Öyle bir motor yok maalesef. Şaka bi yana 125-170 cc'lik motorlar pek hızlı gitmez, ortalama 80-90 seyir hali zorlarsanız 100-120. Ucuz ve görünüşü güzel ayrıca çin olmayan iyi bir motor olarak bajaj discover önerebilirim. Ama param var derseniz tabi yamaha ybr 125 esd tercih edilebilir. Bunun yanında (sigorta+plaka,ruhsat+koruma ekipmanları+ehliyet) Bunları da kesinlikle düşünün.
    İyi forumlar..

Teşekkürler beyler. İki modele de baktım şimdi ikiside çok hoş duruyor. Bütçe olarak 3.000 en fazla.
    İkinci el tavsiye eder misiniz peki ? Çünkü 3.000 liraya sıfır alamayabilirim.

Motosikleti
    İkinci elde dikkat etmek gerekiyor, ki ikinci el 3000 liraya bulduğun tvs den de sana hayır gelmez. Arkadaşın dediği bajaj discover 125 st modeline bakabilirsin.

Sağolun.
    İstanbul trafiğinde kullanmak zor mudur ?
    Ve yağmurlu havalarda sorun olur mu ?
    Birde sizin 3.000 liranız olsa hangi motoru alırsınız ?

Motosikleti
    Henüz yok
    Arkadaşım, Forumdaşım. Ben şu an para biriktiriyorum. Bajaj boxer almak için. Şahsen ben köyde kullanıcam ama sen okula gidip geleceğin için az da olsa görünüş istersin. Boxer de görüntü pek olmadığı için tercih etmeyebilirsin. Ama fiyatı 2.736 tl. Yine de bak derim. Onun dışında ikinci el bajaj discover'de bakabilirsin fakat dikkat etmek gerek ve bilen kişiyle bakmak gerek.
    İyi Forumlar..

Fiyat olarak çok iyi Görünüşü içime sinmedi ama para çıkartamazsam alırım başlangıç motoru olarak

Motosikleti
    Rica ederim. Hayır, tam tersine bu tip motorlar daha kıvrak olucağı için şehir içi trafiğinde rahat edersiniz. Yağmurlu havalar için ise kaliteli lastik kullanmak. Artık düşük bütçelere sıfır çinli bile bulunmuyor. 3000 liraya ikinci el 2007-2008 model ybr, discover 125 st v.b bunun gibi sahibini üzmeyecek düşük hacimli motorlar.

Motosikleti
    Henüz yok
    Tabi görünüşü biraz 'ben hava atamam' diyor. :D Başlangıç olarak çok iyi bir motor olduğunu söylüyorlar. torku muhteşem, gücü de sınıfının en iyisi fyatı da düşük. Bu nedenlerle ben bunu tercih ettim, ama Ne olursa olsun Çinliye bulaşma ve zora düşmediğin taktirde 2. el motosiklet alma. Bu forumda ben bunları öğrendim. Ve son olarak bi motor daha öneriyim, Honda cb 125 ACE fiyatı 3.320 Tl. Görünüş olarak daha iyi boxer'dan. Japon malı.
    İyi Forumlar..

Son bir soru:
    Ehliyet dahil motoru ilk alışımda ne kadar masrafım olur ?

Motosikleti
    Henüz yok
    Motosiklete 3.000 tl diyelim. Zorunlu trafik sigortası yaptırmadan plaka, ruhsat çıkartamazsınız. ilk önce sigorta yaptırmanız lazım. Sigorta fiyatları da şu yönlerden değişiklik gösterebiliyor.(Aracın modeli,markası,gücü yani cc açısından ve yaşınızdan.) Sigorta diyelim 200 tl'ye buldunuz. Plaka, ruhsat çıkartma ve evrak ücretleri ek1 falan ortalama 250 tl. Yani ORTALAMA olarak 500 tl falan tutabilir. Bunun dışında koruma ekipmanlarınız da ucuzundan mesela, kask ls2 160 tl, dizlik 60 tl, mont 250 tl, eldiven 50 tl. Yani alacağınız motosikletin üstüne 1.000 tl daha koyup öyle düşünün.
    Söylediğim fiyatlar ortalama olarak verilmiştir. Daha detaylı bilgiyi bu sitede açılan konulardan öğrenebilirsiniz.
    İyi Forumlar..

Motosikleti
    Son olarak ikinci el düşünecek olursan honda cb 125 E modelinede bakabilirsin. İkinci el motor alırken yanında motordan anlayan birinide götür. En son ise iyi bir ustaya baktırırsın, sonrası hayırlı olur inşallah.

pcx 150 güzel motor. tavsiye ederim.

Cewdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çan-çin-çon sakın alma .. Para yetmiyor alacam mecbur diyosanda kullanmadan önce vidalarını sık,kontrol et.. paran varsa

1-KTM Duke 125-200 sen seç (10 numara motordur)
    2-Honda Cbr 125-250
    3-Honda CBF 150

Paran yoksa

Mondial Mr 150 Vulture

fedora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE / 2014
    Hızlı gidecek kısmı biraz endişelendirdi beni,,

Benim tavsiyem TVS Apache 150

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)