Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

bilya sorunu !!

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaslar merhabalar ducati 696 sahibiyim 2011 model birinci olarak 2014 le farkı varmı ikinci olarak bilyalarin bozuldugunu nasil ve ne sekilde anlariz bilya hakkinda hic bir bilgim yok lütfen yardimci olun guvensiz hissediyorum sanki gideon bi havada uçuyor bi yere yapışmis gerekli dönüşleri yapamıyorum bilyalardan dediler bole tizden vijvijij ses var bunu yenilersem düzelir mi ?? hadi yeniledim tekrar bozulmamasi için ne yapmaliyim sanirim cok soru sordum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

Ustaya en kısa zamanda gösterin, o sekilde surmeye devam etmeyin..tehlikeli olabilir.. Burdan tarif edip sorunu anlasaniz dahi, sıkıntıyi cozemezsiniz.. Ustaya yine göstermek durumunda kalacaksiniz ..

ahmetkorkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom
    Hocam 34 tl lik bir şey, hiç düşünme değiştir. İşçilik içinde 50 60 neyse, toplamda 100 tl.

http://www.motosport.com/2009-ducati...el-bearing-kit
    İki şey sonsuzdur insanoğlunun aptallığı ve evren. Albert EINSTEIN

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uzun süre tekrar bozulmaz, ömrünü uzatmak için de gidonun o bölgesine tazyikli su tutmayıtın, fazla deterjana boğmayın. Gres akıp gitmesin

Motosikleti
    MT-25
    Ama bilyalardan mi sorun ? Orası da var , nasil anlayacağım diyor.. Gidonu mu söküp yapacak arkadaş , nasil yapacak tarif edince yapbilecek mi, hiç degistirmedim ben..

Ama bilyalara ulasman için sökmen gereken şeyler var, sorun ya bilyalardan degilde orada disk tabir ettiğim bir metal daha var. Biilyalarin oldugu silindirin alt kisminda duran,onun gevsemeside direksiyon havada hissi yasatir.

Ustaya götür,sorunu o net bi şekilde bulsun,cozsun. Direksiyon bu,ihmale gelmez bir lakaya girdin mi Allah korusun..

okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    2011-2014 arasındaki üretimlerde kozmetik farklar dışında teknik bir farklılık yok
    bazı özel serilerde gövde parçalarında küçük farklılıklar var

gidon için yetkili bir servis kontrolü öneririm

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Virajları alamıyorsan sorun teker bilyalarında değil,gidonda bulunan bilyalardadır
    Belli bir süre zarfında gidonda bulunan bilyalar kasislerdeki vuruntudan dolayı ezilir,buda direksiyorun hareketini zorlaştırır

Motorunuzda orta sehpa varsa otoru sehpaya alın ve direksiyonu sağa sola yavaşça çevirin,sorun varsa eminim anlayacaksınız
    Ufak birşey bile hissetseniz,yada direksiyon kendi halinde düz konumda durabiliyor sağa sola yatmıyorsa,bilyalar bitmiş demektir

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 classic
    Eğer gidonun bilyelerinde sorun varsa, gidonu ileri geri oynatınca tıkırtı yapar zaten boşluğu hissedersin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)