Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

motosiklet ceketi alıcam ne önerirsiniz?

Motovento
    REKLAM ALANI

fit deri ceket gibi güzel birşey istiyorum yani dışında yagmurluklu falan değilde korumaları gözüksün yani kurye ceketi gibi gözükmesin istiyorum aynı zamanda tabiki güvenlik ön planda hangi marka modeli önerirsiniz? antalya da yaz kış kullanmak istiyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    eçkideyi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 suzuki bandit 1200 s ABS
    kardeş marka ve seçenek inanki çok fazla şimdi buraya herkez bi sürü şey yazabilir ama gerçek olan bişey varki hem yaz hem kış kullanılan bir mont inanki yok buna emin ol kullanırsın ama yazın pişersin yada kışın üşürsün.bu işin raconu 2 monttur.tam kışlık ve tam yazlık alırsan her mevsimde en rahat konfora sahip olursun
    hayko5 bunu beğendi.

CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    Öncelikle mont için ne kadarlık bir bütçe ayırdığını yazarsan. sana verilecek tavsiyelerde o derece fazla tatminkar olur.
    eçkideyi arkadaşıma katılmadığım konu ise güvenlik ekipmanlarını bizi olası kazalarda bize maksimum koruma sağlasın diyedir. Deri olmayan tekstil montlar ve hatta yazlık fileli montlar bir kaza anında un ufak olurlar.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    yaz kış aynı montu kullanman cok zor. yazın antalya sıcagında ıcınde havale gecırırsın kışlık montla. yazlık montlada kışın donarsın. o yuzden mecbur olarak 2 tane montun olucak yaz-kış diye. deri montlar pek ilgimi çekmemiştir ama bütçende önemli bu konuda. ayrıca koruma ekipmanlarının gayet başarılı olması gerekmektedir. Revit in montlarına bi bakabilirsin güzel ve korumaları gayet iyidir fiyatlarıda 300-1000 tl arasıdır. ama bazen şekilden ziyade seni koruması daha önemlidir...

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Revit kubix kullanıyorum memnunum, Antalya'da üç mevsim kullanırsın ama yazın kullanamazsın çok sıcak olur.

Forumun arama butonunu öneriyorum. Zira 100 ü geçik mont konusu var

eçkideyi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 suzuki bandit 1200 s ABS
    Alıntı CHaTaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle mont için ne kadarlık bir bütçe ayırdığını yazarsan. sana verilecek tavsiyelerde o derece fazla tatminkar olur.
    eçkideyi arkadaşıma katılmadığım konu ise güvenlik ekipmanlarını bizi olası kazalarda bize maksimum koruma sağlasın diyedir. Deri olmayan tekstil montlar ve hatta yazlık fileli montlar bir kaza anında un ufak olurlar.
    kardeş ben mont çeşidi belirtmedim. deri fileli yada tekstil .sadece tek montla bu işin olmayacağını bir çok kişi bilir.evet deri mont güvenlik konusunda en öndedir.yazlık ve kışlık olarak ergonomik olanı bulunursa alınabilir.ama ayrı ayrı olmalıdır.bu konu birazda maddi imkanlarla ilgilidir orası gerçek.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Alabilecek en ucuz deri ceket 4riders Armor ,para varsa zaten konuya bile gerek yok .Sonuçda buraya her türlü şey yazılabilir yine işinden çıkamayacaksın .Yazın deri mont heleki antalyada adamı isilik eder.Ben eskişehirde yazın ışıklarda durunca içten yanmalı motor gibi oluyorum.Yani antalyada deri mont biraz acayip olur .Yerine dainese air flow vs muadili şeyler al.
    Maslak bunu beğendi.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/141060-bayan-erkek-ekipman-goz-atmak-isteyenler-buyursun.html

Ekipman tanitimimda erkek fit deri ceket var kisinda kullaniyor ayni sekilde bende deri ceketimi kisin kullanabiliyorum usetmedi kendileri.. cok usuyen biriyseniz bilemeyecegim tabi :D

evet teşekkürler sanırım kışlık mont almalıyım şimdi, dediğiniz gibi yazında yazlık alırım, şuan max bütçem 300-400 falan, ben 4 mevsim kullanırım diye sanırım yazlık alırım şuandada sorun olmaz heralde diye düşünmüştüm, çünkü bu havada normal ceketle biniyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:58 ----------

benim aslında tam olarak sormak istediğim, şimdi gidicem burda bir motosiklet mağzasına, mont ve eldiven alıcam ama bir sürü marka olucak, kesinlikle almamam gereken ve güvenilir markaları bilsem aynı bilgisayardan anladığım gibi :(

Motosikleti
    Hyosung GV650
    richa cage kullanıyorum. 4 mevsim diye geçiyor bir içliği var işte ama adamlar güzel yapmış beni hiç üşütmedi tabi kışın içimde kazak vs'de oluyor. bu arada su alma gibi bir olay ile karşılaşmadım. ayrıca korumalarıda gayet başarılı (özellikle sırt korumasını beğendim) bir ara feyizoglun'da indirimdeydi 280mi 290'mı neydi şimdi varmı bilmiyorum.

http://www.n11.com/alpinestars-atem-deri-mont-siyah-beyaz-P28715889?cid=604001&gclid=CjwKEAiAlvilBRC5ueCzkpX b4kgSJADxop1Bq-xaPkXDM1kP6dsmNvmghuR-H5Azo0qwcLJYv1DhaBoCiF7w_wcB

leon99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250R-İnazuma-Mt25-Fazer8
    Revit Leader Deri Mont. Tavsiye ederim. 800 TL civarı

Motosikleti
    V-Strom 650
    mont konusunda kendi acıklı tecrübemi anlatayım, ibret olsun

ekipmanı 2013 ağustos'ta, motoru eylül'de almıştım. Ağustos'da, hem ucuz hem şık bulduğum 250 liralık, yazlık fileli bir mont aldım. ekim ortasında üşümeye başladım, bu kez 120 liraya neopren bir içlik aldım. Hareket halindeyken sorun yoktu ama durduğumda terliyordum, hareket ettiğimde ter yüzünden üşüyordum. Ben de teri dışarı atan, vücut ısısını sabit tutan içliklerden aldım. 45 Liraydı. Herşey yolunda gidiyordu ki, yağmurlar başladı. Ekipmanların hiçbiri su geçirmez değildi. "Yağmurda zaten binmem, yakalanırsam tedbir olur" diye herhangi bir yağmurluk aldım 40 liraya. motosiklet için yapılmamıştı ve dikişlerinden su geçiriyordu. Bir kaç dakika içinde sırılsıklam oluyordum. Zaten yağmur çamur demeden işe motorla gitmeye başlamıştım. Ben de 120 liraya motosiklet için yapılmış bir yağmurluk aldım. Toplam üst giyim harcamam 600 lira oldu. Bu fiyata membranlı, gore-tex değilse bile revit, hein gericke, spidi vs. bilenen markaların membranlı montlarından alabilirdim. şimdi 8 kat giyinmek, hepsini taşımak zorunda kalıyorum: )
    O yüzden ihtiyaçları iyi belirlemek lazım. antalya için yazın fileli bir mont gerekebilir. korumaları sertifikalı 200-250 liralık bir mont iş görür. ancak soğukta ve yağmurda giymek için membranlı ikinci bir mont iyi olur. 350-400 liraya kadar bulmak mümkün.
    F54 bunu beğendi.

Motosikleti
    R125 >> MT25
    Alıntı CHaTaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bu deri olmayan montların hiçbir işe yaramadığı söylüyorsun, bunu neye göre söylüyorsun gerçekten merak ettim.

CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    Sanırım iyi okumadınız. yada anlıyamadınız. ben size detaylı olarak anlatiyim o zaman. orda da yazdığım gibi un ufak olur dedim hiçbir işe yaramaz demedim. Kazalar sonucu yaralanmalar sadece düşme ve darbe ile oluşmuyor. Birçok yaralanma sürtünme ile derinin yanması sonucunda gerçekleşiyor ki eper sürat varsa bu çok tehlikeli boyutlara ulaşabiliyor. Tekstil montlarda kaza sonrasında sürtünmeden dolayı yanma ve erime oluşuyor ve derinizi koruyamıyor. Motosiklet deri montlarının bile belli bir kalınlık altında olmaması tercih edilir ki bu sürtünmeye mukavemet göstersin. Yada kevlar iç astar olmalı bu sürtünmeye direnç göstersin.

cok tesekkur ederim ayrintili bilgilendirmeniz icin, sanirim sizde ilk baslarda bi kadar bilgili degilmissiniz o yuzden hata yapmissiniz ama suan baya tecrubelisiniz sanirim, peki bana dediginiz gibi bir kis montu ornegi gosterebilirmisiniz yani o membranli dediginiz montlar boyle kurye montu gibi yagmurluk gibi salas ise onlardan dusunmuyorum zaten yagmurda pantolon ayakkabi falan islaniyo birakalimda ustumuzde islansin cok sorun deil, cok yagmurlu gunde kuru gitmem gereken yere arabayla gidiyorum zaten
    @byanmaz

Motosikleti
    V-Strom 650
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok tesekkur ederim ayrintili bilgilendirmeniz icin, sanirim sizde ilk baslarda bi kadar bilgili degilmissiniz o yuzden hata yapmissiniz ama suan baya tecrubelisiniz sanirim, peki bana dediginiz gibi bir kis montu ornegi gosterebilirmisiniz yani o membranli dediginiz montlar boyle kurye montu gibi yagmurluk gibi salas ise onlardan dusunmuyorum zaten yagmurda pantolon ayakkabi falan islaniyo birakalimda ustumuzde islansin cok sorun deil, cok yagmurlu gunde kuru gitmem gereken yere arabayla gidiyorum zaten
    @byanmaz
    estağfurullah, çok da tecrübeli sayılmam. ama dediğiniz gibi malzemeler konusunda hiç bilgim yoktu ekipmanları alırken.

Bu arada ben de yağmurda motor kullanmayacağımdan emindim geçen sene, sonra motorun asıl yağmur trafiğinde lazım olduğunu farkettim

eğer yapabiliyorsanız ben tepeden tırnağa (mont, pantolon, eldiven, ayakkabı) gore-tex almanızı öneririm. gore-tex malzemeler garantilidir. yani "bu su geçiriyor" dediğinizde değiştirirler. ancak aynı nitelikte diğer malzemelere göre %30 kadar daha pahalı oluyorlar. gore-tex almayacaksanız heing gericke'in sheltex, revit'in hydratex membranları var. bunların montları 500-700 arası. indirimli yakarlarsanız gore-tex'leri de bu fiyata bulabilirsiniz şansınız varsa. Bunun dışında reissa membranlı markalar da var, ross gibi. bunlar konusunda internette fazla inceleme bulamadım. yani ross markası için inceleme yok ama reissa membranı methetmişler. yine de membran ne kadar iyi olursa olsun, eğer dikişlerin işçiliği kötü ise su alır yağmurda. o yüzden gore-tex değilse bilindik markaların membranlı ürünleri daha garanti olur. gore-tex ise markaya bakmadan alabilirsiniz, gore-tex'e garantiyi montun değil, gore-tex'in üreticisi veriyor.

http://www.motosikletaksesuarlari.com/Hein-Gericke-Kislik-Motosiklet-Montu-Devon-Evo-Sheltex-Erkek-Ceket-Siyah_9046.html
    http://www.feyizoglu.com/Outback-Mont_48740.html#0
    http://www.motomaxonlineshop.com/dane-mando-gore-tex-ceket-pmu2180
    http://www.motosikletaksesuarlari.com/ROSS-Motosiklet-Montu-Winner-Enduro-Uzun-Ceket_8180.html

eldiveni impach diye bir marka 4 mevsim aldım ama kısa ya yazın tişört ile spor görünücek tarzda sanırım kışlık içinde bir eldiven gerekicek ama neyse çokda önemli değil, mont olarakda arwic diye bir markanın sport modelini denedim 250 tl nasıldır sizce iyi gibi geldide araştırmadan almak istemedim

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kesinlikle Spidi Motocombat modelini şiddetle tavsiye ediyorum extra olarak sırt koruması ile beraber. Aynı zamanda da günlük kullanabileceğin, çok şık ve kaliteli malzemeden üretilmiş bir ürün. En azından incelemeni öneririm. O kadar ceketimin olmasına rağmen ben aldım ve adamlar son noktayı koymuş.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)