Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

CBR 600RR-250R ve Duke 200 yorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200

Hem tanistirayim hem anlatayim bu benim ufaklik ismide "gece" bayi cikisi ilk benzinlik fotosu
    Bu motosikletten once bende falcon150 vardi ve pek fazla kullanmadim 1000km dahi yapmadim bikac tur atiyordum neyse oyuzden kafamda cbr125 vardi ama artik satista degilmis kendileri buna uzuldum 250yi hic dusunmuyordum esimin yaparsin gazina geldim aldik ve bu motoru cok birsey sandim en basta elim gazdan korkuyordu desem yeridir sanki hemen ucacak kacacak :D sonra bide baktim gayet normal kafamda cook buyutmusum sadece onu anladim yani burada 250 baslangic olmaz diyen arkadaşlar azicik abartiyor sanki ) ve bence cok dengeli bir motor yani falcondan bu aletin ustune oturunca hele bana acayip guzel geldi oturusu hic rahatsiz degil bence ki benim boyum kisadir ha birde ayagimin topuk kismini yere basamiyorum bu sebeble boyum 157 veya 58 hatirlamiyorum :D bayan arkadaslarada boyle bilgi olsun genel olarakta motor cidden alcak ama ben fazla kisayim diyeyim :D benzini hesaplamadim ama cok birsey yakmiyor simdilik boyle

Abisi 600RR bunu cok seviyorum iste bundan önce esimde fazer 600 vardi cbr 1000mi 600 mu derken dedim 600 alalim riske girmeyelim aldik buarada fazerda 40.000 km yapmisti neyse 600RR bekledigi kadar ucan kacan cikmamis gayet guclu motor bence tabi :D bide acayip dengeli oldugunu soyluyor viraji filan rahat motormuş ustunde hala fabrika lastikleri var arada bir asfalti tutup biraktigi olsada kaydirmadi sukur ama yinede 1-2 sene bu bizimle kalacak her nekadar bekledigim gibi degil desede bu aleti satip 1000e gecmek yerine tekrar 600 alsam mi diyor.... yoook artik !

Diyeceksiniz hani duke bak abi kardesin en sagina bak orda ucu cikan :D onu baya dislamisim ki fotografini bile kareye almamisim neyse bu motorumuz kazali uzun zamandir yatiyor dislilerin ve jantin degismesi lazim on frende yapisiklik var disli seti aldik bir ara girisecegiz bu motorada ins diyecegim motor perisan ama kontagi cevirince fiti fiti gayet calisiyor ve saglam guzel motor ustelik cok hafif saga sola yatirip kaldiriyorum motoru resmen oturusuna dicek birsey yok zaten konsolunda vites gostergesi mevcut hatta nezaman vites atacagini filan gosteriyor yeni baslayanlar icin ozellikle bicilmis kaftan hem sinek gibide durmuyor goruntu guzel hafif saglam motor benden gecti 250ye gore daha rahat -.-
    gursus, ttan ve mustafaaytar bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kazasız belasız eşinizle uzun seneler binersiniz insallah...

cbr250 nin başlangıç motoru olduğu konusunda size katılmıyorum yalnız. limitlerde sürmek viraj yapmak acemi işi değildir. 0-120 hızlanma performansı seri denebilir.

siyah renk 600RR ye yakışmış. Siyah cbr250 ile yan yana fotosu harika
    EldekiDebryj ve cbr1907 bunu beğendiler.

Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kazasız belasız eşinizle uzun seneler binersiniz insallah...

cbr250 nin başlangıç motoru olduğu konusunda size katılmıyorum yalnız. limitlerde sürmek viraj yapmak acemi işi değildir. 0-120 hızlanma performansı seri denebilir.

siyah renk 600RR ye yakışmış. Siyah cbr250 ile yan yana fotosu harika
    Oncelikle tesekkur ederim acikcasi bende ilk basta hizli tepkiler verecek saniyordum anlattigim gibi gazdan korkuyordum ama biraz binince oyle olmadigini gordum gayet uslu bi motosiklet suruş konusundada acemiyim bende iddaliyim diyemem ona ragmen cok guclu gormedim ha tabi buyuk bir deneyim olarak saymasamda falcon150 kullanmistim oncesinde azcok biliyordum zaten onun yararida dokunmustur mutlaka

neonxc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 SL
    İlk olarak Eşinize ve size kazasız belasız sürüşler diliyorum.

Başlangıç motoru konusu herhalde motosiklette en çok tartışılan konulardan bir tanesidir. Bununla ilgili sadece Türkçe forum sitelerinde yüzlerce sayfa tartışılmıştır. Kimi der 50cc scooter den başla, diğeri der ne yapacan onu git al bir 250cc onunla başla der. Bu mevzuda deneyimli motosiklet sahiplerinin üzerinde uzlaştığı tek bir nokta varsa o da SINIR olarak 250cc 4 zamanlı bir motosiklettir.

Şahsi görüşüm ise kurumsal bir firmanın eğitiminden sonra (Honda güvenli sürüş, Gis akademi v.b) 250cc motosiklet ile başlanılabilinir ve gayet mutlu mesut binilir.

Honda CBR 250r uzun süre incelemeiştim, çok güzel bir motosiklet. Maddi olarak problemi olmayan bir çok insan başlangıç olarak CBR 250r seçmekte. Ve bundan pişmanlık duyana hiç rastlamadım.

Size vereceğim tek tavsiye, Eğitim, Eğitim ve Eğitim.

Ninja 250 SL ile biraz daha trafikte tecrübelenim, Honda Güvenli Sürüş 2 eğitimini de alacağım.
    EldekiDebryj ve Murat.K. bunu beğendiler.

Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı neonxc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk olarak Eşinize ve size kazasız belasız sürüşler diliyorum.

Başlangıç motoru konusu herhalde motosiklette en çok tartışılan konulardan bir tanesidir. Bununla ilgili sadece Türkçe forum sitelerinde yüzlerce sayfa tartışılmıştır. Kimi der 50cc scooter den başla, diğeri der ne yapacan onu git al bir 250cc onunla başla der. Bu mevzuda deneyimli motosiklet sahiplerinin üzerinde uzlaştığı tek bir nokta varsa o da SINIR olarak 250cc 4 zamanlı bir motosiklettir.

Şahsi görüşüm ise kurumsal bir firmanın eğitiminden sonra (Honda güvenli sürüş, Gis akademi v.b) 250cc motosiklet ile başlanılabilinir ve gayet mutlu mesut binilir.

Honda CBR 250r uzun süre incelemeiştim, çok güzel bir motosiklet. Maddi olarak problemi olmayan bir çok insan başlangıç olarak CBR 250r seçmekte. Ve bundan pişmanlık duyana hiç rastlamadım.

Size vereceğim tek tavsiye, Eğitim, Eğitim ve Eğitim.

Ninja 250 SL ile biraz daha trafikte tecrübelenim, Honda Güvenli Sürüş 2 eğitimini de alacağım.
    Tesekkur ederim egitim benimde aklimda almam lazim cidden gis akademiyi dusunuyoruz

deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    markaların reklam yüzümüsünüz hayırdır

ha bire ürün tanıtımı
    EldekiDebryj bunu beğendi.

Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı deep_far adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    markaların reklam yüzümüsünüz hayırdır

ha bire ürün tanıtımı
    Biri cikip reklammi yapiyorsun vs diyecek diye urun yorumlayaccakken vazgecmistim ki "ekipman tanitimimiz eksik diye" bi baslikta muhabbet ederken ben koyacaktim ama boyle tepkiler yuzunden cekindigimi soyledim sıkıntı olmayacagini konustuktan sonra diger arkadaslarimin yaptigi gibi bende yayimladim ve motosikletini yayimlayan ilk uyede ben degilim bu forumda herhalde niye benim urunlerim motosikletim gozune batti ? Farkindaysan cogu kisi ekipman ve motosiklet secimi konusu aciyor diger konumdada malzemelerimin iyi yanini kotu yanini kullanici gozunden aktarmaya calistim sorana soylemeye calistim bilgi vermeye calistim oldugu kadar

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    biliyorum, burası bir forum ama allah rızası için, hiç değilse nokta kullanın. orhun kitabelerini mi okudum, enigma şifresini miçözdüm yoksa yoksa forum girisi mi okudum hala karar veremedim.

bu arada 250 cclik motorların çok büyütüldüğüne katılıyorum. hatta 125 cc den 250 cc ye geçiş genelde hüsranla ve 1 yıl dolmadan motor deüğişimiyle sonuçlanıyor. o yüzden makul fşyatlı 50 bg civarı motorlar büyük ihtiyaç.
    tinerci, apisto, EldekiDebryj ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı copycat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biliyorum, burası bir forum ama allah rızası için, hiç değilse nokta kullanın. orhun kitabelerini mi okudum, enigma şifresini miçözdüm yoksa yoksa forum girisi mi okudum hala karar veremedim.

bu arada 250 cclik motorların çok büyütüldüğüne katılıyorum. hatta 125 cc den 250 cc ye geçiş genelde hüsranla ve 1 yıl dolmadan motor deüğişimiyle sonuçlanıyor. o yüzden makul fşyatlı 50 bg civarı motorlar büyük ihtiyaç.
    Haklisin noktalamalara dikkat etmeye calisirim artik hakikaten oyle olmuş

Evet, 250yi bende buyutup yanaşmiyordum 125 alacaktim ama artik bulunmamasindan dolayı bunu aldım ve sıkıntı yaratmadı.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Motorlar başarılı kazasız belasız sürüşler gis akademiyi öneririm

Leon10Rhyme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 200
    Konuyu açan arkadaşımda forumdakilerde yanlış anlamasın ama birşey belirtmek istiyordum uzun zamandan beri. Şu motosiklet dünyasına adım attığım günden itibaren aklımda oluşan tek bir düşünce oldu hep " CBR 250 motosiklet dünyasının tofaşı, kartalı " benim gibi düşünenler var mı aranızda acaba ? Görünüşü çok güzel bir motor ama herkesin ilk tercihi oluyor. Hele beyaz, kırmızı, mavi modelini görünce hep böyle düşünüyorum

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr250 nin başlangıç motoru olduğu konusunda size katılmıyorum
    Bende cbr250 ile başladım halada cbr 250 var bence başlangıç için gayet normal bir motosiklet
    Zaten honda ,diğer 250 likler gibi gitmiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:48 ----------

Alıntı Leon10Rhyme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu açan arkadaşımda forumdakilerde yanlış anlamasın ama birşey belirtmek istiyordum uzun zamandan beri. Şu motosiklet dünyasına adım attığım günden itibaren aklımda oluşan tek bir düşünce oldu hep " CBR 250 motosiklet dünyasının tofaşı, kartalı " benim gibi düşünenler var mı aranızda acaba ? Görünüşü çok güzel bir motor ama herkesin ilk tercihi oluyor. Hele beyaz, kırmızı, mavi modelini görünce hep böyle düşünüyorum
    Tofaş kadar küçültmeyelim alınıyorum
    o benim Audi A4'düm
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı Leon10Rhyme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsettigin arabalari gorunce benim aklima apaci tabir edilen kisim geliyor ve altindaki arabaya bakmayip yanlayan makas atan ona buna kafa tutan asiri gurultu rahatsiz edici trafikte uzak durulmasi gerekenler ve ellerinde kisitli parasi olan genclerin tercihi cbr250 ilk tercih olabilir ama sahincilerle vs ayni kefeyede koymak yersiz cbrdan once sahinle bir tutabilecegin cok motor var oyle konusacaksak eger ha tutup cbr alip egzoz takip aynalari yukari dikip (tavsan) yapip dolasan var kendi bilecegi is ne 600de ne 250de egzoz yok bizim orjinalleri duruyor ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:51 ----------

Alıntı Freye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende cbr250 ile başladım halada cbr 250 var bence başlangıç için gayet normal bir motosiklet
    Zaten honda ,diğer 250 likler gibi gitmiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:48 ----------

Tofaş kadar küçültmeyelim alınıyorum
    o benim Audi A4'düm
    Diger 250likleri kullanmak nasip olmadi bilmiyorum ama pismanda degilim yani iyi motor

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:56 ----------

Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorlar başarılı kazasız belasız sürüşler gis akademiyi öneririm
    Tesekkur ederim

Motosikleti
    2014 Fazer8
    Honda Cbr 250R'den hyo'da kawasaki ninja 250 de daha hızlı gidiyor
    Ama en azından hyosung'dan bizim Cbr'ler çok çok daha iyi duruyor.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı Freye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda Cbr 250R'den hyo'da kawasaki ninja 250 de daha hızlı gidiyor
    Ama en azından hyosung'dan bizim Cbr'ler çok çok daha iyi duruyor.
    Cbr 250 kullandım tam anlayamadım dediğinizi ama cbr 250r hyosung dan çok çok daha iyi mi duruyor dediniz?

Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr 250 kullandım tam anlayamadım dediğinizi ama cbr 250r hyosung dan çok çok daha iyi mi duruyor dediniz?
    Hayır hocam hyosungla kawasaki cbr'den daha hızlı ama cbrnin frenleri hyodan çok çok daha iyi tek diske rağmen

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    fotoğraflar çok güzel ekipman tanıtımıza da baktım açtığınız konuları yakından takip ediyorum çok eğlenceli geçiyo.. arkadaşlarada sormak istediğim birşey var ben cbr 250 kullanmanın mantığını ne yazık ki anlamayadım sonuçta 13 liralık bir makina 250 cc ve bu paraya örneğin xmax 250 alıp etrafımı gezerek görerek gitmek oturuş pozisyonunun rahatlığı, bagaj hacmi vs. gibi nedenlerle uzun yolada rahatlıkla çıkabilen bir motor almak varken neden bu motor geçiş motoru derseniz alışma sürecinde bu cb125 te olabilirdi mesela ? motorla alakası olmayanların uzaktan ss e benzettiği için mi tercih ediliyor acaba etrafımda çokça görmeye başladım merakımdan dolayı sormak istedim

Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fotoğraflar çok güzel ekipman tanıtımıza da baktım açtığınız konuları yakından takip ediyorum çok eğlenceli geçiyo.. arkadaşlarada sormak istediğim birşey var ben cbr 250 kullanmanın mantığını ne yazık ki anlamayadım sonuçta 13 liralık bir makina 250 cc ve bu paraya örneğin xmax 250 alıp etrafımı gezerek görerek gitmek oturuş pozisyonunun rahatlığı, bagaj hacmi vs. gibi nedenlerle uzun yolada rahatlıkla çıkabilen bir motor almak varken neden bu motor geçiş motoru derseniz alışma sürecinde bu cb125 te olabilirdi mesela ? motorla alakası olmayanların uzaktan ss e benzettiği için mi tercih ediliyor acaba etrafımda çokça görmeye başladım merakımdan dolayı sormak istedim
    ben megelli ile başlayacaktım gerçekten çok hoşuma giden motordu arkadaşlar aklıma girdiler yani cbr severek aldığım bir motor değil ama iyi ki almışım çok güzel bir motor ama şuan ki aklım olsa almam ama motorun yanına gidip gidonu tutunca gözüm döndü nasıl bir duygu anlatamam hiç bir şey sormak aklıma bile gelmedi hemen benim olsun istedim. Bak gene heycanlandım şuan başlasaydım biraz daha bekleyip ninja 300 tercihim olurdu oda çok güzel.

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Alıntı EldekiDebryj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oncelikle tesekkur ederim acikcasi bende ilk basta hizli tepkiler verecek saniyordum anlattigim gibi gazdan korkuyordum ama biraz binince oyle olmadigini gordum gayet uslu bi motosiklet suruş konusundada acemiyim bende iddaliyim diyemem ona ragmen cok guclu gormedim ha tabi buyuk bir deneyim olarak saymasamda falcon150 kullanmistim oncesinde azcok biliyordum zaten onun yararida dokunmustur mutlaka
    Dediğiniz gibi başta korkmuşsunuz, temkinli olmuşsunuz yani bilinçlisiniz. Bilinçli insan için 250 ideal başlangıç olabilir, altı az gelir. Ama malesef kendini bilinçli zanneden insan sayısı da fazla, biner binmez limitlerde kullanabileceğini sanan. Onlar için 250 fazla

Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı yusufozugenc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama malesef kendini bilinçli zanneden insan sayısı da fazla, biner binmez limitlerde kullanabileceğini sanan. Onlar için 250 fazla
    Bahsettiğiniz insanlar başlangıç için 600cc alıp bizde sezonun sonunda konusunu açıp allah rahmet eylesin dediğimiz insanlar

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)