Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motosiklet devirme&devrilme

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Merhaba forum üyeleri,sakinleri,okuyucuları,okumayanlarada merhaba,özellikle kuryelere merhaba , sonra benzincilere merhaba
    Tamam kızmayın konuya geliyorum..

ben motosikletimi 600km dir tanıyorum seviyorum gerekiyorsa oksayıp seviyorum ve besliyorum. 1.5 aydır motorum var daha bir hafta öncesine kadar sadece 1 defa devirdim o da satın aldığım ilk gündü.Ama nedense bir haftadır hergün deviriyorum. Dururken devriliyor, yürüken devriliyor çalıştırırken devrilir. Hatta bugün park ederken bu polislerin kullandığı plastik şerit tekerime takıldı o yüzdende devirdim. Tabi şimdi motor nakavt diye düşündünüz ama değil. Sinyal lambası kırıldı,plastik kırıldı,bide plaka eğrildi. dizimde de bir sıyrık var oda geçen buzlanmadan dolayı yaklaşık 15mt sürüklendim ondandır. Sorun bende biliyorum ama bi denge sorunu var hem bende hem motosiklette. Gidonu az çevirmeye çalışıyorum ama bir noktadan sonra tık diye aniden fazladan dönüyor. Motor X Treme Max, teker tırtıklı olduğundan olabilirmi yoksa gidondamı sorun var ?
    Ayrıca devirdikten sonra napmalıyım ? Çalıştırayım mı bekleteyim mi ? ne önerirsiniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bu konuda rekor elimde 11 defa sıfır süratte yere yapıştım, debriyaj&fren manetleri kırdım, değişti tabii , 3 defada cross'a ilk çıktığımda yine sıfır sürate yakın dönüşlerde gaz açmaktan korkmaktan mütevellit yere yapıştım, varsın en kötü kazamız bu olsun.

Devrildikten sonra , tedbiren karbüratör faza benzini atabilir , egzoz kısmına yere üste başa bulaşması muhtemel , bir-birkaç dakika bekleyip buharlaşmasını beklemekte faide olur sanıyorum.
    DusenAdam bunu beğendi.

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Abdest almakta her türlü fayda var
    berkcigdem, logan07, pnongrata ve 6 diğerleri bunu beğendiler..
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    İğne ucu kadar kuru yer kalmıcak
    efendy06, berkcigdem, logan07 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Abdestimden şüphem yok, emin olduğum ise mıhh/mik gözlülerin bolluğudur.

Motosikleti
    :-/ cidden bakın az önce yine devirdim. On frenden midir bilmiyorum yani sanmıyorum çunku zaten yavaş. Ha motor 135kg ben 60kg yim onunda etkisi var ama bir anormallik var bu işte. Abdesti deneyecem :D
    Adalet yok,eşitlik yalan. Hepimiz insanız ulan!! |Ne kadar yükselsende hayat 180' & Saygım kadar kinim de var

Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı CompanERROR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    :-/ cidden bakın az önce yine devirdim. On frenden midir bilmiyorum yani sanmıyorum çunku zaten yavaş. Ha motor 135kg ben 60kg yim onunda etkisi var ama bir anormallik var bu işte. Abdesti deneyecem :D
    yine mi devirdin gülmekten ölüyordum

bu yorumu okudukça gülüyorum yaa
    sen bir kurşun döktür
    motoruna bir normal tekerlek takmayı dene
    bence sen hiç bir şey yapma eğitime git

motoru devire devire haşat edicen

Motosikleti
    Alıntı Freye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yine mi devirdin gülmekten ölüyordum

bu yorumu okudukça gülüyorum yaa
    sen bir kurşun döktür
    motoruna bir normal tekerlek takmayı dene
    bence sen hiç bir şey yapma eğitime git

motoru devire devire haşat edicen
    Kardaş ne eğitimi ? Ben surucu kursuna yazıldım a2 için bak bu debriyaj kokrmadan kullan ama sakın bu sağdakine dokunma diye başladı freni öyle öğrendim yoksa onu bile kendim bulacaktım. Ya daha önce devirmiyodum tobe tobe cidden abdest mi alsam ?
    Adalet yok,eşitlik yalan. Hepimiz insanız ulan!! |Ne kadar yükselsende hayat 180' & Saygım kadar kinim de var

Motosikleti
    2014 Fazer8
    Kardaş ne eğitimi ? Ben surucu kursuna yazıldım a2 için bak bu debriyaj kokrmadan kullan ama sakın bu sağdakine dokunma diye başladı freni öyle öğrendim yoksa onu bile kendim bulacaktım. Ya daha önce devirmiyodum tobe tobe cidden abdest mi alsam ?
    eğitim işine yarar
    kurşun falan döktür
    sende bir şeyler var

yavuz benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Motordan önce kamyonu deviriyonuz galiba ondan olabilir

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Yüksek motor, tırtıklı ve naylon lastik. 60 kilo olduğunuza göre muhtemelen pek bi boy da yok. Biraz da yetenek işi bunlar

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    İsviçreli bilim adamlarını göreve çağırıyoruz, bu konuya bir çözüm bulsunlar

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Tez elden profesyonellerden eğitim al, seçtiğin yol yol değil Bu kadar düşme doğru değil, motor da anlaşılan boyuna uygun değil...

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şöyle bi tahmin yürütmek gerekirse 60 kilo olduğuna göre boyun 1.70 felan kullandığın motorun sele yüksekliği 90 cm eminim tek ayağınla oda parmak ucuyla yere basıyosundur buda düşmende ki en büyük etken.Bu kadar düşme pek iyi değil tez elden bi hâl çaresine bak :D

Motosikleti
    Boyum 179. Sanırım aksilikler üst üste geldi. Akşam duştuğum yere bakmaya gittim az önce. Dükkana bırakıyorum gece kaydığım yerde siyahımsı bir sıvı vardı baya kavganmış. Motorda bişi yok sapasağlam bitek manet yamulmuş. Tahminim on freni sıktığımda dengeyi sağlayamıyorum. Misal son duşuşte korkmasam aslında dizimle çozebilirdim. Duşe kalka alışacaz artık

Gidonu az çevirmeye çalışıyorum ama bir noktadan sonra tık diye aniden fazladan dönüyor. Motor X Treme Max, teker tırtıklı olduğundan olabilirmi yoksa gidondamı sorun var ?
    Gidon bilyelerinde sorun olabilir. Hareket halinde değilken iki yöne de yavaş yavaş tam tur çevirin. Bir noktada takılır gibi oluyorsa bilyelerin değişmesi gerekir. Değilse eğitim almanızı öneririm. Kazasız sürüşler...
    CompanERROR bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı DusenAdam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gidon bilyelerinde sorun olabilir. Hareket halinde değilken iki yöne de yavaş yavaş tam tur çevirin. Bir noktada takılır gibi oluyorsa bilyelerin değişmesi gerekir. Değilse eğitim almanızı öneririm. Kazasız sürüşler...
    Dediğiniz gibi deneyeceğim. Sağolun

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Duse kalka ogrenemzsin dostum ölürsün dikkat.. nereye bakarsan oraya gider motor dusecegin yere bakarsin gider orda dusersin, motor baslangic icon sana iygun degil anlasilan daha alcak kolay makine sec istersen

Motosikleti
    KTM Duke 200 ABS '14
    Bende yeni aldım motoru lastikler yeni korkuyorum düşücem diye havalarda yağışlı, bi kere düşsem rahatlıycam aslında :D

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    abdest önenmli tabi

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)