Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Barkın Bayoğlu

Motovento
    REKLAM ALANI
    HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı architect adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hakikaten Barkının dediği kadar varız. grimiz yok ya iyi ya kötü. Siz saçma bir cevap verdi dediğiniz için söylüyorum saçma bir soru sormuşsunu sorunun girişi saçma birincisi. İkincisi Sorunun devamında da Saçmalamışsınız En sonda da kendi motorumu veririm değilde bu incelemede size yardımcı olurum gibi bişi yazmışsın herhalde orada koptu zaten, Açık ara sıkıldım racing görmekten diyorsunda adamın 13 motosikleti var scoterları çıkar enduro dahi yok sevmiyor cruiser tarzını, Motosiklet önerme işide malesef çok bulunan japonları bile bulamıyorken kymco venox gibi tane ile bulunan motosikleti teste tutması zor gibi. Birde Barkının incelemelerinin izlenmesinin en büyük nedeni muhtamalen iyi gidiyor iyi dönüyor duramıyor Kaçıyoru uçuyor gibi göreceli kavramlar üzerinden basit yorumlarda bulunmasın oda bu yorumları cruserlarda yapamam diyor,

Birde yani adamı sevin laf söyletmeyin değil olay arkadaş. Küstürmeyin buy işe başladığında ne kazanç amacı vardı kendi karnını doyurmaktan öte, ki hala reklam çekimleri vs ile parasının kazanıyor, sosyal medyadan youtube vs ile kazancı çok az belki bu çekimleri yapabilmek için seyahet vs birşeyler alıyordur sponsorlardan. Neyse demem o ki Adama ne tapın her dediğini doğru adledin nede ana bu adam apaçi deyip arkanızı dönün. dinleyin sorgulayın kerndi doğrunuzu kendiniz bulun. Ben şahsen epeydir dinlememe rağmen onun dediklerini yapmadım kendi bildiğim yoldan gittim Beyin bedava arkadaş düşün kendi yolunu çiz. Düşünmeden verileni kabul etmeye o kadar alışmışız ki insanların doğrusu ve yanlışı olabileceğinin farkında olamıyoruz ya iyidir biri ya da kötü bu güne kadar severek izleriz sonra artık nefret ediyorum bir daha izlemicem deriz öyle bişi yok aday gösterilmedi diye dönen siyasetçilerden farkımız kalmıyor o zaman.
    Çok uzun olmuş yahu.
    Soru saçma değildi. 3 tane soru vardı. Ben sadece 250 cc cruiser için sorduğum soruma aldığım yanıtla ilgili konuşuyordum. Diğer sorulara verdiği yanıtlara takılmadım.

Bu incelemede size yardımcı olurum demedim. Anlamamışsınız. Hala adam arıyorsanız cruiser tipi motorlar için incelemede size katkım olur demiştim son soruda. Onun bu sorduğum soruyla ilgisi yok. Soruyu tam okumadığı için izleyeni de yanıltmış görüldüğü üzere. Motosiklet önerme kısmında da hepsine sahip arkadaşlarım var, karşılaştırma için kendileriyle bağlantıya geçecektim kabul etseydi. Çünkü objektif bir gözden gelecek yorumları merak ediyordum.

Barkın'ın incelemeleri iyi gidiyor iyi dönüyorla sınırlı değil. Harley-Davidson incelemelerini izleyin eski videolardan; o zaman nasıl yorum yaptığını daha iyi kavrayabilirsiniz. Nightrod'a yaptığı kötü eleştirilere bile katılıyordum bizzat kullanma şansı yakaladığım için. Kafaca aynı objektiften baktığımızı düşünerek yazmıştım o soruları.

Maksadım adamın yaptığı işle ilgili şevkini kırmak değil. Motosiklet sevdiren bir insan olarak objektif davranmaması çok kötüydü. O zaman desin abi ben sadece racing inceliycem bunu seviyorum çünkü.

Ben kendisinden nefret etmiyorum kesinlikle, dün akşamki üslubunu yadırgadım ve bunu paylaştım. Kendisi kadar geçmişim olmasa da 10 yıllık bir motosiklet sürücüsüyüm. Sahibi olduklarım dışında pek çok motosikleti kullandım kısa dönemli olarak. Ancak motosiklet sadece tecrübeyle bitmiyor, her gün öğrenmeye devam ediyorsun.

Seyirciye de benim sorularımı yanlış aktardığı için kınıyorum kendisini ama öte yandan destekliyorum hala. Bana yaptığı saygısızlık dışında bu kadar insana motosiklet bilincini aşılamasından ötürü de kutluyorum. Bir yanlış yaptı diye insanlara tu kaka yapacak değiliz.

Siz de bana yükleneceğinize işin aslını soruları buraya kopyalamam sayesinde öğrenebilirsiniz, videonun tekrarına bakarsanız nereleri atlayıp konu bütünlüğünü bozduğunu anlarsınız. Ben kötü niyetle hiçbir şey yazmadım:

"Herkese selamlar ve iyi akşamlar;

Hemen sorulara geçeyim:

1. Motosikletimin lastiklerini değiştireli epey oldu. Michelin City Grip taktırmıştım. Ancak kafam hız ve yük endekslerine takıldı. Ön lastik 55S (max 218 kg, max 180 km/s), arka lastik ise 69P (max 325 kg, max 150 km/s). Benim işim süratle değil ama ağırlık meselesi kafamı karıştırdı. Motosiklet 176 kg, kabaca hesapladığımızda üstüne ben, artçım, yüklerimiz, benzin ve yağ ile çıktığımızda yaklaşık 350 kg ağırlık oluşuyor ki bu lastiklere zarar verir mi bilemedim. Bu zamana kadar bir sorun yaşamadık ama bu şans mıdır, olağan mıdır ? ve ne kadar km sonra lastikleri değiştirmek gerekir ?

2. 250 cc chopper/cruiser kıyaslaması da yapmayı düşünseniz ne güzel olur. Adaylar için de Hyosung GV 250 Aquila (Bende 2014 modeli var, test için size teslim edebilirim), Kymco Venox (bulması zor olabilir) Daelim Daystar, RKS Cruiser. En çok bu 4 motosiklet kıyaslanıyor piyasada bu segmentte Çinlilerin dışında. Ben de merak içerisindeyim haliyle.

4. Bu da ufak bir sitem olacak; artık naked, enduro ve özellikle racing motorları görmekten oldukça sıkıldım şahsen. Acaba şansınız olduğunda biraz chopper'lara ve hatta maxi scooter'lara ağırlık verme şansınız olabilir mi ? Mesela Honda DN-01 (Türkiyede bulmak çok zor biliyorum), Yamaha T-Max gibi ? Bu arada hala adam arıyorsanız chopper/cruiser konusunda tanıtım videolarında ve incelemelerde sizlere faydam dokunabilir.

İyi yayınlar dilerim."
    mithrelios bunu beğendi.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    Alıntı DraQuila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada konuşan 100 kişinin 90 birşeyden haberi yok.Size verilmek isteneni iyi almışsınız sadece."Adam bu işi bizim için yapıyor maddi birşey yok" Öyle birşey yok arkadaşım melake değil aea.Barkın arada bu şekilde sitem ediyor diye o iş öyle değil.Sevmek ayrı şeydir ama ileri gitmek yanlıştır.Konuyu açan arkadaş barkın abiye laf ediyorlan "Lan Sanane" ister laf eder ister etmez barkından sanena!
    Ben 5-6 senedir takip ediyorum şahsende tanışıyorum.Barkın iyi adamdır kafadırda ama artık aea işinin suyunu çıkardı.Küfür etmiyorlar diyenler
    "Küfür ediyorlar öyle böyle değil yanlarında bayan arkadaş olmasına ramen koyup koyuşturuyorlar"
    Sistem kölesi olmayı sevmeyen Barkın zamanında hiç sevmediği otomobillerin tanıtımınıda yaptı onuda biliriz.
    Hatta ve hatta ""bu kadar güzel otomobiller varken insanlar nasıl motora biniyor!!"" dediğinide bilen bilir.Para - Para - Para ........

Adam sen motor gör ekranda diye cebinden para harcamıyor saf arkadaşım sifu mu sandın sen barkını:D
    Sevin tabiki ama küfrettirmeyiz,istemyen s.gitsin,parazit vs hayırdır?.Zaten barkının takip edenlerin %80 küfürbaz gençlerden oluşuyor.
    Her hangi bir çarşamba gir canlı yayına,yayını bırak sen canlı sohbete bak ne kürler dönüyor ben kaç kez gördüm lanet ettim bumudur yani motorcu motorcuyu bukadar mı sevmez

Sonuç olarak saf olmayın,devleştirmeyin,her şeye her söze inanmayın sağlıcakla kalın ...
    Oha, bir anda gözüm açıldı. AEA neymiş böyle, hepimizi kandırmış!!! Allah razı olsun senden kardeş, biz de saf saf takılıyorduk küfürbaz gençler olarak.
    DraQuila bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Barkın'ın incelemelerini ben de izlemeye devam ediyorum fakat artık eskisi gibi değerli bulmuyorum. Eskilerinin çoğunu arşivlemişimdir ancak şimdi özellikle başkalarına yorum yaptırdıklarının çok bir önemi yok, motorlar hakkında genel bir fikir edinmemi sağlıyorlar o kadar... Yaptığı yorumlar gereğinden fazla övgü içermeye başladı. Verdiği bilgilerde bir standart yok, doğaçlama yapması güzel ama mesela ben tüm testlerde motorların yakıt tüketimi bilgisini duymak isterim, titreşimini yorumlamasını isterim. Test bittiğinde elimizde sayısal veriler de olmalı ki unutmayalım. Yoksa Scrambler'ın, R25'in güzel motorlar olduğunu buradan da okuyoruz. Bilinmedik markalara karşı ilgisiz olması da ayrı bir konu... Burada "Honda hayat onda" diye bağıran arkadaşlar için bir önemi olmasa da çoğunluk hala bütçeden dolayı Çin motorlarına, Hint motorlarına ilgi duyuyor.

Bu aralar Dıral Dede gibi arkadaşların videolarını izlemekten daha çok keyif almaya başladım. Umarım sayıları zamanla çoğalır. Bakın çok güzel iki örnek vereyim, izleyin :

https://www.youtube.com/watch?v=yXc_khHOiaU

https://www.youtube.com/watch?v=gasSh_FUBAg
    Ertugyigit ve DraQuila bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Barkın'ın incelemelerini ben de izlemeye devam ediyorum fakat artık eskisi gibi değerli bulmuyorum. Eskilerinin çoğunu arşivlemişimdir ancak şimdi özellikle başkalarına yorum yaptırdıklarının çok bir önemi yok, motorlar hakkında genel bir fikir edinmemi sağlıyorlar o kadar... Yaptığı yorumlar gereğinden fazla övgü içermeye başladı. Verdiği bilgilerde bir standart yok, doğaçlama yapması güzel ama mesela ben tüm testlerde motorların yakıt tüketimi bilgisini duymak isterim, titreşimini yorumlamasını isterim. Test bittiğinde elimizde sayısal veriler de olmalı ki unutmayalım. Yoksa Scrambler'ın, R25'in güzel motorlar olduğunu buradan da okuyoruz. Bilinmedik markalara karşı ilgisiz olması da ayrı bir konu... Burada "Honda hayat onda" diye bağıran arkadaşlar için bir önemi olmasa da çoğunluk hala bütçeden dolayı Çin motorlarına, Hint motorlarına ilgi duyuyor.

Bu aralar Dıral Dede gibi arkadaşların videolarını izlemekten daha çok keyif almaya başladım. Umarım sayıları zamanla çoğalır. Bakın çok güzel iki örnek vereyim, izleyin :

https://www.youtube.com/watch?v=yXc_khHOiaU

https://www.youtube.com/watch?v=gasSh_FUBAg
    Motorcu muhabbetini de tavsiye ederim, çok iyi çok güzel bilgi dolu videoları var çok da orijinal fikirleri var el wire lastik subabı lambası gibi ebaydan çok güzel şeyler buluyor

k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs
    barkın bayoğlu adamsın.ben bütün motora binen arkadaşlarımı seviyorum.

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    bu sempati bu beceride alternatifi varmış gibi çakan ve savunan, seven ve sevmeyen:" Olum siz motosiklet formunda moto sohbet bölümünde takılan adamlarsınız. istediğim kadar sevmiyorum de herkes biliyor boru gibi izlediğini. İçten içe kıskanmıyorsan eğer kesinlikle sevdiğini en kötü beğendiğini. En iyi ihtimalle kıskanıyorsundur adamı iyi buluyosundur.

alternatif olarak ilker varmış .

https://www.youtube.com/watch?v=TSxhSMfSry4

Amenthalas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PCX 125
    şu adamla alıp veremediği bişey olan insan normal değildir, ya yavşak adamdan hoşlanıyordur yada kafasını kuma gömmüş devlet tarafından verilip veriştirilmesinden hoşlanıyordur. o vergiler ,o benzin fiyatları uyanın biraz uyanın...

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

çok affedersin dostum, senin yaş kaçtı acaba?

Motosikleti
    Triumph Street Triple
    Siz de bana yükleneceğinize işin aslını soruları buraya kopyalamam sayesinde öğrenebilirsiniz, videonun tekrarına bakarsanız nereleri atlayıp konu bütünlüğünü bozduğunu anlarsınız. Ben kötü niyetle hiçbir şey yazmadım:

4. Bu da ufak bir sitem olacak; artık naked, enduro ve özellikle racing motorları görmekten oldukça sıkıldım şahsen. Acaba şansınız olduğunda biraz chopper'lara ve hatta maxi scooter'lara ağırlık verme şansınız olabilir mi ? Mesela Honda DN-01 (Türkiyede bulmak çok zor biliyorum), Yamaha T-Max gibi ? Bu arada hala adam arıyorsanız chopper/cruiser konusunda tanıtım videolarında ve incelemelerde sizlere faydam dokunabilir.

İyi yayınlar dilerim."

Yanlış anlamayın amacım size yüklenmek değildi, Aksine seviyeli bir tartıuşma olabileceğini düşündüğüm için bişiler yazıyorum. Olaya aslında sizin kurduğunuz cümlelere benzer cümleler kurarak girmeye çalışmıştım çünkü hepimiz, ben dahil, eleştirirken çok rahat söyleyebildiğimiz cümleler kendimize döndüğünde hemen ve ciddi bir savunmaya geçiyoruz, Ne kadar kötü niyetli yazılmasada, yazmasakta, Türkiyedeki en büyük forumlardan birinde kendi adına açılmış olan bir başlığa illa ki bakıyordur, veya haberi oluyordur, okumuyorum ilgilenmiyorum desede, hoş bu kadar çok aleyhinde konuşan varken yapmıyorum len bu işi demesi çok kolay yapmasa ne kaybederki, Belki artık daha az tanınır.

HD nightrod vrod larla yaptığı incelemeleri diğerlerinide uzunca dinlemişliğim izlemişliğim vardır benimde, orda da outuruşu gidiş vs ile ilgili bilgileri görecel olarak sunuyordu bence.
    Birde Son cümlenizede hala adam arıyorsanız cruiser incelemelerinde faydam olur demişsiniz ya aynısını oda söyledi zaten ama cümle adam arıyorsanız diye başladığı için bende onunla aynı anlamı çıkardım mesela, motosiklet arıyorsanız diye başlasaydınız sizin dedeğiniz anlamı oda anlardı herhelde.

Neyse aslında demek istediğimi sizde söylemişsiniz gerçek hayatta illaki grilikler vardır bence o anki davranışından hoşlanmamış olabilirsiniz ama sonuçta kimse mükemmel değildir ve bizim istediğimiz gibide hiç değildir.
    Son olarak ta aslında sizin sorunuzun olduğu bölümü iki sefer izlemiş olmama rağmen tekrar izledim ve açıkçası size ne tür bir saygısızlık yaptığınıda anlamadım, evet sizin istediğiniz gibi cevap vermemiş ama ne size hakaret etmiş, nede kötü bir söz söylemiş. Belki biraz seyirci olarak değilde arkadaş modunda cevap vermiş bulabiliriz ve yani dediği son cümlede yeni bir Ömer Karışmana ihtiyacımız yok, Bence bunada takılmayın, neyse amacım size yönelik yüklenme filan değil sadece bende karşılıklı konuşabileceğim biriyle birşeyler paylaşmak. hepimize iyi sürüşler, iyi haftalar, iyi sezonlar dilerim.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dramaya donmus iyice.

Daha once ozellikle bu sezonda siklikla negatif yonlerinden bahsetmistim ben de AEA'nin (O cocuklarla bu is zor, bazi videolarinda yanlis bilgiler veriyor, her motoru incelerken piste cikacakmis gibi inceleyip fren ve suspansiyonlari, yol tutusu ona gore yorumluyor vs gibi).

Bu hala onun ne kadar buyuk bir is basardigi gercegini gizlemez. Motosiklet dunyasina adim atmaya yardimci oldugu yuzlerce insan, organize ettigi aktiviteler, yaptigi bilgilendirici yayinlar bunlarin emsali yok.

Ben uzaktan bakardim Barkin beye. Scrambler bulusmasinda tanisma firsati buldum ve bir arkadas bir onceki sayfada demis ki "tanisaniz sevmiyorsaniz da seversiniz". Aynen oyle oldu, Berhan vasitasiyla simdi beraber faydali isler yapma konusunda da birlikteligimiz olacak.

Uzun lafin kisasi sizin yanlis yaptiginiz bir sey var. Kimse Altin Elbiseli Adam'i sevmek zorunda degil, kimse nefret etmek zorunda da degil. Ozellikle ayilip bayilanlarin elestiri yapan insanlara tayyipcilik yapmasi ne kadar anlamsizsa AEA'dan hazzetmeyenlerin de fanatiklerin kiskirtmalarina israrla ayni cabayla geri donus yapmasi o kadar yanlis bence.

Birakin seven sevsin, elestiren de ozgurce elestirsin. Surtusme noktasina tasimamamiz lazim.

Nacizane

CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    Benim buradaki yazımda ve birçok yerdeki yazımda sürekli AEA yı savunan ve yaptığı işi son derece iyi bulan birisiydim ki hala öyleyim.

Fakat son zamanlarda yaptığı videolarda taraflı olduğunu düşündüm ve bu konuda eleştiri yapınca birden herkes senmisin yorum yapan yok öyle yok böyle.

Bugün amerikadaki insanlar Obamayı bile eleştirince bu kadar tepki çekmiyorken bu tepkileri anlayamadım anlayamıyacağım da sanırım. Eleştiriler insanların yaptıkları işleri daha güzel yapmalarını sağlar, kaliteyi arttırır. Yaptığım eleştiride de hatalıysam bunun ispatına gidilir ve güzelce açıklamaları yapılır.

Bu sebeplerden dolayı eminim ki Barkın bu yapılan eleştirilere burda boşa avukatlık yapanlardan daha tahammüllü ve belkide bu eleştirilerden bir pay çıkaran birisidir. Ben bunun böyle olduğunu düşünüyorum ki eğer böyle olmasaydı bugün biryerlerde olamazdı diye düşünüyorum. Sonuçta her ne kadar kendisi forumlarda yazı yazmasa da forumları takip eden kendi hakkında yazılanları okuyan birkişi.

Geleyim kendi yorumumdaki hataya: Bana göre testlerinin taraflı olduğunu düşündüğüm için AEA nın devrinin bittiğini söylemiştim. Devrinin bitmesi hakkında yazı yazmam ne bana yakışır oldu ne de Barkının hak ettiği bir yorum oldu. Sonuçta yıllardır bir noktaya gelmek için çabalıyor ve o noktaya ya geldi yada çok yaklaştığı zaman böyle bir yorum hoş değil.

Benim Barkın Bayoğlundan ricam. O na bu kadar inanan insan varken reklam uğruna yada sponsorluk uğruna ürünleri hep övücü iyi taraflarını gösteren yorumlar yapmaması.

aynı ürünü hiç yalan söylemeden rezil de edebilirsiniz sadece kötü yanları ile vezir de edebilirsiniz sadece iyi yanlarını söyleyerek.

kendimce taraflı bulduğum videoları ise
    Sony vs gopro action cam test~~izleyince goproyu çöpe atası geliyor insanın o kadar dandik gözüküyor. sony ise her yönü ile üstün göüküyor. Bildiğim kadarı ile Sony size kamera sponsorluğu yapıyor.
    Yamaha R125 çok kötülenmesi R25 in fazla övüldüğünü düşünüyorum
    Birde hırsızlara karşı kilit testinin yapıldığı videoları

Bunlar sadece bana göre yanlış ve bence AEA ya yakışmıyor. Ben kendisinden eskisi gibi keyifli, tarafsız yorumlu testlerinin devamını bekliyorum.

Birde son eleştiri ki bu tabiki AEA nın gelişmesi büyümesi ve yanına yeni çalışanların gelmesi ile alakalı fakat hiçbir gelen ve yorum yapan bay bayan hiçbiri Barkın Bayoğlu tadı vermiyor ve izlenmesi eski videoları kadar keyifli olmuyor.

Biraz uzun bir yazı oldu kusura bakmayın

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    uuuuuu konu nerelere gelmiş
    ben barkın abinin bir tek o abusu tanıtma videosunu beğenmedim yoksa

Barkın Abi=Adamın Dibi
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

Motosikleti
    Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok affedersin dostum, senin yaş kaçtı acaba?
    28. Sebep ?

Alıntı architect adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış anlamayın amacım size yüklenmek değildi, Aksine seviyeli bir tartıuşma olabileceğini düşündüğüm için bişiler yazıyorum. Olaya aslında sizin kurduğunuz cümlelere benzer cümleler kurarak girmeye çalışmıştım çünkü hepimiz, ben dahil, eleştirirken çok rahat söyleyebildiğimiz cümleler kendimize döndüğünde hemen ve ciddi bir savunmaya geçiyoruz, Ne kadar kötü niyetli yazılmasada, yazmasakta, Türkiyedeki en büyük forumlardan birinde kendi adına açılmış olan bir başlığa illa ki bakıyordur, veya haberi oluyordur, okumuyorum ilgilenmiyorum desede, hoş bu kadar çok aleyhinde konuşan varken yapmıyorum len bu işi demesi çok kolay yapmasa ne kaybederki, Belki artık daha az tanınır.

HD nightrod vrod larla yaptığı incelemeleri diğerlerinide uzunca dinlemişliğim izlemişliğim vardır benimde, orda da outuruşu gidiş vs ile ilgili bilgileri görecel olarak sunuyordu bence.
    Birde Son cümlenizede hala adam arıyorsanız cruiser incelemelerinde faydam olur demişsiniz ya aynısını oda söyledi zaten ama cümle adam arıyorsanız diye başladığı için bende onunla aynı anlamı çıkardım mesela, motosiklet arıyorsanız diye başlasaydınız sizin dedeğiniz anlamı oda anlardı herhelde.

Neyse aslında demek istediğimi sizde söylemişsiniz gerçek hayatta illaki grilikler vardır bence o anki davranışından hoşlanmamış olabilirsiniz ama sonuçta kimse mükemmel değildir ve bizim istediğimiz gibide hiç değildir.
    Son olarak ta aslında sizin sorunuzun olduğu bölümü iki sefer izlemiş olmama rağmen tekrar izledim ve açıkçası size ne tür bir saygısızlık yaptığınıda anlamadım, evet sizin istediğiniz gibi cevap vermemiş ama ne size hakaret etmiş, nede kötü bir söz söylemiş. Belki biraz seyirci olarak değilde arkadaş modunda cevap vermiş bulabiliriz ve yani dediği son cümlede yeni bir Ömer Karışmana ihtiyacımız yok, Bence bunada takılmayın, neyse amacım size yönelik yüklenme filan değil sadece bende karşılıklı konuşabileceğim biriyle birşeyler paylaşmak. hepimize iyi sürüşler, iyi haftalar, iyi sezonlar dilerim.
    Siz yanlış anlamışsınız sanırım yine. "Adam Arıyoruz" diye bir videoları vardı. Çekimler için eleman aradıklarını söylüyorlardı. Ben ona istinaden adam arıyorsanız bu alanda faydam dokunabilir dedim.

Saygısızlık şurada; 1. "Sen karar veremezsin, biz seçicez adayları" ifadesi. 2. Sorunun tamamını izleyiciye okumayarak, benim söylemek istediklerimi farklı noktalara taşımış olması. 3. "İstemek beleş, gel bana bunu anlat nasıl yapalım" demesi ki buna çok gücendim. Kesinlikle yapıcı bir söylem değil + fikir alış verişi kendisi ne zaman isterse yapabilirim.

İnsanlar yazı formatında konuşurken söylemek istediklerini duygularıyla ifade edemez. Bu sebeple karşı tarafın algısı her insanda farklılık gösterebilir. Ayrıca her saygısızlık küfür, hakaret etmek değildir.

Son olarak benim Barkın Bayoğlu'na bir garezim yok, yaptığı her işi takdir ediyorum, bu zamana kadar hiçbir söylemini bu forumda eleştirmedim. Kişisel eleştirilerim var ve bunları kendime saklıyorum çünkü kimse onun yapabildiği derecede başarılı olamadı, kolay kolay da olamaz.

Burada kendisine karşı bir nefretim olduğu algısı oluştuysa yazdıklarımı tekrar gözden geçirebilirsiniz. Asla kendisine kinim yok, zaten bildiğim kadarıyla bu sitede de üyedir ama aktif değildir. Aktif olmama sebebi ülkedeki her motosiklet severin, daha da özellikle bu forumdaki üyelerin tamamına hitap edip memnun edemeyeceğinin farkında olmasıdır. Bunu bilerek duymak istediğim cevaplar için soru sormadım, kendi görüşlerini bilmek istediğim için soru sordum. Ben cevaplardan çok tavrına bozulmuştum. Bunu dile getirmek istedim.

Mutlaka burada yazılanları okumuştur. Okuyorsa da videoları devam ettiği sürece kendisini izlemeye devam edicem. Ancak objektif bakış açısını umarım kaybetmez.

Bu konu da daha fazla uzamaz umarım, her okuyan farklı yöne çekiyor. Cümlelerimde kötü niyet aramasın kimse, ben bunları kendisine bir kin, öfke, nefret duyduğum için yazmadım.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    28. Sebep ?

sebebini şöyle izah edeyim:

yüz yüze sohbet ederken araya mimikler ve jestler girer. basit bir şekilde yaşınız sorulduğunda altında bir sebep arama ihtiyacı duymuşsunuz oysa belki yüz yüze olsa idik sorum kullanacağım mimik ve jestlerden ötürü çok sıradan ve sebebe ihtiyaç duyulmadan sadece meraktan sorulmuş bir soru olarak algılayabilirdiniz. ancak yukarıda başka bir forumdaş ile geçen sohbetinizden dolayı veya farklı bir sebep yüzünden soruyu maksatlı veya maksatsız anlama ihtimaliniz vardı. aynı şekilde siz sebep? diye sorduğunuzda bende o cümleye birden fazla anlam yükleyebilir. sebep kelimesini sinirli bir ruh hali ile okursam tersleme veya kafa tutma yada keyifli bir ruh hali ile okursam sebep sorusunu "acaba yaşıtmıyız, ortak yönlerimiz olabilir mi" diye farklı yorumlar ekleyerek anlayabilir idim.

farkındayım bu açıklama kulağı biraz tersten göstermek gibi oldu... özete gelirsek. forumda da olmak üzere yazılan basit bir mesajı karşımızdakinin jest ve mimiklerini görmediğimiz için okurken bulunduğumuz ruh haline göre tersten veya düzden anlama ihtimalimiz var. aynı şekilde siz sorunuzu AEA ya veya foruma yada muhatabınız olan kişiye yazılı gönderdiğinizde o da aynı şekilde bulunduğu ruh haline bağlı olarak anlayacak ve ona göre cevaplandıracaktır.

video yu seyrettiğimde sorunuz ile ilgili bölüm bende hiç negatif bir intiba bırakmadı hatta yeni bir ömer karışmana gerek yok kısmına baya güldüm. zaten o cümle aslında ömere takılma barındırıyor idi. sizde aldığınız cevaba tersten bakmak yerine bir kezde gülümseyerek veya makara yaparak dinlerseniz daha çok eğlenirsiniz ve aslında ters bir şey olmadığını fark edersiniz. aslında senin cümlelerini ve sorularını kasıtlı olarak çarpıtmıyor. dedim ya mimik ve jestler + okurken bulunduğumuz ruh hali...

bunu kendinde deneyebilirsin. yaşını sorduğum post`u sinirli bir şekilde oku sanki yaşın sana sorulduktan sonra seni aşağılayacakmışım gibi, sonrada gülümseyerek oku sanki seninle yeni tanışmışız sohbet ediyorduk ta bir an yaşını merak etmişim gibi. her ikisinde de sorum sana farklı gelecek.

adam arama muhabbetine gelince. evet kendilerine yardımcı olacak yeni adamlar arıyorlar sürekli ancak bu aradıkları adamların bazı özellikleri var mesela kurgu yapmayı bilmesi gerekiyor, ışıkçı olması gerekiyor veya kameraman olması gerekiyor. bunu nereden biliyorum? bende videolardan öğrendim.

burada hakkında yazılanları okuyor veya okumuyor bunu bilemem. ben olsam okur muydum? inan bu soruya da tarafsız bir cevap veremedim....

bu yaptığım yorum ne AEA yı savunmak için ne de yermek için. sadece ruh halimizin ve beklentilerimizin duyduğumuz veya okuduğumuz şeyleri farklı yorumlayabileceğimizi/anlayabileceğimizi hatırlatmak için.
    architect ve smiles bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    sorun su ki;
    herkes,
    cok biliyor,
    kendine gerekenden cok cok fazla biliyor,
    bu fazlaligi da baskalarina aktarmak istiyor,
    kendinden daha cok bilen birinin olabilecegini kabul etmiyor,
    architect bunu beğendi.

CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    Alıntı TEKNECI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sorun su ki;
    herkes,
    cok biliyor,
    kendine gerekenden cok cok fazla biliyor,
    bu fazlaligi da baskalarina aktarmak istiyor,
    kendinden daha cok bilen birinin olabilecegini kabul etmiyor,
    Genel insan yapısı vardır şu şekilde ;

6 YAŞINDA :Babam herşeyi biliyor. Ben hiçbirşey bilmiyorum

10 YAŞINDA :Babam çok şey biliyor. Birşeyler öğrenmeye başladım

15 YAŞINDA :Ben de babam kadar biliyorum.

20 YAŞINDA :Babamın da pek fazla birşey bildiği söylenemez.

30 YAŞINDA :Bir kere de babamın fikrini sorsam fena olmayacak.

40 YAŞINDA :Ne de olsa babam bazı şeyleri biliyor.

50 YAŞINDA :Babam herşeyi biliyor.

Motosiklette de aynen böyle

125 cc kullanan ben hiçbirşey bilmiyorum internettekiler ve forumdakiler çok biliyor.

250 cc artık bende öğrenmeye başladım bu forumlarda baya iyi bilgiler var.

600 cc nerdeyse usta oldum. forumlardakiler de ne boş sorular soruyor hiçbirşey bilmiyor.

1000 cc Rossi olmama ramak kaldı.

asfaltla tanıştığı ilk anda acaba birşeyleri yanlış mı yaptım.

yaş ilerledi touring ile artık ülke ülke dolaşayım. Ama önce bilenlerden bir eğitim aliyim.
    smiles ve abeciMotoru bunu beğendiler.
    BETTER SWEAT THAN BLEED ( KAN AKMASINDANSA TER AKMASI ÇOK DAHA İYİDİR)
    BİLMEDİĞİNİ BİLMEMEK EN İYİSİDİR: BİLMEYİP DE BİLDİĞİNİ SANMAK TEHLİKELİ BİR HASTALIKTIR.

One_ Million - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1000RR HRC (2016)
    Barkın abiyle yüz yüze tanışmasamda seviyorum, ve yaptığı işe saygı duyuyorum, motormu almadan önce neredeyse tüm videolarını izledim ve faydalı buldum. Bana çok yardımcı oldu. Herkes herkesi sevmek zorunda değil, nasılki motosiklet camiasında tüm olayları eleştiriyorsa kullanıcılarıda eleştire bilir, fikrine katılırsınız yada katılmazsınız ama saygı duymak gerekir.
    Malesefki motosiklete ülkemizde saygı duyulmuyor bunun bir çok sebebi var, bunlardan biride kurye veya sipariş taşıyan arkadaşların cadde, sokak arası veya e-5 gibi yollarda diğer araçları ve yayaları tehlikeye düşürecek şekilde motosiklet kullanmasından kaynaklanıyor.
    kendimde istanbulda aktif olrak motosiklet ve araç kullanıyorum, evet belki siparişi veya taşıdığı şeyi hızlı götürmesi gerekiyor sonuçta ekmek parası ama! ne kendi canından önemli nede başka insanların canından önemli.
    Özellikle kıvrak hareketlerle araçların arasından artizlik yaparak geçmeler, kırmızı ışıklarda yayaları tehlikeye düşürecek şekilde beklememeler vs.. hepsi olmasada büyük çoğunluğu malesef bunu yapmakta.
    Kendi canını düşünmüyorlar belki ama karşısındaki adamın ona çarpmasını sağlayarak vicdan azabı çekmesine sebebiyet vermesi bile içler acısı bir durum..
    Bence ilk başta herkes kendini sorgulamalı kendimiz hakkını vererek kullanıyormuyuz? ve çevremize duyarlımıyız? Herşeyden önce bencil olmamalıyız, geride bıraktıklarımız ve insanların geride bırakacağı kişilerin sorumluluğunuda taşıdığımızı unutmayalım..
    Herkese kazasız belasız sürüşler...
    Murat.K. bunu beğendi.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    barkın'ın chopper konusunda söyledikleri eleştirilmiş. ben bu konuda söylediği her şeye katılıyorum. altına imzamı atarım. chopper motosiklet evlat gibidir, sana özeldir. üzse de istediğini yapmasa da kusurları olsa da seversin. ve adam bu motora binip şurası kötü burası güzel dese, onu alacak adam için bir şey ifade etmiyor bu. bazısı yeni yerler görmek için motora biner, bazısı hız için motora biner, bazısı işini görmek için motora biner, bazısı da sadece motor üstünde olmak için motora biner (choppercılarda en yaygın olanı budur. )diğer motor türlerinde bu pek yok, adam freninden memnun değilse değiştiriyor motoru, arıza veriyorsa almıyor vs. choppercılar tipini sevdiği motoru alıp onu kesip biçim chopper yapıyor bir chopper'cı olarak, verdiği cevabı çok doğru buldum.
    Murat.K., Thracian ve smiles bunu beğendiler.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Kusura bakmayın o anda aklıma gelmedi kelime bunu yazdım geçtim ;)

Motosikleti
    Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sebebini şöyle izah edeyim...
    Ben de onu dedim, duygular yazılanlarda kolay yansıtılmıyor.

Sebep diye sormamsa hiç tanımadığım birisinin durduk yere bana yaşımı sorması idi. Anlam veremediğim ve konuyla ne alakası olduğunu bağdaştıramadığım için sordum.

Neyse gereksiz yere uzatmayalım artık. Siz de gayet makul açıklamalar yapmışsınız, hak verdim ama ben AEA'ın tavrından neden çok rahatsız olduğumu açıklamaya çalışmıştım. O anki ruh halinden ötürü böyle bir yaklaşım sergilediğini düşündüğümü de belirtmiştim. Katılan olur, katılmayan olur.
    mandarake bunu beğendi.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)