Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ninja 300 vs Cbr 500

Motovento
    REKLAM ALANI
    berkekolik1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    800 tllik ne yapılmış imkanı yok olsun olsun 300 olsun
    Bende anlamadım vallahi hocam..

Alıntı Tech_N9ne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    800tl iyi sallamış görüştüğün arkadaş arkadaşlar ikiside güzel motor kawa nın parçası pahaşı hondanın ucuzmu ? Kawanın sinyali 100 tl hondanın 20tl mi ? Kawa parçası pahalı diye diye kulaktan dolma lafları gezdiriyorsunuz kaç defa parça ihtiyacı duydunuzda kawasaki ye aldınız pahalı oldu önce ona açıklık getirelim ? Açık konuşmak gerekirse kawa yı almadan önce cbr500 e baktım inceledim 250 lik ile arasında pek bi fark göremedim grenaj olarak özellikle arka stop hiç değiştirmemişler yahu ben yerinizde olsam ninja derdim. Ninjanın 10 bin devirden sonraki o aslan gibi kükreyen sesi yeter
    Bende kawa hayranıyım ve dün konuştuğum arkadaş söyledi kawa hakkında çoğu olumsuz şeyi, kawa alacağım gibi duruyor.

Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    19 bin olduğuna emin misin?
    http://i.imgur.com/JNJ5TZK.png
    Sahibinden de bakmıştım hocam.. O fiyat verilmez vallahi 500'e

Alıntı forza46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr500r gerçekten fevkalade bi motosiklet.
    Yorum için teşekkür ederim

Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben olsam CBR 500 derdim. Zevk meselesi, ben o 250'şerden 500 lük iki silindir motorun sesini çok seviyorum. CBR 600 den bile daha çok hoşuma gidiyor. : )
    Bir dinleyeyim youtube dan merak ettim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KYorulmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250r 2014(satıldı)
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    19 bin olduğuna emin misin?
    http://i.imgur.com/JNJ5TZK.png
    0 fiyatı bu ise cbr 500ün aklımı Kawa çelerdi.. Dediğim gibi ikisi de hoş alet

satşını düşünmek gerekiyor kardeşim cbr 500, kawaya nazaran biraz daha kasar seni, ama bence de biraz daha ekleyip yamaha fj6 diverson alırdım gercekten cok güzel makine ayrıca 4 silindir

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Alıntı berkekolik1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bir dinleyeyim youtube dan merak ettim

Youtube a gerek yok Honda böyle bir incelik yapmış
    http://honda.com.tr/motosiklet/super-sport/cbr-500r

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Yahu 300 cc motor ile 500 cc motor aynı fiyat olursa nasıl 300 cc olanı tercih ediyorsunuz hayret ediyorum arkadaşlar ? İkisini arka arkaya test edip Ninja'yı seçen olur mu acaba merak ediyorum ? Arada uçurum olan bir tork farkı var ve Honda daha az yakıyor. Sadece son hızına ve görüntüsüne bakıp motor mu seçilir ? Bunun artçılı sürüşü var, konforu var, hiç mi bunları göz önünde bulundurmuyorsunuz ? Tabi gerçekte Honda 22500 TL olduğundan iş değişir.
    Green Arrow bunu beğendi.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı berkekolik1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sahibinden de bakmıştım hocam.. O fiyat verilmez vallahi 500'e
    2. eli 19bin olanlar var sıfırı 22500 kawanın(abs) da sıfırı 6700 EUR = 18171.0700 TRY

007semihbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Maslak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    satşını düşünmek gerekiyor kardeşim cbr 500, kawaya nazaran biraz daha kasar seni, ama bence de biraz daha ekleyip yamaha fj6 diverson alırdım gercekten cok güzel makine ayrıca 4 silindir
    bende aynen böyle düşünüyorum o paraları 500 cc veya 300 cc bi motosiklete verene kadar 600 cc 4 silindir absli sıfır bi yamahaya 22500 vermek daha mantıklı gibi duruyor.

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    Kesinlikle cbr500, tamam kawasaki'nin farklı bi havası var. Han motosikletlerden anlamayan insana bile kawasaki dediğinde bi duraksar. Ancak nerdese iki katı tork farkı var ve bu gerek otobanda gerek bayır yukarı yollarda çok önemli bence. Ha siz zaten çoktan kawayı seçmiş gibisiniz. Biz ne desek değişmez kararınız

yavuz benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Canlisini görüp üstüne binip karar vermek lazim şahsen bende bir sonraki motor olarak ikisine de bakıyorum zaman zaman fiyatları aynı değil bildiğim kadarıyla honda daha pahalı kawasaki tamam yakışıklı ama hondanin bayisinde gördüm 500 lukte baya güzel makine ayrıca torku iyi. Honda daha ağır basıyor tabi ama arada 3 bin lira oynuyor dediğin gibi aynı fiyat değil

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    cbr 500 derim. Bana göre Racing'ten çok Sport touring. çantaları yükle gazla ona da gelir zaten tork değeri kendini belli ediyor.

Motosikleti
    Yamaha R25
    He bide şu kawanin teknolojisi daha iyi diyenlere ayar oluyorum hondanin derdi az yaksın vatandaş fazla benzin parası vermesin yoksa moto gp 'deki son şampiyon yanlis bilmiyorsam honda takımından oldu. Lutfen sanki kırk yıllık mühendis gibi böyle yorumlar yapıp kendinize güldürmeyin yahu

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Kawa kaç yakıyor Honda kaç yakıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:29 ----------

Tork eyvallah ama devir çevirmiyor buna ne dersiniz

kinqdai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CİTA
    Bizim milletimiz hep böyle. Ne söylenirse öyle gider. O yüzden bu pazarda bazı firmalar bir kaç hatalarından dolayı sürekli istismar edilip hor görülüyorlar. Sizin sorunuza gelirsekde bence R25 derim. Bekleyin gelicek diyorlar gerçekten gelme gibi bi durumu varsa R25 benim görüşüm olarak 10 numara ninja tamam güzel motor ama ciddi pahalı kendi fiyatı çok pahalı hak ediyordur bişey denilemez fakat bence pahalı biraz daha ucuz olsa düşünülmeden alınılacak birşey 19 bin bilmiyorum yani. İki motor arasında kalıcak olsam kesinlikle 500 derdim. Her ne kadar ninja hafifde olsa çok tatlıda olsa elbet birgün yetmicek ilerisini hep düşünmek lazım

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Ninja 300'ün fiyatı 5860 Euro ~15.880 TL olarak görünüyor Kawasaki'nin sitesinde. Aynı şekilde Honda'nın sitesinde CBR 500'ün fiyatı 22.500 TL görünüyor.

Sadece bu iki motor arasından seçim yapacaksak şu fiyatlarla Ninja bayağı bir ağır basıyor.

http://www.kawasaki.com.tr/fiyat-listesi.html

http://honda.com.tr/motosiklet/super...cbr-500r/fiyat

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Alıntı yavuz benli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    He bide şu kawanin teknolojisi daha iyi diyenlere ayar oluyorum hondanin derdi az yaksın vatandaş fazla benzin parası vermesin yoksa moto gp 'deki son şampiyon yanlis bilmiyorsam honda takımından oldu. Lutfen sanki kırk yıllık mühendis gibi böyle yorumlar yapıp kendinize güldürmeyin yahu
    Yahu Kawasaki'nin 300 lük motoru Honda'nın 500 lük motoru ile kıyaslanıyor. Beygir güçleri neredeyse aynı, malzeme kalitesi ise Kawa havada karada alıp götürüyor. Sen istediğin kadar ayar ol, gül falan. 300 cc nşn 500 cc ile kıyaslanıyor olması bile başlıbaşına hangi modelin daha teknolojik ve kaliteli olduğunu gösteriyor. Kawasaki daha fazla teknoloji kullanmış ve daha kaliteli yapmış, Honda bu modelinde teknolojiyi Kawa kadar kullanmamış, kaliteyi de daha düşük tutmuş. Daha teknolojik ve kaliteli yapsaymış o zaman tutan mı vardı? Model kıyaslamasındaki gerçekler bunlar, bize ne gp yi kim kazanmış? Bu iki modelden Ninja 300 daha kaliteli malzemeye ve daha fazla teknolojiye sahip, bunlar gerçekler. Sen gülsen ne olur ayar olsan ne olur?

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    Alıntı capozzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu Kawasaki'nin 300 lük motoru Honda'nın 500 lük motoru ile kıyaslanıyor. Beygir güçleri neredeyse aynı, malzeme kalitesi ise Kawa havada karada alıp götürüyor. Sen istediğin kadar ayar ol, gül falan. 300 cc nşn 500 cc ile kıyaslanıyor olması bile başlıbaşına hangi modelin daha teknolojik ve kaliteli olduğunu gösteriyor. Kawasaki daha fazla teknoloji kullanmış ve daha kaliteli yapmış, Honda bu modelinde teknolojiyi Kawa kadar kullanmamış, kaliteyi de daha düşük tutmuş. Daha teknolojik ve kaliteli yapsaymış o zaman tutan mı vardı? Model kıyaslamasındaki gerçekler bunlar, bize ne gp yi kim kazanmış? Bu iki modelden Ninja 300 daha kaliteli malzemeye ve daha fazla teknolojiye sahip, bunlar gerçekler. Sen gülsen ne olur ayar olsan ne olur?
    Önemli olan kimin kaç cc'den ne kadar güç aldığı değil ki? Marka kıyası yapmıyoruz burada, bu iki makinenin kıyasını yapıyoruz ve Honda'nın torku nerdeyse 2 katı ninjanın. Yakıt konusunda da, daha az devirle daha fazla güç elde edeceği için yine Honda önde. Malzeme kalitesini bilemiyeceğim Ninjayı hiç görmedim. Ama 500r'ın üzerine oturma fırsatı buldum gayet güzeldi.
    Dört tekerlek bedenini,iki tekerlek ruhunu hareketlendirir...

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Durumun iyiyse kawasaki diyorum yani ben olsam en azi da kawa derdim bendeki yeri ayridir bigun umarim benimde olur :D

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Alıntı lickup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önemli olan kimin kaç cc'den ne kadar güç aldığı değil ki? Marka kıyası yapmıyoruz burada, bu iki makinenin kıyasını yapıyoruz ve Honda'nın torku nerdeyse 2 katı ninjanın. Yakıt konusunda da, daha az devirle daha fazla güç elde edeceği için yine Honda önde. Malzeme kalitesini bilemiyeceğim Ninjayı hiç görmedim. Ama 500r'ın üzerine oturma fırsatı buldum gayet güzeldi.
    Benim yazdıklarım tamamen "Kawa daha teknolojik diyene gülerim" şeklinde belirtilen düşünceye karşı yazıldı. Netice itibariyle adamlar 500 cc ile kıyaslanabilecek 300 cc motor üretmiş, bu da ürettiği modelde kullandığı teknolojinin daha iyi olduğunu gösteriyor. Yakıtta hangisi daha az yakar bilemem, ölçmek lazım. Her ikisini de sadece üzerine oturmak değil kullandım, Kawa çok ağır basıyor malzeme ve işçilik kalitesinde.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Honda kaç yakıyormuş Bi söyleyin hele.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Teknolojisi yüksekte noluyor onu diyorum adam 500 luk motor yapmış 300 lukten az yakiyor kilometrede bir litre fark var aşağı yukari beygiri desen daha yüksek tork zaten iki katı teknolojiyi kullanmista nolmus yani litre başına 5 lirami verecekmi kawasaki acaba he bide parça kalitesinde kimin daha iyi olduğunu nerden biliyorsun ki hangi kıyaslamaya göre böyle bir kanıya vardin? He bide moto gp ye laf edip banane teknolojiden demissin bende aynını diyorum banane teknolojiden bastimi gidiyor mu ona ve ne kadar yakiyor ona bakmak lazim

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:47 ----------

Sen orda söylemek istediğimi yanlis anlamissin ben orda kimin teknolojisi yüksek orası önemli değil, önemli olan ne kadar gittiği ne kadar yaktığı demek istedim motorun içinde ne olup bittiğinin ne önemi var teknolojisi daha yüksek ama daha çok yakiyorsa napiyim oyle teknolojiyı herkes cebine bakıyor sonucta.
    Seko bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler