Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kasktaki NFC Sistemi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial 125 MH drif
    merhaba arkadaşlar yeni bi tane kask almak istiyorum bir tane var desen ve güvenlik olarak çok hoşuma gitti kaskın ismi

Polycarbon Mt Helmet Blade Sv Chıeftan Gloss Black/Multıcolor

bazı sitelerde nfc sitemi var diyor bazılarında demiyor demiyenlerin fiyatı 205 tl diyenelrin fiyatı 235 tl benim anlamadıgım bu nfc sistemli olanı alıp işleme hemen soka[/SIZE] biliyormuyuz ve bu kaskı önerirmisiniz çok teşekkür ederim şimdiden

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Dusty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda TransAlp XL650V
    Bilmediğimden soruyorum, NFC ne işe yarıyor kasklarda?

berkekolik1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley
    Ben 200 liralik kask onermiyorum
    hyo kenan bunu beğendi.

afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Merhabalar ben o kasktan aldım nfc sistemli. Gayet güzel kask İspanyol malı kullanışlı ve düşük bütçen varsa ls2 den kaliteli. Nfc sistemi de şöyle çalışıyor, bazı telefonlarda nfc özelliği var yani iki telefonu veya da başka şeyleri temas ettirdiğin zaman bluetooth görevi gibi bişey yapıyor. Bu kask da ise telefonu tanıttığın an senden program indirmeni istiyor (nearwox google play da var) ondan sonra programı kurup dilini falan ayarladıkdan sonra 4 tane numara belirliyorsn. Kaza anında kask yere sert temas ettiğin de belirlediğin numaralara mesaj ve koordinat atıyor.
    Dusty ve karadenizz bunu beğendiler.

Motosikleti
    Ninaj 250SL
    NFC Near Field Communication'ın kısaltmasıdır. Normalde Mifare 1k ya da TAG dediğimiz 1kilobytlelık veri tutar. ALışveriş yaptığınız mağazalardaki alarmlar da da bu türden kartlardır. Kendi içlerinde işlemcisi yoktur. herhangi bir numara çevirme işlemi yapamazlar.

Etiket gibi düşünün. İçerisine adınızı soyadınızı vs kaydedersiniz. o kadar.

Etki alanı ise 3-4 cm dir. bluetooth gibi telefon gibi küçük bir anten ile 3-5 metreden algılaması söz konusu değildir.

Dusty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda TransAlp XL650V
    NFC'nin ne olduğunu biliyordum da, kaskta ne işe yaradığını bilmiyordum

afyonlu003 arkadaşımıza teşekkürler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)