Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Başlangıç motoru olarak hangisini seçmeliyim ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    desertseek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yolda
    Öncelikle herkese iyi forumlar kazasız belasız sürüşler.
    Bana yardımcı olabileceğinizi düşünüp burada bu konuyu açmak istedim.
    Bi kaç aydır araştırıyorum ve Honda cbr250 ile hyosung gt250r arasında kaldım ikisininde + ve eksiklerini az çok biliyorum Altın elbiseli adam sayesinde
    Benim sorum şu olacak size Honda cbr250linin 250cc lik sınıflar arasında en kaliteli olması cazip geliyor ama çok cılız
    Hyosungunda Kalıbı 2 sılındır olusu ve görüntüsü cazip geliyor ama kalite biraz düşük
    Bu ikili arasında kaldım yardımlarınızı bekliyorum.
    Not:Bu arada 1 kaç ay önce bi konu açmıştım honda cb600f hornet başlangıç moturu olarak alabilirmiyim diye şuan bu bana bile komik geliyor kafaya koymuştum alacaktım buradan fikrimin değişmesinde yardımcı olan ve beni bu karardan caydıran bütün abilerime sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    muhammetcon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-09 (2018)
    Bence cbr 250

KYorulmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250r 2014(satıldı)
    cbr 250 nin yeni kasası eskisinden biraz daha kaliplı.
    İmkanınız varsa Cbr 250 öneririm
    Şimdiden hayırlı olsun.

zileliorhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Desertseek Kardeşim,
    Benim tecrübeli ve bilinçli motosikletçilerden duyduğum "Motosiklet kullanmaya yeni başlayanlar ufak cc den başlasın, alıştıkça cc'yi büyütsün" prensibidir. 2013 yılında 51 yaşında iken, bisikletten başka bir iki tekerliye binmemiş birisi olarak 600 TL'ye 2011 model Mondial UKH 100 cub aldım. Aldığımın haftasında 20-30 gibi düşük bir süratle toprak bir arazide yüzüstü düştüm. Açık kaskım ve gözümde gözlüğüm vardı. Gözlüğün orta kemeri alnımı kesti. Kolumda bir iki yüzülme oldu. Süratimin düşüklüğü ve toprak zemin nedeni ile olayı çok ucuz atlattım. 1,5 yılda kendime biraz güven geldi. Şimdi debriyajlı bir motora geçmeyi düşünüyorum. Ama asla 200 hele hele 250 cc falan düşünmüyorum. 125 veya 150 cc bir makine alacağım. Ama önce ekipmanımı almak kaydıyla. Eminim baban yaşındayımdır, hayatta senden çok görmüş geçirmişliğim olduğuna inanıyorum. Gel, bu kardeşinin tavsiyesini ciddiye al. Bilmem mesajımı verebildim mi?

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı zileliorhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Desertseek Kardeşim,
    Benim tecrübeli ve bilinçli motosikletçilerden duyduğum "Motosiklet kullanmaya yeni başlayanlar ufak cc den başlasın, alıştıkça cc'yi büyütsün" prensibidir. 2013 yılında 51 yaşında iken, bisikletten başka bir iki tekerliye binmemiş birisi olarak 600 TL'ye 2011 model Mondial UKH 100 cub aldım. Aldığımın haftasında 20-30 gibi düşük bir süratle toprak bir arazide yüzüstü düştüm. Açık kaskım ve gözümde gözlüğüm vardı. Gözlüğün orta kemeri alnımı kesti. Kolumda bir iki yüzülme oldu. Süratimin düşüklüğü ve toprak zemin nedeni ile olayı çok ucuz atlattım. 1,5 yılda kendime biraz güven geldi. Şimdi debriyajlı bir motora geçmeyi düşünüyorum. Ama asla 200 hele hele 250 cc falan düşünmüyorum. 125 veya 150 cc bir makine alacağım. Ama önce ekipmanımı almak kaydıyla. Eminim baban yaşındayımdır, hayatta senden çok görmüş geçirmişliğim olduğuna inanıyorum. Gel, bu kardeşinin tavsiyesini ciddiye al. Bilmem mesajımı verebildim mi?
    Hocam tecrübe ve fikirlerinize saygı duymakla beraber , 150cc ile başlayıp , kullanmayı kendi kendime öğrenip yıllardır en ufak kaza atlatmadım çok şükür.. 40küsür bin kmyi devirdim.. 250cc de bana göre bilinçli biri için başlangıc segmentıne girebilir.. aralarında ahım şahım bi fark yok..

yavuz benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Şu cılız lafını anlamıyorum sanki herkes Hidayet Türkoğlu mubareklerin. Bence cbr yeterince iri kaldi ki başlangıç için fazla iri ve ağır olmaması daha iyi bu büyüklük takıntısı nedir anlamadim gitti arkadaş

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:12 ----------

Ne güzel söylemişsiniz keske daha genç olan arkadaşlarımız da sizin gibi düşünse

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    CBR 250R iyi giden bir motor hiç tecrübe yoksa 2. aşama düşünülmeli.. 125 liğini al o sana öğretsin motor kullanmayı hatalarını görmezden gelsin, sonra 250 300 bir şeyler bakarsın, 250 liği küçümsemeyelim 160-170 km hızlara çıkabilen bir motor ... ilk cbr 125 imi kullanırken iyiki 250 liliği almamışım şimdi uçtuydum bu hatayı onda yapsaydım dediğim yerler az olmadı... sonra ne oldu 125 lik ile öğrenip f650 ye geçiş yaptım ve arada dağlar kadar da fark olduğunu gördüm..

KYorulmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250r 2014(satıldı)
    Alıntı zileliorhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Desertseek Kardeşim,
    Paylaşımınız ve tecrübeniz çok değerli ancak bende sıfır motor tecrübesi ile cbr250 tepesine çıktım. İlk bir kaç günden sonra ben ona alıştım oda bana. Kapalı alanda fırsat buldukça motoru tanımak için vakit harcadım. 7bin kilometrelik birlikteliğimiz var şimdiye kadar da bir kaza atlatmadım, Allah göstermesin.
    Bilinçli olup bu işin şakası olmayacağını bilen birisi bence 250cc ile başlayabilir.

zileliorhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı KYorulmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paylaşımınız ve tecrübeniz çok değerli ancak bende sıfır motor tecrübesi ile cbr250 tepesine çıktım. İlk bir kaç günden sonra ben ona alıştım oda bana. Kapalı alanda fırsat buldukça motoru tanımak için vakit harcadım. 7bin kilometrelik birlikteliğimiz var şimdiye kadar da bir kaza atlatmadım, Allah göstermesin.
    Bilinçli olup bu işin şakası olmayacağını bilen birisi bence 250cc ile başlayabilir.
    Yorulmaz Kardeşim,
    O zaman ben kendi olayımı örnek olarak vermeyim. Ben cub sürmeye 51 yaşında başladığım için belki siz gençler kadar kolay ve çabuk adapte olamadım 2 tekerliye. Malum gençler, benim gibi yaşı geçkinlerden çok daha kolay ve çabuk öğreniyorlar. Ayrıca ben cub'ı Çanakkale gibi nüfusu 100.000'i geçmeyen bir şehirde kullandım. Sizin gibi İstanbul, Ankara, İzmir, Konya'da olsaydım, herhalde 2 tekerliye başlamaya cesaret edemezdim
    A bove ante, ab asino retro, a stulto undique caveto - Latince Atasözü
    (Öküzün önünde, eşeğin arkasında, aptalın hiç bir tarafında durma)

Motosikleti
    Yolda
    Öncelikle tavsiyeleriniz için teşekkür ederim
    Şunuda baştan yazmamda fayda varmış heralde ama unuttum şimdi ekliyorum:Motosiklet kullanmışlığım var ama ahım şahım değil dayımın cbf250 motoru vardı zaten motor tutkusuda oradan geldi normalde arabam var ama motor ap ayrı bişey 2yıl bende kaldı bu süre zarfı içinde arabaya bindiğimin 3 katı binmişimdir :D az da olsa bir tecrübe sahibiyim bunun için 250cc istiyorum hiç binmemiş olsam haklısınız scooter tarzı bişey ile başlardım ama bu bana ait olacağı için 2sinden birini seçmek için bu konuyu açtım.

mucoist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Yamaha R25, Kawasaki 250sl, Ktm rc200 araştırma yaparken inceleyebildiğiniz modeller arasında mıydı? Cbr250 için en kalitelisi dediğiniz için tereddüte düştüm bir an. Bence yeni modelleri yakından görüp, mümkünse üstüne binip karar vermeye bakın.

mehmet188 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja
    Kawa candır. Hemde hepsinden uygun kaçırma derim

ümitersoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R6
    Gt250r al dostum. Ben kullanıyorum. Ben kalipli uzun biri oldugm icn tercih ettm. Senin boyda var baya. Gider yani sekilli alet.

Motosikleti
    Sym Fidde 125s
    Şehir içi kullanıcak iseniz 125-150 cc bir motor işinizi hayli hayli görecektır.Benim 9 beygirlik scooter ım bana yetıyorda artıyor,çünkü motosiklet hız işi değil.zevk işidir bana göre.Nice abilerimiz 600-1000 cc lık motorlarının yanında 125-150 cc motorları neden alıyor ?

250 likle başla,''125 cc biraz süre sonra sıkıcak seni'' sözünede çok karşıyım.

Kişisel düşüncem Cbr 125 ile başlaman.Hatta trafik tecrüben yoksa scooter ile başlaman ve motora bu yetermı şu yetermi gözüyle bakmaman.
    Şimdi sana R6 kullanıp yanında pcx 125 alan bir abimizin vıdeosunu paylasıyorum ve Tekrar hatırlatıyorum 125 cc şehir içi için kesinlikle yeterlidir.

http://www.youtube.com/watch?v=ug5mx-UCMmc

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    600 lük motorla başlama düşüncenin değişmesine sevindim )) bence honda al cunku sorunsuzdur üzmez seni başını ağrıtmaz ve kolay satarsın. ayrıca hangısı kac kılo bılmıyorum hafıf olması senın ıcın avantajdır.

gokhanarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250 Naked
    Bundan önce 600'lük ile başalayabilir miyim diye konu açmıştım güldüm demişsin, ben buna da güldüm Ne bu acele kardeşim? Barkın abinin başlangıç motoru adlı videosunu da izle derim.

Daha 20 yaşındasın gençsin, Hyo dediğin alet 180 kilo 160-170 gören, 6 saniyede 0-100 yapan alet tork desen allah gibi viraj alırken hafif gaz açınca kıç açabilme ihtimali yüksek, Honda desen 25 beygir alet. Hyosunga göre biraz daha naif ama niye abi yani aceleniz niye? Git scooter al önce bi öğren motor trafikte nerede yer alıyor? Acil durumda ne yapacaksın? Nasıl araç sollarsın? Yahu bunları 30 beygirlik 180 kiloluk aletle öğrenmek var 100 kilo 7 beygir scooterla öğrenmek var.

Cesedin mi yakışıklı olsun güzel kardeşim? Tamam Hyo alcan Honda alcan oo şekil kızlar dönüp bakıcak "uu" diyecek te 120 ile giderken önde ki araba vurdu freni sen o sırada vites mi küçülteceksin, fren mi basacaksın aynalardan boşluk mu arayacaksın nereye kaçacağını mı düşüneceksin? Ben sana diyim bagajında patlayacaksın olan güzelim anana babana olacak. Etme, yapma her işin bir kuralı vardır kuralına uy al scooterını bi 5-6 bin kullan sat 125'lik vitesli al bi 5-6 bin de onu kullan sonra hyo mu alıyon kawa mı alıyon honda mı alıyon al.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    başlangıç için 250 de iyidir merak etme ama herzaman japon derim...

beyefendi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125e
    Deserteek kardeşim 1.75 felan boyum var ve cbr a yatarak binebiliyorum, emin ol hyosung seni çok zorlar, al cbrını ikinci eli hızlı zaten öğrenince hyosung alırsın çünkü şimdiden alırsan kontrol edemezsin gibime geliyor

Motosikleti
    Yolda
    Cevaplarınız için teşekkür ederim
    yamaha r25 ile ninja 250 sl hoşuma gitti ama benim bütçemi aşıyolar
    Büyük ihtimalle hyo alacam ama hala kararsızım şimdi hyo alsam dediğiniz gibi kalıplı motor kontrolu zor cbr250 duyduğum kadarıyla daha kıvrak bi motor şehir içi kullanımı uygun ama içten bişey dürtüyor işte hyo hyo diye

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Cbr 250 iyidir bence tabi hyo hakkinda bi fikrim yok hic yaklasmadigim ve arastirma dahi yapmadigim bi motor :D

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)