Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

yeni bir başlangıç, yeni bir motor...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Leon10Rhyme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı tanra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hadi ya, valla ayaklarım yere değsin isterim. bana motoru tuttuğumda o ağırlığı biraz ürkütücü geliyor acemilik işte herhalde ona da alışılıyor.
    CBR 250 yüksek bi motor değil dostum kaç kişi gördüm altında çocuk oyuncağı gibi gezerlerken

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Peki bu tarz motorlardan otomatik olanı yok mudur ? Genelde scooter larda varmış sanırım.
    Sonra beni bir gülme alıyor

Bu tip motosikletlerde otomatik vites olmaz
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

acemiyiz aabi napalım arabada bile hep otomatik kullandım, alışırım inşallah

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    acemiyiz aabi napalım arabada bile hep otomatik kullandım, alışırım inşallah
    motosiklette vites emin ol çok çok kolay sadece boşu bulmakta belki sıkıntı yaşarsın.
    hiç bir şey bilmeyen adam 2-3 tane video izlesin öğrenir
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

Alıntı Freye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklette vites emin ol çok çok kolay sadece boşu bulmakta belki sıkıntı yaşarsın.
    hiç bir şey bilmeyen adam 2-3 tane video izlesin öğrenir
    evet bir kaç video izledim. kolay görünüyor sanırım alışmakla ilgili

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yazılan yorumların çoğuna katılıyorum. Ben 125 cc scooter ile başladım. Çünkü ne araba deneyemim vardı, ne de trafik deneyimim. İstanbul trafiğine attım kendimi. Bazı şeyler kafana oturduktan sonra (yol okuma,kontra, nereye girilmez, muhtemel kelekler) altındaki makinenin teknik verileri çok da önemli olmuyor. Mesele bu şeyler yerleşene kadar, motosiklet tepkilerini kavrayana kadar, ağır kazalar yapmamanız.

Ben şahsen birkaç video izleyerek vitesliyi öğrendim deyip, kendimi trafiğe atmazdım. Ekipman,eğitim konusunu es geçiyorum. Mt125'in (komutlara alıştıktan sonra) sizin için iyi bir seçim olacağını düşünüyorum. Az yakıt ve dik oturuş pozisyonu nedeniyle önerdim, 125 cc olduğu için değil.

kardeşim sana tavsiyem , eğer bu motor işine yeni başlıyorsan bu motorların hiç birini tavsiye etmem çünki ; ilk önce ucuz ve küçük hacimli br motorla başla (125-150 lik ) gibi çünki gösterişi ve fazla öz güveni bir kenara bırakalım , ilk motoruznuzda allah vermesin düşüp kalkma riskiniz yuksek.. o bahsettiğiniz motorllarda bir düştügünüz zaman cıkan maliyet sizi bu işten soğutabilir. önce acemiliğinizi ucuz bir motorda atın derim.
    ve bir yandan düşülmesi biryana kullanmayı hiç bilmiyorsanız motorun dişlilere ve balataların çabuk biter ve motora zarar verirsin . BENCE....

Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazılan yorumların çoğuna katılıyorum. Ben 125 cc scooter ile başladım. Çünkü ne araba deneyemim vardı, ne de trafik deneyimim. İstanbul trafiğine attım kendimi. Bazı şeyler kafana oturduktan sonra (yol okuma,kontra, nereye girilmez, muhtemel kelekler) altındaki makinenin teknik verileri çok da önemli olmuyor. Mesele bu şeyler yerleşene kadar, motosiklet tepkilerini kavrayana kadar, ağır kazalar yapmamanız.

Ben şahsen birkaç video izleyerek vitesliyi öğrendim deyip, kendimi trafiğe atmazdım. Ekipman,eğitim konusunu es geçiyorum. Mt125'in (komutlara alıştıktan sonra) sizin için iyi bir seçim olacağını düşünüyorum. Az yakıt ve dik oturuş pozisyonu nedeniyle önerdim, 125 cc olduğu için değil.
    Şeklen de on numara görünüyor bu mt125 zaten video izleyerek öğrenilmez tabii, az çok fikir sahibi olmak adına biraz bilgi toplamaya çalıştım. Teşekkür ederim.

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Herkese selamlar...

Bir motorsiklet seven olarak, bir hevesle artık almak istediğim için sizlerden fikirlerinizi almak istiyorum.

Motorsiklet ehliyetim yok. Sadece bisiklete binebiliyorum Motor tecribem yok. Bir arkadaşımın 125 lik scooter'ini çok az kullandım o kadar.
    Arabam var, istanbul trafiğini iyi biliyorum.

Almayı düşündüğüm motorlardan biri (ikinci el)

YAMAHA MT-125
    HONDA cbr 125
    YAMAHA YZF-R125

125 lik değil 250 likle başlarsam yapamaz mıyım? Herkes önce 125 likle başlamam gerektiğini söylüyor.

Teşekkürler
    bir ay önce bende senleaynı durumdaydım sınavı geçemeyeceğim korkusuyla önce gittim bir tane tvs rtr 150 motor aldım çalışmak için trafiğe çıkmıyorum tabiki trafiğe kapalı alanım var çalışmalar yaptım önümüzdeki hafta sınava giriyorum ehliyeti alacağım..

ama istanbulda eğitim merkezleri var onlardan birine gidebilirsin sen vaktin varsa..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)