Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

yetim hakkı yiyen taksi şoförleri!

Motovento
    REKLAM ALANI
    natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    herzaman konuşuluyor yazılıyor motosiklet kullananlar şöyle, motosiklet kullananalar böyle diye en sonunda da yetim hakkı yiyen motorcular diye haber yaptılar....
    geçen gün gata hastanesine gittim hastanede koştururken telefonum çaldı arayan çok yakın arkadaşımdı acil olarak beni çağırdı uzunçayır metrobüs durağının altında bekliyormuş burda yazamayacağım bir sebeple hemen gitmem gerekiyordu yanına...cebimdede 10 tl var otobüse yürüsem yetişemeyeceğim şöyle düşündüm hastane kapısından arkadaşın yanına 8-9 liraya giderim diye hesapladım mesafe e5 üzerinden yakın bilen bilir...hemen kapının önünde bekleyen ilk taksiye bindim'' uzunçayır metrobüse'' hemen kaptan dedim adam hemen kadıköye doğru gitmeye başladı o zaman '' e5 ten neden gitmiyorsun yakın '' dedim bana:''ayrılık çeşmesinden metrobüse bin'' dedi hocam ne diyosun sen dedim arkadaşla buluşacağız dedim '' aynı tutar'' dedi beni götürdü 15 tl tuttu 10 tl verdim yanımda para olmadığını söyledim tartıştık indim gittim....
    demek istediğim insanlar hastane önünde pusuya yatmış bu cinleri, üç kağıtçıları görmüyorlarda yok efendim köprü parasını ödemiyor bu motorcular böyle yapıyorlar şöyle yapıyorlar diyorlar...
    sahin08 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Bunda şaşılacak bir şey yok. Hırsızlıkta çığır açan yöneticiler ve o hırsız din tüccarını alkışlayanların olduğu yerde ne olmasını bekliyorsun. İmam cemaat ilişkisi.
    hasanfuat, SUN, hakikiteker ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı natila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herzaman konuşuluyor yazılıyor motosiklet kullananlar şöyle, motosiklet kullananalar böyle diye en sonunda da yetim hakkı yiyen motorcular diye haber yaptılar....
    geçen gün gata hastanesine gittim hastanede koştururken telefonum çaldı arayan çok yakın arkadaşımdı acil olarak beni çağırdı uzunçayır metrobüs durağının altında bekliyormuş burda yazamayacağım bir sebeple hemen gitmem gerekiyordu yanına...cebimdede 10 tl var otobüse yürüsem yetişemeyeceğim şöyle düşündüm hastane kapısından arkadaşın yanına 8-9 liraya giderim diye hesapladım mesafe e5 üzerinden yakın bilen bilir...hemen kapının önünde bekleyen ilk taksiye bindim'' uzunçayır metrobüse'' hemen kaptan dedim adam hemen kadıköye doğru gitmeye başladı o zaman '' e5 ten neden gitmiyorsun yakın '' dedim bana:''ayrılık çeşmesinden metrobüse bin'' dedi hocam ne diyosun sen dedim arkadaşla buluşacağız dedim '' aynı tutar'' dedi beni götürdü 15 tl tuttu 10 tl verdim yanımda para olmadığını söyledim tartıştık indim gittim....
    demek istediğim insanlar hastane önünde pusuya yatmış bu cinleri, üç kağıtçıları görmüyorlarda yok efendim köprü parasını ödemiyor bu motorcular böyle yapıyorlar şöyle yapıyorlar diyorlar...
    Buda iyimiş.

sonra motosikletlere laf atarlar, geçen pazar büyük bir mallık yaptık buz gibi havada grup sürüşü yaptık tavsiye etmiyorum
    4 kişiyiz 2 tane cbr 250, xj6 ,ve cbr 600 f vardı orta şeritten sürü halinde gidiyoruz en önde 600 f vardı bir tane taksici 600f in üzerine bir kırdı var ya ben olsam ölürdüm her halde bu sefer takıldık peşine 1-2 km sonra trafik sıkışınca durdu diyoruz sen napyorsun öldürüyodun adamı dedik adamın umrunda değil var ya başkası olsa onu orada yakardı baktı sinirler geriliyor 4 tane motorcu göremedim fark etmedim falan dedi özür diledi bıraktık biraz daha artistlik yapsa kavga çıkıcaktı.

ama saçmalığı görüyormusunuz 4 tane motorcu aynı şeritte göremdim.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Bu taksiciler kendi ayaklarına kurşun sıkıyorlar farkında değiller. İstanbul taksicilerinin ününü Türkiye'de duymayan yoktur herhalde. Durum böyle olunca millet mümkün mertebe taksi kullanmaktan uzak duruyor.

Leon10Rhyme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 200
    İstanbulda toplu taşımacılık yapanların %80'i onun bunun çocuğundan başka birşey değil. Benim başımdan geçen bir olayda şöyle anlatayım... Hava yağmurlu iş yerimin sokağı tek yön ve dar geçişli bir yer olmasına rağmen millet arabalarını kaldırım üstüne park ediyorlar. Kaldırımda yürüyecek yer kalmadığı için mecburen yol kenarından yürümeye başladım arkamdan gelen bir taksi kornaya asıldıkça asılıyor, asıldıkça asılıyor döndüm arkama " Ne basıyorsun kornaya görmüyormusun çekileceğim yer yok " dedim. Yanıma yaklaştı az kenara kırıp " Ne diyorsun şimdi söyle " dedi uslübumu bozmadım " birader arabanın içinde sıcacık oturan sensin yağmurda ıslanan kaldırımda yer olmadığı için yoldan yürüyen benim " diyince bana verdiği cevap " benim problemim değil " oldu. O andan sonra bende kayış koptu " Nediyorsun lan sen o.çocuğu " diyerek tekmelemeye başladım taksinin kapılarını, kendi kapısını açmaya çalıştı tekmeyi vurup kapattım çıkamayacağını anlayınca kökledi gazı kaçtı şerefsiz üstüm başım su içinde kaldı. Ama değdi arka yolcu kapısı ve kendi kapısı göçük içinde kaldı içim rahatladı o gün yemin ederim.
    smiles, jackonbir, Bune ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    gokhanarslan, Artes, 2move ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yazın ben de istanbula gitmiştim yol iz bilmiyoruz mecburen taksiye biniyorduk 2 kere aynı yere gittik biri 20 tl diğer 13 tl dedi ufaktan çarpıyorlar

Motosikleti
    dealim daystar 250
    evet Su CHP liler de hem hırsız hem iftiracı , adamlar şişlide resmen hanedanlığını ilan etmiş, iski gate lerle ülkeyi sövüşlemiş, SSK yı batıran adamı genel başkan yapmış, şimdide yönetciler hırsız diyor. acaba kedi ciğer meselesi mi oluyor ne.
    okan kartal bunu beğendi.

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    Hepimizde akıllı telefonlar var rotayı hesaplıyalım.
    Rotamız 12 km = kmde 2 lira atar=24 tl+ açılış 3 tl= 27 tl
    Çözüm değil tabiki bir fikir..

Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı memer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet Su CHP liler de hem hırsız hem iftiracı , adamlar şişlide resmen hanedanlığını ilan etmiş, iski gate lerle ülkeyi sövüşlemiş, SSK yı batıran adamı genel başkan yapmış, şimdide yönetciler hırsız diyor. acaba kedi ciğer meselesi mi oluyor ne.
    aman hocam Taşlanmakla kalmassınız.
    memer bunu beğendi.
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

smtaytgn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250r
    Benim babamda taksici 30 senedir arkadaşlar ama böyle şerefi bozuk insanlar var tabi temiz sopa çekeceksin böyle insanlara.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:37 ----------

Alıntı Freye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buda iyimiş.

sonra motosikletlere laf atarlar, geçen pazar büyük bir mallık yaptık buz gibi havada grup sürüşü yaptık tavsiye etmiyorum
    4 kişiyiz 2 tane cbr 250, xj6 ,ve cbr 600 f vardı orta şeritten sürü halinde gidiyoruz en önde 600 f vardı bir tane taksici 600f in üzerine bir kırdı var ya ben olsam ölürdüm her halde bu sefer takıldık peşine 1-2 km sonra trafik sıkışınca durdu diyoruz sen napyorsun öldürüyodun adamı dedik adamın umrunda değil var ya başkası olsa onu orada yakardı baktı sinirler geriliyor 4 tane motorcu göremedim fark etmedim falan dedi özür diledi bıraktık biraz daha artistlik yapsa kavga çıkıcaktı.

ama saçmalığı görüyormusunuz 4 tane motorcu aynı şeritte göremdim.
    2 hafta öncede biri bana kayışdağı yolu istikametinde önümde bir an durdu motor freni ve arka fren ön fren basıp zor durdum 90 km hızla kenar taraf boştu oraya kırdım . Anlayacağınız taksici minibüscü otobüscüden uzak durun abi , yolun sağı değilde solundan gidin he birde motor kullanıyorsak motora değil etrafı çözümleyelim aynaya bakarak önümüze bakarak ama süreki dikkatimiz bunlarda olsun ki kaza yapma riskimiz azalsın.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    özellikle gece 12 den sonra takip mesafenizi uzatın. para koparmak için ani fren yapıp arka tamponuna vurmanızı sağlayarak 50 lira ver 100 lira ver diyebilirler. zaten tamponları hurda olduğu için çekinmezler arkadan da vuran suçludur hesabı.. anladınız siz

Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı smtaytgn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim babamda taksici 30 senedir arkadaşlar ama böyle şerefi bozuk insanlar var tabi temiz sopa çekeceksin böyle insanlara.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:37 ----------

2 hafta öncede biri bana kayışdağı yolu istikametinde önümde bir an durdu motor freni ve arka fren ön fren basıp zor durdum 90 km hızla kenar taraf boştu oraya kırdım . Anlayacağınız taksici minibüscü otobüscüden uzak durun abi , yolun sağı değilde solundan gidin he birde motor kullanıyorsak motora değil etrafı çözümleyelim aynaya bakarak önümüze bakarak ama süreki dikkatimiz bunlarda olsun ki kaza yapma riskimiz azalsın.
    Hocam her yerden çıkıyorlar
    Nasıl Bir şeyse
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    Alıntı Leon10Rhyme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbulda toplu taşımacılık yapanların %80'i onun bunun çocuğundan başka birşey değil. Benim başımdan geçen bir olayda şöyle anlatayım... Hava yağmurlu iş yerimin sokağı tek yön ve dar geçişli bir yer olmasına rağmen millet arabalarını kaldırım üstüne park ediyorlar. Kaldırımda yürüyecek yer kalmadığı için mecburen yol kenarından yürümeye başladım arkamdan gelen bir taksi kornaya asıldıkça asılıyor, asıldıkça asılıyor döndüm arkama " Ne basıyorsun kornaya görmüyormusun çekileceğim yer yok " dedim. Yanıma yaklaştı az kenara kırıp " Ne diyorsun şimdi söyle " dedi uslübumu bozmadım " birader arabanın içinde sıcacık oturan sensin yağmurda ıslanan kaldırımda yer olmadığı için yoldan yürüyen benim " diyince bana verdiği cevap " benim problemim değil " oldu. O andan sonra bende kayış koptu " Nediyorsun lan sen o.çocuğu " diyerek tekmelemeye başladım taksinin kapılarını, kendi kapısını açmaya çalıştı tekmeyi vurup kapattım çıkamayacağını anlayınca kökledi gazı kaçtı şerefsiz üstüm başım su içinde kaldı. Ama değdi arka yolcu kapısı ve kendi kapısı göçük içinde kaldı içim rahatladı o gün yemin ederim.
    ii sine denk gelmişsin izmir de konak ta taksiciyle tartışan bir kişi taksicinin bıçak çekmesiyle ykm mağazasının içine kadar olan kovalamacada taksici müşterisini bıçakla öldürdü...aman diikaat deyimkurtlar vadisi dizisi çıktı çıkalı memlekette pisikopatlar çoğaldı

Leon10Rhyme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı izmir3535 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ii sine denk gelmişsin izmir de konak ta taksiciyle tartışan bir kişi taksicinin bıçak çekmesiyle ykm mağazasının içine kadar olan kovalamacada taksici müşterisini bıçakla öldürdü...aman diikaat deyimkurtlar vadisi dizisi çıktı çıkalı memlekette pisikopatlar çoğaldı
    Arka cebimde cüzdan yerine muşta taşıyorum 2 kere bıçaklı saldırıya uğradım birinde ağır yaralandım diğerinde karşı kişi tek olduğu için temiz bir dayakla yolladım ikiside gaspçıydı. 2 sene evvel öldürmeyecek ama kırılmayacak yer bırakmayacak ne taşıyabilirim derken muşta geldi aklıma. Ama alırken kendimce kurallarımı koydum karşımdaki tekse ve bıçak tarzı hiç birşey çıkarmazsa bende çıkarmam dayak yiyeceğim varsada yerim bükemeyeceğin eli öpeceksin derler ama 2,3 kişilerse Estetik harikası ile tanışma vakitleri demektir

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    özellikle gece 12 den sonra takip mesafenizi uzatın. para koparmak için ani fren yapıp arka tamponuna vurmanızı sağlayarak 50 lira ver 100 lira ver diyebilirler. zaten tamponları hurda olduğu için çekinmezler arkadan da vuran suçludur hesabı.. anladınız siz
    Çok ilginç !
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı memer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hırsız her yerde hırsızdır. Bunun başka tanımı yok, hırsızı savunanın da hırsızdan farkı yoktur. İftira atan da şerefsizdir atmayıp attı diyende şerefsizin önde gidenidir.
    berkerk ve smiles bunu beğendiler.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    taksiciyi de doğuran bir ana ama. bu taksiciler sonradan annelerinin mesleklerini değiştirtiyor. en sol şeritten baaam diye sağ şeride mi kırılır. bağırdım arkasından annesinin mesleğini duydu baktı. beklesem dövecem o kadar. istediğini çeksin değil bıçak top tüfek çeksin. bu olay bornova metronun orda oluyor. deliriyorum..

zaten bi laf vardır. taksicinin müşterisi yoksa arkasında, müşterisi varsa önünde durma. bi de benim bi lafım var taksiciler...... diye böyle ama yazamicam.

ebeveyn meslekleri bakımından sıralama
    1-taksiciler
    2-dolmuş şoförleri
    3-güvenlik memurları/mensupları

Motosikleti
    dealim daystar 250
    Zavallı sin

Vitus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Yani bunlar önceden de duyduğumuz bildiğimiz rezil şeyler ama insan izleyince daha bir sinirleniyor, ulan oturduğum yerde içim gitti. Ya arkadaş, sen madem böyle bir haber yapıyorsun koskoca ulusal kanalsın, arasana polisi gelsin araçtan ineceğin yere, elinde kamera kaydı var, gizli çekim de değil adama söylemişsin açıkça bildiğin suçun ispatı işte al adam alenen dolandırıcı, ötesi var mı daha ne gerekiyor ki bu adamın ceza alması için? Benim hukuksal anlamda çok bilgim yok hukukçu arkadaşlar bilecektir bunu tabi ama ne bileyim belki taksimetre gibi düzgün çalışması gereken bir cihazın manipule edilerek hile yapılması, müşterinin iletişim ve bilgi eksikliğinden fayda sağlanması vs. sebeplerle 'nitelikli dolandırıcılık' olarak bile görülebilir. Internetten baktığım kadarıyla 2-7 yıl arası hapis cezası ve üstüne para cezası var. Adam hem alenen dolandırıyor, hem üste çıkıyor, bunların ötesinde bir de şehrin zaten yurt dışında çok iyi olmayan güvenilirliğini turistin gözünde daha da düşürüyor. Yazık, vallahi yazık.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)