Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Diz sürtme tekniği

Motovento
    REKLAM ALANI
    JetAime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorsiklet, Seyahat, Bilgisayar
    Arkadaşlar denemeniz için değil bilgilenmeniz için gönderiyor ve sorumluluk kabul etmiyor. Başka forumdan alınmıştır...

Arkadaslar istedimki sizde bu cok sahane hissi tadin!!
    Ama DIKKAT virajlara güzel yatabilenler denesin yani yatipta dizlerini sürtemeyenler denesin!!Virajda epeyi hizli gitmeyi öngören bu teknik tabiki belirli bir kabiliyet istiyor!! Lütfen daha yeni baslamis olanlar denemesin!!
    Önemli olanlardan ilk önce yukarida belirtilen Kabiliyet durumu>ikincisi lastiklerin sicak olmasi vede zeminin yeteri grip vermesi yani kaygan olan kuru asfaltlardada bile dikkat etmek lazim.Ilk basta büyük bir park alani deneme icin iyidir.Kücük viteslerde denemeyin motorun 3 vitesi uygun olur cünkü birden cekmez gaz acildiginda.Hadi bakalim>>

Sag viraji örnek aldim:>>
    Viraja gelirken distan girip vücudu rüzgara karsi kaldiriyorsunuz ve agirliginizi saga dogru veriyorsunuz poponuzun yarisi saga dogru kayiyor ve sag dizinizi aciyorsunuz>>

Viraja tam girerken agirliginizi ice veriyorsunuz ve gidona bir impuls saga dogru veriliyor ama gidonu rahat rahat tutmak lazim ani bir hareket isi bozar.Sag cizmenin ucunu ayakliklara koyarak basiyorsunuz ve soldaki sadece topugunuz ayakliklara degerken disa dogru aciliyor.>>

Simdi en önemli olani geliyor bakis yönünüz virajin cikisina dogru olmasi lazim "baktiginiz yöne dogru gidersin"lafi icabi!!!Viraj icindeki omuzunuz otomatikman öne dogru göstermektedir.Simdi viraja yatiyorsunuz(tabiki normalinden biraz daha hizli olmamiz lazim) ve sag dizinizi dahada aciyorsunuz ve diz yere sürttügünde ses biraz sert olabilir korkmayin yönünüzü tutun>> Dizlikler yere sürterken yeri cok güzel hissediyorsunuz.Dizlikler bir sensor vazifesi görüyor.>>

Dizlere takilabilecek taslara v.s dikkat etmek lazim.

Dahada viraja dogru yattiginizda motor otomatikman yatma derecesini acar yani düzelir böylelikle kayma önlenir(highsider)ama dizinizi biraz daha cekerseniz motor dahada viraja dogru yatar..

Korkmayin düsmezsiniz cünkü zaten asagidasiniz :roll: :wink:

Sol virajda tabiki tam tersi..

Ama yinede Tr'deki yollarin cogu zaman cok kaygan oldugu icin güzel gripi olan yollari yada güzel alanlari secmenizi dilerim :!: :!:

Hadi bakalim denemeye........ :wink: :wink:

Böylede görünür insaallah ve zevkine hic bir sey motosiklet sektöründe varamaz..... Bir daha Dikkatli olalim arkadaslar!!! Yavas yavas deneyelim!!
    Benim icin zoru basarmak kolaydir, imkansiz ise biraz zaman alir!”

Sinan Atasoy

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tek serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    su an yok
    evet jet resımdekı makına guzel de turkıyede oyle yatılacak fazla yer yok varda cok kaygan antalyanın yolları guzel mesela orda yatılır he bır de sunu soylemeyı unutmusun vıraja gırerken vırajın cıkısına dogru bakılmalı gozumuze bır yer kesırmelıyız mesela 50 metre ılerdekı yanı vırajın sonundakı tabeleya yada ne varsa bakarak cıkmalıyız
    motorsikleti seveni bende severim herkese selam tek tekere devam

Motosikleti
    Bunları ben söylemiyorum dostum yapanlar anlatıyor bir başka forumdan arakladım ;) Ve unutma DD teorisidir daima sırıtacaksın ;)

Sinan Atasoy

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    Antalyada hangi yollardan bahsediyorsun? ilerde belki yolumuz düşer R6 alırsak
    ERASER WİLL COME BACK

Motosikleti
    yamaha FZR '94
    neyse abi ben gidiyim bi deniyim. londra asfaltından ıspatulayla kazırsınız benii
    racing racing ve racing.............

Motosikleti
    su an yok
    antalyadan burdur tarafına dogru gıderken gecen ay ordan geldık hele bır yesılova mıydı neydı duzluk var herhalde orda 300 u gorursun bu tarafa yanı burdur yolunda antalyanın cıkısı daglar felan var vırajlı tam yatılmalık yollar

Motosikletle Antalyadan Adanaya Türkiyenin Riski Yolu Olan Alanya+Anamur+Silifke+Mersin istikametinden gitmiş/dönmüş biri olarak Tek Serhat arkadaşın söylediğini düzeltme gereği duyuyorum

O yollar yatılmalık, denge kaybetmetik, yoldan çıkmalık, uçurumdan uçmalık.
    Ben sadece yatılmalık,denge kaybedilmek ve yoldan çıkılmalık safhalarını gerçekleştirebildim Allaha Şükürler olsun.Ki benim motosikletim 125 CC Cross ve Maksimum Hızı 120 Km.Racingle o yollardan gitmek Çılgınlıktan başka birşey değil.Her yer delik+kum+taş kaynıyor..

Kalan son 200 Km bir an önce bitireyim derken Hayatımı erkenden bitiriyordum

Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    tek Serhat haklı Ateş
    dediği yol tahminim hava alanının ordan ısparta - burdur yolu ben araba ile bile gaza gelmiştim orda gerçekten güzel yol
    ve antalyada hız isteyen varsa Antalyanın çıkışı yani kepezin üstünden korkuteli yolu mükemmel zaten uçak deneme pistiydi orası dümdüz yol plakayı saklayıp radara yakalanmadan hız yapılır orda
    ERASER WİLL COME BACK

Motosikleti
    yamaha FZR '94
    dikiz aynasına cd assak radara yakalanmıyoduk dimi.? ayrıca trafik dersinde gördüm radarın yerini tespit edene 1 sene hapis varmışş

Motosikleti
    Tabi, 3 kulhuvalla bi elham okuyuncada yakalanmıyorsun

Sinan Atasoy

Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    ya race ne cd'si Türkiyede hangi araba sen 200'ü geçince peşine takılıcak plakayı sakla hıza devam şahsen ben durmam ceza yemektense kaç daha iyi
    DD amca duymasın şutlucak beni siteden şimdi radarla ne dalga geçiyonuz diye
    tabii ki jet aime de haklı bunu uygulucaz hep beraber

bu lafı söyleyen ben hepinizden özür diler kaçış olmadığını hatırlatırım hele hele radarda fotonuz varya kayıtlarda geçen a2 yüzünden motoru bağlıcaklardı ama polis amcalar insaflı çıktı bişey demediler sadece radar cezasını ödedik en kısa zamanda ehliyet alıcam ve hiç olmazsa cezamı ehliyetle yerim
    ve kaçınca başınıza gelicekler eğer çok ciddi anlamda sayarlarsa önünüze kontrol noktalarında barikat kuruyorlar eğer gene durmazsanız need for speed oynayanlar bilir çivili engel trap koyuyorlar tuzak yani ve bu olaylar yaşanmış anlatdı bize polisler bizde efendice cezamızı ödedik
    ERASER WİLL COME BACK

Donald_Duck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS Adventure
    Alıntı powerbyaydin adlı üyeden alıntı
    ya race ne cd'si Türkiyede hangi araba sen 200'ü geçince peşine takılıcak plakayı sakla hıza devam şahsen ben durmam ceza yemektense kaç daha iyi
    DD amca duymasın şutlucak beni siteden şimdi radarla ne dalga geçiyonuz diye
    tabii ki jet aime de haklı bunu uygulucaz hep beraber
    Ah seni seni seniiiii....

Arkadaslar bu yaziyi herhangi bir sokaktaki asfalt kalitesi TR deki yaris pistlerinden daha kaliteli olan Almanyadaki arkadasimiz Sino yazmisti.

Herhangi bir seye kalkismadan once su yazimi bir okuyun lutfen...

http://donald.hypermart.net/Teori/10ASILMAYALIM.htm

Sonra takkeyi onunuze koyup karar verin. Pistte olacak seyler bunlar.

Motosikleti
    yamaha FZR '94
    yok be olm makara yapıyosss

Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    DD abi walla makara yapıyoz yani bizde biliyoruz yolları her yer köstebek yuvası gibi olmuş racingle hayatda hız yapılmaz bizim burlarda sayende bilinçleniyoruz abi
    ayrıca race fzr 600 aldın mı?
    ERASER WİLL COME BACK

Motosikleti
    yamaha FZR '94
    aa ayıpsın almammııı düşeşe geldii

Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    hadi ya hayırlı olsun kardeş foto yolla bir ara
    ERASER WİLL COME BACK

Motosikleti
    yamaha FZR '94
    yollucazda foto kayıp yaaa. zaten 1 ay sonra askerim. motoru amca oğluna satıcaz..

Motosikleti
    su an yok
    arkadaslar once ates sana soluyom bak bılen var demekkı o yolları sen zaten crosla yatmayı mı dusunuyon ben o yollardan gectım hıc tas felan yoktu tam aksıne tertemızdı power saol kardes aydınlattıgın ıcın arkadasları ates o yollara yatmak cılgınlık dıyosun zaten racıngcıler cılgınlıgı o motora bınmekle yapmıslar daha ne cılgınlıgı olabılırkı yanı

Motosikleti
    su an yok
    arkadaslar once ates sana soluyom bak bılen var demekkı o yolları sen zaten crosla yatmayı mı dusunuyon ben o yollardan gectım hıc tas felan yoktu tam aksıne tertemızdı power saol kardes aydınlattıgın ıcın arkadasları ates o yollara yatmak cılgınlık dıyosun zaten racıngcıler cılgınlıgı o motora bınmekle yapmıslar daha ne cılgınlıgı olabılırkı yanı

Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    olay budur ya başka bişey demiyorum
    ERASER WİLL COME BACK

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler