Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

ilk motorum kaç cc olmalı meselesine farklı yorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    cykilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı toomuchcc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorda başlangıç ccsi diye bişey yoktur. Hangi motorun üzerinde kendini rahat hissediyosan onu alır binersin nokta.
    Bu yorumu beğendim 125 cc motorumu seviyorum ;)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eğer yaptığım kazayı 250 cc üstü bir motorla yapmış olsaydım
    bu siteye yeni tabutumdan giriyor olucaktım.

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kanucan sen kaza yaptınmı ya ? :S
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

fullthrottle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 650 Executive / Snow Owl
    Alıntı memin1857 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "ne yapmalı demeyelim ben ne yaptım onu bir okuyalım"

Pek çok bilen (ki ÇOĞUNLUĞU BİLDİĞİNİ SANAN YADA BOŞ KONUŞANLARDIR, gerçekten bilenleri ayıklamayı bilen diğerlerini DİNLEMEYİN) kişiyle konuştum.
    iste su anda; sahip oldugunuz yaklasik 2500 km.'lik tecrubeniz ile o ÇOĞUNLUĞU BİLDİĞİNİ SANAN insanlardansiniz. Bu sizin kendi deyiminiz, lutfen kizmayiniz.

hele bi yol alin..

sizin icin; motorunuza ve motor askiniza en ufak bi zarar gelmemesini dilerim.
    Wildgoose Rider - Transalp 650

WOLKANWOLKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB 600F HORNET
    Alıntı memin1857 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Belirttiğimiz koşulların varolması şartıyla 125-250ccden büyük motorla başlayabilirsiniz"
    şeklinde bir fikir belirtmemize rağmen neden ısrarla sanki
    "Mutlaka çok büyük motorla başlayın"
    diyormuşuz gibi cevaplar geliyor anlamakta zorluk çekiyorum.
    Herkes senin gibi değil vs vs yazıp duruyorsunuz. Benim gibi olmayan 125likle başlasın o zaman, yok hayır mutlaka büyük alsınmı diyoruz?
    Şu an itibari ile 7200km oldu (95 günde) ve ben mutlaka 125likle 250likle başlanır kuralına(!) uymuş olsaydım şu anda ÖTV, KREDİ FAİZLERİ ve DÖVİZ sebepleri ile ÇOOOOOK zarar etmiş olacaktım.
    Ben 750cc cruiser ile başlanacak şartlara sahip idim. (en başta para, eğitim, bilinç, araştırma, öğrenme) Eksiği olan ufak motorla başlasın nokta
    Küçük motor alınmaz diyormuşuz gibi bir hava estiriliyor. YAZILANA MUHALEFET ETME ZORUNLULUĞU HİSSEDİLDİĞİ İÇİN BÖYLE CEVAPLAR GELDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM, sayın BBRR ve benim yazdıklarımızda ne anlattığımız çok açık aslında. Ama yok öyle değil böyle demeye bayıldığımız için...
    750cc ile başlayın demiyoruz, 750cc ile başlamak için GEREKENLER, KOŞULLAR BUNLARDIR diyoruz...........................
    bir arkadaşım burada özetle dedi ki;

genele hitaben mesajlarda "ortalama kitle"ye hitap edilir, yani zeka, anlama, tatbik etme oranı az veya çok olmayan çoğunluk... Dolayısıyla sen becerikli olabilirsin. Bazıları değil, bazıları da senden de becerikli, ss alıyor, gayet güzel basıyor patlamıyor çatlamıyor, bir grup ta var bunlar da 125'likle hayatını kaybediyor. Hatta bu forumda okumuş olabilirim.

Kimi de var!!! altında 45.000 km kullandığı 125'likle hayvanın biri tarafından trafikte makas atarken ezilerek can veriyor. Bu da tezat, çünki ufak makinayla tehlikeden kaçamazsın, daha da kötüsü evrensel "ye kürküm ye" kuralı dolayısıyla küçük motorla yol alanların canı daha ucuzmuş gibi trafikte diğer araçlar tarafından hor görülürler. Biz aynı odada 2 kişi çalışıyoruz bende 600 arkadaşımda 125 lik var, en iyi yaşayanlardanız. Büyük makinayla ara gaz verirsin, selektör yaparsın basar geçersin ufakta olmaz, hatta arabalar üstüne gelir, büyükte üstüne gelmez mi, isterse gelsin, hissettiğin anda dikiz aynanda sana ufacık maymun olur-ama bunlar da "ego"dur. nerede ne yapacagına tecrübe ve ego karar verir. burada sen çok beceriklisn demekten başka yer yok, yoksa genel böyle olsa da çağ atlasak.

hayırlı ve kazasız sürüşler

oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence bu kişiden kişiye değişir , mesela ben scooter alacaktım sırf vites derdi yok kolay diye , çünkü hiç tecrübem yok! Burdaki arkadaşlar özellikle uniqe (sağolsun) ybr 125 önerdiler . Sorun çıkarmayacak bir makina dediler . Onda bile karar verirken günlerce düşündüm. Kullanabilirmiyim karıştırabilirmiyim zor olurmu diye. Sonra karar verdim kullanırım diye ama asla 250 cc bir makinanın üzerine tecrübe sahibi olmadan çıkmam. Bence eğitim olmadığını varsayarsak düşük cc bir makinadan başlamak en doğrusu. Tabi eğitimli olursan yüksek cc ile başlayabilirsin çokta abartmamak şartıyla. Yani benim fikrim bu beğendinmi? Yalnız dediğim gibi kişiden kişiye fark gösterir bu konu.

mahoretti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    o şimdi YAYA...
    motosiklete binmek tehlikelidir. 125cc de de tehlikelidir 1800cc de de... Ama motosikleti tehlikeli kılan da üstündeki sürücüdür. Ümit ederim bu konuyu başlatan hala yaşıyordur ve mesajları okuyordur.

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    ben bildiğimi, düşündüğümü söyleyeyim de; bir kişi dahi faydalansa ne mutlu bana.

motosiklet kullanmayı öğrenmek ciddi bir iştir, sonuçta hayatımızı ve bizi sevenlerin mutluğunu ortaya koyuyoruz; değil mi? bisiklet veya otomobil kullanmaya benzemez. başlangıç için en uygun motorun cbf150/ybr 125 tarzı olduğu düşüncesindeyim. ben 250 cc. scooter ile başladım; bu günkü aklım olsa cbf150 alırdım.

ben boylu-posluyum altımda ufacık kalıyor; benim tarzıma hiç uymuyor; paket servisçi gibi mi görüneceğim; tipini beğenmiyorum; değiştirirken zarar edeceğim gibi gerekçeler üretenler açıkça söyleyemese de motosikleti etrafına hava atmak için, millet bakıp "vaay bee" desin diye satın alıyor. birilerine hava atmak için, veya motor alım-satımından 3bin lira zarar etmemek uğruna hayatını riske atmak? yorumu size bırakıyorum.

motosiklet kullanmaktan amacı "şehir içinde ekonomik ve pratik ulaşım" olan kişi zaten 250 cc. üstünü hiç düşünmemeli.

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Ben ilk motor aldığımda iyiki daha güclü motor almamışım dedim. Kullanamadığımdan mı? bir depo ile 400 km ve üzeri gidiyor ve dip gazı görmeyi seviyorum bu motor beni dizginliyor bir taraftan gitmek istediğim her yere götürüyor. Üzerindeyken kim ne düşünmüş umurumda değil ben motosiklet kullanmaktan zevk alıyorum. Ve son olarak ilk aldığımda kalkışlarda sıkıntım vardı cruiser olsa sorun olmazdı belki ama SS olsa bir takla atardım belkide
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Alıntı fullthrottle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iste su anda; sahip oldugunuz yaklasik 2500 km.'lik tecrubeniz ile o ÇOĞUNLUĞU BİLDİĞİNİ SANAN insanlardansiniz. Bu sizin kendi deyiminiz, lutfen kizmayiniz.

hele bi yol alin..

sizin icin; motorunuza ve motor askiniza en ufak bi zarar gelmemesini dilerim.
    Adam 2006 da shadow aldı;bu başlığı açtı.drift yapmaktan counter steering e kadar bir sürü tekniği yapıp vidyolarını -hava değil bilgi paylaşmak amacı ile- çekti.Sonra aynı motordan bir tane daha aldı,gezilere katıldı.Sonra sanırım 4 silindir motor aldı.
    Kolpa Adamları

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu çok şahsi, yeteneğe bağlı, maddiyata bağlı bi seçim. 100/51i maddiyata bağlı, ilk o motoru alacak sonra güzel yurdumun güzel vergileriyle deposuna benzin koyacaksın, büyük cesaret. benim buna gücüm yetmiyceğinden asla ve kat a 650ccyi geçmem, geçemem, istediğini seç, benzinsiz gidecek deseler, 2300lük triumph seçerim. çok tartışmak yersiz
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    Alıntı motocycleboyreigns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam 2006 da shadow aldı;bu başlığı açtı.drift yapmaktan counter steering e kadar bir sürü tekniği yapıp vidyolarını -hava değil bilgi paylaşmak amacı ile- çekti.Sonra aynı motordan bir tane daha aldı,gezilere katıldı.Sonra sanırım 4 silindir motor aldı.
    başarılarının devamını dileriz. demek ki bu forumdaşımız yetenekliymiş, azimliymiş, başarmış. benim niyetim, ortalama motosiklet heveslisini aydınlatmak.

fullthrottle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 650 Executive / Snow Owl
    Alıntı motocycleboyreigns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ''hortlayan konu basliginin dikkatsiz yorumcuyu kucakta hoplatmasi'' budur o zaman.

velakin merak ettim yasadigi onca tecrubeden sonra beni haksiz bulmusmudur?
    Wildgoose Rider - Transalp 650

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    herşey kendıne guven ve cok az tecrube , bunu unutma gerısı hikaye
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:23 ----------

[/COLOR]Selamün aleyküm M.Emin kardeşim güzel bir serüven yaşamışsınız,öncelikle insanın özgüven i oldumu yapamayacağı bir şey yok,yeterki tedbirli olalım. Hayırlı akşamlar diliyorum[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:38 ----------

egerki bu satirlari motoru aldiktan 2-3 yil ve birkac on bin km yaptiktan sonra yazmis olsaydin katilirdim dediklerine.
    ama mevcut sartlarda henuz bir aylik bir deneyimin var, ve cruiser motor ile baslamissin (hantal, nispeten yavas giden ve daha az riskli)...
    sana tavsiyem kimseyi böyle özendirme ve kendine de dikkat et, basina birsey gelmesi cok ama cok olasi ki umarim ömrum boyunca birsey olmaz sana...

sahsi tavsiyem ise, elinde imkan olan insan motora mutlaka ama mutlaka dusuk cc´den baslamasi.
    motoru yatirmasi kaldirmasi, kontrolu virajda alacagi agirlik hersey ama hersey farkli olacaktir.
    istedigin kadar gazi kontrollu aciyorum de, kendimi biliyorum de farketmez.
    o bilinci kazanmak icin 125cc ile baslamak bence gayet uygun.
    sahsim adina konusayim bisiklete bindim zamaninda senin gibi ama hayatimda hic motora binmemistim.
    gun geldi 125cc ile basladim toplamda 10 saat kadar kullandim, sonrasinda imkanim olmadigi icin devam edemedim mecburen 600cc ile devam ettim.
    ama dedigim gibi imkanim olsaydi mutlaka birkac ay/birkac bin km yolu 125 ile yapmak isterdim.

600cclik bir motorun gazini yanlislikla actigin zaman kontrol edemeyecegin o ivmelenme ile basina gelecegi dusunmek gerekir.

azizsele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    1000 Süper sport olursa daha iyi

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    hep diyorum bu motora binenler oksijeni iyi yakamıyor :D normaldir elleşmeyin yorumlara bak konuya bak,

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Selamlar, arkadaşlar mesele ''ilk'' olunca, doğanın kuralları bile örnek olabilir. Misal, insanoğlu ilk önce ayakda durmayı ve sonra yürümeyi öğrenir. Bu sıra etrafında nelere dikkat etmesinide öğrenir.
    Bence, konu ilk morosiklet olunca düşük cc en mantıklısı. Şöyle bir motosikletin ne olduğunu, sağını solunu, sağlıklı nasıl kullanılır, neyine dikkat etmen gerektiğin konularda bir temel tecrübe edinebilmek için. Mesela cc yükselticeksense, nizami şınaf barfiks hatta komando sayını bile önce bir arttırmanı tavsiye ederim. Bunlar sağlıklı ve güvenli motosiklet kullanmak için temel kurallar. Yani oldukca kapsayacak tecrübe.
    Bundan ziade, sorulması gereken soru, hangi tarz motosiklet ilk motosikletim olmalı.
    O zaman forum şekillenir ve şenlenir. Ozaman motosiklet tecrübesi edinmiş arkadaşlar, size farklı bilgiler aktarabilir. Tazından kullanım amacına kadar farlar var.
    Yani, cc temel bir prensipe bağlıyken, her motosiklet modelin 50-100-125cc'sinden 1250cc ve üstü var.
    Neticede, motosikletlerin modellerinin nasıl, ne tarz ve ne işe yaradıklarını iyice bilmeden cc'nin önemi ilk başda yok kadar az. Saygılar...

Motosikletin tarzınsa sana yakışır,sonra o cc'yi ağırlığa, boyutuna hakimmisin değilmisin diye sade sorgularlar.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    750cc Honda cruiser'in, tipik bir 600cc SS'in aşağı yukarı üçte biri kadar güce sahip olduğunu yorum yapan kaç kişi biliyor onu merak ediyorum

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler