Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Forumda Açılan başlıklar ve yorumlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    Pathologyst - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki ve R25(Satıldı)1000rr( satılık:( )
    Subap ayarı atlanmış sanırım. Ekleyeyim istedim Bende acemiyim çok bir bilgim yok. Genel okuyucuyum bildiğin. Çok faydalı olacak başlıklar bile ya Ti'ye alınmış yada bilgi kirliliğine uğratılabiliyor maalesef.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı 94CanRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim artık forumu bırakmama ramak kalmasının başlıca nedeni kullanmadığı motosiklet hakkında ordan burdan duyup sıkanlar, yalan söyleyenler.
    Bu başlık 1
    Bu yorum 2
    Allahım sana geliyorum ne güzel yazmışlar dedim ����
    Kesinlikle katılıyorum tek tek yazılanlara. Zaten bu başlık altında sorunları dile getiren arkadaşlar sıkıntılarını paylaşan arkadaşlar forumu forum gibi kullanan arkadaşlar. Sizler sayesinde bilmediklerimizi öğreniyoruz bildiklerimizi aktarıyoruz teşekkürler
    barodi bunu beğendi.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Alıntı ENİGMA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalniz konuyu acan adamin nickine bakin ahahaha :D :D
    Yani beni bile bu kadar ciddileştirip böyle bir başlık açtıracak kadar pürüz insan var demekki

benimle aynı şeyleri düşünen insanların olduğunu görmek güzel.

Herkese iyi seneler , tekeriniz düz bassın
    ENİGMA bunu beğendi.
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Alıntı Pekbipicadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani beni bile bu kadar ciddileştirip böyle bir başlık açtıracak kadar pürüz insan var demekki

benimle aynı şeyleri düşünen insanların olduğunu görmek güzel.

Herkese iyi seneler , tekeriniz düz bassın
    İyi seneler :D

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Az önce bi başlıkta lastik saat yönünde döner hayır terse döner muhabbeti yapmışlar onu gördüm ya 😄😄
    Sj's bunu beğendi.

Saç dökülmesine son..

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Çin malı motor almayın!
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

leokaplann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ''biraz bekle üzerine az daha koy ybr al '' önerisini tek geçerim : ))

Motosikleti
    Aprilia Caponord 1200 add & Benelli Tnt 249 S
    passatçıların bir değişik muadili de burada var işte.

Bozüyüksporl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture
    +1 de benden :D

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    acemisin(benim gibi)…
    bir sey soruyorsun…
    adam olumlu, olumsuz, ciddi, saka yollu bir seyler yaziyor…
    “himm… bu biliyormus bu isi” deyip …ciddiye alman gerekiyor sanki.
    halbuki oyle degil.
    ben yazma tarzina, seslenise, kullanilan kelimelere, imla hatalarina bakiyorum.
    -cok cok, super bir edebi metin beklemiyoruz tabii ki-
    az cok egitim, anlayis seviyesi ile ilgili bilgi veriyor.
    ona gore ciddiye aliyorum veya almiyorum.
    ben yine de forumdan cok sey ogrendim/ogreniyorum.
    bunda payi olan herkese cok tesekkur ederim.
    Sj's bunu beğendi.

Leon10Rhyme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 200
    " Çin mili mitir ilmiyin " Abi deliriyorum bu yoruma. Regal raptor spyder alacağım adam ölürsün diyor, Altında parçalanır diyor. Biosundan Motorsikletine bakıyorum mondial...
    hgdr, Levsy, telike ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/13280-uzerine-biraz-daha-ekle.html

logan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben eğitim lobisine ayar oluyorum.
    Eğitim aldın mi?
    - yok...
    Zinhar motosiklet kullanmayasin
    telike ve Bozüyüksporl bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    bu memlekette forumculuk anlayışı gayet garip. yıllardır ilgilendiğim konulardaki forumları takip ederim. aslında sıkı bir okuyucuyumdur yani sıkı bir forumcu. üyesi olduğum onlarca forumu her gün ziyaret eder ilgimi çeken konuları okurum. Bazılarına cevap yazarım ancak çoğu zaman cevabı göndermem...

1- Forum takipçileri okuyorlar mı?

Hayır çoğu forum takipçisi konulara girip adam gibi okuma yapmıyor. helede 4-5 sayfa cevap yazıldı ise. konu başlığını okuyor, ilk sayfada verilmiş bir iki cevaba bakıyor sonra konunun hangi tarihte açıldığına dikkat etmeden direk cevap yazıyor. Hortlatılan konularda en sık rastladığınız durumdur bu. Konu güncel mi? içi geçmiş mi? amacına ulaşmış mı? kimin umurunda.....

2- Okuduğunu anlamak bir diğer deyiş ile okuduğunu anlayamıyor ise kıvırmak

Memlekette en büyük sıkıntımız bu zaten. okuduğumuzu anlamak. çoğu zaman anlamadığının bile farkında olmayan bir kitle forumun en sıkı takipçileri olup çıkıyor karşımıza. adama satırlarca, sayfalarca uğraşıp cevap yazıyorsunu, kendisi ali cengiz oyunu yaptığını sanarcasına köylü kurnazlığı ile 1 cümle seçip başlıyor ip cambazlığına. 1-2 süslü kelimede sıkıştırdı mı araya oohhh onlardan iyisi yok bu alemde... über zeki ya arkadaş!

3- tartışmak ile kavga etmek arasındaki farkı bilmemek

bazı "forumcan"larda sık rastlanan bir özelliktir. genel olarak ergenlik göstergesi veya ergenlikten sonra gelişimi tamamlayamamış karakterin ortaya karışık sıvamasıdır... illa son sözü kendi söyleyecek, illa haklı çıkacak, es kaza hatalıysa bile "hmm bunu düşünmemiş idim farklıymış" veya "kusura bakmayın tekrar okudumda ben yanlış anlamışım" diyemeyen tiplerin konuya intikal etmeleri ile bu sendrom baş gösterir.

4- copy paste candır

başkalarının ortaya koyduğu tez, anti tez veya hipotez ler ile düşünür, konuşur, tartışırlar. kendilerine ait belirli bir fikirleri yoktur, genel olarak sevdiğimiz ip cambazlarının ve çarıklı kurnazlarının farklı bir versiyonudur bu arkadaşlar. hafiften tepeden bakmalar, "sen ne bilirsin ki" tavırları, ve pek tabiki süslenmiş bir kaç cümle ile beraber kullanılan ağdalı bir dil. Bariz bir şekilde bu özenti kokarlar. hani gvurun "wannabe" dediklerindendir bunlar. kendi içlerinde bir kaç alt sınıfa daha ayrılırlar....

bunların dışında birde her forumun kendine has tiplemeleri vardır.

örnek : online oyun forumlarındaki adı duyulmuş klanların üyeleri veya bir şekilde güzel item yapmış oyuncular ve şakşakcıları

motor araba vs gibi forumlarda ise ya girdiği her yerde ayrılık rüzgarları estirip ilgiyi üstüne çekmek için arıza çıkaranlar, her şeye muhalefet olanlar veya (bu forumda da sıkça rastlandığı üzere) sen bu motora binmiyorsun çık git bu konudan diyenler....

oysa forum kuralları gayet açıktır: hır gür çıkarmak yasaktır, seviyeyi korumak şarttır, hakaret vs yasaktır ve isteyen istediği konuya yorum yapabilir...

vs vs vs vs daha uzarr giderrrr
    telike ve TEKNECI bunu beğendiler.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sanki sadece burası öyle. türkiye de dünya da genelde forular böyle olur. hele motosiklet gibi çok genel, çok fazla insanın ortak noktası olan konularda. mesela bir tıp ya da elektronik forumunda bu tür şeyler olmuyor. oradaki adamlar konu ile 1. dereceden alakalı. buradakiler ise öyle değil. yarım aylık maaşı ile motor alan, ehliyetten, kasktan bihaber olan adam da burda, yıllık birikimini motora dökmüş, her şeyi kağıdına göre yapan, motosikletinin bakımını kendi yapabilen adam da burda. isteyen herkes yazar olabiliyor. bir eleme yapılmadığı için buraya girilen bilginin kalitesi de belli değil. beğenmediğiniz yorumlar, bilgiler belki aslında olması gerekenler de olabiliyor.

dolayısıyla bu şikayet edilen durumun önüne geçilmesi çok zor. bir başka bakış açısıyla, çok normal karşılanması gereken bir şey.

cem yılmaz'ın dediği gibi, sınavla alınsa ben bu foruma girebilir miydim?

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanki sadece burası öyle. türkiye de dünya da genelde forular böyle olur. hele motosiklet gibi çok genel, çok fazla insanın ortak noktası olan konularda. mesela bir tıp ya da elektronik forumunda bu tür şeyler olmuyor. oradaki adamlar konu ile 1. dereceden alakalı. buradakiler ise öyle değil. yarım aylık maaşı ile motor alan, ehliyetten, kasktan bihaber olan adam da burda, yıllık birikimini motora dökmüş, her şeyi kağıdına göre yapan, motosikletinin bakımını kendi yapabilen adam da burda. isteyen herkes yazar olabiliyor. bir eleme yapılmadığı için buraya girilen bilginin kalitesi de belli değil. beğenmediğiniz yorumlar, bilgiler belki aslında olması gerekenler de olabiliyor.

dolayısıyla bu şikayet edilen durumun önüne geçilmesi çok zor. bir başka bakış açısıyla, çok normal karşılanması gereken bir şey.

cem yılmaz'ın dediği gibi, sınavla alınsa ben bu foruma girebilir miydim?
    Anormal karşılamıyorum veya bu tarzda yorum yapan insanların burada olmaması gerektiğini de savunmuyorum , yalnızca olumsuz bir şey yazarken yazanın yazdığını cevabı kendine yazılan bir cevap gibi düşünüp gözden geçirebilmesine teşvik etmek istedim. yoksa sınavla alınsa bende burada olamaya bilirdim veya yok yok ben olurdum
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Neler gördük, daha neler göreceğiz.
    En güzel taktik "he" de geç

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)