Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R üzerinde 165-170-175-180-185-190 cm boyundaki sürücüler nasıl durur ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    kawa_20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25 2015 RB
    Merhabalar,

Boyları farklı sürücüler motorsiklet üzerinde farklı oturuş pozisyonlarında duruyorlar.
    Boyun artışına göre motorsiklet üzerinde oturuşu merak ettim.
    Hondanın CBR 250R modeli piyasada çok olduğundan örnek olarak bu modeli seçtim.

Boy uzadıkça kollar da uzadığından oturuş daha dikleşiyor. Boy her 5 cm uzadığında oturuş 1 derece daha dikleşiyor gibi.
    Hepsinde oturuş selenin ortasında.

----------

Bu konudan ayrı olarak; bir de aynı kişinin selenin önünde, merkezinde ya da arkasında oturması da açıları değiştiriyor.
    Yani önde ya da geride oturarak da sürüş açımızı değiştirmemiz mümkün.
    Selede öne doğru kayınca duruşumuz dikleşiyor. Selede arkaya kayınca da haliyle yatış pozisyonu.:

Hondanın bu modeli farklı boydaki kişilere de benzer ve rahat pozisyonlar verdiği için de tercih ediliyor gibi.

Güvenli sürüşler.
    Kaynak : http://cycle-ergo.com/
    GP500-1st bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Boy uzadıkça daha konforlu olur , kısa boyda sıkıntı çıkarır önermesi bence yanlış. 1.86 boyum, evet gidona rahatça uzanıyorum kollar da uzun çünkü. Ama benzin deposu yerine dizlerimle grenajları tutabiliyorum CBR yazılarının oraya geliyo dizim. Arkaya popoyu sıfırlamak gerekiyor. Kısa olmak gidon üzerine yatmayı gerektirse de, motora sarılmak açısından avantajlı bence.

Ya da ben yanlış oturuyorum

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Görüntü bazında bakarsak zaten SS gibi değil hafif dik oturuldugundan 1.75 üstüne hadi 1.78 diyelim altında küçük duruyor.

Aynı mevzu aks mesafesinden olsa gerek 600F de bu kadar değil VFR800 de yok, 2004-2007 1000RR da da yok. CBR1100 ise bildiğin trans atlantik gibi

CBR 125 in ise 3 santim dahs güdük aks mesafesinde durum daha vahim

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    grenajın oraya kadar nasıl geliyor dizin, benim boy 1,83 ama depoyu kavrıyorum, nasıl bir diz boyu var sende yav :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)