Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

RTR 150 vs CBF 150 vs YBR 125

Motovento
    REKLAM ALANI

Yanlış Yere Açmış Olabilirim Konuyu Eğer Yanlış Yerdeyse Özür Dilerim Yöneticilerin Doğru Yerine Taşımasını Rica Ederim.

Evet Arkadaşlar 2015 Sonbaharına Motor Almayı Düşünüyorum Şimdiden Karar Vereyim Parayı Ona Göre Ayarlayayım Diye Seçimi Şimdiden Yapacağım Ortalama 7000 TL Bütçem Var Herşey Dahil 5000 TL Civarı Motora Kalıyor Bayağı Araştırdım Bunlardan Birini Almayı Düşünüyorum RTR 150'ye Daha Yakınım Siz Ne Dersiniz ?

Bu Arada İlk Motorum Olacak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adm12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125. SYM sympony 200i
    Fark etmez başlangıç üçünden de memnun kalırsınız. Üçünün de kullanıcıları memnun. Ben ybr kullandım çok iyidi, muhtemelen tvs 150 ve cbf 150 kullanıcıları da sana buna benzer şeyler söylerler. İmkanın varsa üçünü de dene hangisi içine sinerse onu al.

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    sağlamlık - ybr
    şekil - tvs
    rahatlık - cbf
    tuna_tour bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Honda Cbf 150 Test-İnceleme

Yamaha Ybr 125, 2006 & 2013 Modelleri Test-İnceleme

Bu yazılar belki işine yarayabilir. Tvs'nin inceleme yazısını yazmak kısmet olmadı daha.

Ama üç modeli de şehir içi,şehir dışı her yol koşulunda sürdüm.

Üçünüde gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

Aralarında ufak farklılıklar var ancak üçünün de ortak özelliği kullanıcılarını üzmeyecek motosiklet olmaları.

Şu an sizin durumunuzda ben olsaydım kararım en performanslısını seçmek olurdu.

Neticede üçü de commuter ve üçününde kullanım amaçları hemen hemen aynı. O yüzden en azından uzun yolda biraz daha giden,sollamarda gücü biraz da hissettiren motor benim açımdan daha güvenilir bir hal alıyor.

İşiniz zor,hakkınızda hayırlısı olsun

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Vaktiniz varmış. Bu esnada forumda arama yapıp benzer 6935754227. adet konuyu okuyup karar verebilirsiniz.

BROICER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 rtr150- 2016 cb500f
    tvs kullanıcısı olarak görünüm gayet güzel muadillerine göre ne rahat ne de rahatsız biraz spor bir tarzı var oturuş olarak tek başına kullanacaksan çok fazla titremezsin hiç yok diyemem ama beni çinlilere nazaran rahatsız etmiyor fakat artçılarım ayaklarım titriyor diyip duruyor sabit 115-120 ile gidebilir uzun yolda aydın-istanbul vs. gittim geldim hiçbir sorun çıkarmadı yolda bırakmaz yani bence tek kötü tarafı parça fiyatları diğerlerine göre daha pahalı ve titreşimi azaltılsaymış daha iyiymiş ;)

teşekkürler uğur abi ybr 125 konusunu okumuştum pek uzun olmasa da ara sıra canım sıkıldığında hava almak için bursa ya gitmek isterim motorla (yalovada oturuyorum) cbf 150 yazısını görmemiştim şimdi okudum onun uzun yolunu ve aksesuar kaldırmasını beğenmişsiniz bende aksesuar kaldıran bir motor istiyorum ve rüzgarda cılız kalıyor demişsiniz bunları okuduktan sonra biraz daha uzak kalıyorum ybr 125 e şuan düşüncelerim ve sizin düşüncelerinizi birleştirince en karlısı rtr 150 oluyor en ucuzu olmasına rağmen en güçlüsü ve en güzel grenajı olan motor. ayrıca ucuz olduğu için lastik kask aksesuar gibi işlere daha fazla para kalır. Gerçekten incelemeleriniz çok güzel bir tvs incelemesi de bekliyorum sizden herşey için teşekkür ederim

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Ben başlangıç senin yerinde olsam tvs seçerdim diğerlerinden bir eksiği yok bence ama 3'de birbirinden güzel motosikletler 3'nünde birbirine göre artıları eksiler var
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

forumu pek bilmediğim için onlarla pek uğraşamadım şuan çok karmaşık geliyor forum bana

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:58 ----------

Alıntı BROICER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tvs kullanıcısı olarak görünüm gayet güzel muadillerine göre ne rahat ne de rahatsız biraz spor bir tarzı var oturuş olarak tek başına kullanacaksan çok fazla titremezsin hiç yok diyemem ama beni çinlilere nazaran rahatsız etmiyor fakat artçılarım ayaklarım titriyor diyip duruyor sabit 115-120 ile gidebilir uzun yolda aydın-istanbul vs. gittim geldim hiçbir sorun çıkarmadı yolda bırakmaz yani bence tek kötü tarafı parça fiyatları diğerlerine göre daha pahalı ve titreşimi azaltılsaymış daha iyiymiş ;)
    parça fiyatı aslında benim için önemli sonuçta başlangıç motorlu olacak balataları felan pert edebiliriz sonra çok iyi masraf çıkartır mı? peki yakıtı nasıl ? artçının oturduğu yer çok rahatsız diyorlar siz ne dersiniz ? biraz fazla soru sordum ama sahibi olan fazla yok çevremde onun için size soruyorum

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Fazla paralar harcamayın seneye 250 cc ye geçmek isteyeceksiniz

Motosikleti
    R125 >> MT25
    Cbf ve ybr kullandım ybrnin amortisorlerini daha çok sevmiştim o yüzden ybr diyorum

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Bol aksesuar yapmak istiyorsan ve rahatlık istiyorsan , tek çare Cbf 150 . Ama çok fazla bir hız bekleme bu motorlardan . Hepsi ortalama 12 hp'lik motorlar , uzun yolda hepsi ciğersiz kalır . Ama şehir içinde rahat edersin 3 motorlada .

Motosikleti
    600F
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bol aksesuar yapmak istiyorsan ve rahatlık istiyorsan , tek çare Cbf 150 . Ama çok fazla bir hız bekleme bu motorlardan . Hepsi ortalama 12 hp'lik motorlar , uzun yolda hepsi ciğersiz kalır . Ama şehir içinde rahat edersin 3 motorlada .
    Gitmeyen yağ yakan hayvan gibi benzin yakan motora 6000 versin yani
    tuna_tour bunu beğendi.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı puskevit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gitmeyen yağ yakan hayvan gibi benzin yakan motora 6000 versin yani
    Dikkat ederseniz , arkadaşın ilk motoru olacakmış ve ben 6.000 değil 5200 verdim şubat ayında . Artı gitmediği doğrudur evet , uzun yolda rahat bi şekilde stabil 90-100 yapabiliyor ama hayvan gibi yaktığını kim söyledi ? Km'de 12 ile 15 kuruş arası yakıyor kullanım şekline göre . Yağ yakma olayına gelince , evet kronik bir hastalığı cbf'lerin yağ yakması ama fazla sıkıştırmadığın sürece , düzenli ve kaliteli yağ koyulduğu sürece yağ yakma olayı minimuma iniyor . Benimde ilk vitesli motorumdu cbf , şuan 10.500 km'ye geldim . Kısmet olursa 1 2 ay içerisinde satıp , cbf 500 veya sıfır 250 cc birşeyler bakacağım artık bende .
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Motosikleti
    600F
    Dikkat ederseniz , arkadaşın ilk motoru olacakmış ve ben 6.000 değil 5200 verdim şubat ayında . Artı gitmediği doğrudur evet , uzun yolda rahat bi şekilde stabil 90-100 yapabiliyor ama hayvan gibi yaktığını kim söyledi ? Km'de 12 ile 15 kuruş arası yakıyor kullanım şekline göre . Yağ yakma olayına gelince , evet kronik bir hastalığı cbf'lerin yağ yakması ama fazla sıkıştırmadığın sürece , düzenli ve kaliteli yağ koyulduğu sürece yağ yakma olayı minimuma iniyor . Benimde ilk vitesli motorumdu cbf , şuan 10.500 km'ye geldim . Kısmet olursa 1 2 ay içerisinde satıp , cbf 500 veya sıfır 250 cc birşeyler bakacağım artık bende .
    Uzun yola cıkınca yagdanlık almayı unutma.

6000 vereceksin ve surekli yag kontrol edeceksin,o da iyiymis
    yucelciddi bunu beğendi.

o kadar da bol değil aslında bir topcase ve koruma demiri taktıracağım başka bir şeye gerek yok şu yağ yakma işi nasıldır usta çok yakıyor diyorlar

Motosikleti
    DERBI ETX
    Merhabalar
    Derbi etx kullanıyorum cok memnundum ancak gecen hafta kaza yaptım kazaya sebep olanlar yeni motor verdiler.Sıfır plakası ruhsatı herseyı takılı 26.12.2014 tarihinde tescili yapıldı bugun bayiden cıkartdim şirketimizin minibusu ile eve getirdim daha marşa basmadim.Eski motorum kırmızıydı ailem kazayı bilmiyor kırmızı ellerinde yok diye beyaz motor gelmiş.Aileme durumu caktırmadan motorumu satmayı dusunuyorum
    https://www.youtube.com/watch?v=7GacNT6-iAc youtube a derbi etx yazıp genel bakıs videosunu izlersen motoru gorursun video benim videom. Motorun sıfır fiyatı 5100+plaka +ruhsat +sigorta
    benimkide sıfır + plakası ruhsatı hazır.Fiyat olarakta ilgilenirsen msj at

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    2. el ybr veya cbf almalısın.
    nasıl olsa 2 sene geçmeden satmak isteyeceksin.
    satacağın zaman zarara girmezsin aldığın paraya satarsın.

özellikle apachinin 0 ını almak demek , satarken direkt 2000 tl zarar demek. hiç gerek yok.

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    valla motoru sen süreceksin 3 ünüde dene pişman olma bence ben 3ünüde kullandım cbf en iyisi

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)