Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

2 zamanlı motosiklet tecrübeleri-anıları buraya!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yok anam sıcakta alerji yapıyor
    cobra 519 ile ne günlerim geçti ya bigün çanakkaleye gidiyoruz iki motor kapattık intepe rampasında yol 3 şeritli otobüsü tır solluyo tırı tır solluyor abi gözlerim fal taşı gibi açıldı birden görünce bende süratliydim o hızla attım kendimi yoldan biraz uçtuktan sonra düşmeden durabildim ama 5 dakika kendime gelemedim

bikeresinde çanakkaleden ezineye çorba içmeye gidiyoruz gece çıktık yola 3 motor 2 si star 103 ben 519 onları saldım önden baştan basmadım mesafe açıldıktan sonra bir kapattım abi yattım benim arkamdaki eleman nasıl olduysa düştü birden hemen durdum baktım kolu kırılmış başka bişey bendiyorum hastaneye gidelim o bana diyo boşver hastaneyi karnım aç çorba içelim diyo gülüyo sonra gideriz diyo manyak bindi gene kırık kolla gittik diğer arkadaşlar katılıyor gülmekten adamın içinde okadar merak var içtik çorbamızı dönüşte hastaneye uğradık alçıya aldılar ne günlerdi
    KORUMASIZ MOTOR SÜRMEK BİR MUZ KABUĞUDUR BASTIMI AYAĞIN DEĞİL HAYATIN KAYAR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    geçen akşam bakırköye giderken içinden geçtiğim x11 ile r6 kendini bi deşifre etsinde gülelim 2 zamanlı sevdalıları olarak
    GKN MOTORS

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    KV 250 AGUİLİA
    Sahibi olduğum 2 zamanlı motorlar:
    Sırasıyla,
    1. 1975 model mobylette
    2. 1978 model 2 vitesli Rus menşeli (markasını hatırlayamadım)
    3. 1976 model Kara Jawa
    4. 1975 model CZ
    5. 1986 model Jawa Ceylan
    6. 1990 model Jawa Ceylan
    7. 1990 model Mobylette
    8. 1995 model Jawa Laser
    9. 1998 model Minsk
    10. motosikletimden itibaren bugüne dek 4 zamanlıları kullanıyorum.

Sahibi olmayıp kullandığım 2 zamanlıların sayısını bile hatırlamıyorum. Her birinin ayrı birçok hikayesi var, anlatsam forum çöker valla.. Ama şu kadarını söyleyeyim ki 2 zamanlıların devirli motorlarını ve akıcılıklarını hep özlemişimdir.

Akıcılık : 2 zamanlı motorlarda gazı kestiğinizde hemen yığılmazsınız. Gaz açıp yeterli bir hıza ulaştıktan sonra çeyrek gazla mevcut hızınızı koruyarak yol alabilirsiniz!
    ÖNEMLİ OLAN ZAMANA BIRAKMAK DEĞİL; ZAMANLA BIRAKMAMAK !!!

jonturq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cosa 200
    Motosikletimi Fernerbahce'den aldigim gun bardakdan bosalircasina yagmur yagiyordu ,anladim ki anadoludan avrupa yakasina kopruden gidemiyecegim harem'den vapurla sirkeci yapayim dedim koyuldum yola bir kac km yol yapmisdim ki bir taksici sellektor korna filan zaten islanmisim ben bi sinir ne var ne oldu ?? Hoca yaniyor motosiklet galiba , ulan dedim ne yanmasi !!! arkami bi dondum birde ne goreyim her yan duman

Nasil bir motosiklet almisim dedim kendi kendime o gun , megersem benden onceki eleman Full sentetik yag bulamamis yari sentetik almis ee normal olarakda yag yanmiyor duman ve cig olarak eksozdan disari ertesi gun yag deposunu bosalltim yerine Castrol Racing 1 Full sentetik ekledim , kofteci arabasi gibi olan motosikletim olmasi gerektigi performans ve guzellige geri dondu.

i love 2 zaman li
    First Day Of My Life

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Zamanında Mz Etz 150 kullanmıştım..Ne seri makinaydı..Bizim 4 zamanlılara kalkış dahil nal toplatır..Çok yakar diye korkmayın Etz150 100km'de 3,2 yakıyordu..Buda o seriliği göre çok fazla değil..

Motosikleti
    IZH PLANET 5 DELUX
    1994 den 2005 e kadar bende 0 km de aldıgım planet 5 delux kullandım :D aman yarabbi :D Benzinin içine yag+dize(bildiginiz motorin) :D katıyordum yinede 18 lt benzin 1 hafta degil 2-3 gün yetmiyordu.(bide gaz pimi kırık degildi bide kırık olsaydı :D düşünemiyorum :D)

Motosikleti
    mz 301 etz
    2 zamanlı motordan gerçekten memlunum şükür hiç yolda koymadı beni şimdiye kadar en uzun yolumda elazığdan çıktım karamana geldim 800km yol tık demedi otoban canavarım benim sürat soruyorsanızda 180 i rahat gördüm mz 301 kanuni vazgeçilmezim benim şimdilerde motor die çin 4 zamanlı dolu piyasa 3-5 ayda dökülüyor nerde o eski motorlar
    4 teker bedenimizi 2 teker ise ruhumuzu taşır.diğer aleme motorlamı gidecez die bana sormayın gidip gelmedim...:queen:

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    1996 yıllarında 6 ay kadar 250 lik jawa laser kullanmıştım, 4. leventten maslağa giden yolda ne zaman kullamsam tam gazda ayıp etmeden kadrandaki 140 ı görüyordu hafif rampa aşağı yolda.Hepte benzincideki araba motor yağı kullanıyordum o zaman nerde para iki zamanlı motor yağı almaya motor yinede banamısın demeden ne performansı düşmüştü nede hemen eskimişti.

Benim bildiğim ve gördüğüm ilk vitesi debriyaj gibi kullanabilen bir motordu yani debriyaj teli kopsada vites kolunu debriyaj gibi kullanabiliyordun biraz yukarıya çekik tutup.İki Haftada bir debriyaj ve gaz teli kopardı ))

Bir defasında çift çıkışlı egzost'un susturucusunun birsini temizlemek için çıkartmıştım ve sesine bakmak için çalıştırdığımda rolantideki ve çeyrek gaz verdiğim zamanki o iki zamanlı patlama sesini halen unutmuyorum.Çevremdekileri rahatsız etmeyeyim diye çeyrek gazdan fazla gaz verememiştim.

İki zamanlının motorun saydırması halen tüylerimi diken diken eder!

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:15 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:09 AM ----------

Birde bu forumda konusuna rastlamadım iki zamanlı motorlar yüksek devirlere çıkıldığında veya uzun süre rampada tırmanıldığında ara gazı vererek veya boşta tam gaz vererek motorun yağlanması gerekir.Silindirin içinde çok hızlı hareket eden piston ve segmanları yüksek devirde
    yağ tutmaz (düşük devirlerdeki gibi) fazla yakıt yağ gelsede.Bu şekilde hem aşınma aza indirgenir hemde motorun soğuması sağlanır.Vites geçişlerindede ara gazı verilmesi motorun uzun ömrülü olmasını etkiler.

Motosikleti
    Gilera Runner 180SP
    Yarım sayfa yazı yazdım forum hata verdi hepsi gitti :( :(

Bu başlığı aktif tutalım arkadaşlar, bende Gilera Runner 180SP var. Açtığı masraflar çin malından daha çok ve daha pahalı ama üzerine bindikten sonra kontağı (ki genelde ayak marşı ile kolbastı takılıyorsunuz) açtıktan sonra ki haz hiçbir motordan alabileceğimi sanmıyorum. Gidişi, o egzosdan çıkan koku titreşimi ve sesi beni benden alıyor gerçekten. 2 zamanlıdan sonra 4 zamanlıdan o kadar haz almıyorum, bana gerçek "araç veya motosiklet" zevki vermiyor sadece bir yerden bir yere seni taşayan bir eşya gibi geliyor 4zamanlı. Özellikle her motor sevdalısının mutlaka hayatlarında 1 kerede olsa 2zamanlı motora binmesini tavsiye ederim. I LOVE 2T !
    http://www.facebook.com/melihdelal / Gilera Runner 180SP | [COLOR="Red"]Motor[COLOR="Orange"]Bike[/COLOR][/COLOR] - Melih Umur Delal

CengizhanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 '09 ve Orijinal Honda Kinetic '00
    kinetic'imdeki konforu ybr'den alamıyorum.her sabah ısıtmaya gerek kalmıyor, tek marşa kullanıma hazır gazı açtınmı gidiyorsun.çıkan duman paha biçilemez :D
    Ayvalık Motosiklet Tutkunları (A.M.T)

Motosikleti
    Gilera Runner 180SP
    hadi beyler aktif olmaya davet ediyorum sizi...
    http://www.facebook.com/melihdelal / Gilera Runner 180SP | [COLOR="Red"]Motor[COLOR="Orange"]Bike[/COLOR][/COLOR] - Melih Umur Delal

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen akşam bakırköye giderken içinden geçtiğim x11 ile r6 kendini bi deşifre etsinde gülelim 2 zamanlı sevdalıları olarak
    biri cem , peki r6 kimdi ?
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    dumanı ve o dumanın kokusu yeter.. uzun süre kullanıp eve girdiğimde kendi kokumdan bile tiksiniyordum eksoz dumanı kir pas. ama 2t yolda bırakmaz.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Motosikleti
    presto pr125-a
    bunda önceki motorum jawa 250 ceylandı yağı fazla kaçırınca egzozlardan manyak duman atardı az pilatin ayarı çekmedik

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Honda Hornet 900
    şuanda 16 yaşındayım ve 2001 den berı aralıksız motor ustundeyım.bu gune dek 6 motor degıstırdım bunlardan ikisi 2 zamanlıydı.biri yamaha bws 100 gerçekten taş gibi motor.2.si ise şuanda kullandıgım gılera runner 180 sp.2 zamanlı motorun o attığı duman ve kokusu pahabiçilemez:D(geçi bir süre sonra baş agrısı yapıyor ama) :D olsun
    En iyi sürücü, kendini karşısındakinden koruyabilendir.

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    İkinci elde iki zamanlı motor alırken sıkıştırılmış olmamasına,kullanırken bol bol yağlandığına emin olmak gerekir.Yoksa benim gibi,rezillikten kurtulamazsınız.
    Bir keresinde maltepeden bostancıya,5 km ittim motoru gece vakti.Ter içindeyim,saat olmuş 01.00;kulağımda I pod ağır ağır ittiriyorum motoru.O sıralarda da sağda solda travestiler olurdu;sahilyolundan gelen müşterileri beklerlerdi.Eve de yakınım ama baktım tuvalet ihtiyacım dayanılacak gibi değil,Küçükyalı tarafında iki tane çok afedersiniz kulplu ablanın yanında motoru bıraktım,(Şekerim seninki de iş değil,yorulmuşsundur gel masaj yapayım-yok sağol abla) hacetimi gidermeye yolun kenarındaki ağaçlığa gittim.
    Neyse,işimi bitirdim,pantolonumu kaldırıp geri döneceğim fakat kulaklığım dala takılıp yere düşmez mi?Değerli de kulaklık,ben de salağım ya,pantolonumu çekmeye üşendim,eğildim yerde arıyorum.
    Tam o sırada arkadan hooop birader diye seslenildiğini duydum;gecenin o saati;adamı kesseler duyulmaz,kimse artık bari üste çıkayım da çekinsin diye ne var lan diye kalktım ayağa.
    Gelen polisti;ve sorun şu ki ben pantolonumu daha çekememiştim.Travestilerin olduğu bir yerde,çalılarda pantolonu inik bir adam eh,biraz garip tabii.
    Yaa,siz siz olun 2 zamancılar;yağınızı koymayı unutmayın.
    Kolpa Adamları

aggressive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tgb X-Motion 250
    castrol tam sentetik kullanan iki zamanlı sıfır dumanla yol alır on numara seri çalışır tecrübeyle sabit motoru sıfırdan tam sentetıkle açmak çok daha iyi oluyor.

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Alıntı motocycleboyreigns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkinci elde iki zamanlı motor alırken sıkıştırılmış olmamasına,kullanırken bol bol yağlandığına emin olmak gerekir.Yoksa benim gibi,rezillikten kurtulamazsınız.
    Bir keresinde maltepeden bostancıya,5 km ittim motoru gece vakti.Ter içindeyim,saat olmuş 01.00;kulağımda I pod ağır ağır ittiriyorum motoru.O sıralarda da sağda solda travestiler olurdu;sahilyolundan gelen müşterileri beklerlerdi.Eve de yakınım ama baktım tuvalet ihtiyacım dayanılacak gibi değil,Küçükyalı tarafında iki tane çok afedersiniz kulplu ablanın yanında motoru bıraktım,(Şekerim seninki de iş değil,yorulmuşsundur gel masaj yapayım-yok sağol abla) hacetimi gidermeye yolun kenarındaki ağaçlığa gittim.
    Neyse,işimi bitirdim,pantolonumu kaldırıp geri döneceğim fakat kulaklığım dala takılıp yere düşmez mi?Değerli de kulaklık,ben de salağım ya,pantolonumu çekmeye üşendim,eğildim yerde arıyorum.
    Tam o sırada arkadan hooop birader diye seslenildiğini duydum;gecenin o saati;adamı kesseler duyulmaz,kimse artık bari üste çıkayım da çekinsin diye ne var lan diye kalktım ayağa.
    Gelen polisti;ve sorun şu ki ben pantolonumu daha çekememiştim.Travestilerin olduğu bir yerde,çalılarda pantolonu inik bir adam eh,biraz garip tabii.
    Yaa,siz siz olun 2 zamancılar;yağınızı koymayı unutmayın.

Polisin orada ne işi varmış peki?
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    ilk motorum 350 ogar jawa...2 ve 3. motorlar biri 125 lık öteki 500 luk ağzıma almaya değmez...4. olarak tekrardan 96 model 350 jawa...2007 den 2009 a kadar kullandım...belki 50 ytl masraf etmisimdir...30 da olabilir....ben öle 2t yağlara o kadar para vermedim...90 veya 20\50 yağ alıp içine acıcık benzin koyup inceltirdim...hicte sorun cıkarmazdi...150 km ye dayardım bana mısın demezdi...beni hiç yolda bırakmadı...düstüm hopladım zıpladım dere tepe kayalar gezdim motor halada ver gazı giderım diyordu....bi keresinde motorun yağını değistırdim eskimis kara yağda bosa gitmesin diye yarısını depoya koydum üstünede 2 litre MAZOT koydum gerisinide benzinle fulledim 18 litre toplam...öylece kullandım hicte sorun cımarmadı....son gaz giderken arkamdan lokomotif geliyor sanarsınız....
    bi keresinde kırmızı ısıkta durdum yesili beklıyorum...bi araba yanastı yanıma bisey soracaktı bana camı actı benım motorda tın tın tıtın tıtın calisiyor ama nasıl duman atıyor adamın arabasının içi dumanla doldu adam öksüre öksüre kırmızıyı beklemeden bastı gitti...daha neler neler....

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    mz 301 ve 251 ile anılarımı anlatsam roman olur..nede olsa kuryelik yaptık bu motorlarla... en güzelide benzin bittiğinde tiner ve oldukça fazla yağ karışımı ile yaptığım siivri sinek savar mz ile pendik ten kadıköy e gidişim olmuştur...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler