Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet Pantolonu ve Mafsalli Dizlik Hakkinda.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Cuhara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar

Bir konuda sizin fikirlerinizi almak istiyorum. Riderdenim'in Bora modelini almak istiyorum. Koruma olarak diz yan kalça bölgelerinde EN-1621 onaylı Sas-Tec korumalar mevcut. Daha once bu sekilde bir pantolon kullanmamistim ve bu korumalarin yeterliliklerini merak ettim. Acaba dizde bulunan bu korumayi cikarip, ustune mafsalli bir dizlik takmak daha mi iyi olur Fikirleriniz icin simdiden tesekkur ederim.
    kukuleta bunu beğendi.
    Kazasız, belasız, bol keyifli sürüşler dilerim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Çift mafsallı dizlik'le kullana bilirsen daha iyi olur

eek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 9
    Dizlik takmaya zamanla üşendiğim için Tech90 Kevlar pantolon aldım. Korumasını test edemedim, inşallah da etmem ancak mafsallı dizliğim daha fazla güven hissi veriyordu. Bir de pantolon giymek (bendeki kışlık olduğu için de olabilir) dizlikten daha zor gelmeye başladı, giderken iyi de kapalı bir yere girdiğim an yanmaya başlıyorum. Çok soğuk havada da uzun süre idare etmiyor (cumartesi 1 saat şehiriçi dolaşma sonucu ciddi soğuk hissetmeye başladım), iki ucu da bir işe yaramıyor yani. Bence çok kalın olmayan Kevlar pantolon (sürtünme direnci için) ve mafsallı dizlik tercih edin, soğuk olursa içlik ile halledersiniz.

Onerileriniz icin tesekkur ederim
    Cift mafsalli bir dizlik koruma, pantolonda bulunandan daha fazla guven veriyor banada. Ancak dedigim gibi onceden motosiklet pantolunu kullanmadigimdan digerinin hissiyati hakkinda bir bilgim yok.
    Bu arada cok guzel bir seye deginmissin. Bu Bora modeli kalin ve kislik bir model. Kapali alanlarda haslamaz umarim. Bu yastan sonra pisik olup dolanmayalim sonra :D Acaba standart bir modele mi yonelsem

eek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 9
    Örnek vereyim, bendeki model ile bir kere işe gittim, 1 saat sonra eve gelip pantolonu değiştirdim, sonra da bir daha işe giderken giymedim (Kasım). Tech90 yazlık modeli yazın denemiştim, onunla bile mağaza içerisinde 2 dakikada sıcak bastı. Bu arada kalınlıktan dolayı hareket kabiliyetini de limitliyor, üşüdüğüm zaman içine içlik de giyemiyorum (kımıldayamam heralde).

Şahsi önerim standart model, gerekiyorsa termal içlik. Zaten Kevlar destekli ve daha sıkı bir kot olacağı için normal kottan daha sıcak oluyor.

Alıntı eek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Örnek vereyim, bendeki model ile bir kere işe gittim, 1 saat sonra eve gelip pantolonu değiştirdim, sonra da bir daha işe giderken giymedim (Kasım). Tech90 yazlık modeli yazın denemiştim, onunla bile mağaza içerisinde 2 dakikada sıcak bastı. Bu arada kalınlıktan dolayı hareket kabiliyetini de limitliyor, üşüdüğüm zaman içine içlik de giyemiyorum (kımıldayamam heralde).

Şahsi önerim standart model, gerekiyorsa termal içlik. Zaten Kevlar destekli ve daha sıkı bir kot olacağı için normal kottan daha sıcak oluyor.
    Tavsiye icin cok tesekkur ederim dostum

Onerileriniz sonucu su sekilde bir alim yapacagim ; Standart model bir motosiklet pantolonu + termal iclik + cift mafsalli dizlik

Bir de pantolon bedenin olarak 34 giyiyorum. Acaba bu pantolonda da ayni bedeni mi siparis vereyim, yoksa bir beden buyu mu olsun?

Ersin. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Retro-R25-600rr
    Dizlikleri çıkabilen modelleri tercih edebilirsiniz kevlar pantolonlarda motordan inip binerken tak çıkar yapabilirsiniz kullanışlı olur.
    Mustafa Kemal ATATÜRK...

kukuleta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende tech 90 kullanıyorum. test etme imkanım oldu ama dizde baya bi morluk bırakmıştı. artık pantolunun üstüne dizlik takıyorum(pantolonun dizliğini çıkarmadan) benimde buna paralel bi sorum olucak motosiklet üzerindeyken korular olması gerektiği yerdemi? Benimkiler içe kayıyor (koruma değil pantolon içe doğru dönüyor resmen) koruma dizim önünde değil bir kısmı depoyla bacağım arasında kalıyor. bende sıkıntı var anlayamadım

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Ben geçen gün prosev titanyum modelini aldım.. Kışlık, ayrıca içliği var çıkabılır.. hava kanalları fermuarlı fln.. Dizlik 2 koruma basen ve kalça koruması var.. Paçalar cırrt ve fermuarla genışliyor.. ve tipi hoşuma gitti açıkcası.. Soğuk asla almıyor.. yağmur belli bi süreden sonra illaki geçirir..yazın durum nasıl olur bilmiyorum deneyip görcez benım aldığım model bu ..

http://www.n11.com/prosev-kislik-tit...lonu-P31346408

Ayrıca bide yandan fermuarlı modeller var.. giyip çıkarması çok pratik.. ama çok sade ve cepsiz olduğu için tercih etmedim.. altına pantolon giyerek heryerde giyip çıkarabılrsınız bunu..

ikiside güzel.. tavsiye olunur..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Alıntı kukuleta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende tech 90 kullanıyorum. test etme imkanım oldu ama dizde baya bi morluk bırakmıştı. artık pantolunun üstüne dizlik takıyorum(pantolonun dizliğini çıkarmadan) benimde buna paralel bi sorum olucak motosiklet üzerindeyken korular olması gerektiği yerdemi? Benimkiler içe kayıyor (koruma değil pantolon içe doğru dönüyor resmen) koruma dizim önünde değil bir kısmı depoyla bacağım arasında kalıyor. bende sıkıntı var anlayamadım
    Bende tec90 kullanıyorum senin pantolonda sıkıntı olabilir.Şu anki istanbul havasında Motosiklet kutu içlik te olsa üşütür ayrıca tec90 okadarda rahatsız edici değil
    kukuleta bunu beğendi.
    "Tecrube, limitlerini bilmektir"

Alıntı kukuleta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsallah bir daha test etmezsin Gecmis olsun bu arada. Benimde montta ayni durum var. Dirsek korumalari tam oturmuyor gibi. Anca dirsegimi 45 derece kapatinca oturuyor.

Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben geçen gün prosev titanyum modelini aldım.. Kışlık, ayrıca içliği var çıkabılır.. hava kanalları fermuarlı fln.. Dizlik 2 koruma basen ve kalça koruması var.. Paçalar cırrt ve fermuarla genışliyor.. ve tipi hoşuma gitti açıkcası.. Soğuk asla almıyor.. yağmur belli bi süreden sonra illaki geçirir..yazın durum nasıl olur bilmiyorum deneyip görcez benım aldığım model bu ..

http://i.hizliresim.com/k1goyr.jpg

http://www.n11.com/prosev-kislik-tit...lonu-P31346408

Ayrıca bide yandan fermuarlı modeller var.. giyip çıkarması çok pratik.. ama çok sade ve cepsiz olduğu için tercih etmedim.. altına pantolon giyerek heryerde giyip çıkarabılrsınız bunu..

http://i.hizliresim.com/z2VXo9.jpg

ikiside güzel.. tavsiye olunur..
    Kazasiz belasiz kullanmani dilerim dostum. Pantolon gercekten guzelmis ve fiyat olarakta baya iyi. Sanirim bel kismida uzun gibi, bobrekleride sicak tutuyorduelr. Bu urunle ilgili olarak;

Surtunmeye dayanikli kumas mi?
    Bir de dizlikleri cikabiliyor mu?

Fermuarli olani almaman daha iyi olmus. Montunun kollari fermuarli olan bir tanidigim, yerde surtummeden dolayi kol kisimlari direk yirtildi demisti. Guvenlik konusinda dezavantaj gibi.

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı Cuhara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsallah bir daha test etmezsin Gecmis olsun bu arada. Benimde montta ayni durum var. Dirsek korumalari tam oturmuyor gibi. Anca dirsegimi 45 derece kapatinca oturuyor.

Kazasiz belasiz kullanmani dilerim dostum. Pantolon gercekten guzelmis ve fiyat olarakta baya iyi. Sanirim bel kismida uzun gibi, bobrekleride sicak tutuyorduelr. Bu urunle ilgili olarak;

Surtunmeye dayanikli kumas mi?
    Bir de dizlikleri cikabiliyor mu?

Fermuarli olani almaman daha iyi olmus. Montunun kollari fermuarli olan bir tanidigim, yerde surtummeden dolayi kol kisimlari direk yirtildi demisti. Guvenlik konusinda dezavantaj gibi.
    Evet böbrek için iyi.. neopran yelek giyiyorum ama bu daha iyi oldu montla beraber fermuarlama imkanın var kolayca.. Korumalar çıkıyor hepsı.. Montumun korumalarınıda çıkarıp yıkadığımdan biliyorum ^^ Valla sürtünmeye karşı dayanıklımı değilmi o kadar denemedim çok şükür kazam yok ama elbette korur baya kalın.. 1000tl lik pantolon kadar korumasada... bu bütçeye göre gayet iyi .. soğuk olayı bitti bende..

Fermuarlı olanı yakın bir arkadaşım kullanıyor pratiklk olarak çok iyi.. hemen çıkarıp atıyor topcase.. ama koruma olarak düşünürsen haklısın.. ne için aldığına bağlı birazda..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400

Allah korusun dostum O anlamda sormadim Kumaşı konusunda bilgin vardir diye sormustum. Verdigin bilgiler icin tesekkur ederim

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Duratex 600D Kumaş diye geçiyor yani bi yere kadar dayanıklı.. ama dedıgım gıbı benım ıcın yeterlı gayet
    Cuhara bunu beğendi.

kukuleta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Karalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende tec90 kullanıyorum senin pantolonda sıkıntı olabilir.Şu anki istanbul havasında Motosiklet kutu içlik te olsa üşütür ayrıca tec90 okadarda rahatsız edici değil
    Sanmıyorum çünkü bu 2. motosiklet pantolum ilkindede aynısı vardı hatta sanırım bende bi sıkıntı var şu an baktımda günlük pantolonumda içe kayıyor. Oturmayımı bilmiyorum nedir arkadaş

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    pantolon büyük rahatlık,dizlik tak çıkar,giderken çırt bağı çıkar dur bidaha yapıştır vb... resmen amelelik(pantolon kullanınca anlaşılıyor)

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Üstten dizlik takmak daha iyi olmaz. Pantolonun üstünden takılan dizliklerin halini ve koruyamamasını bizzat gördüm, zaten üreticiler de tavsiye etmiyor. Dizinizin dönmesine bile sebep olabiliyorlar.

Ben o pantolonların dizliklerine güvenmediğim için dizliklerini çıkartıp içerden dainese knee V dizlik takıyorum. Koruması fersah fersah daha ilerde. Ama işte rahattı, tak-çıkardı vs, uğraştırmıyor değil. Ben üşenmiyorum.

O pantolonun dizlikleri yeterli mi diye sormuşsun. Bir yere kadar yeterli diyebiliriz. Ama benim taktığım dizliğin de bazı açıkları var. Sonuçta güvenlik arttıkça konfor ve ergonomiden taviz veriyoruz. Bu denge arasında nasıl bir dizlik alacağınıza siz karar verin. Paraya da acımayın, topal yürümek 100-200 TL ler ile kıyaslanamaz.

Bir de kimsenin ürün/marka tavsiyesini %100 doğru olarak kabul etmeyin. Benim çok memnun olduğum bu dizliği arkadaşıma da aldırdım, adam "bununla motoru süremiyorum" dedi, çıkardı 3 gün sonra. En iyi yol deneyerek bulmak

Pantolon konusunda deneyimim olmamasindan oturu herkesin fikiri benim icin onemli Olcup, bicip karar veriyorum. Pantolonun siparisini verdim. Urun elime gecince kontrol edip, incelemesini buradan yapacagim. Eger dizlikler de monttaki gibi guven hissi vermezse artik cift mafsalli bir dizlikle devam edecegim.
    Enes'e ayri tesekkur ederim. Kalin bir urun almaktan kurtardi beni. Az kalsin pişik oluyorduk

Motosikleti
    Dominar D400
    Ben de Rev'it Axis yandan fermuarlı pantolondan alıcam işe git gellerde kullanmak için ...deee gelemedi ki bayilere alayım. Hiç bir yerde yok. 1aydır piyasaya gelmesini bekliyorum, Feyizoğlu Ocak'ta gelebilir dedi ama kesin değil bu da. Gelse de alsam, fikirlerimi buraya yazsam...

Merhaba Arkadaşlar,

Sipariş ettiğim ürün elime ulaştı ve ilk izlenimlerimi belirtmek istedim.

Enes'in bahsettiği gibi iyi ki kalın modelini almamışım diyorum. Günlük kullanımda hiç sıkıntı çıkarmadı. Normal kottan farkı yok. Kalça korumaları mevcut. Gelelim dizlik konusuna Dizlikler sadece diz kısmını koruyor (Saçma bir cümle oldu ) 25 cm uzunluğunda , 15 cm genişliğinde bir koruma mevcut. Ayakta iken kaval kemiği ile diz kapağı arasında konumlanıyor. Oturduğunuzda tam diz üstüne yerleşiyor. Güven hissine gelince, bana yine güven vermedi Darbe anında korur ama sanki darbeyi çokta emeceğini düşünmedim. Ve kaval kemiğini de düşünerek çift mafsallı bir dizlik alma konusunda hem fikir oldum diyebilirim. Tek sıkıntı bende çizme var ve çizmenin kaval kemiğinin yarısına kadar koruması mevcut. Tabandan yüksekliği takribi 27 cm. Böyle olunca dizlikle üstü üste binecek gibi. Hareket kabiliyetini nasıl etkiler deneyip görmek lazım

En güzeli silikon havuzu yaptırıp, sürüş pozisyonunda içine atlamak

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)